نهنگ‌های از ابتدای ۲۰۲۴ چه‌قدر بیت‌کوین خریده‌اند؟

نهنگ های بیت کوین در سال ۲۰۲۴ چه قدر خرید کردند

پلتفرم تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای یا آنچین Santiment با ایجاد پستی در شبکه اجتماعی X به تغییرات بیت‌کوین‌های نگهداری شده از سوی نهنگ ها در سال جاری میلادی پرداخت.

شاخص مورد اشاره «توزیع عرضه» یا Supply Distribution است که تعداد بیت‌ کوین‌ هایی که گروه‌های مختلف حاضر در شبکه در حال حاضر نگهداری می‌کنند را به ما می‌دهد. آدرس‌ها بر اساس تعداد بیت‌کوین‌هایی که نگهداری می‌کنند به این دسته‌ها تقسیم می‌شوند.

ما در این بحث به دو دسته از این گروه‌ها می‌پردازیم کوسه‌ها و نهنگ‌ها. کوسه‌ها سرمایه‌گذارانی هستند که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین نگهداری می‌کنند و نهنگ‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ بیت کوین در والت خود دارند.

از آنجایی که هر دوی این گروه‌ها دارایی چشمگیری دارند می‌توانند بر بازار اثر بگذارند. طبیعتا قدرت نهنگ‌ها از کوسه‌ها در تاثیرگذاری بیشتر است.

به طور معمول جابه‌جایی‌های شخثی بین اعضای این گروه‌ها تاثیر واضحی بر بازار ندارد اما هنگامی‌که سرمایه‌گذاران به شکل گروهی این جابه‌جایی‌ها را انجام می‌دهند، این میزان می‌تواند در بازار موج ایجاد کند.

در زیر نموداری را مشاهده می‌کنید که روند توزیع بیت کوین را برای هر یک از این دو گروه در سال گذشته نشان می‌دهد.

نمودار هولدرهای بزرگ بیت کوین

همان‌طور که در نمودار بالا می‌بینید، میزان عرضه بیت‌کوین نگهداری شده از سوی نهنگ‌ها از ابتدای سال جاری میلادی با شتاب زیادی در حال افزایش بوده است. اما بیت‌کوین‌های مربوط به کوسه‌ها در همین بازه زمانی افت زیادی داشته است.

در مجموع کیف پول های ارز دیجیتال حاوی ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ بیت کوین (مربوط به نهنگ‌ها) ۲۴۸،۹۰۰ بیت کوین به دارایی خود افزوده‌اند در حالی که کوسه‌ها با دارایی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین، ۱۵۱،۲۰۰ بیت کوین فروخته‌اند. با قیمت کنونی بیت کوین این مقادیر به ترتیب ۱۳ و ۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

واضح است که در حالی‌ که کوسه‌ها مشغول فروش بوده‌اند، خرید و انباشت نهنگ‌ها تاثیر بسیار بیشتری بر روی بازار داشته است و بازار به صورت خالص انباشت ۵ میلیارد دلار بیت کوین را از سوی هولدرهای بزرگ بیت کوین درک کرده است.

بخشی از فروش‌های کوسه‌ها را می‌توان در نتیجه پیوستن بخشی از عضوهای گروه با رساندن دارایی‌هایشان به بالاتر از ۱۰۰۰ دلار و پیوستن به نهنگ‌ها دانست.

در هر صورت، انباشت قدرتمند از سوی نهنگ‌ها نشانه مثبتی برای ارزهای دیجیتال است زیرا نشان می‌دهد که این هولدرهای بزرگ در رالی پرشتاب اخیر پشتیبان بیت کوین بوده‌اند.

در نمودار تعداد تراکنش‌های نهنگ‌ها را هم می‌توان مشاهده کرد که به ‌تازگی به بالاترین سطح خود در بازه ۵ روزه از ژوئن ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) رسیده است که نشان می‌دهد چگونه این سرمایه‌داران بزرگ فعالیت‌ خود را افزایش داده‌اند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]