سناریوهای احتمالی بیت کوین در هفته آینده

سناریوهای احتمالی بیت کوین در هفته آینده 

حرکت صعودی اخیر بیت‌کوین پیش از رسیدن به مرز ۳۷ هزار دلار با مقاومت مواجه شد. در حال حاضر روند قیمتی BTC بین ۳۷ تا ۳۵ هزار دلار در حال نوسان و تثبیت است. خروج از این محدوده بحرانی، مسیر بعدی بیت‌کوین را مشخص می‌کند.

نمودار روزانه

نمودار روزانه بیت کوین

علی‌رغم وجود چندین سیگنال صعودی که نشان‌دهنده افزایش تقاضا هستند، سناریوی تصحیح تثبیت کوتاه‌مدت با اصلاحات جزئی عملی‌تر به نظر می‌رسد. خریداران در منطقه حمایتی ۳۵ دلار منتظر فرصت خرید هستند.

نمودار 4 ساعته

نمودار ۴ ساعته بیت کوین

در این نمودار قیمت بیت‌کوین حول مقاومت ۳۵ هزار دلار قرار دارد و در نهایت وارد فاز تثبیت شد. اگرچه BTC توانست از این مقاومت فراتر رفته و به ۳۷ هزار دلار برسد، اما  در این روند الگوی گوه صعودی تشکیل شد. در نهایت، تلاش برای نقض این سطح با افزایش عرضه مواجه و منجر به کاهش قیمت شد.

درصورتی‌که فروشندگان کنترل بازار را در دست بگیرند، ممکن است یک روند نزولی طولانی رخ دهد و قیمت بیت کوین به پایین‌تر از الگوی گوه صعودی هدایت شود. سطح پشتیبانی کلیدی در چنین سناریویی ۳۲۳۰۰ دلار است.

آنالیز داده‌های آن چین

روند صعودی اخیر بیت کوین به طور قابل‌توجهی تحت‌تأثیر بازار آتی قرار گرفته است. از این رو، برای اطمینان از پایداری این روند صعودی مداوم، حفظ شرایط مطلوب برای بازار  بسیار مهم است.

نمودار میانگین متحرک ۳۰ روزه، نرخ تامین مالی بیت کوین را نشان می دهد که معیاری حیاتی برای ارزیابی احساسات در بازار آتی شمرده می‌شود. این نرخ‌ها نشان دهنده تسلط معامله‌گران با موقعیت بلند مدت است که مایل به پرداخت وجه به معامله گران کوتاه مدت هستند.

در طول دوره افزایش قابل‌توجه قیمت بیت‌کوین، معیار نرخ تأمین مالی یک روند صعودی قوی را نشان داد که نشان‌دهنده علاقه خرید معامله‌گران در بازار آتی است. این روند مثبت با روند صعودی اخیر در بازار مطابقت دارد و نشان می‌دهد که اکثریت شرکت‌کنندگان به دنبال بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین هستند. این احساسات، پتانسیل بیت‌کوین برای رشد بیشتر را نشان می‌دهد.

 

با این حال، مهم است که توجه داشته باشیم که یک بازار آتی بیش از حد هیجانی، خبر از یک رویداد طولانی‌مدت را می‌دهد. یک تغییر مسیر جزئی قیمت می‌تواند باعث ایجاد یک آبشار کوتاه‌مدت و منجر به ایجاد موقعیت‌های خرید شود. در نهایت، بهتر است با استفاده از استراتژی‌های مدیریت ریست در این شرایط پر نوسان بازار، بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

نویسنده : سید موسی علوی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

منبع : CryptoPotato

اخبار فوری

اصلاح بیت کوین و بازار سهام آمریکا

نزول بیت‌کوین هم‌زمان با اصلاح بازار سهام در آمریکا

بیت‌کوین دوشنبه را با نزول دو درصدی قیمت آغاز کرد و هم‌زمان با ریزش بازار سهام در ایالات متحده وارد فاز اصلاحی شد. روز دوشنبه شاخص داوجونز در بازار سهام کاهشی ۰.۱ درصدی داشت و S&P 500 اصلاحی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد. نزدیک نیز با کاهش ارزش ۰.۳ درصدی روز خود را به پایان […]

ویتالیک بوترین درباره تغییرات شبکه اتریوم

تغییرات بزرگ در اتریوم از زبان ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین هم‌بنیان‌گذار مشهور شبکه اتریوم در مصاحبه‌ با پلتفرم NFT ترکیه‌ای Defiant از برنامه‌های خود برای تغییرات آینده اتریوم پرده برداشت. بوترین تمرکز بر حل مسائل مربوط به حوزه‌های تمرکز در استیکینگ، مقیاس‌پذیری و بهبود امنیت را از جمله مهم‌ترین چالش‌های آینده اتریوم برشمرد. به گفته هم‌بنیان‌گذار اتریوم، ایجاد استخرهای استیکینگ سالم‌تر یکی از […]

توقف حرکت صعودی بیت کوین

وقفه در رالی بیت‌کوین؛ فروشندگان حمایت ۳۷۰۰۰ دلار را تست می‌کنند

بیت‌ کوین چند روزی است در محدوده کوچکی در حال نوسان است و برای ادامه راه باید با شکست این محدوده از سمت بالا یا پایین راه آینده خود را انتخاب کند. بااین‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند بیت‌کوین وارد روند صعودی شده است و این ریزش‌های کوچک تنها به منزله اصلاح محسوب‌ می‌شود. نمودار روزانه در […]