استلار چیست و کاربردهای این رمز ارز چیست؟ بازار رمز ارزهای دیجیتال شبیه به یک اقیانوس بزرگ و عمیق است که هر چه برای شناخت و یادگیری آن تلاش کنید، باز هم کم است. از زمان پیدایش ارزهای دیجیتال و مبادلات الکترونیکی، رمز ارزهای گوناگونی به وجود آمده‌اند که عده زیادی برای استفاده و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها اقدام می‌کنند.

اما باید بدانید که اگر هوشمندی لازم را در زمینه نداشته باشید، چندان موفق نخواهید بود. چراکه سرمایه‌گذاری روی همه ارزهای دیجیتال کار عاقلانه‌ای نیست! شما به عنوان سرمایه‌گذار و فعال بازار مبادلات ارز دیجیتال باید ارزهایی را با امکانات و امنیت بیشتر بشناسید و به سمت آن‌ها خیز بردارید.

استلارStellar یکی از بهترین انواع ارزهای دیجیتالی است که با امکانات بی‌نظیر و امنیت مثال‌زدنی، گزینه بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و خرید و فروش است.

ثبت نام در تبدیل

در این مطلب از وبلاگ صرافی تبدیل، قصد داریم درباره چیستی و چگونگی کار استلار صحبت کنیم. تاریخچه این رمز ارز را بگوییم و شما را با مزایای آن آشنا کنیم. برای آنکه بدانید استلار چیست و چه کاری را انجام می‌دهد، با ما در وبلاگ صرافی تبدیل همراه باشید:

 

ارز دیجیتال استلار را بشناسیم

استلار چیست

استلار با برندهای IBM مشارکت داشته است.

رمز ارز استلار با نماد XLM در واقع یک شبکه همتا‌به‌همتاست که همچون بیت کوین به صورت غیرمتمرکز فعالیت می‌کند. یعنی پشتوانه بانکی یا شخص ثالثی آن را کنترل و نهاد و مرکزی به عنوان تصمیم‌گیرنده در آن وجود ندارد.

همه تراکنش‌ها در رمز ارز دیجیتالی استلار روی بلاک چین‌ این رمز ارز ثبت می‌شود. همه افراد فعال در شبکه می‌توانند مانند یک دفتر کل عمومی، همه تراکنش‌های انجام گرفته را در آن ببینند. در استلار به جای اینکه فعالیت‌ها و تراکنش‌ها در یک درگاه متمرکز مانند بانک انجام شوند، در میان گره‌های (NODE) به‌هم پیوسته یا به اصطلاح سرورهای متصل به شبکه توزیع می‌شود. به این صورت از تمرکز و انحصار خارج می‌شود و همه تاییدهای مبادلاتی از طریق پروتکل اجماع استلار انجام می‌گیرد.

تایید تراکنش‌ها در استلار با دیگر ارزهای دیجیتال متفاوت است. برای مثال در ارز دیجیتال بیت کوین برای تایید تراکنش‌ها، از سیستم اثبات کار استفاده می‌کند و در این راه ماینرها با یکدیگر همکاری دارند.

اما در استلار گره‌های مورد اعتمادی وجود دارند که به گره‌های (نُد) تایید سرورها معروف‌اند. این گره‌ها با اجرای Stellar core وظیفه تایید تراکنش‌ها را بر عهده دارند. Stellar core نرم‌افزاری است که گره‌های تایید با کمک آن تراکنش‌ها را تایید کرده و یا به اجماع برای تایید تراکنش‌ها می‌رسند.

استلار چگونه به وجود آمد؟

نماد ارز دیجیتال استلار

توکن استلار Lumen نام دارد و با نشانه‌ اختصاری XLM شناخته می‌شود.

داستان تولد استلار چیست ؟‌ آگاهی از تاریخچه استلار و به طور کلی ارزهای دیجیتالی، کمک زیادی به شناسایی ارزهای دیجیتال و کاربردهای آن می‌کنند. تاریخچه ارز دیجیتال استلار را باید در رمز ارز ریپل جست‌وجو کرد. ریپل و استلار شباهت بسیار زیادی به هم دارند و این شباهت از سازنده ارز ریپل و استلار، یعنی جد مک کالب سرچشمه می‌گیرد.

Jed McCaleb سازنده ارز دیجیتال ریپل بود. اما پس از مدتی با ایجاد اختلاف میان توسعه‌دهنگان این ارز دیجیتال، از تیم ساخت این ارز دیجیالی خارج شد. سپس به همراه تیم شخصی خودش اقدام به ساخت استلار کرد.

ساخت Stellar در سال ۲۰۱۴ توسط مک کالب و تیم او کلید خورد و اولین کدنویسی‌های آن در سال ۲۰۱۵ انجام و معرفی شد. در ساخت و معرفی استلار، به دلیل حضور آقای مک کالب شباهت‌های زیادی میان این ارز دیجیتال و رمز ارز ریپل به‌وجود و آمد و سازندگان و توسعه‌دهندگان این ارزها را وارد چالش بزرگی کرد.

سرانجام در اواخر سال ۲۰۱۵،  برای حل این مشکل، الگوریتم جدیدی برای ارز دیجیتال استلار معرفی شد و کدهای آن مجددا بازنویسی شدند.

 

اهداف پروژه استلار چیست؟

خالق ارز استلار جد مک کالب است

زمانی که ریپل به عنوان یکی از رمز ارزهای جدید به وجود آمد هدف خود را برقراری تبادل‌های مالی میان بانک‌ها و موسسه‌های مالی اعلام کرد. با جدا شدن برنامه‌های استلار از ریپل، خالق این ارز دیجیتال هدف خود را ارائه تراکنش‌های اعتباری به‌صرفه و با سرعت بالا اعلام کرد. استلار قصد داشت که فضایی امن و سریع برای انجام مبادلات مالی کوچک و خرد در سطح جهان ایجاد کند که تا به امروز به هدف خودش دست یافته است.

در بلاک چین استلار، در هر ۳ تا ۵ ثانیه، هزاران تراکنش مالی انجام می‌گیرد و این مورد به عنوان هدف اصلی رمز ارز استلار باعث محبوبیت زیاد آن میان فعالان بازار ارزهای دیجیتال شده است.

 

آینده ارز استلار و مزیت‌های آن چیست؟

لوگوی ارز استلار

هر یک از ارزهای دیجیتال مزایای منحصربه‌فرد خود را دارند که با آن‌ها شناخته می‌شوند و به محبوبیت می‌رسند.استلار هم از این قضیه مستثنا نیست و ویژگی‌هایی دارد که افراد را نسبت به آینده ارز استلار خوشبین میکند. از جمله مهم‌ترین مزایای استلار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

    • سرعت بسیار بالای تراکنش‌ها

میزان سرعت در تراکنش‌های مالی دیجیتالی، عامل بسیار مهمی است که می‌تواند یک ارز رمز نگاری شده را به محبوبیت برساند یا از دایره محبوب‌ترین‌ها خارج کند. رمز ارز استلار این توانایی را دارد که در هر ثانیه، در حدود ۲۰۰۰ تراکنش مالی را انجام دهد. این سرعت در تایید تراکنش‌ها باعث شده است پیشرفت‌های قابل توجهی در پرداخت‌های مالی برون مرزی ایجاد شود.

    • هزینه پایین

هزینه پایین تراکنش‌های مالی در رمز ارزها یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی است که فعالان این حوزه را برای استفاده از آن‌ها تشویق می‌کند. سرعت بالای تراکنش‌ها در استلار، هزینه مبادلات را کاهش داده و یکی از عوامل برتری آن در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی رقیب، به‌ویژه ریپل به شمار می‌رود. به این ترتیب مبالغ بزرگ با کمترین میزان هزینه تراکنش جابه‌جا می‌شوند.

    • استفاده از پیشرفت‌های فنی

استلار با استفاده از تکنیک‌هایی مانند قرارداد هوشمند بلاک چین و قرار دادن آن در کنار امضای چندگانه، توانسته سرعت کلی تراکنش‌های این ارز دیجیتال را بالا ببرد. این ترکیب از پیشرفت‌های فنی استلار عامل مهمی در محبوبیت آن به شمار می‌رود.

 

ارز استلار چگونه کار می‌کند؟

رمز ارز استلار

برقراری تبادلات مالی بین بانک‌ها و مؤسسات مالی از اهداف پروژه استلار است

برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، کار با رمز ارز Stellar بسیار ساده است. در این شبکه هم می‌توان مبادلات دیجیتالی و خرید و فرش و تبدیل ارزها به یکدیگر را انجام داد و هم امکان انتقال پول میان سرمایه‌گذاران خرد فراهم است. بانک‌ها و موسساتی که در سیستم استلار حضور دارند، کاملا اعتمادسازی شده‌اند و هر یک از آن‌ها به عنوان انچر شناخته می‌شوند.

زمانی که اقدامات خرید و فروش و ثبت سفارش در این سیستم و توسط کاربران آن در سراسر دنیا انجام می‌گیرد، بانک‌های حاضر در شبکه ارز دیجیتال استلار، در کمترین زمان آن را تبدیل به پول فیات می‌کنند. به این ترتیب نقل و انتقالات در شبکه جهانی صورت می‌گیرد.

جالب است که بدانید همه این فعالیت‌ها در کمتر از ۵ ثانیه شکل می‌گیرد و بعد از ثبت درخواست توسط کاربر، مقدار سکه‌های XLM که معادل آن است، به صورت ارزش به کیف پول حساب او واریز می‌شود. به این صورت استلار در مبادلات جهانی دیجیتالی فعالیت می‌کند و امروزه به عنوان یک ارز دیجیتال محبوب شناخته می‌شود.

 

معرفی کیف پول‌های معتبر استلار

کیف پول استلار

ارزی که در شبکه دیجیتال استلار مورد استفاده قرار می‌گیرد Lumen نام دارد که با نشانه اختصاری XLM شناخته می‌شود. بنابراین اگر در بازار مبادلات دیجیتالی از شما پرسیدند که XLM چیست باید از آن به عنوان واحد اختصاری ارز لومن در شبکه دیجیتالی استلار نام ببرید. این ارز توسط کیف پول‌های معتبری جابه‌جا می‌شود که توسط وب تایید شده‌اند. مهم‌ترین کیف پول‌های معتبر استلار عبارتند از:

کیف پول رسمی دسکتاپ استلار

کیف پول دسکتاپ استلار، کلاینت رسمی استلار است که می‌توان تمامی خرید و فروش‌ها و مبادلات را از طریق آن انجام داد. این سیستم که به صورت متن باز است، روی سیتم عامل‌های ویندوز، مک و لینکوس به راحتی نصب می‌شود. همه محتویات کیف پول شما و کلیدهای خصوصی آن روی دسکتاپ شما ذخیره می‌شود.

کیف پول Stargazer

کیف پول Stargazer به صورت چند منظوره کار می‌کند و روی سیستم عامل‌های اندروید، مک و ویندوز قابل اجراست. سادگی کار با این کیف پول و متن باز بودن آن از ویژگی‌های مهم این کیف پول است.

کیف پول موبایل Centaurus

کیف پول موبایل Centaurus نیز از دیگر کیف پول‌های مهم و معتبر شبکه ارز دیجیتال استلار است که توسط این شبکه تایید شده است. از این کیف پول می‌توانید روی سیستم عامل‌های ios و اندروید استفاده کنید.

کیف پول PapayaBot

PapayaBot یک کیف پول تلگرامی است که به صورت ربات تلگرامی کار می‌کند. این کیف پول علاوه‌بر استلار از بیت کوین و لایت کوین هم پشتیبانی می‌کند. هر جایی که تلگرام شما نصب باشد، می‌توانید از این کیف پول هم استفاده کنید. امنیت این کیف پول روی پلتفرم تلگرام کاملا تایید شده است و می‌توانید به  راحتی از آن استفاده کنید.

 

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا بگوییم استلار چیست و این ارز دیجیتال چگونه متولد شد. استلار را می‌توان یکی از مهم‌ترین شبکه‌های ارز دیجیتال دانست که امکان انجام مبادلات آسان، پر سرعت و کم هزینه را برای کاربران خود فراهم می‌کند. آیا تا به حال از این شبکه ارز دیجیتال استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما مهم‌ترین عامل محبوبیت استلار در میان کاربران چیست؟

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در صرافی ارز دیجیتال تبدیل در میان بگذارید.

ثبت نام