به گزارش صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به نقل از بیتکوین داتکام، فشار بانک مرکزی، برای یک سیاست محدودکننده، در مورد ارزهای دیجیتال، در میان اعضای دولت و مجلس قانونگذاری روسیه، مورد حمایت قرار نگرفت. قانونگذاران هشدار داده اند که ممنوعیت فراگیر ارزهای دیجیتال، همانطور که توسط بانک پیشنهاد شده است، باعث تمسخر روسیه خواهد شد.

موضع سرسخت بانک روسیه در مورد رمزارزها توسط سایر مؤسسات روسی رد شد

رسانه های روسی فاش کردند که لابی بانک مرکزی روسیه برای قوانین بازدارنده در مورد ارزهای دیجیتال، با همراهی سایر نهادهای دولتی مواجه نشده است. هفته گذشته، بانک مرکزی روسیه که تنظیم سیاستهای پولی و مالی و همچنین نظارت بر فعالیت موسسات مالی را بر عهده دارد، با انتشار مقاله‌ای، خواستار ممنوعیت گسترده فعالیت‌های رمزنگاری، از جمله استفاده، مبادله و استخراج ارزهای دیجیتال شد.

به نقل از دو عضو عالی رتبه، دولت، پارلمان روسیه و حتی ادارات اجرای قانون مانند وزارت امور داخلی (MVD) و سرویس امنیت فدرال (FSB)، مایل به حمایت از پیشنهادات مقام پولی در زمینه ممنوعیت ارزهای دیجیتال نیستند.

ثبت نام در تبدیل

هم اکنون کارگروهی متشکل از نمایندگان نهادهای مختلف دولتی در پارلمان در حال بررسی پیشنهادات برای پر کردن شکاف های نظارتی باقی مانده پس از اجرایی شدن قانون «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» در ژانویه ۲۰۲۱ است. قانونگذاران ادعا می کنند که بانک مرکزی روسیه (CBR)، با دیدگاه خود در مورد ارزهای دیجیتال، اکنون در انزوا قرار دارد.

آندری لوگووی، معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد هشدار داد اقدام بانک مرکزی باعث تمسخر روسیه شده است

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی، و آندری لوگووی، معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد نیز بانک را به تفسیر نادرست از قوانین فعلی متهم کردند. آندری لوگووی خاطرنشان کرد که از زمان تصویب لایحه دارایی های دیجیتال، قانونگذاران روسی به طور مداوم در تلاش برای قانونی کردن صنعت رمزنگاری مخصوصا برای اهداف مالیاتی بوده اند. وی خاطرنشان کرد که پیش‌نویس قانون تنظیم مالیات رمزنگاری قبلاً در اولین قرائت در دوما تصویب شده است، اما بانک روسیه با وجود حمایت اولیه از این پیشنهاد، تصویب نهایی آن را مسدود کرده و همه اصلاحات را رد کرده است.

آناتولی آکساکوف تاکید کرد که هنوز هیچ‌کس به ارزهای دیجیتال پایان نداده است. وی گزارش بانک مرکزی در این خصوص را تنها زمینه ای برای گفت و گوهای بیشتر می داند. رئیس کمیته بازار مالی خواستار قانونی شدن استخراج رمزنگاری شده است و پیشنهاد می کند که باید به‌عنوان یک فعالیت صنعتی ثبت شده و  بر این اساس مالیات دریافت شود.

لوگووی با بیان اینکه موضع بانک روسیه به طور کامل اثبات نشده است، ممنوعیت گردش ارزهای دیجیتال را غیرممکن دانست و تاکید کرد: «بگذارید کسانی که می‌خواهند تحریم کنند، به ما توضیح دهند که چگونه از نظر عملی قصد انجام این کار را دارند، تا بیشتر از این مورد تمسخر مردم دنیا قرار نگیریم».

ثبت نام