ایده نوآورانه جک دورسی، هم اکنون بیش از ۵۵ میلیون دلار در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور سرمایه گذاری، جذب کرده است تا سنگ‌بنای طرح درآمد پایه جهانی (UBI) شکل بگیرد. برای خرید بیت کوین می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال تبدیل استفاده کنید.

 

به گزارش صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به نقل از کوین تلگراف، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Block (اسکوئر سابق) در مورد پیامدهای استراتژی درآمد پایه جهانی (UBI) مبتنی بر بیت کوین (BTC) با نامزد کنگره ایالات متحده و آریکا رودز «یک معلم مدرسه ابتدایی تمام وقت»، به بحث و تبادل نظر پرداخت. دورسی ضمن اشاره به عدم شفافیت در سیستم مالی متمرکز موجود، گفت: «افشای تمام اطلاعات ضمن اعطای قدرت به شخص، افراد را به رفتارهای منفی (مالی) تشویق می‌کند که برای آنها، جامعه یا خانواده‌شان کارساز نیست».

ویژگی خاص بیت کوین

«اگر بخواهیم بر یکی از ویژگیهای خاص از بیت کوین متمرکز شویم، مسلما این است که عملیات، شفاف است، کد، شفاف است و سیاست، شفاف است». بنیان اساسی بیت کوین، همان چیزی است که دورسی معتقد است بیت کوین، این پتانسیل را دارد که موارد استفاده از پول فیات را گسترده تر کند و مشکلات متعدد را در نتیجه مستقیم استفاده از ارز فیات حل کند. جک دورسی در راستای همین باور، از طریق ابتکارات تجاری از جمله ایده نوآورانه و فکر بزرگ (Start Small)، تلاش خود را بیشتر می کند. این کارآفرین بیش از ۵۵ میلیون دلار در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور سرمایه گذاری کرده است، تا درآمد پایه جهانی (UBI) را ارزیابی و اجرا کند.

ما در شرف آزمایش مفهوم درآمد پایه جهانی (UBI) با بیت کوین هستیم

آزمایش UBI مبتنی بر بیت کوین دورسی، شامل ایجاد یک جامعه حلقه بسته در مقیاس کوچک از فروشندگان و بازرگانانی است که به استانداردهای بیت کوین پایبند هستند. بر اساس ضریب رضایت مندی مثبت و تمایل به مشارکت، وی در نظر دارد موارد استفاده را برای اجرای گسترده شناسایی کند.

رودز نیز قویاً معتقد است که مشارکت بیت کوین، هزینه های مربوط به کارمزدهای بانکی را کاهش می‌دهد: «بیت کوین مزایای جهانی و فراگیر دارد. وجود فرایندی مانند لایتنینگ (شبکه) قابلیتی فراهم می کند که می توانیم با هزینه های بسیار پایین تراکنش انجام دهیم». در ادامه دورسی به جنبه سواد مالی، اشاره کرده و می گوید پذیرش استاندارد بیت کوین تفکر بلندمدت را تقویت می کند. همچنین، شک و تردید او نسبت به درآمد پایه جهانی مبتنی بر بیت کوین، بر اساس نتایج نشان داده شده توسط آزمایش های در حال انجام کاهش یافته است: «اقدام مالکیت بیت کوین (BTC)، ذهنیت افراد را به روش‌های اساسی تغییر می‌دهد. تغییرات کاملاً مثبت و در سراسر جوامع رخ می دهد و واکنش سایرین مانند فروشندگان و بازرگانان حول آنها را تشویق می‌کند که کارهای مشابهی انجام دهند».

در کنار مزایایی که با استاندارد بیت کوین همراه است، دورسی در مورد تأثیرات منفی آن نیز هوشیار است. در پایان، او ناکارآمدی سیاست‌های دولت و نحوه کمک درآمد پایه جهانی (UBI) به رفع برخی از چالش‌ها را متذکر شد: «اگر قصد دارید با دادن مستقیم پول به مردم کمک کنید، طرح درآمد پایه جهانی بهترین راهکار است، راهکارهای قبلی مانند پولی است که دولت ها (فدرال و محلی) برای این ساختارهای حمایتی خرج می کنند، حفظ وضعیت موجود بوده و هیچ کمکی به مردم نخواهد کرد».

دورسی همچنین در مصاحبه اخیر با مدیر عامل مایکرو استراتژی، «مایکل سیلر»، اظهار داشت که فیس بوک (که بعداً به نام متا تغییر نام داد)، باید به جای تلاش برای ایجاد ارز خود، Diem، از پروتکل باز مانند بیت کوین استفاده می کرد. دورسی اضافه کرد که دسترسی بیشتر بیت کوین، به بسیاری از پیام‌رسانی فوری و سرویس‌های صوتی از طریق IP مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ کمک شایانی خواهدکرد.

دیدگاهتان را بنویسید