Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۲۳ – عامل فشار فروش بیت کوین شناسایی شد

چهار فصل کریپتو ۲۳
در
خواندن در ۶ دقیقه

در چهار فصل کریپتوی این هفته از دلیل کاهش قیمت بیت کوین پرده‌برداری می‌کنیم، پای سخن اسکاراموچی می‌نشینیم و آمار خرید السالوادوری‌ها را چک می‌کنیم. در ادامه از تاثیر Reddit و ChatGPT بر بازار صحبت می‌کنیم و یک خبر هم برای تریدرهای بازار بورس داریم.

اولین خبر تابستانی هفته: چرا قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد

تمام بازار به دنبال افزایش نجومی قیمت بیت کوین پس از تایید صندوق قابل معامله یا همان ای‌تی‌اف بودند؛ اما بیت کوین حوالی ۴۲ هزار دلار معامله می‌شود و بازار را ناامید گذاشته است.

موضوعی که شاید از آن بی‌خبر باشید افزایش فروش در شرکت Grayscale است. این شرکت اول ژانویه سال ۲۰۲۴ چیزی در حدود ۶۲۱ هزار بیت کوین در اختیار داشت و ۱۹ ژانویه این تعداد با ۴۰ هزار عدد کاهش به ۵۸۲ هزار عدد رسید. اما چرا تریدرها شرکت گری اسکیل را ترک می‌کنند؟

گری اسکیل

گری اسکیل در سال گذشته و قبل از اینکه فروشنده ETF اسپات بیت کوین شود، محصولی به نام بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) یا GBTC که یک صندوق ارز دیجیتال است را در اختیار مشتریان خود گذاشت تا آنها بتوانند BTC را در بازار سهام خرید و فروش کنند.
ETF اسپات بیت کوین با نرخ ۱:۱ معادل بیت کوین است در حالی که GBTC در بسیاری از موارد با تخفیف ۵۰ درصدی به فروش می‌رسید.

همین مسئله منجر به محبوبیت GBTC شده بود. اکنون که GBTC به ETF اسپات بیت کوین تبدیل شده است تخفیف ۵۰ درصدی دیگر در کار نیست.

از سوی دیگر کارمزد سالانه GBTC برابر با ۱.۵ درصد است و به همین دلیل همه سرمایه‌گذاران در حال فروش GBTC و خرید ETF بیت کوین هستند. همین مسئله توانست قیمت بیت کوین را تا ۴۱٬۵۰۰ دلار کاهش دهد. این فرایند با فروش GBTCها متوقف می‌شود و بیت کوین می‌تواند آنطور که باید و شاید از شنیدن خبر تایید ETF خوشحالی کند. / منبع 

اولین خبر بهاری هفته: بیت کوین ۱۷۰ هزار دلاری

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) موسس شرکت سرمایه‌گذاری SkyBridge آینده بیت کوین خوشبین است و ادعا می‌کند قیمت این ارز در سال آینده به ۱۷۰ هزار دلار می‌رسد.

آنتونی اسکاراموچی

او می‌گوید با تایید ETF بیت کوین تقاضا برای خرید این ارز افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر در ماه آوریل رویداد هاوینگ را داریم.

به همین دلیل اسکاراموچی باور دارد که اگر بیت کوین بتواند تا هاوینگ قیمت خود را در حدود ۴۵ هزار دلار نگه دارد، قیمت این ارز در سال ۲۰۲۵ به ۱۷۰ هزار دلار می‌رسد.

اسکارا موچی می‌گوید خبر تایید شدن ای‌تی‌اف بیت کوین قیمت این ارز را تا ۴۹ هزار دلار افزایش داد. درست است که در حال حاضر بیت کوین کمتر از ۴۲ هزار دلار معامله می‌شود اما نباید فراموش کنیم که این کاهش قیمت به دلیل خروج سرمایه‌گذاران از Grayscale و حرکت آنها به سمت خرید ETF است. او باور دارد حداقل باید ۸ تا ۱۰ روز دیگر منتظر باشیم تا کمی از تاثیرات تایید صندوق قابل معامله بیت کوین را مشاهده کنیم. آنتونی اسکاراموچی از آن دسته افرادی است که به دقت بازار بیت کوین را زیر نظر دارد؛ زیرا شرکت اسکای بریج سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را در اتریوم، بیت کوین، سولانا و دیگر ارزهای دیجیتال انجام داده و در دسامبر گذشته با ۱۳۰ درصد سود از سرمایه‌گذاری خود بسیار خشنود بوده است./ منبع

دومین خبر بهاری هفته: السالوادوری‌ها بیت کوین جارو می‌کنند

نظرسنجی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که ۱۲ درصد از شهروندان السالوادور حداقل یک بار برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات در سال ۲۰۲۳ از بیت کوین استفاده کردند.

جالب اینجاست که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۲۲ کاهش داشته است. در سال ۲۰۲۲، حدود ۲۴.۴ درصد از شهروندان این کشور با بیت کوین کالا خریداری کرده بودند.

بیت کوین در ال سالوادور

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان حداقل ۱ تا ۳ تراکنش با استفاده از بیت کوین انجام دادند و ۲۰ درصد از آنها بیش از ۱۰ بار با بیت کوین خرید داشتند. بیشترین موارد استفاده از بیت کوین برای خرید از خواربار فروشی‌ها، سوپر مارکت‌ها و دامپزشکی‌ها بوده است.

نکته جالب توجه در مورد السالوادور این است که برعکس تمام کشورهای جهان، در این منطقه، دولت هوادار بیت کوین است و سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را در این بازار انجام داده است و مردم انتظار دارند که دولت کمی محتاطانه‌تر با بیت کوین برخورد کند. اگر پیگیر اخبار ۴ فصل کریپتو بوده باشید به خوبی می‌دانید که کسانی که یک میلیون دلار بیت کوین یا تتر در السالوادور سرمایه‌گذاری کنند شهروندی این کشور را دریافت می‌کنند./ منبع 

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

اولین خبر پاییزی هفته: Reddit گنجی که کشف نشد

جالب است بدانید که اگر معامله‌گران سرمایه‌گذاری‌های خود را بر اساس پیام‌های رد و بدل شده در Reddit بنیان‌گذاری می‌کردند شاید دارایی آنها اکنون ۳ برابر شده بود.

گروهی از دانشمندان سایت ردیت را به دقت بررسی کردند و متوجه شدند که در فاصله بین اول ژوئن سال ۲۰۰۵ تا ۳۱ آگوست سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۳۰ میلیون پست در مورد ارز دیجیتال در این پلتفرم منتشر شده است.

سرمایه‌گذاری با ردیت

طبق این بررسی‌ها، هر زمان که تعداد پست‌های مرتبط با ارز دیجیتال در ردیت افزایش پیدا می‌کند، ارزهای دیجیتال با رشد قیمتی مواجه می‌شوند. کاهش تعداد پست‌های مرتبط با این بازار نیز با کاهش قیمت‌ها هم‌بستگی داشته است.

با این تفاسیر اگر فردی تنها بر اساس تعداد پست‌های منتشر‌شده در ردیت در بازار سرمایه‌گذاری می‌کرد اکنون دارایی او ۳ برابر شده بود. هیجان‌زده نشوید! شما به تنهایی نمی‌توانید تمام پست‌های شبکه ردیت را زیر و رو کنید و در نهایت آماری که به دست می‌آورید نیز قابل اتکا نیست./ منبع

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

سومین خبر بهاری هفته: ChatGPT و پیش بینی بازار

همه در بازار ارز دیجیتال در حالت تعلیق مانده‌ایم و نمی‌دانیم که بیت کوین کدام مسیر را در پیش می‌گیرد. عجیب نیست که در این بین عده‌ای به هوش مصنوعی یا همان چت جی پی تی روی بیاورند.

استفاده از chatGPT

بازار رفتار عجیب و غریبی از خود به نمایش گذاشته است در حالی که قدرت ادامه روند صعودی را به نمایش می‌گذارد، به ناگاه آرام می‌گیرد و خواب خرسی را شروع می‌کند.

همه در انتظار افزایش قیمت به دنبال هاوینگ و تایید صندوق قابل معامله بیت کوین هستند و هوش مصنوعی قیمتی بین ۸۵ تا ۱۰۰ هزار دلار را برای بیت کوین پیش بینی می‌کند.

در این بین موسسات سرمایه‌گذار پیش‌بینی‌های دیگری دارند، Messari قیمت ۶۰۰ هزار دلار، VanEck قیمت ۲۷۵ هزار دلار ، ETC Group صد هزار دلار و Bitwise بیت کوین بالاتر از ۸۰ هزار دلار را پیش بینی می‌کنند.

 

ChatGPT برای دوج کوین، پپه و شیبا نیز به ترتیب قیمت ۰.۱۸، ۰.۰۰۰۰۰۲۰، ۰.۰۰۰۰۲۰۱۰ دلار را پیش‌بینی می‌کند./ منبع

چهارمین خبر بهاری هفته: اگر اهل خرید طلا هستید این سه ارز را بخرید

به بازار سنتی عادت دارید و بورس، طلا یا ملک را برای سرمایه‌گذاری بیشتر می‌پسندید؟ زمان تغییر فرا رسیده است. دیگر تمام کشورهای جهان به اهمیت و ارزش بیت کوین پی بردند و اگر همین امروز برای اضافه کردن ارزهای دیجیتال به سبد سرمایه خود اقدام نکنید در آینده بازنده خواهید بود.در کنار روش‌های سنتی روی این سه ارز سرمایه‌گذاری کنید:

  • اگر خریدار طلا و کالا در بازار سنتی هستید حتماً طلای دیجیتال یا همان بیت کوین را نیز به سبد سرمایه خود اضافه کنید. رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول می‌گوید بیت کوین به سادگی می‌تواند قیمت ۱۳۵ هزار دلار را از آن خود کند.
  • تتر گلد (XAUt) را فراموش نکنید. با خرید این توکن شما در واقع طلای فیزیکی را در قالب یک توکن ارز دیجیتال خریداری می‌کنید. استیبل کوین XAUt از پشتوانه طلای واقعی برخوردار است به همین دلیل نوسانات این توکن بسیار پایین است.
  • اگر با ثروتی که در بازار استخراج بیت کوین نهفته است آشنا هستید بهتر است خرید Bitcoin Minetrix را در برنامه‌های خود قرار دهید. BTCMTX توکن بومی این شبکه است و دارندگان آن می‌توانند با استیک کردن این توکن درآمد منفعل نیز داشته باشند./ منبع

سرمایه گذاری کریپتو

دیدگاه‌ها (2)

  1. دست هر کی تو کار باشه ما. که تو زیانیم هر چه قدر تحلیل میکنیم باز تو زیانیم افراد عادی باید خوش شانس باشند

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه