وب‌سایت معتبر کریپتو نیوز (Cryptonewz) پیش بینی می‌کند ارزش اتریوم در سال 2025 حداقل 4500 دلار و حداکثر 6500 دلار خواهد بود. در حالی که این قیمت تا سال 2030 می‌تواند حداکثر 20.500 دلار یا حداقل 14.000 دلار باشد. اما به‌راستی آینده اتریوم به چه شکل است و تا چه حد می‌توان به پیش‌بینی‌ها اعتماد کرد؟

پیش بینی آینده اتریوم با استفاده از تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال از نمودارهای قیمت تاریخی و آمار بازار برای بررسی و پیش بینی تغییرات قیمت در بازارهای مالی استفاده می‌کند. در واقع، تحلیل تکنیکال بر اساس این مفهوم است که اگر یک معامله‌گر بتواند روندهای تاریخی بازار را تشخیص دهد، ممکن است بتواند مسیر آینده آن را هم به طور نسبتا دقیق پیش‌بینی کند.

توانایی تشخیص روند قیمت در یک بازار بخش، مهمی از هر استراتژی معاملاتی است. همه معامله گران باید استراتژی خود را برای تعیین نقاط ورود و خروج بهینه از بازار طراحی کنند. استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال، یکی از روش‌های رایج در انجام این کار است.

بسیاری افراد بر این باور هستند که با تحلیل تکنیکال می‌توان به قوانین معاملاتی خودشکوفا دست یافت. به طور کلی، تحلیلگران تکنیکال برای تحلیل آینده اتریوم به انواع گسترده شاخص‌ها، الگوها و نظریه‌های زیر نگاه می‌کنند.

  •       روند قیمت (خطوط روند، کانال‌ها، امواج الیوت، نظریه داو)
  •       الگوهای نمودار (بالا و پایین دوتایی، سر و شانه، مثلث)
  •       اکشن قیمت (نوار پین، الگوهای نمودار و کندل استیک‌های مختلف مانند شمع Doji)
  •       شاخص‌های زیر روند (میانگین‌های متحرک، ایچیموکو، سهمی SAR، زیگ زاگ، ADX)
  •       شاخص‌های نوسانگر (باندهای بولینگر، ATR)
  •       اسیلاتورها (RSI، MACD، CCI، Stochastic)
  •       سطوح حمایت و مقاومت (فیبوناچی اصلاحات، نقاط محوری)

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال عملکرد اتریوم در سال 2023

در سال گذشته، قیمت جفت ارز اتریوم و دلار آمریکا (ETH/USD) بیش از 85 درصد افزایش یافت؛ اگرچه خرید اتریوم یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت تا میان‌مدت نبود. عملکرد سه‌ماهه اول این آلتکوین بسیار قوی بود. اما رشد آن متوقف شد و ETH در سه‌ماهه دوم و سوم سال 2023 حول سطح کلیدی 2000 دلار تثبیت شد. به طوری که نتوانست خط روند صعودی را در کانال 1500 دلار بشکند.

با این حال، در سه‌ماهه چهارم، قیمت اتریوم یک بار دیگر شروع به افزایش کرد. این امر در درجه اول به دلیل پیش‌بینی‌هایی بود که بیت کوین مورد تایید ETF قرار می‌گیرد. همین مسئله باعث شد بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای ETF‌ های نقطه‌ای اتریوم نیز ثبت نام کنند. در این مدت، قیمت ETH افزایش 51 درصدی داشت و سال را با قیمت معاملاتی تقریبا 2200 دلار بست؛ امری که نشان‌دهنده 38.2 درصد اصلاح نسبت به بازار نزولی سال 2022 بود.

آینده اتریوم چیست؟ پیش بینی قیمت اتریوم در سال 2030

تحلیل تکنیکال عملکرد اتریوم در سال 2024

اگر ETH عملکرد سال 2023 را در سال 2024 هم تکرار کند، هدف قیمت آن بیش از 4000 دلار خواهد بود. شاخص‌های تکنیکال نیز علیرغم اصلاح جزیی در ابتدای سال 2024 نشان‌دهنده پیش بینی صعودی اتریوم است. شاخص قدرت نسبی (RSI) به‌تازگی از خرید بیش از حد خارج شده است. در حالی که میانگین متحرک واگرایی همگرایی (MACD) بالاتر از خط صفر است که روند صعودی را نشان می‌دهد. بنابراین آینده ارز اتریوم در ادامه سال 2024 نیز احتمالا با حرکت صعودی قوی همراه است.

2500 دلار یک نقطه اتصال حیاتی بود. یک مقاومت سه‌گانه با در نظر گرفتن سطح فیبو 38.2 درصد، باند بالای کانال صعودی و پایین‌ترین سطح ژانویه تا مارس 2022 ادامه داشت. اتریوم در سه‌ماهه اول سال 2024 اصلاح واقعی سطح 3000 دلار را حفظ کرد و آزمایش جدیدی را برای دستیابی به قیمت 3500 دلاری آغاز کرد. این امر می‌تواند بریک اوت اتریوم را به همراه داشته باشد و به سمت اهداف 4000 دلاری حرکت کند.

تحلیل آنچین اتریوم

تحلیل آنچین یا درون زنجیره‌ای را می‌توان برای آنالیز رفتار سرمایه‌گذاران و پیش بینی در مورد فعالیت قیمت آتی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار داد. یکی از مهم‌ترین معیارهای آنچین، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) است.

این معیار برای ارزیابی میانگین سود یا زیان سرمایه‌گذاران خریدار یک دارایی استفاده می‌شود. این شاخص می‌تواند سرنخ‌هایی را در مورد زمان شروع سرمایه‌گذاران به کسب سود و فروش دارایی‌های خود ارائه دهد؛ امری که به دلیل افزایش عرضه، منجر به کاهش قیمت ارز می‌شود.

مفیدترین شاخص‌ها برای تحلیل بلندمدت و پیش بینی آینده اتریوم نسبت‌های سه‌ماهه و سالانه MVRV هستند. یعنی میانگین سود یا زیان تجربه شده توسط سرمایه‌گذارانی که اتریوم را در سه ماه گذشته خریداری کرده‌اند. این شاخص با نسبت 90 روزه اندازه‌گیری می‌شود. سپس همین میزان نسبت به سال قبل با نسبت 365 روزه اندازه‌گیری خواهد شد.

شاخص MVRV 90 روزه و 365 روزه

بازده نهایی سرمایه‌گذاری 90 روزه (MVRV) برای اتریوم 15.25 درصد است. به این معنی که سرمایه‌گذارانی که ETH را در سه‌ماهه چهارم 2023 خریداری کرده‌اند، 15.25 درصد سود دارند. به همین ترتیب، نسبت MVRV 365 روزه فعلی 24.18 درصد است. بنابراین سرمایه‌گذارانی که در سال 2024 خرید می‌کنند، به طور متوسط 24.18 درصد سود کسب خواهند کرد.

از مقایسه این دو بازه زمانی مشخص می‌شود که سرمایه‌گذاران احتمالا برای فروش دارایی‌های خود و گرفتن سود، تحت فشار خواهند بود. بدون شک، این موضوع ممکن است منجر به فروش زودهنگام شود. نمودار زیر نشان می‌دهد که ETH زمانی که MVRV به 9 تا 34 درصد در بازه زمانی سالانه و 7.8 تا 33 درصد در بازه زمانی سه‌ماهه می‌رسد، اصلاحات قابل‌توجهی داشته است. درنتیجه، از این منطقه به عنوان «منطقه خطر» یاد می‌شود.

علاوه بر سرمایه‌گذاران، احساسات معامله گران نیز صعودی به نظر می‌رسند. این نتیجه‌گیری از نرخ‌های تامین مالی به دست می‌آید که روند صعودی را نشان می‌دهند. بنابراین نگهداری طولانی‌مدت اتریوم در حال رایج‌تر شدن است؛ امری که یک احساس صعودی کلی در بازار نسبت به آینده ارز اتریوم را نشان می‌دهد.

آینده اتریوم چگونه است؟

به طور کلی، اتریوم آینده روشنی در پیش دارد. زیرا به‌تدریج در حال تبدیل شدن به چیزی فراتر از یک ارز معاملاتی است. درواقع، اتریوم به عنوان یک ذخیره ارزش برای افراد و کسب و کارهایی مطرح می‌شود که سعی در به حداکثر رساندن ثروت خود دارند. NFT ها، Dapp ها، DeFi، قراردادهای هوشمند و عملکرد ماشین مجازی اتریوم نیز دست به دست هم داده‌اند و این فهرست هر سال طولانی‌تر می‌شود.

با این تفاسیر، بیایید پیش‌بینی‌های قیمت اتریوم را برای آینده نزدیک (2025) و بلندمدت (2030) بررسی کنیم. لطفا به یاد داشته باشید که بسیاری از پیش‌بینی‌های بلندمدت از قیمت ارزهای دیجیتال با استفاده از الگوریتم‌های مبتنی بر اطلاعات به‌روز ایجاد می‌شوند. به این معنی که می‌توانند در هر زمانی تغییر کنند.

آینده اتریوم چگونه است؟

آینده اتریوم از منظر نهادهای اقتصادی

بیایید ابتدا آینده اتریوم در سال 2025 را از منظر نهادهای اقتصادی بررسی کنیم. پیش بینی خانه صندوق سرمایه‌گذاری جهانی (VanEck) نسبت به آینده اتریوم کاملا صعودی است. وانک پتانسیل اتریوم به عنوان یک دارایی سه نقطه‌ای، شامل سرمایه‌گذاری، وسیله خرید و ذخیره ارزش را کاملا ایده‌آل می‌داند. به طوری که ارزش بازار اتریوم در شرایط مناسب می‌تواند از 2 تریلیون دلار هم فراتر برود.

صندوق JPMorgan هم پتانسیل اتریوم را به‌ویژه با ارتقای «Protodanksharding» برجسته می‌داند. این صندوق پیش بینی می‌کند که قیمت اتریوم تا سال 2026 به 8000 دلار خواهد رسید. همچنین ممکن است در سال 2024 عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.

آینده اتریوم از منظر افراد و وب سایت ها

بیل بارهیت مدیرعامل پلتفرم معاملاتی ابرا (Abra) اخیرا در مصاحبه‌ای به CNBC گفت: اتریوم در سال 2030 می‌تواند قیمتی معادل 40.000 دلار داشته باشد. او ادعای خود را بر موارد استفاده مختلف از بلاک چین اتریوم و ارز دیجیتال اتر استوار کرده بود.

حتی وبلاگ‌های رمزنگاری محبوب مانند Gov Capital و Traders Union هم به اتریوم ایمان کامل دارند و دیدگاه‌های صعودی نسبت به آن را منتشر می‌کنند.

وب‌سایت Gov Capital پیش‌بینی می‌کند که قیمت اتریوم تا سال 2025 به 7200 دلار برسد. آنتون خاریتونوف تحلیلگر مطرح Traders Union هم معتقد است اتریوم تا پایان سال 2025 در محدوده 6196.08 دلار معامله می‌شود. همچنین آینده اتریوم در سال 2030 هم کاملا روشن است و به قیمت 31656.34 دلار معامله خواهد شد.

مایکل ون د پوپ تحلیل‌گر معروف ارز دیجیتال هم پیش‌بینی می‌کند اتریوم با یک اصلاح قیمت به حدود 1900 دلار و به دنبال آن با افزایش تصاعدی به 3400 تا 3800 دلار در اوایل سال 2024 خواهد رسید. به اعتقاد او، همین امر سرمایه‌گذاران نهادی را جذب خواهد کرد.

طبق گفته Cryptonewz، پیش بینی می‌شود اتریوم تا سال ۲۰۲۵ به حداکثر سطح ۶۵۰۰ دلار و حداقل قیمت ۴۵۰۰ دلار برسد. برای سال 2030 هم انتظار می‌رود که قیمت این ارز دیجیتال حداکثر به 20.500 دلار و حداقل به 14.000 دلار افزایش یابد.

آینده اتریوم از منظر هوش مصنوعی

اما جالب است که بدانیم پیش بینی هوش مصنوعی از آینده اتریوم چیست؟ این پیش‌بینی‌ها توسط وب‌سایت‌های معتبر و مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه شده‌اند.

آینده اتریوم از منظر هوش مصنوعی

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

1. پیش بینی قیمت اتریوم برای سال 2024

وب‌سایت LongForecast می‌گوید رمز ارز ETH تا پایان سال 2024 با قیمت 5.348 دلار معامله می‌شود. در همین حال، CaptainAltCoin می‌گوید قیمت اتریوم تا دسامبر به 3672.22 دلار خواهد رسید. پیش بینی قیمت اتریوم توسط وب‌سایت DigitalCoinPrice در سال 2024 در کانال 5484.32 دلار است.

2. پیش بینی قیمت اتریوم برای سال 2025

با نگاهی به سال 2025، CaptainAltCoin می‌گوید اتریوم به 21.297 دلار افزایش می‌یابد؛ قیمتی که بیش از سه برابر پیش بینی LongForecast یعنی 7075 دلار است. DigitalCoinPrice هم اعلام کرد ETH در سال 2025 به 6046.85 دلار خواهد رسید.

3. پیش بینی قیمت اتریوم برای سال 2030

وب‌سایت CaptainAltCoin گفت اتریوم می‌تواند در سال 2030 با قیمت 53,243 دلار معامله شود. Bitnation می‌گوید در آن سال، قیمت اتریوم 21,476 دلار خواهد بود. پیش بینی قیمت ETH توسط DigitalCoinPrice هم در آغاز دهه آینده ۱۸۶۰۴ دلار است.

ما فقط می‌توانیم در مورد قیمت احتمالی اتریوم در ماه‌ها و سال‌های آینده حدس بزنیم. اما حقیقت این است که اتریوم هنوز یک سرمایه‌گذاری بسیار سوداگرانه محسوب می‌شود. همچنین داده‌های تاریخی زیادی برای حمایت از این پیش‌بینی‌ها وجود ندارد. پس فقط آنچه را که مایل به از دست دادن هستید، سرمایه‌گذاری کنید. ضمنا فقط در یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد دست به معامله بزنید.

جمع بندی

شکی نیست که اتریوم تحت‌الشعاع بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین است. اما مطمئنا چیزهای زیادی برای عرضه کردن دارد. اتریوم از منظر علاقه‌مندان به کریپتو و به‌خصوص توسعه‌دهندگان، فراتر از یک ارز دیجیتال است. اما در عین حال، فرصت‌های کسب درآمد منحصر به فردی را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. تمام این‌ها آینده اتریوم را از همیشه روشن‌تر به نمایش می‌گذارد.

منبع

capex.com

دیدگاهتان را بنویسید