قیمت بیت کوین چگونه امسال می‌تواند از ۱۱۲،۰۰۰ دلار عبور کند؟

رشد بیت کوین

کی‌یونگ‌جو مدیرعامل CryptoQuant معتقد است قیمت بیت کوین امسال در معرض یک رالی قرار دارد و بهترین سناریویی که برای این ارز می‌تواند اتفاق بیفتد گذر از ۱۰۰،۰۰۰ دلار برای اولین بار است.

اما برای اتفاق افتادن این پیش‌بینی اتفاقاتی باید رخ دهد که با ETFهای تازه تأیید شده اسپات بیت کوین مرتبط است.

ETFها پشت صعود احتمالی بیت کوین؟

از زمانی که جامعه کریپتو و بخش‌هایی از جامعه سرمایه‌گذاری سنتی پی بردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ناگزیر ETFهای اسپات بیت کوین را تأيید خواهد کرد، کارشناسان در مورد اهمیت این ابزارهای سرمایه‌گذاری سخن گفته‌اند و حتی پیش‌بینی کردند پس از تأیید این ETFها قیمت بیت کوین دچار نزول شود که این امر در ماه ژانویه اتفاق افتاد.

درحالی‌که بحث‌ها در مورد اثر فوری ETFها بر قیمت بیت کوین فراوان است بیشتر کارشناسان معتقد بودند اثر این ابزارها بر بیت کوین در بلندمدت ظاهر خواهد شد. مدیرعامل CryptoQuant هم اعتقاد دارد قیمت این ارز دیجیتال امسال با افزایش ورود سرمایه به ETFها رشد خوبی خواهد داشت.

تنها با گذشت یک ماه از آغاز به کار ETFها، یونگ جو می‌گوید بازار بیت کوین شاهد ورود سرمایه ۹.۵ میلیارد دلاری به ETFهای اسپات در این مدت بوده است که این امر می‌تواند به در صورت تداوم به معنای افزایش ۱۱۴ میلیارد دلاری ورود سرمایه سالانه به بازار بیت کوین باشد.

این امر می‌تواند اثر مثبت چشمگیری بر قیمت بیت کوین داشته باشد و این ارز را تا پایان سال به ۱۱۲،۰۰۰ دلار برساند که این امر حتی با ادامه فشار فروش در GBTC هم قابل‌تحقق است.

آیا سطح ۱۰۰،۰۰۰ دلار شکسته می‌شود؟

افرادی که در سال ۲۰۲۱ تحولات بازار ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کردند احتمالاً چشمان لیزری را به یاد دارند که به میمی پرطرف‌دار میان بیت‌ کوین دوستان تبدیل شد. در آن سال با عبور بیت کوین از ۵۰،۰۰۰ و رسیدن به ۶۰،۰۰۰ دلار چشمان لیزری به تصویر پروفایل بسیاری از کاربران طرف‌دار بیت کوین تبدیل شد که معتقد بودند این ارز بالاخره به ۱۰۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اما این اتفاق در آن زمان هرگز نیفتاد و برعکس ارزهای دیجیتال ریزش سنگینی را طی یکی دو سال بعد تجربه کردند. بااین‌حال یانگ‌جو اعتقاد دارد ورود سرمایه به ETFهای بیت کوین می‌تواند این آرزو را محقق کند و بازار صعودی بعدی شاهد شکست سطح ۱۰۰،۰۰۰ دلار خواهد بود.

او احساسات صعودی بازار را با شاخص MVRV مرتبط می‌داند و می‌گوید این شاخص در کف بازار حدود ۰.۷۵ است درحالی‌که در سقف این نسبت به ۳.۹ می‌رسد. در حال حاضر این نسبت عدد ۲.۰۷ را نشان می‌دهد که معنی آن این است که در بدترین حالت بیت کوین در انتهای امسال در نزدیکی ۶۰،۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

اما باتوجه‌به اطلاعات تاریخی و حرکات بیت کوین در نزدیکی هاوینگ و پس از آن بعید به نظر می‌رسد که بیت کوین در سطوح فعلی باقی بماند و می‌تواند به‌راحتی از این سطوح گذر کند.

این کارشناس سطوح بین ۱۰۴،۰۰۰ دلار تا ۱۱۲،۰۰۰ دلار را قیمت معقول بیت کوین در انتهای سال پیش‌بینی کرده است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

اخبار فوری

۵ میم کوین برتر ۲۰۲۴

۵ میم‌کوینی که در سال ۲۰۲۴ باید زیر نظر داشته باشید

تحلیلگران و معامله‌گران با درپیش‌بودن هاوینگ بیت کوین سالی صعودی را برای بازار پیش‌بینی می‌کنند و کدام دسته از آلت‌کوین‌ها می‌توانند در فصل صعود درخشان‌تر و پرشتاب‌تر از میم‌کوین‌ها ظاهر شوند؟ دوج‌ کوین (DOGE)‌ مشهورترین میم‌کوین بازار بزرگ‌ترین جامعه هواداران را دارد و هر گاه حرکت خود را آغاز کرده، بازار نیز به دنبال آن […]

نهنگ های بیت کوین در سال ۲۰۲۴ چه قدر خرید کردند

نهنگ‌های از ابتدای ۲۰۲۴ چه‌قدر بیت‌کوین خریده‌اند؟

پلتفرم تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای یا آنچین Santiment با ایجاد پستی در شبکه اجتماعی X به تغییرات بیت‌کوین‌های نگهداری شده از سوی نهنگ ها در سال جاری میلادی پرداخت. شاخص مورد اشاره «توزیع عرضه» یا Supply Distribution است که تعداد بیت‌ کوین‌ هایی که گروه‌های مختلف حاضر در شبکه در حال حاضر نگهداری می‌کنند را […]

سرمایه گذاران جدید بیت کوین کجا هستند

بیت کوین رشد می‌کند اما سرمایه‌گذاران جدید کجا هستند؟

ETFهای اسپات بیت کوین شاهد ورود ۴.۹۳ میلیارد دلار ورود سرمایه خالص بوده‌اند؛ اما سرمایه‌گذاران «جدید» کجا هستند؟ ورود سرمایه ۲.۴۵ میلیارد دلاری به محصولات ارزهای دیجیتال در هفته کاری منتهی به ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) و رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۲،۰۰۰ دلار باعث شده است دارایی‌های تحت مدیریت صنعت ارزهای دیجیتال به سطح […]

دانلود رایگان کتاب ۲۵ استراتژی معامله‌گری
۲۵ ترفند معامله‌گری سودمند را از زبان پرسودترین کاربران صرافی تبدیل در این کتاب الکترونیکی مطالعه کنید!
کتاب ۲۵ استراتژی شروع معامله