تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک تغییر جهت دهد، فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا بیت کوین را به زیر سطح ۶۰,۷۷۵ دلار برسانند. شکسته شدن این سطح، نشانه‌ی آغاز یک اصلاح عمیق‌تر خواهد بود. در چنین سناریویی، ممکن است این ارز تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصد (۵۴,۲۹۸ دلار) ریزش کند.

تحلیل بیت کوین

با این حال، سناریوی دیگری نیز وجود دارد. اگر قیمت موفق به عبور از میانگین‌های متحرک شود، می‌تواند نشانه‌ای از تداوم روند حرکت بیت‌ کوین در محدوده ۶۰,۷۷۵ تا ۷۳,۷۷۷ دلار برای چند روز دیگر باشد. در صورتیکه قیمت بتواند از سطح ۷۳,۷۷۷ دلار عبور کرده و بالاتر از آن بسته شود، نشانگر از سرگیری روند صعودی به سمت ۸۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

 

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم (ETH) در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) از سطح حمایتی ۳,۰۵۶ دلار پایین‌تر رفت، اما فروشندگان نتوانستند از این افت قیمت بهره‌برداری کنند. خریداران در روز ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) توانستند قیمت را دوباره به بالای ۳,۰۵۶ دلار برسانند.

تحلیل اتریوم

احتمالاً روند صعودی می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۳۶۹ دلار) ادامه یابد. این سطح، یک سطح کلیدی است که باید به دقت آن را زیر نظر داشت. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تغییر جهت دهد، قیمت اتریوم ممکن است به ۳,۰۵۶ دلار و پس از آن به ۲,۸۵۲ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۳,۰۵۶ دلار حفظ کنند، این می‌تواند نشانه‌ای از تداوم روند نوسان قیمت در این محدوده باشد. در صورت عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، خریداران قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد. در چنین سناریویی، این جفت ارز ممکن است تلاش کند تا سطح ۳,۶۷۹ دلار صعود کند. خریداران برای آغاز یک حرکت صعودی به سمت ۴,۱۰۰ دلار باید بتوانند این سد قیمتی را از میان بردارند.

 

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین (BNB) طی روزهای گذشته در یک محدوده نسبتا بزرگ بین سطوح ۴۹۵ تا ۶۳۵ دلار در حال نوسان بوده است که نشان از تردید در مورد جهت حرکت بعدی قیمت دارد.

تحلیل بایننس کوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۷۴ دلار) تقریباً افقی شده است و همچنین شاخص قدرت نسبی (RSI)  حوالی نقطه میانی است که هیچ مزیتی را به طور واضح برای خریداران یا فروشندگان نشان نمی دهد. عبور قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و تثبیت بالای آن، می تواند منجر به صعود جفت بایننس کوین به سطح ۶۳۵ دلار شود. در صورت شکسته شدن و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح، این سیگنالی برای آغاز مرحله بعدی روند صعودی به سمت ۶۹۲ دلار خواهد بود.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تغییر جهت دهد، این مسئله نشان می دهد که فروشندگان در حال فروش در سطوح بالاتر هستند. در چنین سناریویی، این ارز ممکن است به سطح حمایتی ۴۹۵ دلار سقوط کند.

 

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا (SOL) در روز ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۶۷ دلار تغییر جهت داد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۶۴ دلار سقوط کرد. روند فروش در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) نیز ادامه یافت و قیمت را به سطح حمایتی کلیدی ۱۲۶ دلار رساند.

تحلیل سولانا

سایه بلند کندل روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) نشان می‌دهد که خریداران به شدت در تلاش برای دفاع از سطح ۱۲۶ دلاری هستند. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به سمت میانگین‌های متحرک برسانند، که به احتمال زیاد به‌عنوان یک مانع مهم عمل خواهند کرد.

 

اگر قیمت با افت شدید از میانگین‌های متحرک تغییر جهت دهد، فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا سولانا را به زیر ۱۲۶ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، این ارز ممکن است به ۱۰۰ دلار سقوط کند. این چشم‌انداز منفی در کوتاه‌مدت در صورتی که قیمت از میانگین‌های متحرک عبور کند، باطل خواهد شد. سولانا آنگاه تلاش خواهد کرد تا به ۲۰۵ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیال قیمت ریپل (XRP)

قیمت ریپل (XRP)  برای چندین ماه در یک محدوده نسبتا بزرگ بین ۰.۴۱ تا ۰.۷۴ دلار معامله شده است.

قیمت در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به نزدیکی کف این محدوده ریزش کرد، اما سایه بلند کندل نشان‌دهنده‌ی خرید قوی در سطوح پایین‌تر است. خریداران در تلاش برای آغاز یک روند صعودی هستند که به احتمال زیاد در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۷ دلار) با مقاومت مواجه خواهد شد. اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تغییر جهت دهد، فروشندگان بار دیر برای پایین آوردن قیمت به ۰.۴۱ دلار تلاش خواهند کرد.

تحلیل ریپل

 

در همین حال، خریداران احتمالا برنامه‌های دیگری در سر دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را بالای ۰.۴۶ دلار نگه دارند و ارز ریپل را بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند. این می‌تواند قیمت را برای مدت طولانی‌تری در همان محدوده نگه دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت تن کوین (TON)

قیمت تن کوین (TON) همچنان به حرکت درون الگوی کانال صعودی ادامه می‌دهد که نشان‌دهنده‌ی برتری خریداران است.

قیمت به خط مقاومت کانال رسیده است، جایی که انتظار می‌رود فروشندگان با قدرت بیشتری دفاع کنند. اگر قیمت از خط مقاومت تغییر جهت دهد، تن کوین (TON) ممکن است به خط حمایت سقوط کند. شکسته شدن و بسته شدن قیمت پایین‌تر از کانال، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک تغییر روند باشد.

تحلیل تن کوین

در مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از کانال برسانند، این می‌تواند نشانه‌ای از افزایش قدرت حرکت باشد. در چنین سناریویی، این ارز ممکن است تلاش کند تا به ۸.۵۶ دلار و در نهایت به ۱۰ دلار صعود کند.

 

تحلیل تکنیکال قیمت دوج‌کوین (DOGE)

قیمت دوج‌ کوین (DOGE)  در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) با گذر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۷ دلار) که یک سطح حمایتی محسوب می‌شود، ریزش کرد که نشان‌دهنده‌ی فروش سنگین از سوی فروشندگان است.

تحلیل دوج کوین

در حال حاضر خریداران در تلاش برای آغاز یک روند صعودی هستند، اما ممکن است با مقاومت سختی در میانگین‌های متحرک مواجه شوند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک تغییر جهت دهد، این نشان می‌دهد که فروشندگان، افزایش‌های قیمت را به عنوان فرصتی برای فروش می‌بینند. این امر احتمال سقوط به سطح حمایتی قوی ۰.۱۲ دلار را افزایش می‌دهد.

 

اما اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی تقاضای قابل توجه در سطوح پایین‌تر باشد. در این صورت ممکن است دوج کوین تلاش کند تا به سطح ۰.۲۰ دلار صعود کند.

 

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو (ADA) در روز ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) با سقوط از سطح حمایتی ۰.۵۷ دلار، الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل کرد. این ریزش با افت دیگری در روز بعد همراه شد که قیمت را به پایین‌تر از سطح حمایتی ۰.۴۶ دلار کشاند.

تنها نقطه امید برای خریداران این است که قیمت در روز ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) توانست دوباره به بالای ۰.۴۶ دلار بازگردد، که نشان‌دهنده‌ی خرید در سطوح پایین‌تر است. خریداران تلاش خواهند کرد تا روند صعودی جدیدی را آغاز کنند، اما به احتمال زیاد با فروش سنگینی در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۶ دلار) روبرو خواهند شد.

تحلیل سولانا

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تغییر جهت دهد، جفت کاردانو ممکن است دوباره به ۰.۴۶ دلار و سپس به ۰.۴۰ دلار سقوط کند. شکسته شدن این سطح می‌تواند این ارز را به ۰.۳۵ دلار ریزش دهد. اولین نشانه‌ی قدرت، صعود قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

حرکت بیت کوین به سوی ۱۴۰،۰۰۰ دلار

اگر تاریخ تکرار شود بیت کوین ظرف سه ماه به ۱۴۰،۰۰۰ دلار می‌رسد

قیمت بیت‌کوین ممکن است در صورت تکرار الگوهای چرخه‌های گذشته بازار، آماده‌ یک جهش قابل توجه به سمت بالا باشد. دو چرخه قبلی می‌توانند نشانه‌هایی از مسیر احتمالی قیمت بیت‌کوین پس از شکسته شدن سقف تاریخی پیشین ارائه دهند. در چرخه سال ۲۰۱۳، قیمت بیت‌ کوین به حدود ۱,۱۳۰ دلار رسید، اما این سطح تا […]

اتریوم ۳۹۰۰ دلار

فوری: اتریوم ۳۹۰۰ دلار

ارز دیجیتال اتریوم لحظاتی پیش با تقویت امکان تایید ETFهای اسپات این ارز از سوی کمیسیون بورس و ارواق بهادا آمریکا از ۳۹۰۰ دلار گذشت.

زمان تایید ETF های اسپات اتریوم

تاریخ تایید ETFهای اتریوم مشخص شد؟

احتمال تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم در روز پنجشنبه افزایش یافت و به نظر می‌رسد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال بازنگری موضع ‌پیشین خود است. احتمال تایید این صندوق‌ها به 75 درصد افزایش یافته و قیمت اتریوم همچنان بالاتر از 3800 دلار معامله می‌شود. امیدها برای تایید […]

جایزه دلاری در انتظار شماست!

با دعوت از دوستان خود به صرافی تبدیل، دلار هدیه بگیرید.