Skip to content
top banner

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانیان چیست؟

استخر استخراج بیت کوین
در
خواندن در ۹ دقیقه

استخرهای استخراج بیت کوین به ماینرها این فرصت را می‌دهند تا توان محاسباتی خود را با یکدیگر ترکیب کرده و شانس خود را برای استخراج بیت کوین‌های جدید افزایش دهند. با گزینه‌های متعدد موجود در بازار، انتخاب استخر ماینینگ مناسب برای به حداکثر رساندن سود ضروری است. در این مقاله، بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانیان را بررسی می‌کنیم و ویژگی‌های کلیدی، عملکرد و شهرت آنها را در صنعت برجسته می‌نماییم. با درک نقاط قوت و ضعف این استخرها، ماینرهای ایرانی می‌توانند تصمیمات آگاهانه‌ای برای دستیابی به نتایج دلخواه خود بگیرند.

استخر استخراج بیت کوین چیست؟

استخرهای استخراج بیت کوین شبکه‌هایی از ماینرهای بیت کوین هستند که برای استخراج بلاک‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند و پاداش‌ها را بر اساس سهم هش‌ریت بین خودشان تقسیم می‌کنند.

نقش هماهنگ کننده استخر این است که اطمینان حاصل کند که ذینفعان استخر در تلاش‌های خود با هم تداخل ندارند و همیشه در حال ایجاد هش های مختلف برای به حداکثر رساندن شانس یافتن یک بلاک هستند.

هر زمان که یک ماینر در استخر بلوکی را پیدا کند، پاداش بلوک را به هماهنگ کننده استخر استخراج می‌پردازد. پس از دریافت هزینه، هماهنگ کننده به هر یک از اعضای استخر بر اساس سهم هش‌ریت آنها پاداش پرداخت می‌کند.

برای یک ماینر کوچک که شانس بسیار کمی برای یافتن یک بلوک به تنهایی دارد، پیوستن به یک استخر ماینینگ جریان ثابتی از درآمد را فراهم می‌کند. این درآمد متناسب با اندازه ماینر خواهد بود، بنابراین همچنان اندک خواهد بود، اما ثبات درآمد به ماینر کمک می‌کند تا به پوشش هزینه های عملیاتی خود ادامه دهد.

 عوامل مهم در انتخاب بهترین استخر استخراج

در اینجا برخی از جنبه‌های اساسی که هنگام انتخاب استخر استخراج ارز دیجیتال باید در نظر بگیرید را برایان آورده‌ایم:

 • اعتبار: باید به انجمن‌ها بپیوندید و ببینید افراد دیگر در مورد استخر چه می‌گویند. با این کار اطلاعات خوبی از ماینرهایی که استخر را امتحان کرده‌اند کسب خواهید کرد.
 • کارمزد استخر: شما به یک استخر مطمئن با بالاترین پاداش و کمترین کارمزد نیاز دارید.
 • بهره‌وری: قبل از اینکه به هر استخری بپیوندید، باید کمی تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها دارای آپ‌تایم ۹۹.۵٪ یا بالاتر هستند.
 • مکان: همیشه باید به دنبال یک استخر ماینینگ باشید که سرور آن نزدیک به مکان جغرافیایی شما باشد. اگر پاسخگویی رایانه شما به سرور استخر بیش از حد طول بکشد، ممکن است سهم خود را از دست بدهید.
 • پشتیبانی و بازخورد: استخر استخراج بیت کوین شما باید زمانی که با مشکلی در ماینینگ یا تغییر در پرداخت خود مواجه می‌شوید، پشتیبانی ارائه دهد.
 • پنل رابط کاربری: وقتی استخر را انتخاب می‌کنید، باید ابزارهای API و صفحه آمار آن‌ها را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا تجربه کاربری خوبی دارد یا خیر.
جدول بهترین استخر استخراج برای ایرانیان
جدول بهترین استخر استخراج برای ایرانیان

آموزش کار با استخر استخراج

پیوستن به یک استخر ماینینگ شانس شما را برای دریافت پاداش افزایش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد با بازیگران برتر صنعت ماینینگ رقابت کنید. به دنبال شروع کار با استخر ماینینگ هستید؟ پس مراحل زیر را برای  باید دنبال کنید:

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تجهیزات خود را انتخاب کنید

برنامه‌های ماینینگ برای کار به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) و یک واحد پردازش مرکزی (CPU) نیاز دارند. تقریباً تمام سیستم‌های کامپیوتری دارای این دو جزء هستند. با این حال، به دلیل افزایش تقاضا برای استخراج کریپتو، استخراج GPU و CPU ممکن است مانند گذشته کارآمد نباشد.

در عوض، به دنبال یک آسیک ماینر (ASIC) باشید. این یک دستگاه ماینینگ اختصاصی است. گزینه دیگر ساخت سیستم‌های چند کارت گرافیکی است که به طور خاص برای استخراج طراحی شده‌اند، اما این سیستم‌ها به طور قابل‌توجهی از ASIC قدرت کمتری دارند.

از شفاف بودن استخر اطمینان حاصل کنید

قبل از عضویت، از شفاف بودن استخر استخراج اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید که آیا مدیر استخر با حسن نیت کار می‌کند یا خیر. برای مثال، بررسی کنید که آیا امار هش‌ریت کلی استخر دقیق است یا خیر. همچنین، طرح‌های پاداش را جستجو کنید و روش پرداخت استخر را بررسی نمایید. اگر با روش توزیع پاداش راحت نیستید، بهتر است به استخر دیگری بپیوندید.

اندازه استخر و قدرت محاسباتی را بررسی کنید

حجم ارزهای دیجیتال استخر متناسب با قدرت محاسباتی آن است.  به طور کلی، هر چه استخر بزرگتر باشد، استخراج آن سریع‌تر است. به دلیل توانایی محاسباتی بیشتر، استخرهای بزرگتر شانس بیشتری برای تولید بلوک دارند، در حالی که استخرهای کوچکتر معمولاً زمان بیشتری نیاز دارند.

با این حال، یک استخر کوچکتر با تجهیزات به روز شده و ماینرهای ASIC می‌تواند بر مزرعه ماینینگ با تجهیزات منسوخ غلبه کند. در پایان، استخر استخراج با نرخ هش بالاتر معمولاً در صدر قرار می‌گیرد.

استخر خود را انتخاب کنید و شروع به استخراج کنید

هنگامی که تحقیقات خود را انجام دادید، تجهیزات خود را جمع‌آوری کردید و استخر مناسب خود را پیدا کردید، شروع به استخراج کنید.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانیان

وقتی صحبت از بهترین استخر استخراج بیت کوین برای ایرانیان به میان می‌آید، عوامل متعددی از جمله قابلیت اطمینان، شفافیت، کارمزدها، روش‌های پرداخت و عملکرد کلی وارد عمل می‌شوند. برخی از برترین استخرهای ماینینگ در این صنعت عبارت‌اند از F2Pool، Poolin، Antpool و BTC.com.  در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این استخرها و مزایای آن‌ها آشنا شویم.

استخر Slush بیت کوین

Slush

اسلاش‌پول (Slush Pool) یکی از قدیمی ترین و بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین است که بیش از پانزده هزار نفر در آن  بیت کوین استخراج می‌کنند.

این شرکت سرورهای استخر استخراج بیت کوین   (BTC)و زی‌کش (ZEC) را در اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، سنگاپور، ژاپن و روسیه اجرا می‌کند. آنها یک نرم افزار اختصاصی به نام Braiins OS+ برای به حداکثر رساندن هش‌ریت و کاهش مصرف انرژی تجهیزات مختلف ماینینگ دارند.

نحوه استخراج در استخر Slush:

 1. ارز دیجیتالی را که می خواهید استخراج کنید، BTC یا ZCash انتخاب کنید.
 2. سخت افزار مربوطه را بخرید یا هش‌ریت را بر اساس رمزارز مورد نیاز برای استخراج اجاره کنید. نرم افزار استخراج مربوطه را برای دستگاه خریداری شده نصب کنید.
 3. به وب سایت Slush Pool بروید. ثبت نام کنید، ایمیل را تأیید و لاگین کنید. روی تنظیم استخراج بیت کوین یا تنظیم استخراج ZCash کلیک کنید تا در مورد نحوه پیکربندی ماینرها و تجهیزات خود در این استخر بیاموزید.
 4. از حساب خود، اطلاعات مربوط به ، نام کاربری، رمز عبور و آدرس استخر را بیابید.
 5. استخراج را شروع کنید.

امکانات:

 • رصد لحظه‌ای فرآیند ماینینگ.
 • برنامه موبایل iOS و اندروید برای دریافت نوتیفکیشن مربوط به فعالیت ماینر شما.
 • اخبار روزانه در مورد استخراج ارز دیجیتال.
 • هش‌ریت استخر بیت کوین: ۵۴ EH/s
 • آستانه پرداخت: ۰.۰۰۰۱ BTC
 • نحوه پرداخت: امتیاز (Score)
 • کارمزد: ۰٪ هنگام استفاده از Braiins OS+. در غیر این صورت ۲٪ – ۲.۵٪.

F2Pool

F2Pool در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و از این رو یکی از اولین استخرها برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. این استخر را می توان برای استخراج چندین ارز دیجیتال در چندین بلاک چین استفاده کرد. همچنین می توانید با استخراج بیت کوین در این استخر توکن‌های رایگان دریافت کنید.

در حال حاضر این بهترین استخر ماینر بیت کوین با سهم ۱۸.۲۶ درصدی از کل هش‌ریت استخراج بیت کوین است.

امکانات:

 • ماینینگ را برای کاربران از طریق بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ دستگاه ماینینگ از سراسر جهان میزبانی می‌کند.
 • چندین استخر دیگر برای رمزارزهای دیگر غیر از بیت کوین مانند Eth، Litecoin، BCH، Ravencoin، Ravencoin Classic، ۴۰ ارز دیجیتال اثبات کار و غیره.
 • برنامه‌های موبایل برای iOS و Android برای نظارت بر فعالیت استخراج در دسترس هستند.
 • پرداخت های سفارشی
 • هش‌ریت استخر بیت کوین: ۶۰ EH/s
 • آستانه پرداخت: حداقل ۰.۰۰۵ BTC برای دریافت پرداخت روزانه
 • روش پرداخت: PPS+ (Pay Per Share+)
 • کارمزدها: ۲.۵٪ از سود شما به عنوان کمیسیون

نحوه استخراج بیت کوین

نحوه استخراج بیت کوین در F2Pool

 1. یک حساب کاربری در وب سایت ایجاد کنید و وارد شوید. یک account_name لازم برای پیکربندی ماینرهای خود در استخر ایجاد کنید.
 2. با نرم افزار کیف پول بیت کوین مورد علاقه خود یک آدرس کیف پول ایجاد کنید.
 3. آدرس کیف پول ارز دیجیتال و آستانه پرداخت را تنظیم کنید.
 4. تجهیزات ماینینگ خود را بخرید و به برق وصل شوید. دستگاه های ماینینگ را با نام یک کارگر برچسب بزنید و URL f2pool استخراج را همانطور که در وب سایت آنها ارائه شده است وارد کنید.
 5. تنظیمات را ذخیره کنید و استخراج را شروع کنید.

Antpool

انت‌پول (Antpool) دومین استخر بزرگ استخراج بیت کوین با سهم ۱۴.۳ درصدی از نرخ هش استخراج بیت کوین است. به غیر از بیت کوین، می توانید از آن برای استخراج BCH، LTC، ETH، ETC، ZEC، DASH و بسیاری از رمزارزها و توکن های دیگر استفاده کنید.

درآمد روزانه حاصل از استخراج بیت کوین ۰.۳۴۰۵ دلار به ازای هر تراهش است که حداقل پرداخت پیش فرض بالاتر از ۰.۰۰۱ BTC است.

امکانات:

 • پرداخت به ازای آخرین N سهم، پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS)، پرداخت به ازای هر سهم و پرداخت به ازای هر سهم +.
 • ابزارهای کارآمد مدیریت و نظارت بر ماینرها برای اکثر پلتفرم های سیستم عامل.
 • استخراج ادغام شده
 • نرخ هش استخر BTC: 24.04 EH/s
 • آستانه پرداخت: ۰.۰۰۱ BTC
 • روش‌های پرداخت: PPS+، PPLNS
 • کارمزد: ۴٪ در PPS+، و ۰٪ در حالت های پرداخت PPLNS.

نحوه استخراج بیت کوین در Antpool

 1. ریگ ماینینگ یا هش‌ریت بخرید.
 2. یک حساب کاربری در وب سایت Antpool ایجاد کنید. یک آدرس کیف پول با نرم افزار مورد علاقه خود برای پرداخت ایجاد کنید.
 3. از صفحه وب و زمانی که به حساب خود وارد شدید، BTC را انتخاب کنید و آدرس کیف پول استخراج را وارد کنید. نحوه پرداخت و حداقل پرداخت را انتخاب کنید.
 4. تجهیزات ماینینگ خود را مطابق دستورالعمل موجود در وب سایت متصل و پیکربندی کنید.

ViaBTC

ViaBTC با ۱۱.۴۴ درصد از کل نرخ هش استخراج بیت کوین با ۱۶۴۰۰ کارگر فعال، پنجمین استخر بزرگ ماینینگ در جهان است. این استخر همچنین به افراد اجازه می‌دهد لایت کوین و بیت کوین کش و بیش از ۱۰ رمزارز دیگر را استخراج کنند. مزارع ماینینگ آن بسته به آب و هوا هزینه متفاوتی دارند، اگرچه هزینه ثابت سالانه نیز وجود دارد.

می توانید با ASIC، CPU و GPU یا با استفاده از هش‌ریت ابری استخراج کنید. این چهارمین استخر بزرگ ماینینگ با نرخ هش ۲۰۴۲۲.۰۷ PH/s است.

نحوه استخراج بیت کوین در ViaBTC:

 1. یک حساب کاربری در وب سایت ایجاد کنید و وارد شوید. در مورد سخت افزار استخراج، سودآوری، روش‌های پرداخت و غیره تحقیق کنید.
 2. ماینرها را طبق رمزارز مورد نظر برای استخراج خریداری کنید و نرم افزار را نصب کنید.
 3. به وب‌سایت بازگردید، رمز ارزی را برای استخراج انتخاب کنید. از داشبورد، حالت پرداخت را برای هر توکن انتخاب کنید.
 4. تنظیمات پیکربندی را از وب‌سایت انجام دهید و آدرس‌های Worker و استخر ماینینگ را طبق دستورالعمل وب‌سایت پیکربندی کنید.

امکانات:

 • کیف پول چند ارزی
 • استخر چند ارزی
 • صرافی چند ارزی.
 • صرافی غیرمتمرکز و زنجیره هوشمند CoinEx.
 • وام های ارز دیجیتال و خدمات پوشش ریسک.
 • هش‌ریت ابری.
 • سود استخراج روزانه بیت کوین –۳۱۹ دلار به ازای هر تراهش.
 • نرخ هش استخراج بیت کوین: ۱۶۱.۴۰ EH/s.
 • آستانه پرداخت: ۰.۰۰۰۱ BTC
 • روش‌های پرداخت: سیستم پرداخت PPS و PPLNS
 • کارمزد: ۴% کارمزد برای سیستم پرداخت PPS و کارمزد ۲% برای PPLNS.

BTC.com

استخر BTC.com  توسط شرکت ماینیگ  بیت‌مین ((Bitmain اداره می شود. این پلتفرم اطلاعات شفافی را در مورد استخراج، مصرف انرژی، نرخ هش، قیمت برق، قیمت بیت کوین، نسبت کارمزد، سود روزانه و بازده ۲۴ ساعته ارائه میدهد.

نحوه استخراج بیت کوین در BTC.com

 • یک آدرس کیف پول دریافت کنید. این کار را می توان در https://pool.btc.com/ یا از هر صرافی ارز دیجیتال یا پلتفرم ارز دیجیتالی انجام داد.
 • ثبت نام کنید، ایمیل یا شماره موبایل خود را تأیید کنید و در https://pool.btc.com/ لاگین کنید، نام حساب فرعی (sub-account) را تنظیم کنید، ارز مورد نظر را انتخاب کنید، سپس نزدیکترین منطقه به خود را انتخاب کنید.
 • طبق دفترچه راهنمای کاربر، ماینر ارز دیجیتال، شبکه و کارت خریداری کنید. ماینر را به همان شبکه رایانه متصل کنید، نرم افزار گزارشگر IP را دانلود و طبق راهنمای وب سایت راه اندازی کنید. استخراج را شروع کنید.

امکانات:

 • اپلیکیشن اندروید و آی او اس.
 • پشتیبانی از استخراج چند ارزی
 • درآمد روزانه بیت کوین ۰.۳۲ دلار به ازای هر ترا هش.
 • نرخ هش استخراج بیت کوین: ۱۳.۶۳۰ EH/s.
 • بر اساس نسبت درآمدی که تعیین کرده اید، سود را بین چندین آدرس تقسیم کنید.
 • آستانه پرداخت: ۰.۰۰۵
 • حالت پرداخت: FPPS پیشرفته
 • کارمزد: ۱.۵ درصد کارمزد

خلاصه مطلب

در این مقاله با بهترین استخر استخراج بیت کوین برای ایرانیان آشنا شدیم. استخرهای استخراج بیت کوین نقش مهمی در این صنعت بازی می‌کنند و به افراد اجازه می‌دهند تا قدرت محاسباتی خود را با یکدیگر جمع کرده و شانس خود را برای کسب پاداش افزایش دهند. با ادغام منابع، ماینرها می‌توانند به جریان درآمدی پایدارتر و قابل پیش‌بینی در مقایسه با استخراج انفرادی دست یابند. علاوه بر این، استخرهای ماینینگ با تسهیل پردازش تراکنش‌ها و اعتبارسنجی بلاک‌ها به امنیت و کارایی کلی شبکه بیت کوین کمک می‌کنند.

در حالی که استخرهای استخراج مختلفی در دسترس هستند که هرکدام ویژگی‌ها و کارمزدهای منحصر به فرد خود را دارند، برای ماینرها ضروری است که گزینه‌های خود را به دقت زیر نظر بگیرند و استخری را انتخاب کنند که با اهداف آنها سازگاری دارد. به طور کلی، استخر استخراج ارز دیجیتال همچنان بخشی جدایی ناپذیر اکوسیستم کریپتو هستند و به ماینرها این امکان را می‌دهند که در شبکه شرکت کنند و به شیوه‌ای مشارکتی و کارآمد سود کسب کنند.

دیدگاه‌ها (3)

 1. سلام جناب قلی پور.

  آیا استخر f2pool و antpool برای کاربران ایرانی محدودیت ایجاد کرده‌اند؟
  بنده به سایت هر دو استخر مراجعه کردم و فیلتر نبودن ولی سایت foundrydigital آیپی‌های ایران رو مسدود کرده و با ip کشور ایران حتی سایت نمایش داده نمیشه.
  در حال حاضر ممکنه با فعالیت در استخر antpool یا f2pool با مشکل مواجه نشیم و دارایی‌مون بلاک نشه؟!

  با سپاس.

 2. جناب قلی پور عزیز
  من از امریکا هستم چطور می توانم با شما تماس بگیرم
  ا
  ممنون می شوم به من اطلاع دهید چندین سوال در مورد انتخاب استخر دارم

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه