آیا رالی بیت‌کوین بالاتر از ۵۲،۰۰۰ دلار ادامه پیدا می‌کند، یا باید منتظر اصلاح باشیم؟

تحلیل رشد بیت کوین بالای ۵۲۰۰۰ دلار یا ریزش

قیمت بیت کوین طی چند هفته اخیر پیوسته در حال رالی بوده است و چندین مقاومت مختلف را شکسته است. با این حال اکنون برخی نشانه‌های نگران‌کننده در حال ظهور است.

نمودار روزانه بیت کوین (BTC)

در نمودار روزانه بیت کوین (BTC) مشاهده می‌کنیم که قیمت پس از بازگشت به ۴۰،۰۰۰ دلار به سوی سطح مقاومتی ۵۲،۰۰۰ حرکت کرده‌است و شاخص RSI‌ به وضوح وضعیت بیش‌خرید (OverBought) را نشان می‌دهد.

تحلیل بیت کوین روزانه

این مسئله می‌تواند به معنی یک درجازدن یا اصلاح احتمالی در هفته جاری باشد. با این حال سطح ۴۷،۵۰۰ دلار می‌تواند به عنوان حمایت عمل کند و از نزول بیشتر جلوگیری کند.

 

نمودار ۴ ساعته بیت کوین (BTC)

نمودار در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین اکنون در سطح مقاومتی ۵۲،۰۰۰ دلار قرار دارد. ساختار بازار به شکل واضحی صعودی است چون قیمت به شکل پیوسته سقف‌ها و کف‌های بالاتر را تشکیل داده است.

تحلیل بیت کوین چهار ساعته

در همین حال، شاخص RSI نیز در این تایم‌فریم بالاتر از ۵۰ درصد قرار دارد اما هنوز وارد محدوده بیش‌خرید نشده است. بنابراین نمودار ۴ ساعته بیانگر آن است که هنوز در کوتاه‌مدت می‌توانیم شاهد صعود بیشتر بیت کوین باشیم.

 

تحلیل درون زنجیره‌ای (ON-Chain)

قیمت بیت‌کوین به صورت هجومی طی هفته گذشته رشد کرده است و موفق شده است از مقاومت ۵۰،۰۰۰ دلار عبور کند. در نتیجه معامله‌گران دسته دسته (قبیله‌ای) در حال بازگشت به بازار هستند.

Open interest بیت کوین

نمودار بالا شاخص OpenInterest‌ را نشان می‌دهد که برای ارزیابی آینده احساسات بازار بسیار کاربردی است. این شاخص تعداد کل قراردادهای باز آتی (فیوچرز) چه با پوزیشن لانگ (خرید) و چه Short (فروش)‌ را محاسبه می‌کند.

واضح است که OpenInterest به‌تازگی رشد چشمگیری داشته است. گرچه این مسئله در بازارهای صعودی طبیعی است، رشد بیش از حد آن ممکن است مجر به افزایش نوسانات و حتی امکان لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ شود و در نتیجه ریزش پرشتابی را رقم بزند.

بنابراین، سرمایه‌گذاران باید در کوتاه‌مدت هشیار باشند و بر اساس این اطلاعات مدیریت ریسک را انجام دهند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]