Skip to content
top banner

ریزش تا ۶ دلار یا جهش تا ۸ دلار پولکادات کدام را استارت می‌زند؟

تحلیل تکنیکال پولکادات
در
خواندن در ۲ دقیقه

تحرکات اخیر قیمت پولکادوت (DOT) با نوسانات اندک و حرکات خفیف پس از نزولی سریع به سمت سطح ۶ دلار همراه بوده است. با این حال، این ارز دیجیتال خود را در یک دوراهی حساس می‌بیند، به گونه‌ای که خروج احتمالی از این محدوده و شکست یکی از طرفین، مسیر بعدی آن را مشخص خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادوت

تحلیل نمودار روزانه پولکادات (DOT)

بررسی دقیق نمودار روزانه نشان از دوره تثبیت قیمت در حدود ۶ دلار دارد. این دوره با نوسانات اندک و تردید در بازار همراه بوده است. چنین وضعیتی حاکی از نبرد قریب الوقوع میان خریداران و فروشندگان است که می تواند منجر به یک حرکت قابل توجه قیمتی شود.

تحلیل تکنیکال پولکادات DOT

با وجود این ابهام، قیمت پولکادات در حال حاضر از یک محدوده حمایتی قوی و قاطع برخوردار است. این محدوده از سوی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در قیمت ۶.۹۳ دلار و سطح حمایتی کلیدی فیبوناچی ۰.۶۱۸ (۶.۷ دلار) پشتیبانی می‌شود. این منطقه حمایتی محکم با تقاضای قابل توجهی تقویت شده و پتانسیل جلوگیری از فشار نزولی بیشتر را دارد و حتی می‌تواند قیمت را به سمت منطقه مقاومتی مهمی در نزدیکی ۹ دلار سوق دهد.

تحلیل نمودار ۴ ساعته پولکادات (DOT)

بررسی نمودار در تایم فریم ۴ ساعته حاکی از نزول سریع قیمت به سمت سطح ۶ دلار است. در این ناحیه تقاضای قابل توجهی شکل گرفت که منجر به بازگشت جزئی قیمت شد. با این حال، فاز Range بعدی با نوسانات اندک و فقدان حرکت قیمتی قاطع همراه بوده است.

تحلیل تکنیکال پولکادات DOT
با وجود این، قیمت یک الگوی مثلث تشکیل داده است که در صورت خروج کندل‌ها از بالای آن و شکست این الگو از بالا، نشان‌دهنده ادامه روند صعودی خواهد بود.
در حال حاضر، پولکادات در آستانه خروج از این الگوی مثلث قرار دارد. در صورت وقوع این اتفاق، انتظار می‌رود روند صعودی پولکادات حفظ شود و سطوح هدف در محدوده قیمتی تعریف‌شده با سطوح فیبوناچی یعنی ۰.۵ (۷.۴ دلار) و ۰.۶۱۸ (۷.۸ دلار) دیده شوند.
در مقابل، خروج قیمت از پایین الگوی مثلث می‌تواند نشانه‌ای از ادامه روند نزولی اصلاحی به سمت سطح ۶ دلار باشد.