Skip to content
top banner

برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به صرافی تبدیل

برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند
در
خواندن در ۴ دقیقه

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به هیچ مقصد دیگری وجود ندارد. این مقاله صرفا آموزش انتقال دارایی‌ برای هنگامی‌ست که این امر میسر شود.

 

برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به چه صورت است؟ این سؤالی است که احتمالاً این روزها بیشتر کاربران صرافی کریپتولند دنبال جواب آن هستند. فناوری بازار ارزهای دیجیتالی انقلاب نوینی بود که با وجود عمر جوانی که دارد، توانسته جایگاه بسیار مهم و قابل‌توجهی برای خود بسازد.

اما به همان اندازه که بزرگ و تحسین‌برانگیز بود، به همان اندازه هم ریسک و خطر زیادی داشت. یکی از همین اتفاق‌های پیش‌بینی‌نشده و دور از انتظار، ماجرای توکن بریج و داستان مشهور کریپتولند است. این مطلب از آکادمی تبدیل قرار است شما را به یک پاسخ مهم دربارهٔ روش برداشت و انتقال از صرافی کریپتولند برساند و جایگزینی امن و مطمئن معرفی کند. این مطلبی است که تا پایان از خواندن آن خسته نخواهیدشد، همراه ما باشید.

 

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به هیچ مقصد دیگری وجود ندارد. این مقاله صرفا آموزش انتقال دارایی‌ برای هنگامی‌ست که این امر میسر شود.

 

ماجرای صرافی کریپتولند و اعتماد بی‌پاسخ

برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند

اگر بخواهیم با چشم واقع‌بینانه به بحث سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازارهای اقتصادی نگاه کنیم، پذیرش ریسک و خطر، بخشِ غیرقابل‌تفکیک از این ماجراست. همان‌طور که در شروع بحث هم گفتیم، جدیدبودن بازار‌های بلاک‌چین و ابعاد بزرگ و گستردهٔ پیشرفت که به لطف این فناوری می‌توان به همهٔ آن‌ها رسید، درصد خطا و بی‌اعتمادی در آن را هم بیشتر می‌کند.

ارزهای رمز‌نگاری‌شده مبتنی بر رمز‌گذاری نامتقارن با کلیدهای عمومی و خصوصی هستند. آدرس کیف پول ارز دیجیتالی که هرکسی می‌تواند به آن پول انتقال دهد، از یک کلید عمومی ایجاد می‌شود که در دل خود یک کلید خصوصی، فقط مخصوص به صاحب کیف پول دارد. کلید خصوصی درست مثل رمز عبوری است که برای انجام کارهای اینترنتی خود به آن نیاز دارد.

چه قرار باشد وارد ایمیل کاری خود شوید، چه قرار باشد در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید و چه قرار باشد به دارایی‌های ارزهای دیجیتال تان دسترسی پیدا کنید، نیاز به یک رمز عبور دارید. کلید خصوصی کیف پول همین وظیفه را انجام می‌دهد و رمزی است که برای ورود و دسترسی به اطلاعات باید از آن استفاده کنید.

کلید خصوصی چیزی است که برای سودجویی و کلاه‌برداری موردتوجه است. اما همیشه هم هدف کلاه‌برداران دسترسی به کلید خصوصی کیف پول نیست.

چیزی که هدف اصلی این افراد است، اغلب انتقال دارایی‌های سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به حساب آن‌هاست. در اصل اگر بخواهیم واقع‌بین هم باشیم، این کار راحت‌تر از این است که بخواهند برای شکستن سد ورودی و دسترسی به کلید خصوصی تلاش کنند!

سابقهٔ کریپتولند در ایران

بخت بد کریپتولند با آن یار نماند. مشکلاتی مثل درصد رضایت کم کاربران، رفته‌رفته بیشتر شد، تحریم‌های متوالی، مسدودشدن پول در صرافی‌های خارجی و تیر آخر آن، کار را سخت‌تر از همیشه کرد. ساخت توکن دروغین توسط مدیر سابق کریپتولند در ایران، باعث شد ستارهٔ پرفروغ این صرافی که روزی با درخشش زیاد خود توجه سرمایه‌گذاران و کاربران زیادی را به خود جلب می‌کرد، رفته‌رفته خاموش شود.

این نکته را از قلم نیندازیم که تیم کریپتولند تلاش کرد شروع به تأسیسِ صرافی مناسبی برای کاربران ایرانی کند ولی هنوز هم اتفاق ناخوشایندی که به اسم این صرافی رقم خورد، نظرهای منفی را دربارهٔ این صرافی بیشتر از گذشته کرده‌است. اگرچه جز یک اسم از کریپتولند، اثر دیگری در ماجرا نبود. این کلاه‌برداری درواقع توسط مدیر سایت انجام شد و این فرد توکن‌های تقلبی را وارد بازار کرد. اما همین ماجرا آن‌قدر بحران بزرگی بود که روی سابقهٔ کریپتولند هم سایه بیندازد.

توکن‌های تقلبی و رسوایی کلاه‌برداری بزرگ

فرد به نام «سینا استوی» مدیر سایت کریپتولند بود. کسی که به‌خاطر ایجاد توکن‌‌های غیرقانونی و هم‌چنین خروج ارز از کشور، باعث شد آیندهٔ کریپتولند هم در ابهام قرار بگیرد. نقطهٔ مثبت این ماجرا دست‌گیری و رسوایی مالی استوی است که درنهایت بهانهٔ ورود مراجع قضایی برای حل‌وفصل این ماجرا شد. بعد از بررسی‌های مراجع قضایی، تصمیم بر این شد که راه‌هایی برای دسترسی کاربران به دارایی‌های دیجیتال آن‌ها ایجاد شود.

بازداشت مدیران این سایت، مسدودشدن صرافی کریپتولند و دسترسی‌نداشتن کاربران را به دنبال داشت. مدتی بعد سامانه‌ای با همان نام و آدرس برای حساب‌رسی کاربران جایگزین شد. این سامانه از تیر ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد و مشخصات و دارایی‌های کاربران قبلی این صرافی را دریافت می‌کند تا برای حساب‌رسی فعالیت خود را شروع کرده‌باشد.

این کار باعث شد تا روند دریافت مجدد دارایی‌های ذخیره‌شدهٔ کریپتولند سرعت بگیرد و افراد بیشتری بتوانند به ارزهای دیجیتال ثبت‌شده در حساب کریپتولند خود مجدد دسترسی پیدا کنند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

راه جبران برای داراییِ ازدست‌رفته

چنین امکانی تا حدودی کار را برای کاربران و افرادی که در آستانهٔ ضرر مالی و مشکل بودند، راحت کرد. اما در کنار آن، حالا زمانی بود که از یک اشتباه درس گرفته و به فکر جبران آن باشند! شاید اولین راه‌حل و جبرانی که برخی از کاربران مال‌باخته از این ماجرا به آن فکر کردند، ناامیدی از بازار ارزهای دیجیتالی و چسباندن انگ بی‌اعتباری به این بازار بود.

اگرچه حتیٰ خود صرافی جهانی کریپتولند هم از اتفاقی که برای صرافی داخلی آن در ایران افتاد، آسیب دید اما اعتماد و اعتبار آن در مقیاس جهانی، دیگر کشورها و به‌جز ایران، هنوز هم قابل‌توجه است. راه دیگری هم بود که کاربران از آن استفاده کردند و آن هم جایگزین‌کردن یک صرافی و امن و مطمئن دیگر است. این کاربران به‌خوبی می‌دانند آینده تا چه اندازه در تسخیر بازار ارزهای دیجیتالی خواهدبود و چشم روی تحول بزرگی که به‌زودی اقتصاد جهانی به آن روی خواهد‌آورد، نبستند.

انتخاب یک صرافی امن و مطمئن این‌بار، هم باعث می‌شود اعتماد آسیب‌دیدهٔ شما ترمیم شود و هم از این قافله عقب نمانید. تبدیل پیشنهاد ما به شماست. صرافی معتبر و بزرگی که در تمام سال‌های فعالیت خود تا به امروز تلاش کرده است بنا را به حفظ اعتماد و اعتبار کاربران خود بگذارد و بهترین، سریع‌ترین خدمات و کم ترین کارمزدها را برای معاملات خود داشته باشد.

تبدیل جایگزین کریپتولند

انتقال دارایی‌ها از کریپتولند به تبدیل

 

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به هیچ مقصد دیگری وجود ندارد. این مقاله صرفا آموزش انتقال دارایی‌ برای هنگامی‌ست که این امر میسر شود.

 

بعد از این‌که پروندهٔ رسیدگی به تخلفات سینا استوی جریان پیدا کرد و مراجع قضایی برای مشکلات ایجادشده وارد موضوع شدند، راه‌اندازی سامانهٔ عودت دارایی کاربران کمک کرد تا اطلاعات کاربران این سایت جمع‌آوری شود و همه‌چیز شکلی قانونی به خود بگیرد. بدین‌ترتیب امکان آزادکردن دارایی‌ها فراهم شد و اکنون کاربران می‌توانند دارایی‌‌‌های خود را آزاد و از کریپتولند به بستری مطمئن مثل تبدیل انتقال دهند. مراحل برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند به تبدیل را با جزئیات بیشتری در مراحل زیر مرور می‌کنیم:

اولین قدم: دریافت آدرس عمومی کیف پول

همان‌طور که می‌دانید برای دریافت و انتقال هر رمزارزی به داخل کیف پول ارزهای دیجیتالی باید آدرس عمومی کیف پول خود را با سایت یا فرد ارسال‌کننده به اشتراک بگذارید. پس به‌عنوان پیش‌زمینه برای انتقال دارایی‌‌های خود در سایت تبدیل به آدرس tabdeal.org حساب کاربری باز کنید، مراحل ثبت‌نام و احراز هویت را انجام دهید و یک کیف پول داخلی در تبدیل بسازید.

بعد از ساخت و راه‌اندازی حساب برای برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند هم لازم است از کیف پول خود در صرافی تبدیل، آدرس عمومی کیف پول را دریافت کنید.

دومین قدم: ثبت آدرس کیف پول در حساب کریپتولند

بعد از گرفتن آدرس کیف پول تبدیل، نوبت به ثبت و واردکردن آدرس در سایت کریپتولند است. کریپتولند به‌محض دریافت و انجام تراکنش به شما کدی به‌عنوان هش تراکنش (TXID) می‌دهد که می‌توانید با این کد، تراکنش انجام‌شده و انتقال دارایی‌ها از کیف پول کریپتولند به تبدیل را پیگیری کنید.

معمولاً امکان چنین تراکنش‌هایی در کریپتولند با چند روز (دو الیٰ سه روز) تأخیر انجام می‌شود. با وجود این اتفاق، اعتبار آدرسی که از تبدیل دریافت کرده‌اید و در سایت کریپتولند ثبت کردید تا زمان تأیید نهایی و انتقال کامل تراکنش تمدید می‌شود. بعد از تمدید و انجام مراحل انتقال توسط سایت پذیرنده، تمام دارایی‌ها و رمز‌ارزهای ثبت‌شده در سایت صرافی قبلی از طریق آدرس به کیف پول جدید و امن شما در تبدیل منتقل می‌شود.

 

 

جمع‌بندی

فناوری و بازار ارزهای دیجیتالی به‌زودی می‌تواند غول بزرگ دنیای اقتصاد باشد. تا جایی که دیگر هیچ اثری از پول‌های کاغذی و ارزهای فیات باقی نماند. با‌ این‌ وجود هنوز هم مشکلات، بی‌اعتمادی‌ها و سوءاستفاده‌هایی که دامن‌گیر این بازار می‌شود کم نیست. تنها راه و بهترین راه این است که با اطلاعات کامل، درست و دانش کافی وارد این بازار شوید، از صرافی‌های معتبر استفاده کنید و هر آن اطلاعات خود را دربارهٔ این بازار بالا ببرید. بخت کریپتولند در ایران از گزند و مشکل دور نماند اما هنوز هم جایی برای ناامیدی نیست.

اگر از کاربران مال‌باخته‌ای هستید که در این صرافی حساب و دارایی داشته‌اید، اکنون فرصتی برای جبران ایجاد شده‌است. حساب کاربری خود را در صرافی قبلی بازسازی کنید، برداشت و انتقال دارایی از صرافی کریپتولند را انجام دهید و در سریع‌ترین زمان ممکن دارایی خود را به حساب و کیف پول امن خود در تبدیل منتقل کنید. ما در صرافی تبدیل هم‌راه شما هستیم تا بستری امن برای حضور در بازار کریپتوکارنسی‌ها بسازیم.

 

برای خرید انواع ارز دیجیتال، میتوانید از صرافی تبدیل استفاده کنید :

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید تتر

دیدگاه‌ها (8)

 1. درود،تو صرافی تبدیل ثبت نام واحراز هویت انجام دادم ولی به سایت اصلی کریپتولتد دسترسی نیست،همون خبرخوش رو زده فعلا!

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت بازگشایی واریز و برداشت صرافی کریپتولند امکان واریز از کریپتولند به تبدیل فعال خواهد شد

 2. درود
  بنده از کاربران پرکار صرافی کریپتولند بودم
  متاسفانه لطمه های بدی به ما خورد در این مدت
  از عدم فعالیت به دلیل نبود دارایی ارزی و کاهش ارزش دارایی ما و غیره
  سوال بنده از شما اینه که صرافی کریپتولند چه زمان و تاریخی اجازه انتقال رمز ارزها از سایت خودش به صرافی تبدیل رو میده ؟
  ممنون میشم جواب بدین

 3. اصلا به نظر شما کریپتولند باز میشه یا نه؟ والا یه شماره ای بود زنگ میزدم خانوم منشی یه وعده سر خرمن میداد میگفت باز میشه باز میشه، حالا دیگه اون شماره تلفن هم در دسترس نیس دیگه
  از بورس پناه بردیم به کریپتولند اونجا هم که کار رو یکسره کردن عوضیا…

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه