راهنمای خرید و فروش هارمونی | همه چیز در مورد ترید Harmony

چگونه هارمونی بخریم؟ راهنمای خرید و فروش هارمونی به شما کمک می‌کند تا به‌آسانی وارد بازار این ارز دیجیتال شوید. رمزارزهای دیجیتال متولد شدند تا به کمک فناوری‌های روز دنیا، کارهای روزمره‌ی انسان‌ها را آسان‌تر کنند، تسلط دولت‌ها و قدرت‌های بزرگ جهانی را از دارایی‌های عموم حذف کرده و به یک دارایی غیرمتمرکز و پیشرفته تبدیل کنند.

(ONE) هارمونی چیست؟

هارمونی، یک بلاکچین سریع و باز برای برنامه‌های غیر متمرکز است که در سال ۲۰۱۹،  توسط بایننس اکسچینج عرضه شد. هارمونی با حل مشکل مقیاس پذیری، سرعت تراکنش‌ها را با هزینه‌های به مراتب کمتر امکان‌پذیر می‌کند. توکن هارمونی (ONE) نام دارد.

خرید و فروش هارمونی چگونه انجام می‌شود؟

یکی از بهترین روش‌ها برای خرید یا فروش هارمونی، صرافی‌های آنلاین خارجی و داخلی است. از آنجایی که بواسطۀ محدودیت‌های اعمال شده از سوی صرافی‌های خارجی، کاربران ایرانی امکان احراز هویت در این صرافی‌ها و بازکردن حساب کاربری را ندارند، پیشنهاد ما به شما، عضویت در صرافی‌های معتبر داخلی و انجام خرید و فروش رمزارز  از طریق آن‌هاست. یکی از معتبرترینِ این صرافی‌های داخلی، صرافی تبدیل است.

حال چنانچه تمایل به خرید و فروش هارمونی داشته باشید، این مقاله، راهنمایی تصویری برای کمک به شما در صرافی تبدیل است.

آموزش تصویری خرید و فروش هارمونی

بخش اول: ورود به صرافی تبدیل

اولین کار در تمامی مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال، ثبت‌نام در صرافی آنلاین و انجام همۀ مراحل احراز هویت در این صرافی‌هاست. برای این کار باید، ابتدا وارد وب‌سایت صرافی تبدیل به آدرس https://tabdeal.org/  شوید.

اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید، روی گزینۀ ورود در بالای سمت چپ تصویر زیر کلیک کنید (با فلش قرمز در قسمت ۱/۱ تصویر). اما اگر برای اولین بار وارد وب‌سایت صرافی تبدیل می‌شوید، ابتدا، بر روی گزینۀ ثبت‌نام در بالای سمت چپ تصویر (قسمت ۱/۱) کلیک کنید و شمارۀ تلفن خود را برای ثبت نام وارد کنید. حال پیامکی برای تایید هویت شما ارسال می‌شود، آن را در کادر مشخص شده وارد کرده، و رمزعبوری برای اکانت خود تعیین کنید. پس از ورود به حساب کاربری، وارد مرحلۀ احراز هویت در صرافی تبدیل (قسمت ۱/۲) خواهید شد.

بخش دوم: احراز هویت در صرافی تبدیل

نکتۀ مهم پس از ثبت‌نام در تبدیل، انجام مراحل احراز هویت در این صرافی آنلاین است. برای ورود به بازار معاملاتی، چه در ایران و چه در خارج از ایران، عموما صرافی‌ها خواستار تایید مدارک هویتی کاربران‌شان هستند. صرافی تبدیل هم با تاکید بر این مسئله، در ابتدای حضور شما، از شما می‌خواهد تا اطلاعات شناسایی، اطلاعات بانکی، ایمیل و عکس خود را همراه با متن دست‌نوشتهٔ تعهدنامه و کارت ملی (مدرک معتبر هویتی عکس‌دار) وارد سیستم کنید.

بعد از ورود مرحله به مرحلۀ اطلاعات، که شرح کامل آن را می‌توانید در بخش راهنمای احراز هویت بر روی صرافی ارز دیجیتال تبدیل بخوانید، ظرف مدت کوتاهی (معمولاً کم‌تر از ۲۴ ساعت و حداکثر ۷۲ ساعت) اطلاعات شما توسط پشتیبانان صرافیِ تبدیل، تایید می‌گردد.

تبریک می‌گوییم! حال شما مجاز به انجام خرید و فروش‌های ارز دیجیتال خود هستید.

بخش سوم: ورود به بازار ارز دیجیتال

برای ورود به بازار ارز دیجیتال، بعد از ورود به داشبوردتان، بر روی آیتم سه خط که در گوشۀ سمت چپِ بالای صفحه (مستطیل ۳/۱) است، کلیک کنید. یک صفحه کشویی باز می‌شود که گزینه‌های مختلفی در این صفحه وجود دارد که برای ورود به صفحۀ معاملات هارمونی، لازم است روی گزینۀ “خرید و فروش” (مستطیل ۳/۲) کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینۀ خرید و فروش، وارد صفحۀ معاملات ارزهای دیجیتال می‌شوید. در این صفحه، تمامی ارزهایی که امکان مبادلۀ آن‌ها در صرافی تبدیل وجود دارد، نشان داده می‌شوند.

بخش چهارم: ورود به بازار هارمونی

به دو روش می‌توانید در میان تعداد زیاد نام رمزارزها، هارمونی را پیدا کنید: راحت‌ترین راه، نوشتن نام هارمونی در قسمت جستجو (کادر مشکلی همراه با تیک تایید در شکل زیر) است. راه دوم، اسکرول کردن میان نام‌ها و پیدا کردن هارمونی است که در میان تعداد زیاد ارزهای دیجیتالی که در صرافی تبدیل مبادله می‌شوند، کمی سخت‌تر به نظر می‌آید. پس از کلیک بر روی نماد هارمونی، وارد صفحه خرید و فروش این رمزارز می‌شوید:

اگر برای اولین بار است که وارد پروسۀ خرید و فروش ارز دیجیتال می‌شوید، پیش از اینکه وارد صفحۀ اصلی خرید و فروش ارز دیجیتال هارمونی شوید، پرسش‌نامه‌ای برای شما به نمایش در می‌آید که بدون پاسخ به آن، امکان شروع معاملات برای شما میسر نمی‌شود.

این پرسش‌نامه به نوعی، یک تعهدنامه در سیر معاملات شما محسوب می‌شود. پس از پاسخ به سوالات آن و تایید پذیرفتن قوانین، صفحه اصلی مبادلات ارز دیجیتال هارمونی برای شما باز می‌شود و شما در ابتدای این راه قرار می‌گیرید.

بخش پنجم: تحلیل صفحه اصلی خرید و فروش هارمونی

در این صفحه اطلاعات مختلف مربوط به قیمت و میزان معاملات در فرمت‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال استفاده کنید. آیتم‌هایی که در این صفحه وجود دارند به شرح زیر است:

۱/۵: در این بخش تغییرات ۲۴ ساعتۀ قیمت، بیشترین قیمت ارز هارمونی، کمترین قیمت آن، حجم معاملات در ۲۴ ساعته گذشته و قیمت آن در زمان حال وجود دارد. تمامی این قیمت‌ها به تتر است.

۲/۵: در بخش سفارشات ،مقدار و قیمتی که خریداران یا فروشندگان برای ارز دیجیتال هارمونی تعیین کرده‌اند، وجود دارد.

۳/۵: آیتم نمودار، روند قیمتی هارمونی را در صرافی تبدیل به شما نشان می‌دهد. شما از این نمودار، در تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی روند قیمتی آینده می‌توانید استفاده کنید.

۴/۵: آیتم معاملات اخیر، قیمت و مقدار معاملات ۲۴ ساعتۀ گذشته را در صرافی تبدیل نشان می‌دهد.

برای اینکه وارد صفحۀ خرید شوید، بر روی گزینۀ «خرید» که به رنگ سبز در پایین صفحه (۵/۵) قرار دارد، کلیک کنید.

اما اگر قصد فروش دارید، بر روی گزینۀ «فروش» و مستطیل قرمزرنگ (۶/۵) پایین صفحه کلیک کنید.

بخش ششم: خرید ارز دیجیتال هارمونی / روش ثبت سفارش

برای خرید هارمونی، دو روشِ «ثبت سفارش» و «سفارش آنی» برای شما وجود دارند. با ما همراه باشید تا در ادامۀ این مقاله، هر دو نحوۀ خرید را برای‌تان شرح ‌دهیم.

در روش «ثبت سفارش» برای خرید هارمونی، معامله‌گران این امکان را دارند که قیمت خرید ارز دیجیتال را خودشان تعیین کنند.

برای اینکه وارد صفحه ثبت سفارش شوید، بر روی مستطیل قرمز ۶/۱ کلیک کنید. سپس در مستطیل ۶/۳، قیمت درخواستی خود را برای خرید هارمونی بنویسید. در مستطیل ۶/۴ نیز مقدار درخواستی خودتان را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات در این دو کادر، مبلغ کل سفارش (کادر ۶/۶) و میزان کارمزد (کادر ۶/۷) به صورت خودکار محاسبه می‌شود.

پس از اینکه مطمئن شدید اطلاعات واردشده درست است، بر روی گزینۀ “خرید” (کادر ۶/۸) کلیک کنید. سفارش شما ثبت می‌شود. ثبت سفارش هیچ تضمینی مبنی بر اینکه قطعا رمزارز هارمونی، به قیمت درخواستی شما خریداری شود، نیست. اگر فروشنده‌ای منطبق با قیمت درخواستی شما قصد فروش رمزارز هارمونی خود را داشته باشد، سیستم به صورت خودکار برای‌تان آن را خریداری می‌کند.

یک روش دیگر نیز برای ثبت سفارش وجود دارد. در این روش شما مقدار را مشخص نمی‌کنید، بلکه درصدی از تترتان (کادر ۶/۵) که می‌خواهید با آن هارمونی خریداری کنید را انتخاب می‌کنید. بعد از تعیین درصد، سیستم به صورت خودکار، مقدار هارمونی دریافتی شما را با توجه به قیمت درخواستی‌تان مشخص می‌کند. توجه کنید که حداقل مقدار خرید هارمونی در صرافی تبدیل، ۱۰ تتر است.

بخش هفتم: خرید ارز دیجیتال هارمونی / روش سفارش آنی

در روش سفارش آنی شما نمی‌توانید قیمت را تعیین کنید. این روش برای کسانی که قصد دارند با سرعت هارمونی خریداری کنند، مناسب است. در این روش شما فقط می‌توانید مقدار ارز درخواستی را تعیین کنید. پس از تعیین مقدار (کادر ۷/۲)، مبلغ کل سفارش براساس قیمت فعال (کادر ۷/۵) تعیین می‌گردد. قیمت فعال، پایین‌ترین قیمتی است که توسط فروشندگان ثبت سفارش شده است.

اگر قصد دارید مبلغ مشخصی هارمونی خریداری کنید، مبلغ درخواستی خود را در کادر ۷/۴ بنویسید، سیستم به صورت خودکار با توجه به قیمت فعال، مقدار سفارش را تعیین می‌کند. پس از تایید اطلاعات و کلیک بر روی گزینه خرید (کادر ۷/۶)، به صورت آنی ارز دیجیتال خریداری شده و به حساب کاربری شما واریز می‌گردد.

بخش هشتم: فروش ارز دیجیتال هارمونی  در صرافی تبدیل

اگر قصد فروش ارز دیجیتال هارمونی را دارید، بر روی گزینه فروش (کادر ۸/۱) کلیک کنید. با کلیک بر روی این کادر، سه روش فروش ارز دیجیتال هارمونی برای شما نشان داده می‌شود.

در روش ثبت سفارش (۸/۲)، شما می‌توانید قیمت فروش خود را تعیین کنید. اما هیچ تضمینی برای اینکه حتما ارز دیجیتال شما فروخته شود، وجود ندارد. در صورتی که معامله‌گری، قصد خرید هارمونی با قیمت درخواستی شما را داشته باشد، سیستم به صورت خودکار آن را می‌فروشد و مبلغ حاصل از فروش را در حساب کاربری‌تان واریز می‌کند.

در روش سفارش آنی (۸/۳)، شما فقط می‌توانید مقدار فروش را تعیین کنید. در این روش قیمت تمام شده هر هارمونی، بالاترین قیمتی است که توسط خریداران تعیین شده است. البته در سفارش آنی، بلافاصله ارز دیجیتال هارمونی فروخته می‌شود.

در بخش فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل، علاوه بر گزینه‌های که در بخش خرید وجود دارد، گزینۀ دیگری نیز به عنوان حد ضرر موجود است. ما در راهنمای گام به گام سفارش حد ضرر، چگونگی فروش از طریق این گزینه را توضیح داده‌ایم.

بخش نهم، سخن آخر

هارمونی شبکه‌ای جدیدتر از بلاک چین است که این روزها توجهات زیادی را به خود جلب کرده است و فضایی برای برنامه‌نویسان مهیا کرده است تا روزانه دست به ارتقای آن بزنند.

هارمونی تلاش دارد به سطح قابل قبولی از تمرکز زدایی و مقیاس‌پذیری برسد و به موازات آن، باعث عدم افزایش کارمزد تراکنش‌ها نیز می‌شود. در همین راستا، با افزایش تعداد تراکنش‌ها، از سرعت سیستم کاسته نشده و تراکنش‌ها در چند لایه صورت می‌گیرند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مطالب مرتبط