ورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) این هفته، با ثبت علامت تجاری جالب و منحصربه‌فردی، توجه متخصصان بازارهای مالی و افکار عمومی را به خود جلب کرده‌است.

به گزارش صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به نقل از بیتکوینیست، بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) در هفته گذشته یک پتنت، در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت کرده است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، حق امتیاز ثبت شده در ارتباط مستقیم با ایجاد بازار جانبی NFT در بورس نیویورک است، در ادامه شواهد و نشان هایی از این گمانه زنی که صحت آن نشان از، اولین حرکت بورس نیویورک به سمت متاورس است، بررسی می گردد.

مستندات قابل اتکا

طبق بایگانی اداره ثبت اختراع و نشانهای تجاری ایلات متحده (USPTO) ، بورس نیویورک در حال ثبت امتیازی در ارتباط با استفاده از چندین کالا و خدمات مختلف بلاک چین و رمزنگاری است، این امتیاز در حوزه هایی مانند «نرم افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) ها و بازارهای آنلاین» است. طبق گزارش‌ها، صرافی می‌تواند به دنبال ارائه «کالاهای مجازی قابل دانلود (Gjpg, pdf)» و ایجاد «احراز هویت داده‌ها درحوزه NFT با استفاده از فناوری بلاک چین» باشد.

این اولین ورود بورس نیویورک به بازار رمزنگاری نیست، بورس نیویورک سال گذشته با ایجاد کلکسیون دیجیتال خود برای بزرگداشت اولین تجارت عمومی متشکل از 6 سهم در قالب 6 NFT، اولین بازار مالی مبادله دنیاست که وارد بازار هنری رمزنگاری شده است. لازم بذکر است بورس نیویورک توکن ها را در بخش بازار NFT صرافی کریپتو داتکام نگهداری می کند، تصمیمی برای فروش این توکن ها ندارد، و این توکنها را به شرکتهای مربوط هدیه خواهد کرد، همچنین تصمیم بورس نیویورک برای تولید بیشتر توکن های غیر قابل معاوضه می تواند یکی از دلایل ایجاد بازار NFT باشد.

شاخص ترکیبی بورس نیویورک، NYA، عملکرد موفقیت آمیزی در سال گذشته داشته است.

«وضعیت» صنعت NFT

بورس نیویورک بزرگترین بورس اوراق بهادار جهان از نظر ارزش بازار است، با حجم معاملات متوسط ​​که روزانه صدها میلیارد دلار تخمین زده می شود.

برخلاف ضرب و انتشار NFT در آوریل گذشته، که جنبه یادبود و تبلیغاتی داشت، تلاش اخیربورس نیویورک NYSE نشان دهنده تصمیمی جدی از سرمایه گذاری بسیار گسترده تر و بزرگتر در قلمرو بلاک چین است. در حالی که جزئیات هنوز مشخص نیست، به نظر می رسد که صرافی یک بازار NFT تمام عیار ایجاد خواهد کرد. از لحاظ بررسی شرایط محیطی استراتژیک صنعت، تصمیم بورس نیورک برای ایجاد بازار NFT در شرایطی مطرح می شود که رقابت از سوی رهبر این بازار (OpenSea) به طور فزاینده ای شدید شده است. اما کوین بیس صرافی رمزنگاری آمریکایی اکنون ظاهراً هفته‌ها تا راه اندازی بازار NFT خود فاصله دارد، همچنین در هفته‌های اخیر از بازار رو به رشد LooksRare در صنعت NFT به طور فزاینده‌ای نام برده می‌شود.

نکته قابل تامل تر اینست که برنامه علامت تجاری بورس نیویورک، همچنین شامل رابط برنامه نویسی کاربردی برای ساخت و یکپارچه سازی نرم افزارهای کاربردی (API) ها و «خدمات تجارت ارزهای دیجیتال» نیز می شود. این نکته سوال حیاتی مهم تری را بر می انگیزد که آیا این حرکت می تواند اولین سیگنالی باشد که، NYSE می تواند به سمت حمایت از تجارت کریپتو به طور گسترده تر حرکت کند؟ با حداقل مقررات مرتبط با رمزنگاری که در ایالات متحده که تا به امروز اجرا شده است، درست است که این قلمرو در بهترین حالت می تواند بعنوان یک منطقه خاکستری برای آینده بورس نیویورک باشد، ولی نوآوری منتظر نمی ماند و اقدام  بورس نیویورک در استفاده از  API های بلاک چین جهت ردیابی سهام، یا پذیرش NFT یقینا برای اهداف و سطوح مهمتری طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید