به گزارش صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به نقل از کوین تلگراف، گزارش جدید شرکت سرمایه گذاری آرکا (ARK Invest) پیش‌بینی می‌کند، که ارزش بازار اتریوم در سال ۲۰۳۰ با تصاحب سهم بازار ترید فای (بازار خرده فروشی، بانکهای تجاری و فین‌تک) به ۲۰ تریلیون دلار برسد. شرکت آرکا همچنین پیش بینی کرد، قیمت بیت‌ کوین نیز تا سال ۲۰۳۰ با افزایش گسترش و کاربرد آن از یک میلیون دلار فراتر خواهد رفت.

گزارش جدیدی از آرکا، شرکت خانم کتی وود، پیش‌بینی می‌کند اتریوم (ETH) در ۱۰ سال آینده به سقف ۲۰ تریلیون دلاری برسد که معادل قیمتی در حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار دلار برای هر اتریوم است.

این گزارش، همچنین قابلیت های بزرگی را برای بیت‌کوین (BTC) پیش‌بینی می‌کند، و می‌گوید «احتمالاً زمانی که نهایتا دولت‌ها آن را به‌عنوان ارز قانونی بپذیرند، قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؛ به‌گونه‌ای که می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ از ۱ میلیون دلار فراتر رود».

ثبت نام در تبدیل

پیش‌بینی گزارش شرکت آرکا که تحت عنوان «BigIdeas2022» منتشر شده است، بر سرعت رشد و توسعه شبکه اتریوم  از نظر ابزار و کارایی تاکید کرده است. شرکت آرکا بخش عمده‌ای از رشد را که در دو سال اخیر اتفاق افتاده، ناشی از تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌داند و معتقد است امور مالی غیر متمرکز، ضمن کاهش هزینه های واسطه ای و ریسک قابلیت همکاری، شفافیت و خدمات مالی بیشتری را تامین می‌کند.

آرکا همچنین در این گزارش قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) بر روی اتریوم را نقطه عطفی برای تصاحب کارکردهای مالی سنتی می‌داند. این گزارش تاکید می‌کند که تمام نهادهای خدماتی مالی سنتی (بانک‌ها و وام‌دهی، صرافی‌ها، کارگزاری‌ها، مدیریت دارایی‌ها، بیمه‌ها و مشتقات) و کارکردهایشان را می‌توان در قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم یافت.

آرکا کارآمدی دیفای را به‌صورت ملموس‌تر و به زبان آماری، روشن‌تر بیان می کند. آرکا تخمین می زند که دیفای (DeFi) در دوازده ماه گذشته، از نظر درآمد به ازای هر کارمند، ۸۸ تا ۸ میلیون دلار از امور مالی سنتی بهتر عمل کرده‌است.

گزارش شرکت آرکا، قیمت بیت کوین را ۱.۳۶ میلیون دلارو ارزش بازار آن را 28.5 تریلیون دلار تا سال 2030 پیش بینی می کند. محققان آرکا با تکیه بر 8 کارکرد خاص برای بیت کوین و جمع بندی آنها، ارزش آتی بیت کوین را تخمین زدند.

شرکت آرکا در گزارش خود انتظار دارد که تا سال 2030، 50 درصد از حواله های جهانی با سرعت 1.5 برابر و 10 درصد ارز بازارهای نوظهور، توسط بیت کوین تامین شود. آرکا همچنین احتمال می دهد بیت کوین، 25 درصد از حجم تسویه حساب بانکی ایالات متحده و 1 درصد از خزانه‌های دولت های ملی در سراسر جهان، را به خود اختصاص دهد. آرکا در ادامه معتقد است 5 درصد دارایی خالص فردی (HNWI)، 2.55 درصد از پایه دارایی های سازمانی، 5 درصد از پول نقد شرکت های S&P 500، و 50 درصد از کل ارزش بازار طلا، نیز سهم بیت کوین خواهند بود.

آرکا در این گزارش، درباره استخراج بیت کوین، استدلال متفاوتی دارد: «استخراج بیت کوین می‌تواند تولید انرژی را متحول کند». علیٰ‌رغم نگرانی های جهانی در مورد انرژی بالای مورد نیاز استخراج بیت کوین، محققان بر این باورند که ماینینگ بیت کوین باعث تشویق و تولید برق بیشتر از منابع تجدیدپذیر بدون کربن خواهدشد.

لازم به ذکر است آرکا (ARK Invest) یک شرکت مدیریت دارایی آمریکایی با 12.43 میلیارد دلار دارایی تحت مالکیت AUM است که در زمینه فناوری فعالیت می‌کند. همچنین شرکت آرکا یکی از فعال‌ترین‌های مدیریت دارایی در زمینه دیجیتال بوده و اخیرا متقاضی صندوق مبادله دارایی (ETF) بیت کوین بوده است.

ثبت نام