آموزشراهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس | همه چیز در مورد ترید PUNDIX

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس یکی از کاربردی‌ترین آموزش‌ها برای تمام علاقه‌مندان به ارز دیجیتال PUNDIX است. اگر شما هم قصد خرید و فروش این رمز ارز را دارید با این آموزش از راهنمای تبدیل همراه ما باشید. این راهنمای خرید و فروش PUNDIX و تمام تصاویر استفاده شده از صرافی تبدیل برداشته شده است. پس از مطالعه‌ی این آموزش به‌راحتی و با خیال آسوده می‌توانید نسبت به خرید و پاندی ایکس از صرافی تبدیل اقدام کنید.

هم‌چنین می‌توانید ویدئوی آموزش خرید و فروش پاندی ایکس را در صرافی تبدیل ببینید.

پروژه پاندی ایکس در سال ۲۰۱۷ شروع شد و برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. با توجه‌ به جو روانی حاکم بر بازار در آن روزها که به سمت ضرر دادن بود توانست موفقیت قابل قبولی را به دست آورد و سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال اقبال خوبی نشان دادند.

پاندی ایکس چیست؟

همانطور که گفتیم پاندی ایکس در سال ۲۰۱۷ شروع شد. یک تیم حرفه‌ای که پیش‌ از این بر روی کیف‌های الکترونیک کار کرده بودند با شروع کردن این پروژه قصد دارند تا خرید ارزهای دیجیتال را آسان کنند. توکن بومی این شبکه PUNDIX است.

تیم پاندی ایکس قصد دارد تا با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه غیر متمرکز پایانه‌های فروش یا همان دستگاه‌های کارت‌خوان (POS)، تعداد زیادی از تریدرها و علاقه‌مندان این حوزه را به سمت خود کشانده و به آن‌ها دسترسی آسان به کارت‌خوان و کیف پول مناسب بدهد.

تصور کنید به سوپرمارکت می‌روید و یک آب معدنی بر می‌دارید و پای صندوق به‌جای پول فیات از ارزهای دیجیتال برای حساب کردن استفاده می‌کنید. جذاب است نه؟

پاندی ایکس برای تحقق این رؤیا سه گام مختلف برداشته است:

  • طراحی دستگاه کارت‌خوان به نام XPOS: با استفاده از XPOS ، فروشندگان و صاحبان کسب‌وکار، همچنین مصرف‌کنندگان می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را به‌راحتی مبادله کنند.
  • طراحی کارت پرداخت به نام XPASS: به‌ازای هر کاربر ثبت شده در XWallet یک کارت فیزیکی صادر می‌شود تا امکان استفاده از کارت‌خوان‌ها را داشته باشند.
  • طراحی والت نرم‌افزاری به نام XWallet: این والت پل ارتباطی بین دارایی دیجیتال معمولی و اکوسیستم پرداخت PUNDIX است. کاربران می‌توانند با استفاده از XWallet دارایی‌های دیجیتالی خود را به‌راحتی مدیریت و کنترل کنند.

این شرکت اندونزیایی برخلاف دیگر شرکت‌های بلاک چینی که قصد توسعه و سهولت از بلاک چین را دارند، تلاش می‌کند تا بلاک چین را به زندگی روزمره‌ی افراد وارد کند. پاندی ایکس در حال حاضر روی شبکه اتریوم فعال است ولی به‌زودی به بلاک چین خود به نام Function منتقل خواهد شد.

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس

حال که با روند کاری و اهداف پروژه‌ی پاندی ایکس آشنا شدیم نوبت به آموزش تصویری خرید و فروش PUNDIX است. برای شروع باید وارد صفحه‌ی اصلی صرافی امن تبدیل شوید.

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس

در صفحه‌ی اصلی صرافی کادری وجود دارد که با واردکردن شماره‌تلفن خود می‌توانید به‌راحتی ثبت‌نام کنید. پس از انجام فرایند ثبت‌نام و احراز هویت، وارد حساب کاربری خود شده و از سمت چپ داشبورد خود روی گزینه‌ی خرید و فروش کلیک کرده و ارز دیجیتال پاندی ایکس را جستجو کنید.

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس

پس از انتخاب ارز دیجیتال موردنظر، وارد صفحه‌ی خرید و فروش پاندی ایکس می‌شوید. این صفحه تمام امکانات و نیازهای شما را برای خرید، فروش، تحلیل و سرمایه‌گذاری فراهم کرده است.

آموزش خرید و فروش پاندی ایکس

همانطور که در تصویر می‌بینید این صفحه تمامی امکانات لازم برای خرید و فروش PUNDIX را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. صفحه‌ی ترید پاندی ایکس از بخش‌های نمودار اندیکاتور، وضعیت بازار ارزهای جهانی، معاملات اخیر، صف سفارش‌ها، لیست خریداران و فروشندگان، خرید پاندی ایکس و فروش پاندی ایکس تشکیل شده است. در ادامه هرکدام از این قسمت‌ها را به‌تفصیل بررسی خواهیم کرد.

نمودار اندیکاتور

خرید پاندی ایکس

نمودار اندیکاتور یکی از ابزارهای مهم برای تحلیل تکنیکال است و ما در راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس به آن می‌پردازیم. با کمک گرفتن از این نمودار می‌توانید قیمت PUNDIX را در بازه‌های مختلف بلندمدت و کوتاه‌مدت بررسی کرده و به وسیله‌ی کندل‌ها تحلیل مناسبی را انجام دهید. همچنین با ابزارهایی که در سمت چپ نمودار قرار دارند امکان کشیدن خط، اضافه کردن متن و … برای کاربران فراهم است.

در قسمت بالای نمودار، اطلاعات مفیدی از قبیل کمترین و بیشترین قیمت پاندی ایکس، نسبت تغییرات، حجم معاملات و قیمت لحظه‌ای ارز قرار دارد که به پیدا کردن بینش بهتر نسبت به بازار کمک زیادی می‌کند.

وضعیت بازار ارزهای جهانی / معاملات اخیر

فروش پاندی ایکس

وضعیت بازار ارزهای جهانی: در این بخش قیمت لحظه‌ای و نسبت تغییرات امروز در قیمت ارزهای پرطرف‌دار را می‌بینید. این بخش به کاربر کمک می‌کند تا دید کلی و بهتری نسبت به وضعیت کل بازار داشته باشد.

معاملات اخیر: در این بخش آخرین معاملات تکمیل شده در صرافی برای ارز دیجیتال پاندی ایکس لیست شده است. با استفاده از این بخش نگاه بهتری نسبت به معاملات انجام شده در این ارز دیجیتال خواهید داشت.

لیست خریداران و فروشندگان

آموزش خرید و فروش پاندی ایکس

یکی دیگر از بخش‌های کاربردی در صفحه‌ی خرید و فروش PUNDIX لیست مربوط به خریدار h ن و فروشندگان در صف است. با استفاده از این لیست می‌توانید قیمت موردنیاز و انتظار معامله‌گران را ببینید. برای مثال در تصویر فوق بیشتر خریداران قصد دارند پاندی ایکس را در قیمت ۱.۷۲۵ بخرند و در عوض بیشتر فروشندگان هم می‌خواهند در قیمت ۱.۸۴۸ موجودی خود را به فروش برسانند

خرید و فروش پاندی ایکس

خرید پاندی ایکس در ایران

مهم‌ترین قسمت در صفحه‌ی خرید و فروش پاندی ایکس همین بخش‌ها هستند. برای خرید و فروش ارز دیجیتال موردنظر باید دانش و شناخت کافی را نسبت به این بخش‌ها داشته باشید. همانطور که در تصویر می‌بینید این بخش‌ها از چند تب تشکیل شده‌اند. ثبت سفارش، سفارش آنی، حد ضرر و OCO. در ادامه در تب را معرفی خواهیم کرد.

ثبت سفارش عادی

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس

ثبت سفارش عادی در خرید و فروش PUNDIX شبیه هم عمل می‌کنند. کاربر مقدار موردنیاز ارز خود را به همراه قیمت پیشنهادی‌اش وارد کرده و دکمه ثبت را می‌زند. با این کار یک ردیف در لیست سفارش ثبت شده و با رسیدن قیمت جهانی به قیمت پیشنهادی درخواست خرید یا فروش، پردازش و تکمیل خواهد شد.

برای مثال قیمت لحظه‌ای بازار ۱.۷ دلار به‌ازای هر پاندی ایکس است و شما می‌خواهید اگر قیمت به ۱.۶ دلار رسید، ۱۰۰ پاندی ایکس بخرید. فیلد قیمت واحد را با عدد ۱.۶ و فیلد مقدار را با عدد ۱۰۰ پر می‌کنید. فیلد مبلغ کل سفارش، کارمزد و مقدار دریافتی توسط صرافی تکمیل شده و پس از مشاهده دکمه‌ی خرید را می‌زنید. معامله‌ی شما در صف انتظار قرار می‌گیرد و با رسیدن قیمت جهانی به ۱.۶ دلار، صرافی ۱۰۰ پاندی ایکس را برای شما می‌خرد. فروش از طریق ثبت سفارش عادی نیز دقیقاً به همین صورت است.

ثبت سفارش آنی

فرق ثبت سفارش آنی و عادی در فروش لحظه‌ای است، یعنی درخواست آنی خرید یا فروش در لحظه‌ و با قیمت لحظه‌ای بازار، پردازش و تکمیل می‌شود. برای ثبت این نوع از سفارش فقط باید مقدار موردنیاز پاندی ایکس را وارد کرده و دکمه‌ی خرید یا فروش را بزنید. اطلاعات مبلغ کل سفارش، کارمزد، مقدار دریافتی و قیمت تمام شده‌ی هر ارز توسط صرافی تکمیل شده و سفارش خرید یا فروش در همان لحظه پردازش شده و شروع به تکمیل شدن می‌کند.

حد ضرر

راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس

حد ضرر یا Stop Limit‌ یا Stop Loss به معنی تعیین محدوده‌ای برای فروش دارایی‌ها در صورت کاهش قیمت است. فرض کنید که قیمت جهانی یک ارز رو به کاهش است و شما هم آن ارز را در دارایی‌های خود دارید. اگر در آن لحظه به صرافی دسترسی نداشته باشید چه می‌شود؟ اگر به‌موقع عکس‌العمل نشان ندهید ممکن است سرمایه شما از بین برود. پیشنهاد ارائه شده توسط صرافی‌ها تعیین حد ضرر برای این مواقع است.

برای فعال کردن این ویژگی باید سه فیلد قیمت فعال‌سازی استاپ، قیمت سفارش استاپ و مقدار عددی ارز دیجیتال را پر کنید. شاید کمی پیچیده باشد اما برای درک بهتر نحوه‌ی عملکرد حد ضرر، به مثال زیر توجه کنید.

در نظر بگیرید که مثلاً ۱۰۰ عدد پاندی ایکس را در قیمت ۱.۷ دلار خریده‌اید. برای فعال‌شدن ویژگی باید به بخش فروش و تب حد ضرر بروید. قیمت فعال‌سازی استاپ را برابر ۱.۳ دلار و قیمت سفارش استاپ را با ۱.۲ پر می‌کنید. فیلد مقدار را هم با تمام دارایی خود یعنی ۱۰۰ عدد تکمیل کرده و دکمه‌ی فروش را می‌زنیم. یک ردیف در لیست سفارش‌های شما ایجاد خواهد شد.

اگر به هر دلیلی بازار شروع به ریزش کند و قیمت کاهشی شود، باتوجه‌به درخواست ثبت‌شده‌ی شما، صرافی به طور اتوماتیک عمل خواهد کرد و اگر قیمت به ۱.۳ دلار برسد حد ضرر را برای شما فعال می‌کند. تمام موجودی ۱۰۰ عددی PUNDIX شما در بازه‌ی قیمتی ۱.۳ تا ۱.۲ دلار فروخته شده و از ضرر بیشتر جلوگیری می‌شود. انتخاب قیمت فعال‌سازی و قیمت استاپ به مدیریت ریسک شما در معاملات بستگی دارد.

حد ضرر امکانی است که از بین صرافی‌های ایرانی فعلاً فقط در تبدیل در دسترس کاربران است. برای اطلاع از جزئیات و دیدن مثال‌های بیشتر به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

راهنمای تصویری تعیین حد ضرر (استاپ لاس) بر روی صرافی ارز دیجیتال تبدیل

 

OCO

آموزش خرید و فروش پاندی ایکس

OCO ابزار کاربردی و مهمی برای تریدرها و خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال در صرافی تبدیل است. از بسیاری جهات این ویژگی شبیه به حد ضرر عمل می‌کند اما یک خاصیت مهم دیگر هم دارد. با کمک گرفتن از این ویژگی علاوه بر حد ضرر، حد سود را هم برای سیستم صرافی تعیین کرده و صرافی به‌صورت اتوماتیک باتوجه‌به سفارش شما اقدام به فروش دارایی‌تان در حین سود یا ضرر می‌کند. در ادامه OCO را با یک مثال بیشتر توضیح می‌دهیم.

در نظر بگیرید که شما ۱۰۰ پاندی ایکس را در قیمت ۱.۷ دلار خریداری می‌کنید. قصد دارید که دارایی خود را با ۳۰ درصد سود یا ضرر به فروش برسانید. برای این‌ کار در فیلد قیمت هدف مبلغ پیشنهادی خود را برای سود وارد می‌کنید.

در مثال ما ۳۰ درصد سود برابر ۲.۲۱ دلار است، پس در فیلد اول مقدار ۲.۲۱ را وارد می‌کنیم. فیلدهای دوم و سوم برای تعیین حد ضرر هستند، در فیلد قیمت فعال‌سازی استاپ بازه‌ی شروع حد ضرر معادل ۱.۲۰ و در فیلد قیمت سفارش استاپ، پایین‌ترین قیمت فروش یعنی ۱.۹ دلار را وارد می‌کنیم. در فیلد آخر باید مقدار دارایی که قصد داریم این سفارش روی آن اعمال شود را وارد کنیم، در این مثال تمام دارایی خود یعنی ۱۰۰ دلار را وارد کرده و دکمه‌ی فروش را می‌زنیم.

با ذخیره شدن این سفارش، اگر قیمت پاندی ایکس روند صعودی داشته باشد و به ۲.۲۱ دلار برسد، صرافی موجودی ۱۰۰ پاندی ایکسی ما را برای فروش می‌گذارد و ما ۳۰ درصد سود کرده‌ایم. درصورتی‌که بازار نزولی باشد، صرافی ۱۰۰ پاندی ایکس ما را در بازه‌ی ۱.۲۰ تا ۱.۱۹می‌فروشد و بازهم ما ۳۰ درصد بیشتر ضرر نکرده‌ایم. استفاده از این ویژگی برای مواقعی که فرصت بررسی دائمی بازار را نداشته باشید عالی است.

سؤالات متداول

پاندی ایکس (PUNDIX) چیست؟

پاندی ایکس پروژه‌ای بلاک چین است که قصد دارد ارزهای دیجیتال را وارد زندگی روزمره افراد کند. این پروژه با طراحی و توسعه‌ی سیستم پرداخت خود، دستگاه‌های کارت‌خوان، کارت‌های اعتباری و والت‌های امن قصد دارد کاری کند تا مردم بتوانند از موجودی ارزهای دیجیتال خود، برای خرید در فروشگاه‌های فیزیکی استفاده کنند.

آینده‌ی ارز دیجیتال پاندی ایکس (PUNDIX) چگونه است؟

تیم توسعه‌دهنده قوی و پشتیبانی خوب این پروژه باعث شده تا کارشناسان و فعالان این حوزه نظر مثبتی روی این ارز دیجیتال داشته و آن را مناسب سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بدانند. اما در نظر داشته باشید که پاندی ایکس هم مثل هر ارز دیجیتال دیگری ممکن است با افزایش یا کاهش قیمت همراه باشد.

چگونه می‌توانم پاندی ایکس (PUNDIX) بخرم؟

برای خرید پاندی ایکس در مرحله‌ی اول باید یک صرافی امن پیدا کنید. صرافی تبدیل به‌عنوان یک صرافی امن ایرانی این امکان را فراهم آورده تا کاربران ایرانی با خیال آسوده بتوانند وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند. با استفاده از صرافی تبدیل می‌توانید از کارت‌های اعتباری ایرانی استفاده کرده و به وسیله‌ی درگاه‌های پرداخت ایرانی برای خرید و فروش پاندی ایکس اقدام کنید.

جمع‌بندی

در یکی دیگر از مطالب راهنمای تبدیل با ارز دیجیتال پاندی ایکس بیشتر آشنا شدیم و راهنمای تصویری خرید و فروش PUNDIX را بررسی و مرور کردیم. در نظر داشته باشید که همه‌ی این تصاویر مربوط به صرافی تبدیل است. اگر شما هم قصد خرید و فروش پاندی ایکس را دارید باید یک صرافی امن مثل تبدیل پیدا کرده و معاملات خود را در امنیت کامل انجام دهید. توجه کنید که مهم‌ترین ویژگی یک صرافی برقرار کردن امنیت کامل برای دارایی‌های کاربران خود است. اگر در خصوص این راهنمای خرید و فروش پاندی ایکس چالشی دارید با ما در میان بگذارید. هم‌چنین شما می‌توانید بهترین کیف پول برای پاندی ایکس را در آکادمی تبدیل ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه