Skip to content
top banner

بیت کوین سطح کلیدی بالای ۴۰ هزار دلار را پس گرفت

در
خواندن در ۲ دقیقه

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال، از نظر ارزش بازار با جهش ۱۲ درصدی به ۴۱۴۹۵ دلار رسید که بیشترین میزان رشد از اول اکتبر است. قیمت بیت‌کوین، بیش از دو هفته بود که در سطوح ثابتی زیر ۴۰ هزار دلار، جابه‌جا می‌شد. با این افزایش، اتریوم نیز افزایش ۱۶ درصد را ثبت کرد. حتیٰ توکن سولانا، رمزارز بومی بلاک‌چین سولانا که در پی هک پروژهٔ Wormhole، تضعیف شده‌بود، حدود ۱۷ درصد افزایش یافت. برای خرید بیت کوین می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال تبدیل استفاده کنید.

 

به گزارش صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به نقل از کریپتو بلومبرگ، اعلام گزارش رشد درآمد سالانهٔ ۴۰ درصدی آمازون (Amazon) در بخش رایانش ابری، اعتماد به سهام فناوری را تقویت کرد؛ این شوک مثبت، علی رغم منفی بودن شاخص فناوری و شاخص اس اند پی ۵۰۰ و سایر شاخصهای بازار سهام سنتی احسات بازار را در جهت مثبت تغییر داد. در پی این اتفاق مثبت، بیت کوین و ارزهای دیجیتال، یک‌شبه شروع به افزایش کردند. در همین حال، گزارشی نشان داد که کارفرمایان ایالات متحده، در ماه گذشته با وجود افزایش بی سابقه ابتلا به کووید-۱۹ و تعطیلی مشاغل مرتبط، افزایش دستمزدها باعث افزایش فشار بر فدرال رزرو جهت افزایش نرخ بهره شدند. از نظر تئوری، چنین گزارشی برای بیت کوین منفی بود، زیرا امکان افزایش نرخ بهره با شدت بیشتر توسط فدرال رزرو جهت کاهش آثار افزایش دستمزدها وجود داشت. با این حال قیمت بیت کوین به سیاست های پولی سخت‌تر، پاسخ منفی داده است.

مت مالی، استراتژیست ارشد بازار در میلر تاباک، گفت: «این واقعیت که درآمد آمازون (AMZN)، روشِ اپل، مایکروسافت و گوگل را در پیش گرفته و نه راه شرکت متا (FB) را، به سرمایه گذاران، اعتماد بیشتری برای تعامل مجدد با تجارت ریسک پذیر داده است که نتیجه آن، سرمایه گذاری در دارایی‌هایِ دارای ریسک است». استفان اولت (Stephane Ouellette)، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران پلتفرم رمزنگاری سازمانی FRNT Financial نیز گفت که به نظر می رسد بیت کوین مشابه با روند سهام در حدود میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تثبیت می‌شود. طبق گفته اولت، طی دو روز گذشته، عملکرد بیت کوین، با کاهش فیس بوک، و روز جمعه با سود آمازون، ارتباط تنگاتنگی داشت.

ارزهای رمزپایه بزرگ در چند هفته گذشته، پس از تجربه کاهش گسترده در ژانویه، تا حد زیادی در یک محدوده قیمتی ثابت به دام افتاده اند. تقلای آن‌ها در حالی رخ داد که رشد سهام و سایر دارایی‌های پرریسک‌تر در بحبوحه نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تأثیر افزایش نرخ بهره قریب‌الوقوع فدرال رزرو و گرایش به سمت سیاست‌های پولی سخت‌تر در سطح جهانی، تضعیف شده‌بود.

هیدن هیوز،تریدر معروف و مدیر اجرایی آلفا ایمپکت نیز معتقد است اگرچه نگرانی هایی در مورد تسریع سیاست پولی وجود داشت، اما اکنون این حس در میان بسیاری از بازارهای سرمایه وجود دارد که با توجه به تحرکات اخیر در بازارهای سهام، افزایش ۵۰ واحدی نرخ پایه قیمت گذاری شده است. وی همچنین به بازگرداندن مبلغ ۳۲۰ میلیون دلار هک (Wormhole hack) اخیر از بازارهای رمزنگاری و همچنین فروش بیش از حد سطوح فنی، بعنوان عواملی موثر بر تقویت روحیه رفتار مالی در بازار رمزنگاری اشاره کرد.

در پی واکنش های گسترده کارشناسان دنیای رمزنگاری، دانیل کوکان، معامله‌گر ارشد در موسسه مالی رمزنگاری ای جی (Crypto Finance AG) نیز گفت: «حملات نزولی دیگر موفقیت آمیز نبوده است، زیرا خطر از بین رفته است». کوکان افزود هدف بعدی بیت کوین برای سطح قیمتی صعودی، حدود ۴۲۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ دلار است. او حمایت بازار را ۳۳۰۰۰ دلار یا در بدترین حالت ۲۸۰۰۰ دلار می بیند.

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه