آیا جهش بیت کوین ادامه دارد؟ تحلیلگران از بیت‌کوین ۱۰۰،۰۰۰ دلاری پیش از هاوینگ سخن می‌گویند

ادامه رشد بیت کوین

تحلیلگران درباره جهت حرکت بیت‌ کوین در روزهای منتهی به هاوینگ خوش‌بین‌ هستند. برخی تحلیل‌ها از ادامه رشد قیمت این ارز پیش از هاوینگ سخن می‌گوید و تخمین‌ها از قیمت‌هایی در بازه ۸۷،۵۰۰ دلار تا ۱۰۰،۰۰۰ دلار متغیر است.

این پیش‌بینی رشد از کاهش نرخ تورم بیت‌کوین پس از هاوینگ نشئت می‌گیرد که به صورت تاریخی جریان رشد شتاب قیمت ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین را سریع‌تر کرده است.

مشهورترین ارز دیجیتال بازار در ماه‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و به‌تازگی با عبور از ۷۰،۰۰۰ دلار برای اولین بار، به سقف تاریخی جدیدی رسید. اما با رشدهای اخیر بیت‌کوین و رشد طمع معمولاً ریزش‌هایی به وجود می‌آید که می‌تواند ترسناک باشد. حال تحلیلگران آینده قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را در شرایط فعلی پیش‌بینی کرده‌اند.

بیت‌کوین در حال تاریخ‌سازی با نزدیک‌شدن هاوینگ

چهارمین هاوینگ بیت کوین در حال نزدیک‌تر شدن است و احتمالاً در روز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ (۱۸ آوریل ۲۰۲۴) انجام خواهد شد. با رسیدن به این رویداد پاداش استخراج هر بلوک بیت‌کوین نصف می‌شود و از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌یابد. هاوینگ برای ارزهای دیجیتال رویدادی بسیار مهم است که هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد.

هدف از کاهش پاداش استخراج بیت‌کوین، کاهش سرعت ایجاد کوین‌های جدید و نادر ماندن بیت‌کوین است. رویداد هاوینگ از نظر تاریخی باعث رشد قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار و افزایش تقاضا و توجه به فضای کریپتو شده است.

بااین‌حال در هر هاوینگ ممکن است اثر افزایش قیمت تفاوت کند. ماینرها به شکل مستقیم از هاوینگ اثر می‌پذیرند؛ زیرا سود آن‌ها کاهش می‌یابد و احتمالاً این صنعت با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شود ماینرهای کمتری به کار ادامه خواهند داد.

نگاه‌های صعودی و نبردهای نزولی: متخصصان نظر می‌دهند

تحلیلگر ارشد بازار مایکل ون‌دپوپ سه سناریو را برای آینده میان‌مدت قیمت بیت‌ کوین در نظر دارد. در سناریوی اول بیت‌کوین مسیر صعود را ادامه می‌دهد و پیش یا پس از هاوینگ به ۱۰۰،۰۰۰ دلار می‌رسد.

در سناریوی دوم، بیت‌کوین پیش از هاوینگ در قیمت‌های کنونی ثابت می‌ماند. احتمال آخر ورود به فاز نزولی است که اگر رخ دهد به گفته ون‌.دپوپ بیت‌کوین ممکن است تا ۵۲،۰۰۰ دلار یا ۴۵،۰۰۰ دلار که حمایت‌های مهم این ارز هستند اصلاح کند و سپس از این نواحی به رشد ادامه دهد.

فراتر از هاوینگ نیروهای دیگر بازار در حال کارند

اگر فراتر از سال ۲۰۲۴ نگاه کنیم، دیگر تحلیلگران تقریباً همگی آینده‌ای خوب را برای بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنند و این ارز را در سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ در بازه‌هایی از ۱۲۵،۰۰۰ تا ۳۶۰،۰۰۰ دلار می‌بینند.

عواملی همچون علاقه نهادها و مؤسسات بزرگ به سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ETFهای اسپات بیت‌کوین باعث سرمایه‌گذاری بیشتر در ارزهای دیجیتال خواهد شد.

این تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها نشان‌دهنده پتانسیل بالای رشد چشمگیر و ایجاد ارزش در اکوسیستم بیت کوین‌ است و ادامه مسیر جذب کاربران به دارایی‌های دیجیتال در بسترهای مالی آینده را تایید می‌کند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]