Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۲۰ – از استقامت مثال‌زدنی ریپل تا رشد میم‌کوین جدید بازار

چهار فصل کریپتو ۲۰
در
خواندن در ۵ دقیقه

در هفته‌ای که گذشت، بازار از سوز و سرما در امان بود و روزهای خوشی را تجربه کرد. با ۴ فصل کریپتوی این هفته همراه باشید تا مواردی چون حرف حساب ایلان ماسک، خدمت‌گزاری AI در بلاک چین‌های کریپتو و خرید بزرگ میکرواستراتژی را بررسی کنیم.

اولین خبر بهاری هفته: NFT در ترازوی ایلان ماسک  

ایلان ماسک (Elon Musk) پدر دوج که معرف حضور هست؟ این روزها او بازار میم‌کوین‌ها را رها کرده و پیگیر NFTها شده است. به نظر می‌رسد ماسک بلاک چین را بیشتر قبول دارد.

ایلان ماسک

او ۶ دی ماه روی پلتفرم X یا همان توییتر خودمان نتوانست در پاسخ به تمسخر NFTها توسط کاربران سکوت کند. کاربری نوشته بود: «کسی NFTها رو یادش هست؟» و کاربر دیگری گفته بود «ان‌اف‌تی چیزی نیست جز یه لینک اینترنتی به اطلاعاتی که شما مالکش نیستید!»
اینجا بود که ماسک دست به کار شد و نوشت:

آره، حداقل فایل jpeg را روی بلاک چین رمزنگاری کنید!

پیش‌تر از این هم ایلان ماسک در پادکست The Joe Rogan Experience از اهمیت رمزنگاری فایل‌های jpeg روی بلاکچین سخت گفته بود.

در بازار ان‌اف‌تی شبکه‌های بلاک چین با استفاده از پایگاه‌های دیتای متمرکز تصاویر jpeg را به ID هش یک توکن غیرمثلی منحصربه‌فرد لینک می‌کنند. سرمایه‌گذاران این بازار نیز در واقع مالک این هش‌ها هستند نه محتوای چندرسانه‌ای.

ارتباط میان محتوای تصویری موردنظر با ان‌اف‌تی خریداری شده وابسته به اطلاعاتی است که در این شرکت‌های وابسته مرکزی ذخیره می‌شود. پروژه‌هایی که برای ذخیره سازی تصاویر و ان اف تی‌ها از بلاک چین استفاده می‌کند به مراتب قابل اعتمادتر هستند و یک قدرت مرکزی نمی‌تواند مالکیت شما را به خطر بیندازد. / منبع خبر

دومین خبر بهاری هفته: ایجنت هوش مصنوعی در خدمت کریپتو

تحلیل‌گران باور دارند امسال شاهد پیوند هوش مصنوعی و کریپتو خواهیم بود و پروژه‌های بیشتری در این حوزه معرفی می‌شوند. در سال ۲۰۲۴ شاهد حضور مامورهای هوش مصنوعی در بلاک چین‌ها خواهیم بود. به این ترتیب هر جا  که نیاز به حضور یک قدرت انسانی باشد، یک ایجنت (Agent) هوش مصنوعی کار را به عهده می‌گیرد. به این ترتیب حتی وظیفه تایید تراکنش‌ها و تبادل ارزها نیز به عهده AI می‌افتد.

هوش مصنوعی در کریپتو

از این گذشته در سال میلادی جدید باید در انتظار معرفی پروژه‌های متاورس و بازی‌های web 3.0 متعددی باشیم. به نظر می‌رسد تحلیل‌گران از همین حالا وارد عمل شده‌اند و در حال سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های هوش مصنوعی برتر بازار هستند.

Launchpad XYZ از زمان شروع به کار توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این پروژه قصد دارد به یک فروشگاه تمام عیار برای تریدرها تبدیل شود؛ مرجعی برای خرید و فروش ارز دیجیتال، آن هم با استفاده از تحلیل‌هایی که به کمک هوش مصنوعی در اختیار تریدر گذاشته می‌شوند. / منبع خبر: لینک ۱ لینک ۲

اولین خبر تابستانی هفته: سرنوشت ریپل در ۲۰۲۴

قیمت ریپل در ماه‌های گذشته ۲۰۰۰ درصد افزایش داشته اما این امر تغییری در ثبات این ارز و خوش‌بینی گاوها ایجاد نکرده است. ۷۲ درصد از سرمایه‌گذاران دارایی ریپل خود را به فروش رسانده‌اند و با این همه قیمت ریپل ۲.۱۱ درصد افزایش داشته است. البته این افزایش قیمت در ادامه با یک کاهش ۳ درصدی همراه بود.

خرید ریپل

ریپل در لوپ عجیبی گیر افتاده است و همه در انتظار یافتن پاسخی برای سرنوشت ریپل هستند. با نزدیک شدن به سال جدید دنیای کریپتو بیش از همیشه غیرقابل پیش‌بینی می‌شود. ریپل در برابر فشار فروش تاب آورده و ثبات خود را حفظ کرده است. بنابراین اگر تا به این لحظه با ریپل همراهی کرده‌اید بهتر است منتظر واکنش ریپل به هاوینگ و تایید ETF بیت کوین باشید. / منبع خبر

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

دومین خبر تابستانی هفته: بیت کوین قیمت ۴۲ هزار دلار را در هم شکست

بیت کوین سد ۴۲ هزار را پشت سر گذاشته و به ۴۳ هزار دلار چشم دارد. بیت کوین با عبور از سطح مقاومت ۴۲٬۸۵۰ راهی تا ۴۳٬۱۰۰ دلار پیش رو نخواهد داشت. درست است که الان هم بیت کوین ۳۷ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد خود فروخته می‌شود اما در آستانه هاوینگ باید در انتظار ادامه این روند صعودی و حتی ثبت قیمت ۱۰۰ هزار دلار برای بیت کوین باشیم. البته تحلیل‌گران باور دارند که بازار بعد از ۱۰۰ هزار دلاری شدن بیت کوین یک اصلاح شدید را تجربه می‌کند.

قیمت بیت کوین

بیت کوین برای ادامه مسیر پس از هاوینگ به محرک‌هایی چون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیاز خواهد داشت و به نظر می‌‌رسد باید برای نشستن در ترن هوایی غیر قابل پیش‌بینی بیت کون آماده باشیم. / منبع خبر

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

سومین خبر تابستانی هفت: میکرواستراتژی و ایمان به بیت کوین

میکرواستراتژی (MicroStrategy) به عنوان هوادار دیرینه بیت کوین با رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۲۶۲۰ دلار، مقدار ۱۴٬۶۲۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۶۱۵ میلیون دلار خریداری کرد.

 

این شرکت تحت مدیریت مایکل سیلور، مالکیت ۱ درصد از بیت کوین‌های در گردش را در اختیار دارد. میکرواستراتژی مالک ۱۸۹٬۱۵۰ بیت کوین است. سیلور پیش از این در این مورد که بیت کوین از نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار یک اوراق نیست صحبت کرده بود و حالا قبل از شنیدن تصمیم نهایی کمیسیون بار دیگر بیت کوین خریده است. اینطور که پیداست مایکل سیلور با تحلیل‌گران موافق است. تحلیل‌گران باور دارند به احتمال ۹۰ درصد کمیسیون ۱۰ ژانویه با ETF بیت کوین موافقت می‌کند. / منبع خبر

سومین خبر بهاری هفته: میم کوین تازه نفس

بونک (BONK) میم کوین جدید شبکه سولاناست که دوج کوین و شیبا اینو را از رده خارج کرده است و به یک چهره جدی در بازار میم‌کوین‌ها بدل شده است. این ارز که کمتر کسی نام آن را شنیده بود اکنون چهل و چهارمین ارز دیجیتال بازار است و حجم معاملات آن از ۳۳ میلیون دلار نیز تجاوز کرده است.

رشد بونک

پس از فهرست شدن این ارز در کوین بیس شاهد افزایش ۴۰ درصدی قیمت آن بودیم. قیمت این ارز ۰.۰۰۰۰۱۵۸۵ است و در صورت حفظ سطح حمایت ۰.۰۰۰۰۱۵۵ دلار می‌توانیم در انتظار ادامه روند صعودی این ارز باشیم. البته به نظر می‌رسد عملکرد این میم‌کوین به شدت تحت تاثیر سولانا باشد؛ همین مسئله کمی برای تریدرهای بونک نگران‌کننده است. / منبع خبر

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه