بازارهای اقتصادی همیشه جزو محبوب‌ترین و پرسودترین بازارهای جهانی هستند که در سرتاسر دنیا کاربران و سرمایه‌گذاران زیادی دارند. سال‌ها پیش، درست در زمانی که بازارهای اقتصادی مانند بازار ارزهای دیجیتال روی کار آمد، کمتر کسی فکر می‌کرد این بازار بتواند چنین سرمایه‌های میلیارد دلاری را جابجا کرده و اقتصاد کشورهای مختلف را متحول کند. اما این بازار اقتصادی نشان داد که توانایی و مزیت‌های زیادی دارد.

از آنجایی که این بازار پر از هیاهو و پررونق در مدت زمان کمی، به یکی از محبوب‌ترین و پرسودترین بازارهای ارز دیجیتال تبدیل شد، اشخاص زیادی سعی در ورود به آن داشتند. بسیاری از این اشخاص روند قانونی را طی کرده و با خرید ارزهای مختلف یا دستیابی به ارزهای رایگان (که به صورت محدود ارائه می‌شد) اقدام به ورود و سرمایه‌گذاری در این بازار کردنند.

اما در این بین اشخاص زیادی وجود داشتند که قصد دستیابی به سرمایه‌های میلیونی و میلیاردی، آن هم به صورت یک شبه را داشتند. قطعا می‌توانید تصور کنید این اشخاص چه کسانی بوده و چه قصدی دارند! این اشخاص کلاهبرداران و سودجویان بازارهای اقتصادی هستند که با هدف سرقت دارایی دیگران، به این بازارها ورود می‌کنند. اما به عقیده شما چگونه می‌توان از ورود این اشخاص به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری کرد؟ در این مقاله قصد داریم به یکی از بهترین شیوه‌های مراقبت از ارزهای دیجیتال بپردازیم، پس اگر شما هم در این بازار پرهیاهو شرکت کرده و نگران سرمایه خود هستید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید:

 

 

شیوه های قدیمی حفظ و نگهداری از پول و سرمایه!

در گذشته که بازار ارزهای دیجیتال چندان رواج نداشت، مردم اغلب دارایی خود را به طلا، دلار، خودرو یا کلاهای دیگر تبدیل کرده و در بانک یا موسسات مالی خصوصی نگه‌داری می‌کردنند. همچنین با بروز موسسات مالی جدید، بسیاری از کاربران تمام داریی و سرمای خود را به این موسسات منتقل می‌کردنند. اما انتقال دارایی‌ها به این موسسات همیشه هم نتیجه‌بخش نبود…

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که برای بسیاری از اشخاصی که سرمایه خود را درون برخی از موسسات مالی صرف کرده بودنند رخ داد، سرقت این دارایی‌ها توسط مالکان موسسات مالی بود. به همین سبب میزان اعتماد مردم نسبت به این شیوه‌های سرمایه‌گذاری کاهش زیادی داشت.

ارائه راهکارهای نوین!

همانطور که گفتیم برنامه‌نویسان و طراحان بازار ارزهای دیجیتال برای حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال کاربران خود تحقیقات زیادی کرده و نهایتا محصولی را خلق کردنند که بتواند تماما از ارزهای دیجیتال و دارایی کاربران مراقبت کند.

کیف پول‌های دیجیتال، راهکار بسیار کاربردی و اصولی بود که توسط برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال به کاربران این بازار عرضه شد. برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال در ساخت و ارائه این کیف پول‌های دیجیتال از سیستم‌های امنیتی و قابلیت‌های بسیار مناسبی استفاده کرده‌اند که باعث عدم دسترسی اشخاص سودجو و کلاهبردار می‌شود.

انواع کیف پول های دیجیتال

از آنجایی که حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال بخاطر آن دست به طراحی و تولید زده‌اند، باید در ساخت آن هم دقت زیادی کرده و از قابلیت‌های مهمی استفاده کنند.

به همین سبب کیف پول‌های خود را در دو قالب کیف پول‌های سرد و کیف پول‌های گرم به کاربران بازار ارزهای دیجیتال ارائه داده‌اند. هرکدام از این کیف پول‌ها دارای قابلیت‌های بسیار متعددی هستند که به کاربران در حفظ و نگه‌داری ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

کیف پول های سرد

کیف پول‌های سرد یکی از رایج‌ترین کیف پول‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است که شامل نسخه‌های متفاوتی از یک کیف پول است. برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال کیف پول‌های مشخصی را به صورت سخت افزاری تهیه کرده و در دسترس کاربران بازار ارزهای دیجیتال قرار داده‌اند، به این کیف پول‌های سخت افزاری، کیف پول‌های سرد نیز گفته می‌شود.

این دسته از کیف پول‌ها در نسخه‌های موبایلی، دسکتاپ و وب قابل دسترسی بوده و یکی از رایج‌ترین و قابل دسترسی‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است که کاربران بازار ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند.

مزایا و معایب کیف پول های سرد

تمام کیف پول‌هایی که توسط برنامه‌نویسان و طراحان بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود دارای برخی معایب و مزیت‌ها است. در قسمت زیر به بیان برخی از مزایا و معایب کیف پول‌های سرد می‌پردازیم:

مزایا

 • قابلیت ذخیره‌سازی آفلاین
 • امنیت بسیار بالا
 • قابلیت دسترسی بسیار ساده
 • قابل حمل در هرجا

معایب

 • نیاز به پشتیبانی در هر مدت مشخص
 • سازگاری ضعیف و کند
 • نیازمند بروز‌رسانی در هر نسخه

کیف پول های گرم

کیف پول‌های گرم نسخه‌های دیگری از کیف پول‌های دیجیتال هستند که برخلاف کیف پول‌های سرد در نسخه‌های محدودتری ارائه شده‌اند. این دسته از کیف پول‌های گرم شامل کیف پول‌های نرم افزاری هستند. کیف پول‌های نرم افزاری اصولا در نسخه‌های بسیار محدودتری خلق و ارائه شده است. زیرا کاربران بیشتر برای نگه‌داری ارزهای خود از کیف پول‌های نرم افزاری استفاده می‌کنند.

معایب و مزایای کیف پول گرم

کیف پول‌های گرم هم مانند کیف پول‌های سرد در کنار قابلیت‌هایی که دارند، شامل برخی معایب و مزایا است که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

مزایا

 • امکان معامله بسیار سریع برای خرید و فروش‌های روزانه
 • استفاده ساده و راحت
 • قابل استفاده برای سرمایه‌گذاران نوپا

معایب

 • نیاز به اینترنت دائمی و ثابت
 • امکان هک بسیار ساده
 • عدم قابلیت نصب در صورت حذف آن

بهترین کیف پول های دیجیتال

اگر بخواهیم تمام کیف پول‌های دیجیتال را نام برده و تمام آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم، قطعا مطالب خسته‌کننده‌ای در انتظار شما خواهد بود. به همین دلیل در ادامه با جدولی از بهترین کیف پول‌های دیجیتال روبه‌رو شده و قابلیت‌های آن را توضیح می‌دهیم:

نسخه ارائه شده نوع کیف پول نام کیف پول
نسخه موبایل و وب نرم افزاری Trust wallet
نسخه موبایل سخت افزاری Trezor
نسخه وب و دسکتاپ سخت افزاری Atomic wallet
نسخه تحت وب و موبایلی نرم افزاری Free wallet
نسخه موبایل نرم افزاری Cool wallet
نسخه موبایل، دسکتاپ و وب نرم افزاری Blockchain wallet
نسخه موبایل و دسکتاپ نرم افزاری Coinomi
نسخه وب و موبایل نرم افزاری MetaMask wallet
نسخه دسکتاپ نرم افزاری Bitcoin core
نسخه موبایل سخت افزاری Ledger wallet
نسخه موبایل سخت افزاری SafePal wallet
نسخه وب و مرورگر کروم سخت افزاری Keep key

در قسمت بالا به بیان برخی از بهترین و رایج‌ترین کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری پرداختیم، اما یک کاربر برای اینکه بتواند کیف پول مناسب با ارز دیجیتال خود را انتخاب کند نیازمند اطلاعات بیشتری است. علاوه برآن باید شیوه کار با این کیف پول‌ها را هم یاد گیرد.

کیف پول های دیجیتال

بیان نام و نوع ارزهای دیجیتال تنها اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب یک کیف پول دیجیتال نیست، زیرا انتخاب نوع کیف پول یکی از مهم‌ترین اموری است که کاربران بازار ارزهای دیجیتال باید برای حفظ و مراقبت از دارایی و سرمایه خود انجام دهند. به همین سبب برای درک بیشتر قابلیت‌ها و مزیت‌های کیف پول دیجیتال در ادامه به بیان و معرفی ویژگی‌های آن می‌پردازیم:

کیف پول تراست والت (Trust wallet)

تراست والت یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است که در نسخه موبایل و وب قابل استفاده است. مزیت بسیار کاربردی این کیف پول امنیت قابلیت استفاده این ارز به صورت آفلاین است. همچنین برنامه‌نویسان و طراحان بازار ارزهای دیجیتال در طراحی و ساخت این ارز از یک سیستم امنیتی قوی استفاده کرده‌اند که باعث افزایش میزان امنیت این کیف پول دیجیتال شده است.

یکی دیگر از مزیت‌های کاربردی تراست والت این است که این کیف پول از تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی کرده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. تراست والت جزو اولین نسخه‌های کیف پول دیجیتال است که با هدف حفظ و نگه‌داری از تمامی ارزهای دیجیتال، به کاربران این عرصه ارائه شد.

کیف پول ترزور (Trezor)

یکی دیگر از قدیمی‌ترین و معتبرترین کیف پول‌های دیجیتال، ترزور نام دارد. این کیف پول یه صورت سخت افزاری و در نسخه موبایلی به کاربران بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است. برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال در طراحی این کیف پول از سیستم امنیتی بسیار قوی استفاده کرده‌اند و آن را به یکی از امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتال تبدیل کرده‌اند.

برخلاف کیف پول تراست والت که به صورت رایگان در اختیار کاربران و سرمایه‌گذاران قرار می‌گرفت، اشخاصی که قصد استفاده از این کیف پول را دارند باید برای دسترسی به آن هزینه مشخصی را پرداخت کنند. البته میزان نرخ هزینه‌های کیف پول دیجیتال به صورت دقیق قابل بیان نیست و کاربران می‌توانند با مراجعه به صرافی های معتبر ایرانی از این قیمت مطلع شوند.

کیف پول اتمیک والت (Atomic wallet)

اتمیک والت یکی دیگر از کیف پول‌های سخت افزاری است که در دو نسخه وب و دسکتاپ قابل استفاده است. درواقع کاربرانی که قصد استفاده از این کیف پول را دارند می‌توانند با استفاده از مرورگر کروم و دسکتاپ به این کیف پول متصل شده و خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام دهند. کیف پول اتمیک والت یکی از برترین نسخه‌های کیف پول دسکتاپ است که در بسیاری از رایانه‌های شخصی هم قابل استفاده است. به همین سبب محبوبیت زیادی نزد کاربران دارد.

کیف پول فری والت (Free wallet)

کیف پول فری والت یکی از برترین کیف پول‌های سخت افزاری است که در دسته کیف پول‌های سرد قرار می‌گیرد. البته باید گفت که این کیف پول نسبت به کیف پول‌های دیگر مورد توجه کمتری قرار گرفته است، اما همچنان دارای مزیت‌های بسیار کاربردی است.

یکی از مزیت‌های بسیار خوبی که این کیف پول دارد قابلیت کارمزد صفر برای انتقال دارایی است. همچنین در بسیاری از نسخه‌های موبایل و وب قابل استفاده بوده و به کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت آفلاین از کیف پول خود استفاده کنند. میزان امنیت این کیف پول بسیار مناسب بوده و به کاربران خود قابلیت ایجاد رمزهای دوگانه را می‌دهد، بدین صورت که کاربران می‌توانند برای نگه‌داری ارزهای خود از دو رمز استفاده کنند.

کیف پول کول والت (Cool wallet)

کول والت! اسمی که شاید برای خیلی از سرمایه‌گذاران ناآشنا باشد، اما جزو برترین و امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتال به شمار می‌رود. امروزه بسیاری از کیف پول‌های دیجیتال به دلیل قابلیت‌های ساده‌ای که دارند به سادگی توسط کلاهبرداران هک می‌شوند، اما کیف پول کول والت یکی از امن‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است که به سادگی قبل هک نیست.

این کیف پول علاوه بر امنیت بسیار بالا، دارای یک مرحله ایجاد رمز سه مرحله‌ای است که علاوه بر ایجاد مرزهای عمومی، به کاربران این امکان را می‌دهد که برای دارایی خود از رمز خصوصی هم استفاده کنند. همچنین این کیف پول به صورت سخت افزاری ارائه شده و در دسته کیف پول‌های سرد قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از مزیت‌های بسیار کاربردی این کیف پول این است که در صورت حذف نصب، قابلیت بازیابی به صورت کامل را داشته و تمام اطلاعات آن قابل ذخیره است. همچنین در نسخه‌های موبایل قابل استفاده بوده و دسترسی آن بسیار ساده است.

کیف پول بلاک چین (Blockchain wallet)

اگر بخواهیم به یکی از کاربردی‌ترین و پر استفاده‌ترین کیف پول‌های دیجیتال اشاره کنیم، قطعا باید از کیف پول دیجیتال بلاک چین نام ببریم. این کیف پول در سه نسخه موبایل، دسکتاپ و تحت وب در دسترس بوده و یکی از مفید‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است. البته لازم به ذکر است که بیشتر کاربران از نسخه مرورگر این کیف پول استفاده می‌کنند. به صورت کلی میزان کاربرانی که از این کیف پول دیجیتال استفاده می‌کنند در حدود 81 میلیون شخص است.

کیف پول کیونومی (Coinomi)

کیونومی ساده‌ترین کیف پول دیجیتالی است که در نسخه موبایل و دسکتاپ به سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال ارائه شد. این کیف پول از امنیت متوسطی برخودار بوده و از تمامی ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کاربران برای استفاده از این کیف پول نیاز به پرداخت هزینه‌ای نداشته و می‌توانند به صورت رایگان تمام معاملات ارزی یا انتقال دارایی‌های خود را انجام دهند.

کیف پول متاماسک (MetaMask wallet)

متاماسک هم یکی دیگر از کیف پول‌های بسیار ساده است که برای استفاده کاربران و سرمایه‌گذاران نوپا استفاده می‌شود. درواقع سرمایه‌گذارانی که تاکنون در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت نکرده‌اند یا تجربه چندانی در این عرصه ندارند، می‌توانند از این کیف پول برای نگه‌داری ارزهای خود استفاده کنند. این کیف پول به صورت رایگان و در دو نسخه موبایلی و تحت وب در دسترس کاربران قرار گرفته است. اما یکی از نکات بسیار مهم این کیف پول این است که از ارز دیجیتال اتریوم و شبکه‌های مرتبط با آن پشتیبانی می‌کند. به همین جهت بهترین کیف پول برای دارندگان ارز اتریوم و وابسته‌های آن است.

کیف پول بیت کوین کور (Bitcoin core)

همانطور که گفتیم کیف پول‌های دیجیتال با استفاده از قابلیت‌ها و مزیت‌هایی که دارند گاها به صورت تخصصی برای یک ارز دیجیتال طراحی و استفاده می‌شوند. کیف پول بیت کوین کور دقیقا یکی از کیف پول‌های رایج است که به صورت تخصصی برای یک ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

کیف پول بیت کوین کور برای حفظ و نگه‌داری از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده شده و در نسخه دسکتاپ قابل استفاده است. همچنین به صورت نرم افزاری تهیه شده و فقط از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل کسانی که سرمایه‌های زیادی را صرف خریداری از ارز دیجیتال بیت کوین کرده‌اند از این کیف پول دیجیتال استفاده می‌کنند.

کیف پول لجر والت (Ledger wallet)

در بازار ارزهای دیجیتال کیف پولی که بتواند قدمت بیشتری داشته باشد و بیشتر مورد استفاده کاربران قرار گیرد محبوب‌تر است. لجر والت یکی از همین کیف پول‌هایی است که در نسخه‌های مختلف و به صورت نسخه موبایلی در اختیار کاربران قرار گرفته است. البته نسخه‌های دیگر از کیف پول‌های لجر به صورت دسکتاپ هم قابل استفاده است، اما رایج‌ترین کیف پول آن به صورت موبایلی استفاده می‌شود.

این کیف پول دارای سیستم درونی امنیتی بسیار بالا بوده و از برخی ارزهای معروف مانند اتریوم، تتر و غیره پشتیبانی می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های معتبر ایرانی و با پرداخت هزینه‌های مشخص این ارز را خریداری کنند.

کیف پول سیف پال والت (SafePal wallet)

سیف پال یا سیف پل یکی از کیف پول‌های سخت افزاری است که نسبت به قابلیت‌ها و مزیت‌هایی که دارد کمتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این کیف پول به صورت موبایلی در اختیار کاربران بوده و از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. همچنین دارای امنیت بسیار قوی بوده و استفاده از آن ملزم به پرداخت هزینه است.

کیف پول کیپ کی (Keep key)

کیف پول کیپ کی یکی از کیف پول‌های قدیمی است که در طی مدت زمان ارائه تاکنون، تغییرات زیادی داشته است. این کیف پول در ابتدا به صورت وب مورد استفاده کاربران قرار می‌گرفت، اما با گذشت زمان و بروز خطرات دستیابی سودجویان به این ارز، برنامه‌نویسان این کیف پول را ارتقا داده و سیستم امنیتی درونی آن را ارتقا بخشیدنند. اکنون کاربران این برنامه می‌توانند با استفاده از مرورگر کروم از این کیف پول دیجیتال استفاده کنند.

همچنین کارکرد با این کیف پول بسیار ساده بوده و عملکرد بسیار اصولی دارد. اما یکی از معایبی که بسیاری از کاربران به این کیف پول وارد کرده‌اند پشتیبانی محدود این کیف پول از ارزهای دیجیتال است، یا به زبان ساده‌تر این کیف پول از ارزهای بسیار محدودی پشتیبانی می‌کند.

تفاوت کیف پول سرد و گرم

کیف پول‌هایی که با نام اصطلاحی سرد و گرم در بازار ارزهای دیجیتال رواج دارند دارای کارکردهای متفاوتی هستند. کیف پول سرد یا سخت افزاری به آن دسته کیف پول‌های دیجیتالی گفته می‌شود که نیاز به اینترنت نداشته و به صورت آفلاین قابل استفاده هستند.

در مقابل کیف پول‌های گرم یا نرم افزاری به آن دسته از کیف پول‌های دیجیتالی گفته می‌شود که بریا اتصال و انجام معاملات ارزی حتما به اینترنت نیاز دارند. درواقع کاربرانی که از این کیف پول‌های دیجیتال استفاده می‌کنند بدون اتصال به اینترنت قابل دسترسی نبوده و امکان انجام خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا انتقال دارایی را ندارند.

کیف پول های آنلاین و آفلاین

کیف پول‌های سرد و گرم یا سخت افزاری و نرم افزاری به سبب قابلیت آنلاین و آفلاینی که دارند از یکدیگر جدا شناخته شده‌اند. کیف پول‌های آنلاین به کاربران خود این امکان را می‌دهند که تمام معاملات ارزی خود را با سرعت و امنیت بسیار بیشتری انجام دهند.

کیف پول‌های آفلاین نیز قابلیت‌ها و مزیت‌های تقریبا یکسانی با کیف پول‌های آنلاین دارد، اما برای انجام معاملات ارزی و انتقال دارایی‌ها نیاز به اینترنتی نداشته و به صورت آفلاین هم قابل انجام است. اما یکی از تفاوت‌های بارز این دو دسته از کیف پول‌ها با یکدیگر به صورتی است که میزان سرعت کیف پول‌های آنلاین نسبت به کیف پول‌های آفلاین بیشتر است.

چرا باید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال یکی از پررونق‌ترین سرمایه‌هایی است که در سال‌های اخیر رواج دشته است. به همین سبب برنامه‌نویسان و طراحان بازار ارزهای دیجیتال کیف پول‌های مختلفی را برای نگه‌داری از ارزهای دیجیتال ارائه دادند.

البته لازم به ذکر است که این برنامه‌نویسان در ابتدا کیف پول‌های ساده‌تری را طراحی و ارائه کردنند، اما از انجایی که این کیف پول‌ها دارای سیستم امنیتی ساده و ابتدایی بودنند، اشخاص کلاهبردار و سودجود به راحتی سیستم آنها را هک کرده و به تمامی اطلاعات و دارایی‌های موجود در آن دسترسی پیدا کردنند.

به همین سبب و با افزایش میزان تقلب‌ها و کلاهبرداری‌هایی که به واسطه دستیابی به کیف پول‌های دیجیتال انجام می‌شد، برنامه‌نویسان تصمیم گرفتند که کیف پول‌های امن‌تری را خلق کنند. سپس از سیستم‌های امنیتی بسیار قوی و چندین رمز خصوصی و عمومی در کیف پول‌های خود استفاده کردنند. همین امر باعث شد که دسترسی کلاهبرداران به کیف پول‌های دیجیتال کاهش یافته و امکان تقلب از بین بروند.

چگونگی انتقال دارایی به کیف پول

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد این است که پس از انجام معاملات ارزی، ارز خریداری شده چگونه به کیف پول دیجیتالشان منتقل می‌شود؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است، هنگامی که دو سرمایه‌گذار پلتفرم یا ارز مورد نظر خود را انتخاب کردنند، برای فروش یا خرید آن نیاز به ثبت اطلاعات در شبکه دارند، این اطلاعات شامل مشخصات شخصی و اطلاعات کیف پول دیجیتال است.

پس از اینکه تمامی اطلاعات کاربران در شبکه ثبت شد، معاملات ارزی با حضور کاربران دیگر و با تایید اطلاعات توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شود، سپس شبکه بلاک چین با استفاده از قابلیت‌های خود و سیستم‌های درونی که دارد، باتوجه به آدرس کیف پول دیجیتال، دارایی را به صورت خودکار به کیف پول مورد نظر انتقال می‌دهد.

کیف پول سرد بهتر است یا گرم؟

اینکه کدام یک از کیف پول‌های دیجیتال بهتر است و قابلیت‌های بهتری دارد، یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که در ذهن کاربران و سرمایه‌گذاران وجود دارد. پاسخ به این سوال امری‌ست که کاملا به خود سرمایه‌گذاران و نوع ارزی که خریداری می‌کنند بستگی دارد!

زیرا هر ارزی که توسط کاربران خریداری می‌شود نیازمند کیف پول‌های دیجیتالی است که با استفاده از قابلیت‌های خود، توانایی حمایت و پشتیبانی از آن را داشته باشد. پس سرمایه‌گذاران باید باتوجه به نوع ارز خریداری شده خود، کیف پول مورد نظر را انتخاب کرده و خریداری کنند. به همین دلیل است که بسیاری از ارزهای دیجیتال دارای کیف پول تخصصی بوده و فقط از یک ارز واحد پشتیبانی می‌کنند.

خرید کیف پول دیجیتال

کاربرانی که قصد دستیابی به کیف پول‌های دیجیتال را دارند می‌توانند از طریق صرافی‌ها و به صورت حضوری حساب کاربری خود را در کیف پول‌های دیجیتال ایجاد کنند. به زبان ساده‌تر سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های معتبر ایرانی و مشاهده قیمت هر کیف پول، بهترین گزینه را برای نگه‌داری از دارایی خود انتخاب کرده و آن را خریداری کنند.

خرید بیبی دوج

دیدگاهتان را بنویسید