ثبت بزرگ‌ترین ریزش روزانه بیت‌کوین از زمان سقوط FTX

سید موسی علوی

۱۴۰۳/۰۱/۰۱

Coindesk

ریزش بیت کوین

ETFهای اسپات بیت‌کوین در روز سه‌شنبه شاهد رکورد جدید خروج سرمایه بودند.

  •  بیت‌ کوین روز سه‌شنبه حدود ۷ درصد ریزش کرد و بیشترین درصد نزول خود را از نوامبر ۲۰۲۲ به جای گذاشت.
  • خروج سرمایه از ETFها احتمالاً یکی از دلایل تسریع این خروج بوده است.

 

اصلاح قیمت بیت کوین روز سه‌شنبه شتاب گرفت و این مسئله با خروج سرمایه شدید از ETFهای اسپات بیت‌ کوین هم‌زمان شد.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار روز سه‌شنبه با ریزشی ۸ درصدی به زیر ۶۲،۰۰۰ دلار نزول کرد. این بزرگ‌ترین درصد ریزش روزانه بیت‌کوین از روز ۹ نوامبر ۲۰۲۲ است. در آن روز بیت‌کوین در پی سقوط صرافی FTX سومین صرافی بزرگ ارز دیجیتال جهان به مدیریت سم بنکمن فرید ۱۴ درصد ریزش کرده بود.

قیمت بیت ‌کوین طی هفته گذشته حدود ۱۵ درصد از قله تاریخی ثبت شده این ارز اصلاح کرده است. این نزول قیمت دلایل متعددی داشته است که یکی از آنها را می‌توان خروج سرمایه از ETFهای اسپات بیت‌کوین دانست.

اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سرمایه‌گذاری Farside  نشان می‌دهد که خروج سرمایه ۳۲۶ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین در این روز رخ داده است که بیشترین رکورد خروج سرمایه این صندوق‌ها است.

کروگر کارشناس بازار معتقد است: «دلایل ریزش اخیر به ترتیب اهمیت عبارت‌اند از ۱. اهرم بیش از حد ۲. نزول سنگین اتریوم ۳. خروج سرمایه از ETFهای بیت کوین و ۴. شور شدن بیش از حد جنون Shitcoinهای بلاکچین سولانا».

اتریوم (ETH) دومین ارز ارزشمند بازار که هفته گذشته هم‌زمان با ارتقای Dencun از ۴،۰۰۰ دلار عبور کرده بود طی روزهای اخیر تا ۳،۱۳۰ دلار نزول کرد که یکی از دلایل آن کاهش احتمال تأیید ETFهای این ارز از سوی کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا تا خرداد ماه ارزیابی می‌شود.

علاوه بر این بازار کریپتو از ابتدای این ماه بیش از حد داغ شده بود و نیاز به اصلاح در بازار حس می‌شد.

اکنون معامله‌گران به دقت منتظر تصمیم درباره نرخ بهره فدرال رزرو در روز چهارشنبه و سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو هستند.

ماگادینی مدیر معاملات مشتقه Amberdata  می‌گوید:‌ «هفته پیش رو تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره و سخنرانی فدرال رزرو را در خود خواهد داشت که دیدگاه دقیق‌تری را درباره زمان کاهش نرخ بهره به ما می‌دهد. اقتصاد قوی و تورم بیش از انتظار می‌تواند دلایلی باشد که فدرال رزرو از سیاست فعلی خود عقب نکشد.

شاخص دلار و سود اوراق خزانه آمریکا هر دو به تازگی افزایش باتوجه‌به شاخص قیمت مصرف‌کننده و شاخص قیمت تولیدکننده افزایش یافتند و باعث ریزش سهام شرکت‌های فناوری محور شدند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]