شکستن روند دو ساله لایت‌کوین با جهش بلند ۲۰ درصدی

سید موسی علوی

۱۴۰۲/۱۲/۲۲

Coingape

رشد لایت کوین

قیمت لایت کوین (LTC) یکی از ارزهای دیجیتال بزرگ بازار پس از رشد قیمت بیت‌ کوین تا ۷۲،۰۰۰ دلار افزایش خوبی داشت و نشانه‌های رشد بیشتر را از خود بروز داد. احساسات صعودی از بیت‌کوین به آلت‌کوین‌های بازار هم منتقل شد و لایت کوین یکی از ارزهایی بود که با رشد ۲۰ درصدی از ۱۰۰ دلار عبور کرد و تا پس از دو سال از روند Range خارج شود.

لایت کوین (LTC) یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر است که در سال ۲۰۱۱ به وسیله چارلی لی بنیان گذاشته شد و فورکی از بیت کوین محسوب می‌شود.

هدف این ارز ایجاد تراکنش‌های سریع‌تر و با بازدهی بیشتر و فرایند استخراجی با بازدهی بالاتر است.

گاهی لایت‌کوین را در مقایسه با بیت‌کوین مانند نقره در برابر طلا مطرح می‌کنند که نقش آن به عنوان توکنی کاربردی در تراکنش‌های روزانه را نشان می‌دهد.

لایت کوین تحت تأثیر رشدهای اخیر بازار طی ۷ روز ذشته رشدی ۶۶ درصدی داشته است و به ۱۰۵ دلار رسیده است. این چرخه صعودی اکنون در حال به چالش کشیدن مقاومت خط روند الگوی مثلث در این ارز است که سیگنال احتمال یک رشد جدید را برای این ارز صادر می‌کند.

نمودار لایت کوین LTC

نمودار روزانه لایت کوین  کندلی صعودی با رشد ۲۰ درصد را نشان می‌دهد که در حال نفوذ به مقاومت خط روند پیش رو است. با این رشد ۲.۱۷ میلیون دلار پوزیشن Short فروشندگان لایت کوین لیکویید شدند.

بنابراین، شکست موقف خط روند می‌تواند به معنای پایان یک روند Range دوساله باشد و حمایت مناسبی را برای خریداران شکل دهد تا رشد دوباره را رقم بزنند. هدف تئوریک الگو پس از شکسته‌شدن مثلث، سطح ۲۰۰ دلار ارزیابی می‌شود.

اما باید مراقب برگشت دوباره از خط روند باشیم که در این صورت ممکن است روند Range‌ مدت بیشتری به طول بینجامد.

×میانگین متحرک نمایی: تقاطع صعودی بین EMA های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه روند صعودی را در قیمت LTC نشان می‌دهد.

× شاخص ADX در نزدیکی ۲۰ درصد نشان می‌دهد که خریداران قدرت کافی برای ادامه این رشد را دارند.

 

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]