پیروزی رئیس جمهور طرفدار بیت کوین در آرژانتین

خاویار مایلی دوستدار بیت کوین، برنده انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین شد

مایلی پس از شمارش 99 درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین بیش از 55 درصد آرا را به دست آورد. او در این دوره توانست رقیب خود سرجیو ماسا را شکست دهد و نزدیک به ۳ میلیون رای کسب کند.

ماسا وزیر اقتصاد کشور آرژانتین، پس از شمارش ۹۰ درصد آرا و قبل از اعلام نتایج رسمی با مایلی تماس گرفت و پیروزی او را تبریک گفت. مایلی از ۱۰ دسامبر کار خود به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور شروع می‌کند.

بحران طولانی‌مدت تورم در این کشور بسیار جدی است به‌طوری‌که پژو آرژانتین بیش از ۱۴۰ درصد افزایش تورم سالانه را در ۱۲ ماه گذشته ثبت کرد.

مایلی درباره بانک مرکزی کشور انتقادهای زیادی را منتشر کرده و از آن به‌عنوان یک کلاهبرداری و مکانیسمی که توسط آن سیاست‌مداران با مالیات تورمی، مردم را فریب می‌دهند یاد کرد.

مایلی بیت کوین را به‌عنوان وسیله‌ای برای بازگشت پول به بخش خصوصی معرفی کرد. با این حال او قصد ندارد که بیت کوین را تبدیل به ارز قانونی کشور کند. در ماه اکتبر، او متعهد شد در صورت انتخاب‌شدن برای حل بحران طولانی‌مدت تورم آرژانتین، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را معرفی کند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

نویسنده : سید موسی علوی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

منبع : cointelegraph

اخبار فوری

اصلاح بیت کوین و بازار سهام آمریکا

نزول بیت‌کوین هم‌زمان با اصلاح بازار سهام در آمریکا

بیت‌کوین دوشنبه را با نزول دو درصدی قیمت آغاز کرد و هم‌زمان با ریزش بازار سهام در ایالات متحده وارد فاز اصلاحی شد. روز دوشنبه شاخص داوجونز در بازار سهام کاهشی ۰.۱ درصدی داشت و S&P 500 اصلاحی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد. نزدیک نیز با کاهش ارزش ۰.۳ درصدی روز خود را به پایان […]

ویتالیک بوترین درباره تغییرات شبکه اتریوم

تغییرات بزرگ در اتریوم از زبان ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین هم‌بنیان‌گذار مشهور شبکه اتریوم در مصاحبه‌ با پلتفرم NFT ترکیه‌ای Defiant از برنامه‌های خود برای تغییرات آینده اتریوم پرده برداشت. بوترین تمرکز بر حل مسائل مربوط به حوزه‌های تمرکز در استیکینگ، مقیاس‌پذیری و بهبود امنیت را از جمله مهم‌ترین چالش‌های آینده اتریوم برشمرد. به گفته هم‌بنیان‌گذار اتریوم، ایجاد استخرهای استیکینگ سالم‌تر یکی از […]

توقف حرکت صعودی بیت کوین

وقفه در رالی بیت‌کوین؛ فروشندگان حمایت ۳۷۰۰۰ دلار را تست می‌کنند

بیت‌ کوین چند روزی است در محدوده کوچکی در حال نوسان است و برای ادامه راه باید با شکست این محدوده از سمت بالا یا پایین راه آینده خود را انتخاب کند. بااین‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند بیت‌کوین وارد روند صعودی شده است و این ریزش‌های کوچک تنها به منزله اصلاح محسوب‌ می‌شود. نمودار روزانه در […]