بازگشت سم آلتمن به هیئت مدیره OpenAI دلیل رشد روز گذشته WorldCoin

رشد ورلد کوین با برگشت سم آلتمن به هیئت مدیره

بر اساس اطلاعات منتشر شده جدید، هیئت مدیره OpenAI از میزان واکنش‌ها به اخراج سم آلتمن از این شرکت و ناپایداری ناشی از آن آگاه نبودند.

سم آلتمن پس از مجموعه‌ای از اتفاقات عجیب در نوامبر سال گذشته (آذر ۱۴۰۲) به هیئت‌مدیره OPenAI برگشت. طی اتفاقاتی که در آذرماه رخ داد سم ‌آلتمن ابتدا از این شرکت اخراج شد؛ اما بعد تنها چند روز بعد بار دیگر به سمت خود به عنوان مدیرعامل بازگشت.

بر اساس بیانیه منتشر شده در روز ۸ مارس (۱۸ اسفند)، آلتمن بار دیگر به هیئت‌مدیره OpenAI برگشته است و سه عضو دیگر از جمله مدیرعامل پیشین بنیاد بیل و ملیندا گیتس، عضو هیئت‌مدیره شرکت سونی و رئیس فیجی سیمو نیز به این هیئت‌مدیره این شرکت راه یافتند.

ارز دیجیتال ورلد کوین (WLD) با واکنش به این انتصاب، دیروز رشد چشمگیر ۶۰ درصدی را تجربه کرد و ورود هم‌بنیان‌گذار خود به هیئت‌مدیره OpenAI را جشن گرفت.

قیمت ورلد کوین طی ماه‌های اخیر ارتباط نزدیکی با اخبار شرکت OpenAI داشته است و به ای رویدادها واکنش داده است.

در نوامبر ۲۰۲۳ (آذر ۱۴۰۲) هیئت‌مدیره OpenAI، سم آلتمن را در ارتباطاتش با آن‌ها غیرصادق دانستند و بی‌مقدمه او را اخراج کردند.

اما کارکنان شرکت که از این تصمیم‌ ناراضی بودند، دست به ابتکاری زدند و ۵۰۵ نفر از ۷۰۰ کارمند OpenAI طی نامه‌ای از کار خود استعفا دادند.

در پی این اتفاق آلتمن بار دیگر کار خود را در این شرکت به عنوان مدیرعامل از سر گرفت؛ اما دیگر عضو هیئت‌مدیره نبود که اکنون بار دیگر به جمع تصمیم‌گیران کلان این شرکت برگشته است.

آلتمن ورلدکوین را با هدف احراز هویت کاربران بدون نیاز به اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی از طریق اسکن عنبیه چشم را‌ه‌اندازی کرده است و با وجود موفقیت‌ها در چندین کشور با مشکلات قانونی مواجه شده است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]