Skip to content
top banner

خرید بیت کوین بدون احراز هویت ؛ چگونه بدون احراز هویت بیت کوین بخریم؟

در
خواندن در ۸ دقیقه

بسیاری از افراد فعال در بازار ارز دیجیتال علاقه‌مندند راهی را پیدا کنند تا بتوانند، خرید بیت کوین بدون احراز هویت را انجام دهند. این کار نشدنی نیست، اما با ریسک‌های خاص خود و پیچیدگی‌هایی همراه است. در این مقاله از آکادمی تبدیل قصد داریم تا تمام نکات خرید بیت کوین بدون احراز هویت را بررسی کرده و به اطلاعات جامعی در این‌ خصوص برسیم.

احراز هویت یا KYC چیست؟

احراز هویت که به اختصار با نماد KYC نشان داده می‌شود، مجموعه‌ای از مراحل ثبت نام در یک موسسه مالی است که از آن برای تایید هویت مشتری استفاده می‌شود. KYC در واقع اولین مرحله برای مبارزه با پولشویی (AML) است که توسط موسسات مالی به کار گرفته می‌شود. با توجه به اینکه صرافی‌ها نیز ملزم به رعایت قوانین مبارزه با پولشویی هستند، احراز هویت برای خرید و فروش ارز دیجیتال برای آنها نیز اجباری شده است. با احراز هویت و کامل شدن مراحل شناخت کاربران در حساب صرافی، امکان جلوگیری از فعالیت‌های مجرمانه مانند پولشویی برای صرافی‌ها به وجود می‌آید.

پولشویی در حقیقت به مواردی اطلاق می‌شود که در آن منشا پول‌های به دست آمده توسط کاربران مشخص نباشد. چنین پول‌هایی بدون احراز هویت به سادگی وارد بازار ارز دیجیتال شده و تبدیل به بیت کوین و سایر رمز ارزها می‌شود. عملا امکان ردیابی آنها نیز به دلیل غیرمتمرکز بودن وجود نخواهد داشت. احراز هویت راه‌حلی برای جلوگیری از چنین موارد کلاهبرداری در بازار غیرمتمرکز ارز دیجیتال است.

یکی از اهداف اصلی ساخت بیت کوین دور زدن محدودیت‌های بانکی و آسان‌تر کردن معامله‌ها بوده است. همین هدف باعث شد تا بسیاری از افراد که قصد انجام معامله‌های غیرقانونی را داشتند، از این سیستم پرداخت استفاده کرده و به‌راحتی ردی از خود به‌جا نگذارند. راه‌حلی که حکومت‌ها و دولت‌ها برای رهایی از این تنگنا ارائه دادند، احراز هویت تمام دارندگان بیت کوین بود. در همین راستا بسیاری از سایت‌ها و صرافی‌هایی که اقدام به خرید، فروش و انتقال بیت کوین می‌کنند، ملزم به دریافت مشخصات هویتی از کاربران و مشتریان خود هستند.

آیا احراز هویت فقط در بازار ارز دیجیتال وجود دارد؟

پاسخ این سوال واضح است. خیر در بسیاری از بازارهای مالی سنتی نیز، برای انجام تراکنش باید هویت واقعی فرد احراز شود. برای مثال بورس ایران را در نظر بگیرید. برای دریافت کد بورسی و فعالیت در این بازار، متقاضی باید در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و مراحل احراز هویت را به پایان برساند. علاوه بر سامانه سجام بسیاری از کارگزاری‌های بورس نیز به‌صورت جداگانه مراحل تایید هویت مشتریان خود را انجام می‌دهند.

در واقع برای فعالیت در بازار بورس ایران باید در دو مرحله مجزا احراز هویت صورت پذیرد. در بسیاری از مواقع مراحل احراز هویت به‌صورت حضوری بوده و فرد متقاضی با دردست‌داشتن مدارک هویتی خود باید به مکان‌های مشخصی که به همین منظور تدارک دیده شده‌اند، مراجعه کند. احراز هویت برای خرید ارز دیجیتال تک‌مرحله‌ای بوده و نیازی به حضور فیزیکی فرد متقاضی ندارد.

روش‌های خرید بیت کوین بدون احراز هویت

همان‌طور که اشاره شد تقریبا تمام صرافی‌های رسمی ارز دیجیتال ملزم به احراز هویت مشتریان خود هستند. با این‌ حال هنوز هم روش‌هایی برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت وجود دارد. البته باید در نظر داشت که خرید بیت کوین بدون احراز هویت خطرات و ریسک‌هایی دارد که مستقیما متوجه فرد خریدار است. در ادامه با انواع روش خرید بیت کوین بدون احراز هویت آشنا خواهیم شد. توجه داشته باشید که معرفی این روش‌ها صرفا به‌منظور آموزش بوده و به معنی تایید آنها نیست. صرافی تبدیل هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص استفاده افراد از روش‌های معرفی شده را نمی‌پذیرد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

خرید مستقیم بیت کوین

یکی از روش‌های شایع خرید بیت کوین بدون احراز هویت، خرید مستقیم آن از ماینرها است. همان‌طور که در بازارهای دیگر اصطلاحی تحت عنوان «خرید از دست» وجود دارد، این روش در بازار ارز دیجیتال نیز امکان‌پذیر است.

در این روش فرد خریدار با فرد فروشنده ارتباط گرفته و مستقیما خرید خود را از او انجام می‌دهد. فروشنده می‌تواند به روش‌های مختلفی بیت کوین به دست آورده باشد. اطلاع نداشتن از منبع بیت کوین می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای خریدار شود. از طرفی ممکن است فرد فروشنده پول را دریافت کرده و متواری شود، در این صورت هیچ راه دسترسی قانونی‌ای به او وجود نداشته و تمام ضررها متوجه فرد خریدار است.

خرید از صرافی غیرمتمرکز

یکی از روش‌های خرید بیت کوین بدون احراز هویت خرید این رمز ارز طریق پلتفرم صرافی‌های غیرمتمرکز است. در این صرافی‌ها معمولا نیازی به احراز هویت وجود ندارد و شما می‌توانید بدون ارائه مدارک هویتی برای خرید و فروش رمز ارزهای خود اقدام کنید. البته برای کاربران ایرانی این موضوع چالش‌های خاص خود را دارد. زیرا در مرحله اول لازم است تا پول خود را در یک صرافی داخلی به تتر تبدیل نموده و سپس برای این روش خرید اقدام نمایند. البته در صورت امکان اتصال حساب‌های خارجی و استفاده از آنها، چنین امکانی برای کاربران وجود خواهد داشت.

خرید محدود از صرافی‌های متمرکز

در ادامه بهترین صرافی‌های متمرکز برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت را به شما معرفی خواهیم کرد. البته شایان ذکر است که استفاده از خدمات این صرافی‌ها برای خرید مقدار محدودی بیت کوین وجود دارد و از این گذشته خود این روش خرید نیز با همان چالش بند قبلی روبرو است.

استفاده از پل‌های کیف پول‌های نرم افزاری

در بسیاری از کیف پول‌های نرم افزاری با امکان اتصال به صرافی‌ها به صورت پل امکان خرید بیت کوین بدون احراز هویت وجود دارد. برای این منظور لازم است تا ارز تتر در حساب کاربری خود داشته باشید و با تبدیل آن به بیت کوین برای خرید این رمز ارز اقدام کنید.

روش‌های فروش بیت کوین بدون احراز هویت

اگر در کیف پول خود بیت کوین دارید، احتمالا به دنبال روشی برای فروش آنها بدون احراز هویت نیز می‌باشید. البته شایان ذکر است که بسیاری از روش‌های فروش بیت کوین بدون احراز هویت با معایب و خطرات بسیار زیادی روبرو است. به عنوان مثال یکی از بهترین این روش‌ها فروش مستقیم بیت کوین به کاربران است. در این روش حتما باید مراقب باشید که پول به حساب شما واریز شود. در غیر این صورت اقدام به ارسال بیت کوین‌ها نکنید. در روش دیگر شما می‌توانید از پل‌های کیف پول‌های نرم افزاری برای تبدیل بیت کوین‌ های خود استفاده کنید. در این روش نیز نیاز به پرداخت کارمزدهای قابل توجهی خواهید داشت.

صرافی‌های خارجی برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت

شاید برای شما سوال باشد که در کدام یک از صرافی‌های خارجی امکان خرید بیت کوین بدون احراز هویت در دسترس است. با توجه به اینکه بسیاری از صرافی‌های خارجی به دلیل قوانین تحریم امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارند، از این رو خیلی نمی‌توان صرافی‌های معتبر و عالی بین المللی را برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت لیست کرد. اما مهم‌ترین آنها به شرح زیر هستند.

 • صرافی کوکوین امکان خرید و فروش ۱ بیت کوین بدون احراز هویت را برای کاربران خود فراهم کرده است.
 • در صرافی بای بیت می‌توانید بدون احراز هویت برای خرید ۲ بیت کوین اقدام کنید.
 • صرافی غیرمتمرکز DYDX
 • صرافی غیرمتمرکز سوشی سوآپ
 • صرافی بینگ اکس
 • صرافی چینجلی
 • صرافی کراکن

البته شایان ذکر است که خرید بیت کوین بدون احراز هویت در تمام صرافی‌های بالا قوانین و شرایط خاص خود را نیز دارد. از این رو توصیه می‌کنیم که قبل از ورود و استفاده از حساب کاربری این صرافی‌ها این قوانین را مطالعه کنید. به عنوان مثال صرافی کوکوین یا بای بیت در لیست قوانین خود اظهار داشته‌اند که کاربران ایرانی امکان استفاده از خدمات کوکوین را به دلیل تحریم‌ها ندارند. از این رو در صورت بروز هر گونه مشکل ممکن است دیگر امکان بازگرداندن دارایی‌های شما در این صرافی‌ها وجود نداشته باشد.

صرافی‌های ناشناس و نیمه ناشناس

اگر صرافی‌های رسمی که اطلاعات هویتی مشتریان را دریافت می‌کنند، صرافی‌های «شناس» در نظر بگیریم، دو نوع صرافی دیگر تحت عنوان «ناشناس» و «نیمه ناشناس» خواهیم داشت. اما منظور چیست؟

صرافی ناشناس

صرافی ناشناس به‌گونه‌ای از صرافی گفته می‌شود که هیچ‌گونه اطلاعاتی از فرد مشتری و تراکنش‌های او ذخیره نمی‌کند. در این حالت مشتری فقط با داشتن ایمیل و یک آدرس والت می‌تواند در آنها اقدام به خرید یا فروش بیت کوین کند. از معروف‌ترین صرافی‌های ناشناس دنیا باید به Bitmex و Bisq اشاره کرد. با استفاده از این صرافی‌ها، میزان خریداری شده مستقیما به کیف پول متقاضی منتقل شده و صرافی والتی را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد.

صرافی نیمه ناشناس

صرافی‌های نیمه ناشناس نیز از مشتریان خود اطلاعات کاربری نمی‌خواهد، اما آی‌پی مشتری و اطلاعات تراکنش او را ذخیره می‌کند. بااین‌حال تا حد زیادی هویت فرد خریدار مخفی خواهد ماند. سطح امنیت در این نوع صرافی‌ها بالاتر از نمونه ناشناس بوده و ساختار پیچیده‌تری را نسبت به اکسچنج‌های ناشناس دارند. معروف‌ترین صرافی نیمه ناشناس دنیا Coinbase است.

خطرات خرید بیت کوین بدون احراز هویت چیست؟

یکی از مهم‌ترین ریسک‌هایی که خرید بیت کوین بدون احراز هویت به همراه دارد، احتمال هک شدن کیف پول است. معمولا کیف پول‌های نرم‌افزاری از آدرس‌های مختلفی برای هر تراکنش استفاده می‌کنند. اگر از این روش استفاده نمی‌کنید، احتمال هک شدن والت شما بسیار بالا خواهد بود.

از طرفی استفاده از صرافی‌های خارجی همواره برای ایرانیان با خطر بلوکه شدن همراه است. بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی آی‌پی‌های ایرانی را غیرمجاز دانسته و در صورت شناسایی، آنها را می‌بندند. یکی دیگر از خطرات خرید بیت کوین بدون احراز هویت، احتمال طعمه کلاهبرداری شدن فرد خریدار است. پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های امن و مطمئن برای خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها استفاده کنید.

خرید بیت کوین در ایران

تمام صرافی‌های ایرانی از روش‌های احراز هویت برای شناسایی کاربران خود استفاده کرده و عملا امکان خرید از صرافی ایرانی بدون احراز هویت فراهم نیست. در انتخاب صرافی ایرانی باید امنیت، سابقه تیم توسعه‌دهنده و راحتی پلتفرم را مدنظر قرار داده و بهترین گزینه را برگزینید. یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی، صرافی امن تبدیل است. با استفاده از امکانات حرفه‌ای که این صرافی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، خریدی امن و مطمئن را تجربه خواهید کرد.

علاوه بر امنیت بالای صرافی تبدیل، دسترسی به تعداد زیادی کوین و توکن، آکادمی فعال و قابلیت استفاده از درگاه‌های امن بانکی ایرانی از دیگر مزایای بی‌نظیر این صرافی امن است.

چرا احراز هویت در صرافی‌ها انجام میشود؟

شاید به این نکته خیلی دقت نکرده باشید، که چرا اصلا در بازاری که کاملا غیرمتمرکز است، احراز هویت در بسیاری از مواقع اجباری شده و این موضوع حتی فقط به صرافی‌های داخلی مرتبط نمی‌شود. اما بیایید این موضوع را از نگاه تخصصی بررسی کنیم. احتمالا با مزیت‌های خرید بیت کوین بدون احراز هویت آشنا هستید و شاید هم برای برخی از همین مزیت‌ها به دنبال چنین خریدی می‌گردید، اما صرافی‌ها نیز از فرایند اجباری شدن احراز هویت به دنبال اهداف خاصی هستند.

فراموش نکنید که احراز هویت برای خرید بیت کوین برای صرافی‌ها درآمدی به دنبال ندارد و آنها از این فرایند سودی به دست نخواهند آورد. دلایل انجام احراز هویت در آنها را باید در اهدافی جستجو کنیم که معمولا کاربران از عدم احراز هویت به دنبال آنها هستند.

وقتی صحبت از عدم احراز هویت برای خرید بیت کوین می‌شود، خیلی از کاربران با سرمایه‌های کم با این تصور روبرو هستند که خیلی نیازی به این امر نیست و احراز هویت یک فرایند دست و پا گیر است؛ اما بیایید بینیم که سایر افراد چه اهدافی می‌توانند از عدم احراز هویت برای خرید بیت کوین داشته باشند:

 • کلاهبرداران عاشق خرید بیت کوین بدون احراز هویت هستند. زیرا پول کلاهبرداری شده بدون هیچ ردی وارد یک حساب صرافی شده و تبدیل به بیت کوین می‌شود. بعد از تبدیل به بیت کوین هم دیگر هیچ راهی برای ردیابی این پول‌ها و کلاهبردار مربوطه وجود نخواهد داشت.
 • پولشویی یکی دیگر از مقاصد اصلی برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت است.
 • فیشرها و سایت‌های فیشینگ نیز می‌توانند از این طریق کلاهبرداری‌های خود را از سازمان‌های نظارتی و پلیس دور نگه دارند.

لپ کلام این است که درصد قابل توجهی از کلاهبرداران می‌توانند با خرید بیت کوین بدون احراز هویت به صورت کامل کلاهبرداری خود را مخفی کرده و دیگر راهی برای ردیابی آنها نیز نباشد. حال تصور کنید که خدایی نکرده خود شما در دام یکی از این افراد افتاده باشید. آن موقع است که از صرافی مورد نظر شکایت خواهید کرد که چرا احراز هویت را اجباری نکرده است.

صرافی‌ها برای دور ماندن از این شرایط و البته جلوگیری از اعمال خلاف گونه برخی از افراد سودجو، احراز هویت برای خرید بیت کوین را اجباری کرده‌اند. هر چند در حال حاضر برای خرید مقدار کمی بیت کوین می‌توان بدون احراز هویت اقدام کرد، اما برای کلاهبرداری‌های بزرگ این مهم قفل شده است.

فواید احراز هویت برای کاربران

باید برای چند لحظه نسبت به احراز هویت در صرافی‌ها دید منفی نداشته باشید تا حداقل این بند را با هم به پایان برسانیم. بله همه ما می‌دانیم که احراز هویت می‌تواند یک فرایند دست و پا گیر و حتی در برخی مواقع چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال اگر خبری از احراز هویت نبود، الان تمام کاربران ایرانی هم می‌توانستند از خدمات صرافی‌های خارجی به راحتی استفاده کنند. اما در این بند سعی داریم تا برخی از مزیت‌های خرید بیت کوین با احراز هویت را برای شما تشریح کنیم. برای این منظور لازم است تا ذهن خود را برای دقایقی از بد بودن این فرایند خالی نگه دارید.

پیگیری کلاهبرداران و فیشرها

اولین مزیت احراز هویت برای کاربران امکان رسیدگی به بسیاری از شکایت‌های مربوط به کلاهبرداری و فیشینگ است. اگر این مرحله به حساب صرافی‌ها اضافه نمی‌شد، امکان بازگرداندن میلیاردها دلار پول از دست رفته کاربران به دلیل ناآگاهی یا فریب توسط کلاهبرداران نیز وجود نداشت.

جلوگیری از سوء استفاده صرافی‌ها

یکی دیگر از مزیت‌های احراز هویت برای کاربران جلوگیری از اعمال خلاف خود صرافی‌ها است. مخصوصا در صرافی‌های متمرکز خارجی با احراز هویت عملا شما می‌توانید تمام فرآیندهای مربوط به حساب کاربری خود را ثابت کنید. در حالی که بدون احراز هویت عملا هیچ کنترلی روی حساب خود نداشته و صرافی می‌تواند مدعی شود که حساب مورد نظر مربوط به شما نیست.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

بازیابی راحت‌تر اطلاعات حساب

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های احراز هویت برای کاربران در امکان بازیابی اطلاعات حساب کاربری در صورت از دست رفتن آنها به هر دلیلی است. با احراز هویت این امکان برای صرافی پیش می‌آید که از طرق مختلف از شما راستی آزمایی کرده و اطلاعت حساب را برای شما به روز رسانی کند.

از بین رفتن خطر جعل حساب کاربری

با احراز هویت امکان جعل حساب کاربری شما به حداقل میزان ممکن می‌رسد. در شرایط عادی شما تنها یک رمز عبور برای ورود به حساب کاربری دارید که در صورت از دست رفتن، هر کلاهبرداری می‌تواند وارد حساب کاربری شما شود. اما با احراز هویت صرافی می‌تواند با فیلترهای مختلف این مشکل را تا حد زیادی برطرف سازد.

بالا رفتن امنیت حساب کاربری

در تکمیل مزیت قبلی باید اضافه کنیم که امنیت حساب کاربری شما در صرافی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال شما می‌توانید با ست کردن دریافت اس‌ ام اس در زمان ورود به حساب، عملا امکان ورود به حساب کاربری خود بدون در دست داشتن موبایل را حذف کنید، که این مهم باعث سخت‌تر شدن کار هکرها خواهد شد.

کاهش کارمزدها

همان طور که می‌دانید در خدمات بسیاری از صرافی‌های معتبر داخلی و خارجی با بالا رفتن سطح احراز هویت، مقدار کارمزد تعیین شده برای معاملات نیز کاهش پیدا می‌کند. با این مزیت شما می‌توانید هزینه‌های خود در معاملات را نیز به حداقل برسانید.

فواید احراز هویت برای صرافی ها

با شنیدن مزیت‌های بالا برای احراز هویت در صرافی‌ها، حالا شاید تامل بیشتری درباره خرید بیت کوین بدون احراز هویت داشته باشید و کفه دیگر ترازو نیز برای شما کمی سنگین‌تر شده باشد. اما لازم دانستیم تا مزیت‌های احراز هویت برای صرافی‌ها را نیز برای شما مرور کنیم. شناخت این مزیت‌ها قدم دیگری برای حل چالش احراز هویت برای خرید بیت کوین برای شما خواهد بود.

 • جلوگیری از ورود افراد کلاهبردار به پلتفرم صرافی
 • تطابق قانونی با سازمان‌های بازرسی در هر کشور
 • تنظیم مالیات برای معامله گران در بازار ارز دیجیتال امکان پذیر خواهد شد.
 • جلوگیری از دستکاری معاملات توسط افراد کلاهبردار
 • عدم امکان فرار از پرداخت هزینه معاملات به هر طریقی
 • جلوگیری از پولشویی و کمک به اقتصاد کشور
 • بالا بردن امنیت معاملات در صرافی
 • امکان پیگیری تمام شکایات

شاید با خود بیندیشید که مزیت‌های خرید بیت کوین با احراز هویت برای صرافی‌ها چندان اهمیتی برای شما ندارد و خیلی این مزیت‌ها مهم نباشند؛ اما وقتی خود شما نیز با یک مشکل و‌ چالش روبرو شدید که صرافی با استناد به احراز هویت آن مشکل را برای شما حل می‌کند، این موضوع برای شما جذاب‌تر خواهد شد. متاسفانه بسیاری از کاربران بدون در نظر گرفتن این مزیت‌ها تنها سعی می‌کنند که احراز هویت را زیر سوال برده و آن را راهی برای نظارت بیشتر و کنترل خودشان تلقی نمایند. در حالی که در بازار پر رمز و راز و پیچیده ارز دیجیتال استفاده از آیتم‌های بیشتر برای بالاتر بردن امنیت می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

مضرات احراز هویت

نوبت به بررسی و معرفی معایب احراز هویت برای خرید بیت کوین می‌رسد. لازم به توضیح است که هر چند این مقاله را با عنوان شرایط خرید بیت کوین بدون احراز هویت آغاز کردیم، اما تمام هدف ما در ‌بخش‌های مختلف آن، ایجاد دید روشن و واضح درباره احراز هویت در صرافی‌ها برای خرید ارز دیجیتال است. از این رو مطالعه این موارد در نهایت کمک خواهد کرد تا شما دید روشن‌تری نسبت به این مرحله برای ورود به حساب کاربری خود در صرافی تبدیل داشته باشید و آگاهی‌های شما نیز نسبت به این موضوع افزایش پیدا کند.

 • یکی از معایب احراز هویت برای خرید بیت کوین امکان کنترل حساب هاست. تمام رقم‌های ورودی و خروجی حساب شما توسط صرافی قابل رویت است.
 • با احراز هویت مکانیزم غیرمتمرکز بودن بازار ارز دیجیتال تا اندازه‌های تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
 • با احراز هویت شما نمی‌توانید از ایران که در تحریم قرار دارد، وارد بسیاری از صرافی‌ها مانند بایننس شوید.
 • همچنین در بسیاری از صرافی‌ها نیز فرایند احراز هویت بسیار زمان بر شده و شما مجبور به صرف زمان زیادی برای کامل کردن مراحل آن خواهید داشت.

کلام آخر

در این مقاله از آکادمی تبدیل با روش‌های خرید بیت کوین بدون احراز هویت و ریسک‌ها و خطرات آن آشنا شدیم. وقتی فردی به هر دلیلی اقدام به خرید بیت کوین بدون احراز هویت می‌کند، تمام ریسک‌های آن را پذیرفته و خودش را در معرض خطراتی قرار می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم این ریسک را قبول نکرده و به‌جای آن از صرافی‌های مجاز و امن استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا خرید بیت کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

بله با استفاده از روش‌های مختلفی مثل استفاده از صرافی‌های ناشناس و یا خرید مستقیم، می‌توان بدون نیاز به احراز هویت اقدام به خرید بیت کوین کرد.

چرا باید برای خرید بیت کوین احراز هویت شویم؟

برای جلوگیری از اعمال غیرقانونی و انجام جرم تمام دارندگان بیت کوین باید توسط صرافی‌ها احراز هویت شوند.

دیدگاه‌ها (2)

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه