Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۱۳ – بیت کوین ۳۷ هزار دلاری آلت کوین ها را زنده کرد

چهار فصل کریپتو ۱۳
در
خواندن در ۶ دقیقه

بیت کوین ۳۷ هزار دلاری اینجاست، شما کجای بازارید؟ مسیر برای رشد دیگر کوین‌ها هموار شده است. ریپل در هفته‌ای که گذشت خدمات خود را گسترش دارد، نهنگ‌ها به شکار AI رفتند و بیش از ۲ میلیارد دلار اتریوم به سرقت رفت.

اولین خبر تابستانی هفته: بیت کوین، اوج بگیر!

خرید بیت کوین

بیت کوین در هفته گذشته با ۷.۵ درصد افزایش به ۳۷ هزار دلار رسید. جالب اینجاست که با وجود افزایش قیمت، میزان تسلط بیت کوین بر بازار کم شده است و آلت‌کوین‌هایی مانند اتریوم و سولانا عملکرد بهتری داشتند.

اتریوم در هفته گذشته با ۱۶ درصد افزایش ۲۰۰۰ دلار معامله می‌شود و سولانا با ۲۸ درصد افزایش با قیمت ۵۱ دلار خرید و فروش می‌شود. بایننس کوین، ریپل، دوج کوین، کاردانو و لینک نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.

این اطلاعات را جایی یادداشت کنید تا هفته بعد آنها را با وضعیت بازار مقایسه کنیم:
تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ مصادف با ۱۹ آبان:

  • ارزش کل بازار بیت کوین: ۱.۴۶۶ تریلیون دلار.
  • حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳۸ میلیارد دلار
  • میزان تسلط بیت کوین بر بازار: ۴۹.۸%
  • قیمت بیت کوین: ۳۷۳۹۴ دلار (۷.۵%+ افزایش در هفته گذشته)
  • قیمت اتریوم: ۲۰۹۴ دلار(۱۶.۱%+ افزایش در هفته گذشته)
  • قیمت بایننس کوین: ۲۵۰ دلار (۹۰۶%+ افزایش در هفته گذشته)

دومین خبر تابستانی هفته: اتریوم به بلک راک می‌نازد

خرید اتریوم

اتریوم در تاریخ ۱۰ نوامبر قیمت حیاتی ۲۰۰۰ دلار را به ثبت رساند و روند صعودی را در پیش گرفت. بلک راک که پیشتر با ارائه درخواست صدور صندوق قابل معامله بیت کوین یا ETF سر و صدای زیادی را در بازار به پا کرد این بار قصد دارد صندوق قابل معامله اتریوم را راه اندازی کند. اگرچه هنوز کمیسیون بورس اوراق بهادار با صدور صندوق قابل معامله بیت کوین موافقت نکرده است اما به نظر می‌رسد بلک راک از دریافت جواب مثبت مطمئن است.

اولین خبر بهاری هفته: چه زمانی بیت کوین خریدید؟

بررسی اطلاعات بازار نشان می‌دهد کسانی که دهم نوامبر سال ۲۰۲۱ بیت کوین را به سبد سرمایه خود اضافه کردند امروز با ۴۰ درصد سود در حال مطالعه این مقاله هستند؛ این در حالیست که کسانی که در همین بازه زمانی طلا را انتخاب کرده بودند با ۵ درصد سود در حال مطالعه هستند.

کسانی که ابتدای سال ۲۰۲۳ بیت کوین را در کف خریداری کردند اکنون ۱۱۹ درصد سود در اختیار دارند. کسانی که اول ژانویه ۲۰۲۱ بیت کوین را خریداری کردند اکنون شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت این ارز هستند. نیازی نیست بیشتر به عقب برگردیم. زمان آن رسیده که از خودتان بپرسید بهتر نیست اندکی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنم؟

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

سومین خبر تابستانی هفته: بهبود ریپل

خری ریپل

شرکت ریپل در حال گسترش خدمات پرداخت خود در ۷۲ کشور در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا است. این شرکت با همکاری با Onafriq به تأمین‌کننده اعتبار مالی میان ۲۷ کشورهای آفریقایی، بریتانیا، استرالیا و کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل می‌شود.

شهروندان این کشورها می‌توانند با استفاده از خدمات ریپل با کمترین هزینه و بالاترین سرعت هزینه‌های کسب و کار خود را پرداخت کنند. تولید ناخالص داخلی (GPD) کشورهای منطقه میسا (MEASA) که مخفف Middle East ،Africa و South Asia است بیش از ۸ تریلیون دلار است و ریپل به عنوان درگاه مالی از سوی عربستان، هند، قطر، هند، امارات متحده و دیگر کشورهای منطقه به کار گرفته می‎‌شود. بنابراین به زودی باید در انتظار افزایش قیمت ارز دیجیتال این شرکت یعنی XRP باشیم.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

دومین خبر بهاری هفته: رفتار مشکوک نهنگ‌ها

نهنگ کریپتو

ترکیب فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی منجر به ایجاد پروژه‌های جدیدی در فضای ارز دیجیتال شده است و انتخاب بهترین پروژه هوش مصنوعی از همیشه دشوارتر به نظر می‌رسد. در این میان پروژه Launchpad XYZ توجه نهنگ‌ها را به خود جلب کرده و با جذب ۲ میلیون دلار سرمایه بازیگران خرد بازار را هدف قرار داده است. این پروژه قصد دارد با ارائه تحلیل‌های ساده به سرمایه‌گذاران خرد آنها را در بازار ارز دیجیتال همراهی کند. Launchpad XYZ با دریافت اطلاعات از بیش از ۴۰۰ منبع، بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری را به کاربر معرفی خواهد کرد.

اولین خبر پاییزی هفته: CoinSpot هک شد

هک کوین اسپات

پلتفرم ارز دیجیتال استرالیایی به نام CoinSpot هک شد و ۲.۴ میلیون دلار اتریوم به سرقت رفت. هکرها با ۲ تراکنش ابتدا ۱۲۶۲ اتریوم و سپس ۲۰.۹۹ اتریوم را از این پلتفرم بیرون کشیدند.

در ادامه هکرها در کمال خونسردی اتریوم‌ها را با تتر، یو اس دی کوین و بیت کوین سواپ کردند و به تاریخ پیوستند. به احتمال زیاد لو رفتن یک کلید شخصی در را برای هکرها باز گذاشته است؛ اتفاقی که در پلتفرم CoinEx در هنگ کنگ رخ داد و منجر به سرقت ۷۰ میلیون دلار ارز دیجیتال شد.

خرید ارز دیجیتال یک سوی ماجراست و نگهداری از آن سوی دیگر. اگر نمی‌توانید کیف پول مناسبی تهیه کنید، ریسک نکنید و مسئولیت نگهداری از آن را به تبدیل واگذار کنید. کیف پول مطمئن تبدیل، امنیت دارایی شما را تضمین می‌کند.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه