Skip to content
top banner

افزایش دوباره حجم معاملات اسپات ارزهای دیجیتال بعد از چند ماه رکود

افزایش حجم معاملات در ماه اکتبر
در
خواندن در ۱ دقیقه

 

حجم معاملات اسپات ارزهای دیجیتال در صرافی‌های متمرکز در ماه اکتبر پس از چهار ماه رکود و کاهش سرانجام افزایش یافت.

بر اساس گزارش CCData که دیروز چهارشنبه منتشر شد، ماه اکتبر پس از چهار ماه کاهش حجم معاملات اسپات در صرافی‌ها، حجم معاملات بیشتری را به خود دید و بازار دوباره به رونق برگشت. گزارش این شرکت ارائه‌دهنده آمار ارزهای دیجیتال حاکی از آن است که حجم معاملات در این ماه ۶۳۲ میلیارد دلار بوده است و رشد ۸۷ درصدی را نسبت به ماه سپتامبر نشان می‌دهد.

داده‌های وب‌سایت The Block نیز نشانگر آن است که حجم معاملات ماهانه اسپات برای اولین ماه پس از چهار ماه افزایش داشته است. بااین‌وجود آمارهای این وب‌سایت حجم معاملات کمتری را نشان داده و بیانگر عدد ۵۱۶ میلیارد دلار برای حجم این معاملات است که این حجم در ماه سپتامبر تنها ۳۲۳ میلیارد دلار بوده است و رشدی ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار رشد حجم معاملات

قله چندماهه حجم معاملات اسپات

بر اساس داده‌های CCData قله شکل گرفته در ماه اکتبر از ماه مارس گذشته (اسفند ماه) دیده نشده است و این بالاترین میزان رشد حجم معاملات ماهانه اسپات در صرافی‌های متمرکز طی ۷ ماه گذشته بوده است. رشد نقطه‌به‌نقطه ماه‌به‌ماه نیز از ژانویه ۲۰۲۱ به این سو بی‌نظیر بوده است.

احتمال تأیید مجوز ETF اسپات بیت‌کوین از جمله دلایل این افزایش حجم خوانده می‌شود و رشد اخیر ارزهای مهمی چون بیت‌کوین و اتریوم باعث ورود سرمایه سنگینی به بازار شده است.