آموزشراهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال

آموزش خرید و فروش آلیس (ALICE) | خانه بساز و کسب درآمد کن

در این مقاله راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال در تبدیل به آموزش خرید و فروش ALICE به صورت تصویری می‌پردازیم و در انتهای مقاله نیز این ارز دیجیتال را معرفی می‌کنیم.

آلیس یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که شما امکان خرید و فروش آن در صرافی تبدیل را دارید. ارز دیجیتال آلیس با وجود اینکه زمان زیادی از معرفی آن نگذشته است، اما از نظر قیمتی رشد خوبی داشته است. این ارز دیجیتال با قیمت ۱۴ دلار برای اولین بار عرضه گردید که قیمت آن تا ۳۴ دلار نیز رسیده است. از این ارز دیجیتال برای خرید درون بازی My Neighbor Alice استفاده می‌شود. در ادامه به آموزش خرید و فروش ALICE به صورت تصویری در صرافی تبدیل می‌پردازیم.

آموزش تصویری خرید و فروش آلیس

یکی از بهترین روش‌ها برای خرید یا فروش ارز دیجیتال آلیس، صرافی‌های آنلاین است. صرافی‌های داخلی و خارجی متفاوتی برای خرید این ارز دیجیتال وجود دارد، اما پیشنهاد ما به شما صرافی‌های آنلاین داخلی است. زیرا به خاطر تحریم، کاربران ایران مجاز به ایجاد حساب کاربری در صرافی‌های خارجی مانند بایننس نیستند. البته با استفاده از VPN می‌توانید حساب کاربری بسازید، اما در صورت ایجاد مشکل دارایی شما مسدود می‌گردد. یکی از بهترین صرافی‌های داخلی که معتبر است و از تیم امنیتی حرفه‌ای برای سایت استفاده می‌کند، صرافی تبدیل است.

اگر قصد خرید ارز دیجیتال آلیس از صرافی تبدیل را دارید با ما همراه باشید. ما در بخش بعدی به صورت تصویری نحوه خرید و فروش ALICE در صرافی تبدیل را آموزش می‌دهیم.

ورود به صرافی تبدیل

برای اینکه بتوانید در صرافی تبدیل ارز دیجیتال موردنظرتان را بخرید یا بفروشید باید ابتدا وارد سایت تبدیل به آدرس https://tabdeal.org/ شوید. با کلیک روی این لینک وارد صفحه اصلی سایت می‌شوید. اگر قبلا ثبت نام کردید، روی گزینه ورود، بالا سمت چپ کلیک کنید (با فلش قرمز در قسمت ۱/۱ تصویر).

اما اگر برای اولین بار که وارد این صرافی می‌شوید، بر روی گزینه ثبت‌نام بالا سمت چپ کلیک کنید (قسمت ۱/۱) و شماره تلفن خود را برای ثبت نام وارد کنید. حال پیامکی برای تایید هویت شما ارسال می‌شود، آن را در کادر مشخص شده وارد، و رمزعبوری برای اکانت خود تعیین کنید. پس از ثبت‌نام، نوبت تکمیل احراز هویت در تبدیل است.

احراز هویت در صرافی تبدیل

اگر به تازگی حساب کاربری ایجاد کردید، برای اینکه بتوانید وارد بازار معاملاتی شوید، نیاز است احراز هویت کنید. برای احراز هویت باید اطلاعات شناسایی، اطلاعات بانکی، ایمیل و عکسی همراه با متن دست‌نوشتهٔ تعهدنامه و کارت ملی (مدرک هویتی معتبر عکس‌دار) خود را وارد کنید. ظرف مدت کوتاهی (معمولاً کم‌تر از ۲۴ ساعت و حداکثر ۷۲ ساعت) اطلاعات شما توسط پشتیبانان تایید می‌گردد.

پس از تایید هویت‌تان می‌توانید وارد بازار ارز دیجیتال شوید و هر ارزی را که می‌خواهید خریداری کنید. اگر برای اولین بار است که وارد صرافی تبدیل شدید، برای خرید ارز دیجیتال ALICE شما نیاز به تتر دارید. نحوه خرید تتر در مقاله آموزش خرید و فروش تتر توضیح داده شده است.

ورود به بازار ارز دیجیتال

برای ورود به بازار ارز دیجیتال بر روی آیتم سه خط که در گوشه سمت چپ بالا صفحه داشبورد (مستطیل ۳/۱) است، ضربه بزنید. یک صفحه کشویی باز می‌شود، گزینه‌های مختلفی در این صفحه وجود دارد که برای ورود به صفحه معاملات ALICE لازم است، روی گزینه خرید و فروش (مستطیل ۳/۲) کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه خرید و فروش، وارد صفحه معاملات ارزهای دیجیتال می‌شوید. در این صفحه تمامی ارزهای که امکان مبادله آن در صرافی تبدیل وجود دارد، نشان داده می‌شود. برای اینکه ارز آلیس را پیدا کنید، دو راه وجود دارد. اولین راه اسکرول کردن و دومین راه نوشتن نماد ارز ALICE در قسمت جستجو (مستطیل ۴/۱) است. پس از نوشتن ALICE، نماد این ارز دیجیتال ظاهر می‌شود (مستطیل ۴/۲) بر روی آن کلیک کنید. پس از کلیک بر روی نماد آلیس وارد صفحه خرید و فروش این رمزارز می‌شوید.

پیش از اینکه وارد صفحه اصلی خرید یا فروش ارز دیجیتال ALICE شوید، صفحه‌ای به شما در صرافی تبدیل نشان داده می‌شود. در این صفحه اطلاعات مختلف مربوط به قیمت و میزان معاملات در فرمت‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال استفاده کنید. آیتم‌های که در این صفحه وجود دارند به شرح زیر است:

۵/۱: در این بخش تغییرات ۲۴ ساعت قیمت، بیشترین قیمت، کمترین قیمت، حجم معاملات در ۲۴ ساعته گذشته و قیمت زمان حال وجود دارد. تمامی این قیمت‌ها به تتر است.

۵/۲: در بخش سفارشات مقدار و قیمتی که خریداران یا فروشندگان برای ارز دیجیتال آلیس تعیین کردند، وجود دارد.

۵/۳: ایتم نمودار روند قیمتی ALICE را در صرافی تبدیل نشان می‌دهد. از این نمودار برای تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی روند قیمتی می‌توانید استفاده کنید.

۵/۴: آیتم معاملات اخیر، قیمت و مقدار معاملات ۲۴ ساعته گذشته در صرافی تبدیل را نشان می‌دهد.

برای اینکه وارد صفحه خرید شوید بر روی گزینه «خرید» که به رنگ سبز در پایین صفحه (۵/۵) کلیک کنید.

اما اگر قصد فروش دارید بر روی گزینه «فروش» مستطیل قرمزرنگ (۵/۶) کلیک کنید.

خرید ارز دیجیتال ALICE

ابتدا نحوه خرید ارز دیجیتال ALICE را توضیح می‌دهیم، سپس در بخش بعدی نحوه فروش را می‌گوییم. دو روش ثبت سفارش و سفارش آنی برای خرید ارز آلیس وجود دارد. ما در ادامه مقاله آموزش خرید و فروش ALICE، نحوه خرید در هر دو روش را توضیح می‌دهیم.

ثبت سفارش

در روش ثبت سفارش خرید، معامله‌گران این امکان را دارند که قیمت خرید ارز دیجیتال را خودشان تعیین کنند. برای اینکه وارد صفحه ثبت سفارش شوید بر روی مستطیل قرمز ۶/۱ کلیک کنید. سپس در مستطیل ۶/۳، قیمت درخواستی خود را برای خرید ALICE بنویسید. در مستطیل ۶/۴ نیز مقدار درخواستی خودتان را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات در این دو کادر، مبلغ کل سفارش (کادر ۶/۶) و میزان کارمزد (کادر ۶/۷) به صورت خودکار محاسبه می‌شود. پس از اینکه مطمئن شدید اطلاعات وارد شده، درست است بر روی گزینه خرید (کادر ۶/۸) کلیک کنید. سفارش شما ثبت می‌شود. ثبت سفارش هیچ تضمینی مبنی بر اینکه قطعا رمزارز آلیس به قیمت درخواستی شما خریداری شود، نیست. اگر فروشنده‌ای به قیمت درخواستی شما قصد فروش رمزارز ALICE داشته باشد، سیستم به صورت خودکار برایتان آن را خریداری می‌کند.

یک روش دیگر نیز برای ثبت سفارش وجود دارد. در این روش شما مقدار را مشخص نمی‌کنید، بلکه درصدی از تترتان (کادر ۶/۵) که می‌خواهید با آن آلیس خریداری کنید را انتخاب می‌کنید. بعد از تعیین درصد، سیستم به صورت خودکار مقدار ارز آلیس دریافتی شما را با توجه به قیمت درخواستی‌تان مشخص می‌کند. توجه کنید که حداقل مقدار خرید آلیس در صرافی تبدیل ۱۰ تتر است.

سفارش آنی

در روش سفارش آنی شما نمی‌توانید قیمت را تعیین کنید. این روش برای کسانی که قصد دارند به سرعت ارز دیجیتال آلیس را خریداری کنند، مناسب است. در این روش فقط می‌توانید مقدار ارز درخواستی را تعیین کنید. پس از تعیین مقدار (کادر ۷/۲)، مبلغ کل سفارش براساس قیمت فعال (کادر ۷/۵) تعیین می‌گردد. قیمت فعال، پایین‌ترین قیمتی است که توسط فروشندگان ثبت سفارش شده است.

اگر قصد دارید مبلغ مشخصی ارز آلیس خریداری کنید، مبلغ درخواستی خود را در کادر ۷/۴ بنویسید، سیستم به صورت خودکار با توجه به قیمت فعال، مقدار سفارش را تعیین می‌کنند. پس از تایید اطلاعات و کلیک بر روی گزینه خرید (کادر ۷/۶) به صورت آنی ارز دیجیتال خرید و به حساب کاربری شما واریز می‌گردد.

فروش ارز دیجیتال ALICE در صرافی تبدیل

اگر قصد فروش ارز دیجیتال آلیس را دارید بر روی گزینه فروش (کادر ۸/۱) کلیک کنید. با کلیک بر روی این کادر، سه روش فروش ارز دیجیتال ALICE به شما نشان داده می‌شود.

در روش ثبت سفارش (۸/۲)، شما می‌توانید قیمت فروش خود را تعیین کنید. اما هیچ تضمینی برای اینکه حتما ارز دیجیتال شما فروخته شود، وجود ندارد. در صورتی که معامله‌گری قصد خرید ALICE با قیمت درخواستی شما را داشته باشد، سیستم به صورت خودکار آن را می‌فروشد و مبلغ حاصل از فروش را در حساب کاربری‌تان واریز می‌کند.

در روش سفارش آنی (۸/۳)، شما فقط می‌توانید مقدار فروش را تعیین کنید. در این روش قیمت تمام شده هر آلیس، بالاترین قیمتی است که توسط خریداران تعیین شده است. البته در سفارش آنی بلافاصله ارز دیجیتال ALICE فروخته می‌شود.

در بخش فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل، علاوه بر گزینه‌های که در بخش خرید وجود دارد، گزینه دیگری به عنوان حد ضرر نیز موجود است. ما در راهنمای گام به گام سفارش حد ضرر، چگونگی فروش از طریق این گزینه را توضیح داده‌ایم.

توکن ALICE

ارز دیجیتال آلیس (ALICE) یک ارز مبتنی بر اتریوم با حداکثر عرضه ۱۰۰ میلیون است و در زمان نگارش این مطلب، فقط ۳۰ میلیون آلیس در بازار در گردش است. پروتکل بلاکچین ارز دیجیتال آلیس BEP20 و قابلیت استخراج ندارد. این ارز دیجیتال در ماه مارس سال ۲۰۲۱ توسط یک شرکت بازی دیجیتال در ویتنام معرفی گردید. از توکن ALICE برای انجام بازی همسایگان آلیس (My Neighbor Alice) استفاده می‌شود. رتبه این ارز دیجیتال در رتبه‌بندی سایت کوین مارکت‌کپ در زمان نگارش این مطلب، ۱۶۴ است.

موارد استفاده از ارز دیجیتال ALICE

دارندگان ارز دیجیتال الیس می‌توانند با ارز خود دارایی‌های درون بازی مانند زمین، لباس برای آواتار‌ها بخرنند. همچنین آن‌ها در فرایند مدیریت غیرمتمرکز که در مورد استفاده از درآمد و توسعه بازی همسایگان آلیس است، می‌توانند شرکت کنند و رای بدهند.

اگر قصد بازی ندارید، می‌توانید ارز دیجیتال خود را فقط در کیف پول به عنوان سرمایه‌گذاری نگهداری کنید.

بازی همسایگان آلیس (My Neighbor Alice)

در چند سال گذشته، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین بسیار محبوب شده‌اند. زیرا همزمان با اینکه یک نوع سرگرمی هستند، می‌توان از طریق انجام بازی کسب درآمد کرد. بازی همسایگان آلیس یکی از بهترین بازی‌های مبتنی بر بلاک چین است. این بازی از جزیره‌های مختلف ساخته شده که بازیکنان می‌توانند این جزایر را خریداری کنند و در آن به ساخت و ساز بپردازند. بازیکنان در این بازی مجاز هستند که به جزیره‌های مختلف بروند و با سایر بازیکنان ارتباط برقرار کنند، زیرا فرمت این بازی جهان باز است.

جزیره‌ها (زمین‌ها)، حیوانات، خانه و گیاهان توکن غیرقابل معاوضه (NFT) هستند که قابلیت تکثیر ندارند و منحصر به فرد می‌باشند. مالکان می‌توانند در زمین‌های خود ساخت و ساز انجام دهند و شکل ظاهری آن را تغییر دهند. همچنین با استفاده از سیستم وام‌دهی مالکان می‌توانند زمین خود را اجاره دهند و در سود آن سهیم شوند. سیستم وام‌دهی در این بازی هوشمند است. یعنی سود و اصل زمین پس از پایان دوره اجاره، به مالک برگشت داده می‌شود.

توجه کنید برای اینکه وارد بازی همسایگان آلیس شوید نیازی نیست، هزینه‌ای بپردازید. اما برای استفاده از بخش‌های مختلف آن و سفارشی سازی بازی نیاز به ارز دیجیتال آلیس دارید. از سوی دیگر امکان دریافت رمزارز آلیس از طریق انجام بازی وجود دارد.

چه چیزی بازی My Neighbor Alice را منحصر به فرد می‌کند؟

موضوعی که باعث منحصر به فردی بازی همسایگان آلیس می‌شود، وثیقه یا تضمین NFT است. هنگامی که کاربران یک آیتم NFT در این بازی خریداری می‌کنند، درصدی از پولی که می‌پردازند به یک حساب وثیقه مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض می‌رود. این وثیقه، تضمین می‌کند که ارزش دارایی NFT کاربران از یک حد مشخصی پایین‌تر نمی‌رود.

کاربران در صورت تمایل می‌توانند وثیقه خود را دوباره به سیستم بفروشند و پول آن را دریافت کنند.

کیف پول‌های مناسب برای ارز دیجیتال آلیس کدامند؟

ارز دیجیتال آلیس مبتنی بر ارز اتریوم است. بنابراین در تمام کیف پول‌های سازگار با اتریوم مانند مای ‌اتر والت (MyEtherWallet)، مای‌سلیوم (Mycelium wallet)، اتمیک (Atomic wallet) و اکسودوس (Exodus wallet) می‌توانید این رمزارز را نگهداری کنید. البته صرافی تبدیل نیز کیف پول امن برای نگهداری ارز دیجیتال ALICE ارائه می‌دهد.

سخن آخر

طبق پیش بینی‌ها، بازی‌های بلاک چین در چند ساله آینده بسیار پیشرفت می‌کنند. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بازی‌های بلاک چین می‌تواند سودآور باشد. ارز دیجیتال آلیس گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است. اگر قصد سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را دارید، می‌توانید از صرافی تبدیل آن را خریداری کنید. کیف پول این صرافی، کاملا امن گزینه مناسبی برای نگهداری ارز دیجیتال ALICE است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه