تعویق صعود بیت کوین به ۵۰،۰۰۰ دلار با انتظار معامله‌گران برای داده‌های CPI

سید موسی علوی

۱۴۰۲/۱۱/۲۳

Coingape

انتظار بیت کوین برای CPI

قیمت بیت کوین با افزایش تمایل مؤسسات بزرگ به سرمایه‌گذاری در ETFها به سطح ۴۸،۰۰۰ دلار رسید.

 بیت کوین پس از یک حرکت قدرتمند تا ۴۸،۵۰۰ دلار در روز گذشته اکنون با کمی اصلاح در نزدیکی ۴۸،۰۰۰ دلار معامله می‌شود. این توقف در رالی پیش از رسیدن به سطح ۵۰،۰۰۰ دلار در حالی‌ رخ می‌دهد که سرمایه‌گذاران به‌دقت حواسشان را به اطلاعات CPI که قرار است روز سه‌شنبه منتشر شود جمع کرده‌اند.

اطلاعات اقتصادی آمریکا و سخنرانی‌ اعضای فدرال رزرو در پیش رو

با آغاز هفته کاری به وقت آمریکا، سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر انتشار شاخص‌های اساسی اقتصادی در ایالات متحده هستند. از جمله این شاخص‌ها می‌توان شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) مربوط به ماه ژانویه را نام برد. علاوه بر این تعداد زیادی از اعضای کمیته بازار باز فدرال (FOMC) قرار است این هفته سخنرانی کنند که می‌تواند دید خوبی نسبت به سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا به معامله‌گران بدهد.

احساسات بازار همچنان مشغول احتمال دست‌نزدن FOMC ‌به نرخ بهره در جلسه آینده در ماه مارس است. اکنون CME احتمال ۸۲.۵ درصدی را برای این تصمیم پیش‌بینی می‌کند که نشان‌دهنده انتظار بازار برای ثبات نرخ بهره در آینده نزدیک است.

در همین حال، تحلیلگر ارشد بازار کریپتو مایکل ون‌ دپوپ اظهار کرد بیت‌کوین در بازه فعلی تا ۵۰،۰۰۰ دلار قدرت خوبی را از خود نشان می‌دهد. به گفته او توانایی بیت کوین برای ثبات در شرایط فعلی و با چالش‌های خبری پیش رو نشانه مثبتی است که نشان از افزایش قدرت بازار دارد و می‌تواند تمایل مؤسسات بزرگ به سرمایه‌گذاری را نیز افزایش دهد. او معتقد است بیت کوین ممکن است اهداف بالاتری در محدوده‌های ۵۳،۰۰۰ تا ۵۷۰۰۰ دلار را پیش از هاوینگ در دسترس داشته باشد.

ورود سرمایه به ETFهای بیت کوین نیز همچنان پرقدرت باقی مانده است. همه ۹ ای تی اف بیت‌کوین جدید در مجموع تابه‌حال بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده‌اند. اما بلک‌راک و فیدلیتی سهمی ۶۶ درصدی این از این بازار دارند و خود را به عنوان بزرگان مطرح کرده‌اند. کارولین بولر، مدیرعامل پلتفرم BTC Markets Pty در تلویزیون بلومبرگ اشاره کرد که نشانه‌هایی مبنی بر افزایش ورود سرمایه مؤسسات بزرگ به ETFها دیده می‌شود.

افزایش انباشت نهنگ‌های بیت کوین

کارشناس مشهور ارزهای دیجیتال علی مارتینز می‌گوید نهنگ‌های بیت کوین طی سه هفته اخیر به‌شدت مشغول خرید بوده‌اند و در مجموع ۱۴۰،۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۶.۱۶ میلیارد دلار انباشت کرده‌اند.

با وجود افزایش خوش‌بینی‌ها درباره آینده بیت کوین، لازم است سطوح حمایتی این ارز را در نظر داشته باشیم؛ چون ممکن است یک اصلاح موقت را در پیش داشته باشیم. اما سطح مقاومتی بعدی برای بیت کوین سطح ۵۷،۰۰۰ دلار خواهد بود.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

اخبار فوری

۵ میم کوین برتر ۲۰۲۴

۵ میم‌کوینی که در سال ۲۰۲۴ باید زیر نظر داشته باشید

تحلیلگران و معامله‌گران با درپیش‌بودن هاوینگ بیت کوین سالی صعودی را برای بازار پیش‌بینی می‌کنند و کدام دسته از آلت‌کوین‌ها می‌توانند در فصل صعود درخشان‌تر و پرشتاب‌تر از میم‌کوین‌ها ظاهر شوند؟ دوج‌ کوین (DOGE)‌ مشهورترین میم‌کوین بازار بزرگ‌ترین جامعه هواداران را دارد و هر گاه حرکت خود را آغاز کرده، بازار نیز به دنبال آن […]

نهنگ های بیت کوین در سال ۲۰۲۴ چه قدر خرید کردند

نهنگ‌های از ابتدای ۲۰۲۴ چه‌قدر بیت‌کوین خریده‌اند؟

پلتفرم تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای یا آنچین Santiment با ایجاد پستی در شبکه اجتماعی X به تغییرات بیت‌کوین‌های نگهداری شده از سوی نهنگ ها در سال جاری میلادی پرداخت. شاخص مورد اشاره «توزیع عرضه» یا Supply Distribution است که تعداد بیت‌ کوین‌ هایی که گروه‌های مختلف حاضر در شبکه در حال حاضر نگهداری می‌کنند را […]

سرمایه گذاران جدید بیت کوین کجا هستند

بیت کوین رشد می‌کند اما سرمایه‌گذاران جدید کجا هستند؟

ETFهای اسپات بیت کوین شاهد ورود ۴.۹۳ میلیارد دلار ورود سرمایه خالص بوده‌اند؛ اما سرمایه‌گذاران «جدید» کجا هستند؟ ورود سرمایه ۲.۴۵ میلیارد دلاری به محصولات ارزهای دیجیتال در هفته کاری منتهی به ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) و رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۲،۰۰۰ دلار باعث شده است دارایی‌های تحت مدیریت صنعت ارزهای دیجیتال به سطح […]

دانلود رایگان کتاب ۲۵ استراتژی معامله‌گری
۲۵ ترفند معامله‌گری سودمند را از زبان پرسودترین کاربران صرافی تبدیل در این کتاب الکترونیکی مطالعه کنید!
کتاب ۲۵ استراتژی شروع معامله