صرافی ارز دیجیتال تبدیل / خرید ارز دیجیتال / خرید و فروش اثبات کار اتریوم
ethwicon

خرید و فروش اثبات کار اتریوم

ETHW /  EthereumPoW
IRTicon تومان
ETHWicon اثبات کار اتریوم
خرید آسان  اثبات کار اتریوم
حجم ۲۴ ساعته (ETHW) 69,004.30
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 141,251.80
تغییرات ۱ روزه +0.64 %

ارز دیجیتال ethw همان اتریوم است اما به سبک قدیم. در واقع اتریومی است که هنوز قابلیت استخراج دارد و در دوران پیش از ارتقای «ادغام» یا Merge باقی مانده است و همان ویژگی‌ها را در خود نگه‌داشته است. هواداران اصلی ارز دیجیتال EtereumPow (اتریوم اثبات کار) ماینرها هستند که با تغییر سازوکار ادغام اتریوم دچار مشکل می‌شدند و دیگر نمی‌توانستند از تجهیزات استخراج‌شان کسب سود کنند.
https://cms.tabdeal.org/uploads/1_f455575899.jpg

اتریوم اثبات کار (ETHW) چیست؟

ETHW یا اتریوم اثبات کار هارد فورک یا شاخه منشعب‌شده‌ای از بلاک‌چین اصلی اتریوم است که پس از انجام ارتقای «ادغام» یا Merge شروع به کار کرد. EthereumPOW همچنان از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند درحالی‌که زنجیره اصلی اتریوم پس از ادغام این سازوکار را کنار گذاشته و از سازوکار اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و مشکلات کمتری برای طبیعت ایجاد می‌کند.

اتریوم اثبات کار زاده فکر جمعی از ماینرهای مطرح اتریوم است که با عرضه حجم بالایی از منابع رایانشی در پردازش تراکنش‌ها در شبکه اثبات کار نقش مهمی داشتند. این افراد تغییر سازوکار اجماع به اثبات کار را به زیان خود می‌دیدند؛ بنابراین تصمیم گرفتند شبکه قدیمی اثبات کار را همچنان حفظ کنند و استخراج را همچنان زنده نگه‌دارند.

دست‌اندرکاران پروژه ETHW که به‌عنوان Core یا هسته مرکزی ETHW شناخته می‌شدند در روز 13 سپتامبر سال ۲۰۲۲ اعلام‌کردند که شبکه اصلی این ارز طی ۲۴ ساعت پس از انجام ارتقای «ادغام» شروع به کار می‌کند.

صرافی Polotonix تحت حمایت جاستین سان اولین صرافی بود که توکن ETHW را رسماً فهرست کرد. صرافی‌های مهم دیگری هم پس از این اقدام شروع به فهرست‌کردن این ارز کردند و به‌تدریج ارز ETHW رسمیت بیشتری پیدا کرد.

ETHW چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال ethw در واقع به همان صورتی کار می‌کند که ارز اتریوم پیش از ادغام کار می‌کرد. اتریوم اثبات کار EthereumPoW تنها انشعاب یا فورک ایجاد شده از بلاک‌چین اتریوم نیست و خیلی پیش‌تر از آن اتریوم کلاسیک پس از هارد فورک اتریوم به‌خاطر مشکلات ناشی از هک دائو به‌عنوان فورکی از زنجیره اتریوم جدا شده بود و در حالت قبل باقی‌مانده بود.

حالا پس از انجام ارتقای ادغام هم‌ارز ETHW هارد فورکی انجام داده است و با همان شرایط پیشین کار می‌کند.

این ارز دیجیتال همچنان از سازوکار اثبات کار استفاده می‌کند که در این سازوکار ماینرها با تخصیص پردازش رایانه‌های خود به حل مسائل پیچیده ریاضی کمک می‌کنند که باعث می‌شود با تأیید تراکنش‌ها بلوک جدیدی به بلاک‌چین اضافه شود. ماینر کمک‌کننده در این مسیر هم به‌عنوان جایزه یا انگیزه کار خود پاداشی را به‌صورت همین ارز دیجیتال دریافت می‌کند.

سازوکار اثبات کار امنیت بالایی دارد؛ اما باتوجه‌به نیاز بسیار زیادی که به برق و پردازش دارد می‌تواند برای محیط‌زیست خطراتی ایجاد کند.

تاریخچه پیدایش ETHW (اتریوم اثبات کار)

ارتقای «ادغام» (Merge) در تاریخ 15 سپتامبر 2022 اتفاق افتاد. ۳ روز پیش از انجام این ارتقا گروهی که بیشتر آن‌ها را استخراج‌کنندگان بزرگ چینی اتریوم تشکیل می‌دادند اعلام‌کردند که شبکه اصلی ETHW یک روز بعد از انجام Merge به کار خواهد افتاد و این هارد فورک انجام خواهد شد.

این افراد با این کار قصد داشتند جایگزینی برای اتریوم نسل قبل ایجاد کنند که استخراج‌کنندگان همچنان بتوانند باتوجه‌به هزینه‌های کلانی که برای دستگاه‌های ماینر خود انجام داده‌اند سودآوری داشته‌باشند و به یکباره به حاشیه رانده نشوند.

به این صورت بود که شبکه اصلی ETHW کار خود را در سپتامبر ۲۰۲۲ آغاز کرد و این ارز دیجیتال به وجود آمد خیلی زود برخی از صرافی‌های مطرح ارز دیجیتال از ETHW حمایت کردند. به‌عنوان‌مثال بایننس باز شدن استخر استخراج ارز ETHW خود را اعلام‌کرد که بازخورد خوبی برای این ارز دیجیتال داشت.
https://cms.tabdeal.org/uploads/2_a9ea346365.jpg

اتریوم اثبات کار (ETHW) چگونه معروف و محبوب شد؟

جدا شدن از زنجیره اصلی یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال خود به‌اندازه کافی آن‌قدر موضوع مهمی بود که باعث مشهورشدن ETHW شود. اما علاوه بر اهمیت این هارد فورک، وجود انگیزه‌های مالی برای استخراج‌کنندگان و ماینرها در سرتاسر جهان باعث شد، این افراد با تمام وجود از این ارز دیجیتال حمایت کنند و برای گسترش آن تلاش کنند.

افراد زیادی که مدت‌ها ارز دیجیتال اتریوم را استخراج می‌کردند بعد از ارتقای سازوکار اتریوم به اثبات کار عملاً نمی‌توانستند از دستگاه‌های ماینر گران‌قیمتی که خریداری کرده‌بودند استفاده چندانی بکنند و به‌وجودآمدن EthereumPoW باعث بازگشت آن‌ها به کار استخراج و ماینینگ شد که همین مسئله باعث محبوبیت هر چه بیشتر این ارز دیجیتال شده‌است.

ارزش اتریوم اثبات کار (ETHW) چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش ارز دیجیتال ETHW به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین عوامل عبارت‌اند از:

  • سازوکار بازار و میزان عرضه و تقاضا:مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت ارزهای دیجیتال سازوکار بازار و میزان عرضه و تقاضا است. هرگاه میزان تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد قیمت ارز دیجیتال رشد می‌کند و برعکس زمانی که میزان عرضه بیشتر از تقاضا شود، قیمت کاهش می‌یابد.
  • وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال:وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال هم می‌تواند در افزایش و کاهش قیمت ETHW مؤثر باشد. صعودهای خوب معمولاً در زمان صعودی بودن کلیت بازار ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد.
  • همکاری‌ها و افزایش میزان کاربری:افزایش کاربردهای جهان واقعی ارز دیجیتال ETHW و یا پذیرش آن برای خرید در فروشگاه‌ها و همکاری با نهادهای مختلف می‌تواند باعث استفاده هرچه بیشتر این ارز دیجیتال و رشد تقاضا برای آن شود و قیمت آن را افزایش دهد.
  • استفاده در پروژه‌های dAPPو NFTها: باتوجه‌به سازگاری ETHW با زیرساخت‌های اصلی اتریوم امکان به‌کارگیری زیرساخت آن برای استفاده در برنامه‌های غیرمتمرکز و توکن‌های غیرمثلی (NFT) ها وجود دارد که در صورت افزایش این کاربردها تقاضا افزایش‌یافته و قیمت این ارز صعودی خواهد شد.
  • ادامه مشکلات قانونی برای پاداش استیک کردن: باتوجه‌به مشکلات پروژه‌هایی که برای استیک کردن ارزهای دیجیتال پاداش در نظر می‌گیرند و امکان برخورد با روش‌های مشابه ممکن است سازوکار POS به‌طورکلی با برخی مشکلات قانونی مواجه شود که در این صورت ETHW با سازوکار اجماع اثبات کار خود به‌عنوان جایگزین می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند.
    https://cms.tabdeal.org/uploads/3_e69eb82a81.jpg

قابلیت‌ها و مزایای ETHW

ارز دیجیتال ETHW همه قابلیت‌های ارز دیجیتال اتریوم پیش از فرایند ادغام را دارد که می‌توان موارد زیر را برشمرد:

  • امکان استخراج: ارز دیجیتال ETHW با استفاده از سازوکار اثبات کار اجازه استخراج را به ماینرها می‌دهد. این امکان با استفاده از دستگاه‌های مختلف ماینینگ فراهم است و به افرادی که از این طریق به تأیید تراکنش‌ها کمک می‌کنند پاداش ماینینگ تعلق می‌گیرد.
  • امکان استفاده به‌عنوان زیرساخت قراردادهای هوشمند: شبکه ETHW می‌تواند امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را مهیا کند و همانند اتریوم این قابلیت را دارد که ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند مختلفی بر روی آن سوار شوند.
  • امکان ایجاد توکن‌های غیرمثلی: شبکه ETHW همانند شبکه اتریوم می‌تواند این امکان را فراهم کند که توکن‌های غیرمثلی خود را بر روی این شبکه ایجاد کنید و به خریدوفروش آنها بپردازید.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال ETHW چه کسانی هستند؟

گروهی از استخراج‌کنندگان اتریوم که مخالف تغییر سازوکار اجماع اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام بودند با رهبری ماینر چینی چندلر گئو (Chandler Guo)تصمیم گرفتند با انجام یک هارد فورک ارز دیجیتال جدید به نام اتریوم اثبات کار یا ETHW را ایجاد کنند. این افراد سه روز پیش از روز موعود «ادغام» اعلام‌کردند که یک روز پس از انجام ادغام زنجیره جدید تشکیل خواهد شد و خود را هسته مرکزی اتریوم اثبات کار نامیدند.

این اعلام در روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ انجام شد و شبکه اصلی زنجیره جدید در روز ۱۶ سپتامبر یک روز پس از عملیات Merge تشکیل شد و سازوکار ادغام ETHW اثبات کار یا POW باقی‌ماند. این مسئله باعث استقبال تعدادی از استخراج‌کنندگان قدیمی اتریوم از این انشعاب شد.
https://cms.tabdeal.org/uploads/6_9fde904062.jpg

امنیت شبکه ETHW چگونه است؟

شبکه ETHW از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند که یکی از امن‌ترین سازوکارهای اجماع است که گرچه هزینه زیادی داشته و بازدهی بالایی ندارد، اما از نظر امنیتی جایگاه بسیار خوبی دارد. همچنین تمامی موارد امنیتی این شبکه پیش از فرایند ادغام در شبکه اتریوم مورداستفاده قرار گرفته است و امتحان خود را پس داده است؛ بنابراین با اطمینان بالایی می‌توان امنیت شبکه ETHW را تضمین شده دانست و بر آن تکیه کرد.

چه تعداد توکن اتریوم اثبات کار (ETHW) در گردش است؟

در حال حاضر حدود ۱۰۷ میلیون توکن ETHW در بازار در حال چرخش است و این ارز با بالاترین قیمت خود فاصله بسیار زیادی دارد.

این ارز دیجیتال در زمان نگارش این متن رتبه ۱۰۵ را در میان ارزهای دیجیتال برتر داراست.

خرید ارز دیجیتال ETHW

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW) را می‌توان از صرافی‌های خارجی و داخلی مختلفی خرید. برای خرید ارز ETHW باید ابتدا در صرافی ثبت‌نام و احراز هویت کنید. اقدام به خرید ارز دیجیتالEthereumPoW با انجام بررسی‌های لازم و در زمان مناسب می‌تواند سوددهی خوبی برای شما داشته‌باشد.

فروش ارز دیجیتال ETHW

فروش ارز دیجیتال ETHW نیز از طریق صرافی‌های مختلف امکان‌پذیر است. با افزایش شهرت این ارز صرافی‌های بیشتری آن را در لیست معاملاتی خود قرار داده‌اند. خریدوفروش این رمز ارز با انجام بررسی‌های لازم می‌تواند سود مناسبی برای شما ایجاد کند.
https://cms.tabdeal.org/uploads/4_3b08aa4b10.jpg

نحوه خرید ETHW از صرافی تبدیل

خرید ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار(EHTW) از صرافی تبدیل ساده است. ابتدا باید در وب‌سایت صرافی تبدیل ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام سریع برای امنیت بیشتر دارایی‌هایتان احراز هویت را انجام دهید. فرایند احراز هویت در صرافی تبدیل بسیار شفاف و سریع است. پس از تأیید احراز هویت می‌توانید از طریق بخش خرید آسان در وب‌سایت تبدیل اقدام به خرید تومانی ارز ETHW کنید یا این ارز را با استفاده از ارزهای دیجیتال دیگر خریداری کنید.

روش نگهداری ارز ETHW

برای نگهداری ارز دیجیتال ETHW می‌توانید از انواع مختلف کیف پول ارز دیجیتال استفاده‌کنید. می‌توانید این ارز دیجیتال را روی کیف پول سرد یا گرم نگهداری کنید. می‌توانید انتخاب کنید از کیف پول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برای نگهداری ارز ETHW استفاده‌کنید. همچنین می‌توانید دارایی EthereumPoW خود را در کیف پول امن صرافی تبدیل نگهداری کنید.

انواع کیف پول ETHW

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW) را می‌توان بر روی کیف پول‌های مختلفی نگهداری کرد. از جمله بهترین کیف پول‌های این ارز دیجیتال می‌توان به کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano s) اشاره کرد. کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست والت (Trust Wallet) و متامسک نیز قابلیت نگهداری ETHW را دارند. همچنین می‌توانید ارز EthereumPow خود را در کیف پول امن صرافی تبدیل نگهداری کنید.

کارمزد خرید و فروش ETHW

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW) در بخش خرید آسان صرافی تبدیل در صورت تبادل با تومان ۰٫۲۵ درصد (بیست و پنج صدم درصد) و در صورت تبادل ارز با تتر ۰٫۲ درصد است. کارمزد خرید و فروش ارز ETHW در صورت مبادله با دیگر ارزهای دیجیتال به‌جز تتر ۰٫۳ درصد است. کارمزد خرید و فروش EthereumPoW در بازارهای تومانی، بسته به حجم معاملات شما، از ۰٫15 تا ۰٫4 درصد متغیر است. می‌توانید درصد دقیق کارمزد خریدوفروش ارزهای دیجیتال در صرافی تبدیل را مشاهده کنید.

مزایای خرید و فروش ETHW در صرافی تبدیل

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل مزیت‌های زیادی برای کاربران دارد؛ از جمله اینکه تنوع ارزی موجود در صرافی تبدیل بسیار زیاد است و شما می‌توانید از طریق بازارهای تومانی و تتری بازارهای معاملاتی متنوعی را برای سرمایه‌گذاری تحت‌نظر بگیرید. میزان کارمزد در نظر گرفته شده برای معامله کاربران در این صرافی بر اساس سطوح کاربری متنوع و مناسب است. حداقل میزان فاصله خرید و فروش در صرافی تبدیل برای کاربران فراهم شده‌است. نقل‌وانتقال داخلی ارز دیجیتال به کیف پول‌های موجود در صرافی تبدیل بدون کارمزد انجام‌می‌شود.

آیا خرید ارز ETHW بدون احراز هویت ممکن است؟

بیشتر صرافی‌های معتبر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW) را بدون احراز هویت فراهم نمی‌کنند. همه صرافی‌های ایرانی برای حفظ امنیت دارایی‌های شما ملزم به رعایت احراز هویت کاربران هستند و با این کار امنیت خریدوفروش و دارایی‌های شما بهتر حفظ می‌شود. در غیر این صورت در صورت ایجاد هرگونه خطا یا اشتباه در معاملات امکان بازگرداندن وجوه به شما ممکن نیست؛ بنابراین بهتر است پیش از خرید و فروش احراز هویت را انجام دهید و از طریق صرافی‌های معتبری مانند صرافی تبدیل به خرید ارز دیجیتال ETHW بپردازید.

آینده ارز دیجیتال ETHW چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ETHW از دو منظر قابل‌بررسی است. زاویه اول نبرد میان سازوکارهای اجماع اثبات سهام و اثبات کار و زاویه دوم استفاده پروژه‌های مختلف از زیرساخت ETHW است.

سازوکار اثبات سهام با مصرف انرژی کمتر و ساختار بهینه‌تر تاکنون طرف‌داران بیشتری را جذب خود کرده است؛ اما باید دید در آینده نیز آیا می‌تواند موفق باشد یا خیر. طرف‌داران ETHW و سازوکار اثبات کار معتقدند گرچه این الگوریتم هزینه و انرژی بیشتری مصرف می‌کند؛ اما امن‌تر است. در صورتی که مشکلات استیک کردن به‌طور کامل حل شود ممکن است طرف‌داران اثبات کار با چالش‌های بیشتری مواجه شوند؛ اما در غیر این صورت کفه ترازو به‌سمت ETHW بر خواهد گشت.

میزان استفاده پروژه‌های مختلف از قراردادهای هوشمند و ایجاد توکن‌های غیرمثلی (NFT) بیشتر بر بستر ETHW می‌تواند بر گسترش این شبکه اثر گذاشته و تقاضا را در آینده برای این ارز دیجیتال افزایش دهد و قیمت آن را صعودی کند.

منابع:

وب‌سایت پروژهETHW

CoinTelegraph

Bybit

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.65%
27,161.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.85%
1,845.38 USDT
95,848,115 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.54%
0.0724400 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.07%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.76%
0.00000000203 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار (ETHW) را بخریم؟

در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز ETHW کنید؛ اما صرافی‌های خارجی، پشتیبانی مناسبی از کاربران ایرانی ندارند و امکان مسدود شدن دارایی‌های کاربر در آن‌ها بالاست؛ لذا پیشنهاد می‌شود از صرافی‌های ایرانی استفاده‌کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۲۰ رمز ارز مختلف از جمله ارز ETHW پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع ارز دیجیتال ELON چگونه امکان‌پذیر است؟

برای خرید ارز ETHW در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید از طریق بخش خرید آسان ارز اتریوم اثبات کار در صرافی تبدیل به خرید و فروش این ارز بپردازید.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال ETHW در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ الی ۰.۰۳ درصد می‌باشد و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. کارمزد معاملات در بخش خرید آسان، به‌طور ثابت ۰.۲۵ درصد است.

چگونه قیمت ارز ETHW را پیش بینی کنیم؟

می‌توانید از تحلیل شخصی خود استفاده‌کنید یا با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در صورت نیاز از دیگر کانال‌ها هم برای سیگنال گیری می‌توانید استفاده‌کنید.

ارز دیجیتال ETHW چگونه نگهداری می‌شود؟

نگهداری ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار در کیف پول‌های سرد و گرم و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید ارز ETHW خود را در کیف پول امن صرافی تبدیل نگهداری کنید.

آیا خرید ارز دیجیتال ETHW می‌تواند سودآور باشد؟

ارز دیجیتال اتریوم اثبات کار ارزی نوپا ولی در عین حال با تکیه‌بر سابقه اتریوم است. باتوجه‌به این پایه و بنیان قوی در صورت استقبال پروژه‌های مختلف از زیرساخت این ارز دیجیتال برای ایجاد قراردادهای هوشمند و NFT تقاضا برای این ارز افزایش‌یافته و برای خریداران سودآور خواهد بود.

آیا می‌توان ارز دیجیتال ETHW را استخراج کرد؟

بله. ارز دیجیتال ETHW از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند و بنابراین می‌توان با دستگاه‌های ماینر مختلف اقدام به استخراج آن کرد.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله