ارز دیجیتال ریپل چیست ؟ اگر اطلاعاتی درباره‌ی رمزارزهای دیجیتال داشته باشید، بدون شک تابه‌حال با اسامی مختلفی از کوین‌ها آشنا شدید و از کاربرد هر یک از آنها شنیده‌اید. هر رمزارزی که ایجاد شد علاوه بر انقلاب تازه‌ای که در بازار ارزهای دیجیتالی به وجود آورد، برای محقق کردن یک هدف نهایی و مهم پا به عرصه گذاشت. اهداف و کاربرد‌هایی که هر روز درحال‌توسعه و بهبود بیشتر هستند.

یکی از این رمز‌ارزها، رمزارز ریپل است. می‌دانید جایگاه رمزارز ریپل چیست ؟ این ارز امروز در جایگاه هفتم بازار قرار گرفته و تلاش می‌کند تا بخش دیگری از فناوری‌های مدرن زندگی بشری را رشد دهد.

با همه این تفاسیر ما در این مقاله آکادمی تبدیل سعی می‌کنیم پاسخی جامع‌تر و کامل‌تری برای ریپل چیست پیدا کنیم و درباره‌ی آن با شما صحبت کنیم. قصد داریم در ادامه به آینده ارز ریپل، اهداف پروژه ریپل و همه‌ی اطلاعات مهم این ارز بپردازیم و بدانیم ripple چیست.

ثبت نام در تبدیل

معرفی ارز دیجیتال ریپل

لوگوی ارز ریپل

ریپل یک سیستم تسویه‌حساب و پرداخت شبکه مبادله ارز است که برای تأمین نیازهای صنعت خدمات مالی طراحی و راه‌اندازی شد. ریپل می‌تواند معاملات را در سراسر جهان را پردازش کند. توکن ریپل برای کار روی شبکه ریپل معرفی و عرضه شد؛ این ارز تا امروز توانسته جزء ده ارز دیجیتال برتر قرار بگیرد.

هدف اصلی شبکه ریپل برقراری ارتباطی مطمئن و سریع بین دو طرف در معاملات و تراکنش‌های مالی است. این رمزارز می‌‌تواند مبادله انواع ارزهای فیات، رمزارزها مانند بیت کوین و حتی کالاهایی مثل طلا را تسهیل کند.

ریپلنت چیست؟

رمز ارز ریپل

بعد از آشنایی با ریپل لازم است بدانید شبکه‌ی فعال ریپل چیست؟ ریپلنت درواقع شبکه‌ای تشکیل شده از ارائه‌دهندگان خدمات مالی و پرداخت است. ارائه‌دهندگانی مثل بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی که از ریپل برای ارسال سریع‌تر و بهتر پول در شبکه‌های جهانی استفاده می‌کنند. همچنین این پلتفرم امکان پرداخت با هر ارزی مثل بیت کوین را فراهم کرده تا کار را برای کاربران خود آسان کند.

منظوز از ارز xrp در شبکه ریپل چیست؟

Xrp یک توکن است و به‌عنوان نماد ارز  ریپل شناخته می‌شود. این رمزارز دراصل می‌تواند یک شبکه پرداخت برای معاملات مالی و واسطه‌ای برای مبادلات دیگر ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات باشد.

بررسی تاریخچه ارز ریپل

ارز دیجیتال ریپل

لوگوی ارز دیجیتال ریپل

ایده‌ی اصلی این پروژه در سال ۲۰۰۴ توسط رایان فوجر جان گرفت. رایان فوجر قصد داشت پلتفرمی غیرمتمرکز ایجاد کند تا همه‌ی افراد بتوانند روی این شبکه ارز دیجیتال مخصوص خود را تولید کنند.

سال ۲۰۱۱ زمانی بود که جد مکالب ارز دیجیتالی جدیدی تولید کرد که به‌جای استخراج رمزارز، ارزش آن به واسطه‌ی پذیرش افراد رشد داشته باشد.

سرانجام سال ۲۰۱۲ فوجر سکان راه‌اندازی پروژه ریپل را به جد مکالب واگذار کرد. مکالب هم به کمک شریک خود، کریس لارسن شرکت جدیدی به نام اپن کوین (بعدها به نام RippleLabs تغییر پیدا کرد) احداث کردند که توانست فضا را برای معرفی نهایی ریپل در سال ۲۰۱۲ آماده کند.

توکن ریپل هم دو سال بعد به هدف سرعت بخشیدن و راحت کردن نقل و انتقالات مالی انجام شده کاربران روی این پلتفرم متولد شد. افرادی مثل آرتور بریتو، دیوید شوارتز، رایان فاگر را به‌عنوان نویسندگان اصلی و خالق ارز ریپل می‌شناسند.

ارز دیجیتال ریپل و پلتفرم مبادلات مالی آن از همان ابتدا مورد حمایت افراد زیادی قرار گرفت. چندین مؤسسه اعتباری و بانک از این سیستم به‌صورت آزمایشی استفاده کردند و نتایج موفقیت‌آمیز بررسی‌های آنها باعث شد تا ریپل بتواند از زمان جلو بزند و به‌سرعت شناخته شود.

ریپل تا به این لحظه فرازوفرودهای بسیاری در ارزش خود تجربه کرده است. انتهای سال ۲۰۱۷ ریپل توانست روی خوش و آینده‌داری از خودش به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار نشان دهد. هنگامی‌که ارز دیجیتال رپیل در قسمت‌‌های شرق آسیا عملیاتی شد، نتایج موفقیت‌آمیزی از این منطقه به دست آورد. این موفقیت‌ها با چراغ سبز    American Express  و  Santander هم‌زمان شد که در نهایت توانست رشدی ۸۲۰ درصدی برای ریپل به ارمغان بیاورد.

اهداف پروژه ریپل چیست ؟

توکن xrp

همان‌طور که گفتیم، ریپل سرویس کارآمد و تأثیرگذار در ارائه سرویس و خدمات به بانک‌‌‌ها و مؤسسات مالی بود. ریپل متولد شد تا شبکه پرداختی امن و ارتباطی سریع و غیرمتمرکز را برای مؤسسات مالی و اعتباری جهان به وجود بیاورد. چنین هدفی آن‌قدر برای سیستم اقتصادی کشورهای پیشرفته و مختلف مهم بود که توانست نظر مثبت افراد زیادی را به خود جلب کند.

عده‌ای عقیده دارند هدف ریپل در تضاد با بیت کوین است و عده‌ای دیگر هم معتقدند این دو سیستم می‌‌توانند کامل‌کننده و بهبوددهنده‌ی یکدیگر باشند.

عقیده تضاد بین بیت کوین و ریپل می‌گوید بیت کوین در تلاش است تا تراکنش همتا به همتا را بیشتر کند و واسطه‌هایی مثل بانک‌ها و مؤسسات را از بین ببرد. این در حالی است که تمرکز اصلی ریپل روی کنترل و تغییر نحوه انجام کار توسط مؤسسات مالی و اعتباری است.

از طرفی ریپل هیچ‌گاه در برنامه‌‌‌ها و اهداف خود قصد نداشته به یک سیستم ساده مبتنی بر عملیات پرداخت محدود شود. برعکس، همیشه در تلاش بود تا تمام تراکنش‌های بین‌المللی را پوشش دهد و ضعف و نقصی مؤسسات مالی و شبکه‌های بانکی را پوشش دهد.

ارز ریپل چگونه کار میکند؟

ریپل چیست

روش سنتی تراکنش‌های مالی بسیار کند، طولانی و هزینه‌بر است؛ در مواردی حتی ممکن است برای انجام یک تراکنش مالی ۲۴ تا ۷۲ ساعت زمان لازم باشد! بانک‌هایی که امکان اتصال به شبکه‌ی ریپل را دارند فرایندهای مالی خود را با سرعتی چندین برابر و هزینه‌ی بسیار کمتر به نتیجه می‌رسانند.

ریپل از یک دفتر کلی بین‌المللی استفاده می‌کند که این دفتر از بلاک چین‌‌های خصوصی متعددی تشکیل شده است. وقتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به شبکه پروتکل تراکنشی ریپل می‌پیوندد، می‌توانند از بستر آماده و فعال این شبکه استفاده کنند و با سرعتی بسیار بالا و کارمزدی کم مبادلات روزانه‌ی خود را به مقصد برسانند.

همچنین شبکه ریپل امکان پرداخت با ارز فیات (دلار و یورو) و دیگر ارزهای دیجیتالی را هم برای مؤسسات و کاربران خود فراهم کرده است.

روند انجام تراکنش‌های مالی توسط ارز دیجیتال ریپل به چه شکل است؟

  • ثبت درخواست تراکنش بین‌المللی
  • خرید ارز xrp توسط بانک موردنظر
  • انتقال xrp خریداری شده توسط بانک مبدأ به بانک مقصد
  • فروش xrp دریافتی توسط بانک مقصد
  • واریز مبلغ موردنظر به‌حساب دریافت‌کننده

آینده ارز ریپل چگونه خواهد بود؟

رمز ارز ریپل چیست

نمودارها و تحرکات اخیر ارز دیجیتال ریپل نشان می‌دهد استقبال و رشد این ارز روزافزون است و افراد و مؤسسات بیشتری برای استفاده از این شبکه و رمز از آن استقبال کرده‌‌اند. افزایش تقاضا در اوایل سال ۲۰۱۸ باعث شد قیمت این ارز یک‌روند صعودی و بسیار مهم را طی کند. اگرچه تا امروز ارز دیجیتال ریپل روی یک نمودار سینوسی جلو رفته است اما هنوز هم جزء ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار است و خبر از آینده‌ای سودآور و ارزشمند می‌دهد.

بهترین کیف پول برای ریپل چیست ؟

کیف پول ریپل

بهترین کیف پول‌ها برای رمز ارز ریپل

برخلاف اینکه ریپل را در ردیف ارزهای برتر بازار می‌شناسند اما این رمزارز کیف پول‌های رسمی زیادی ندارد. در واقع هیچ کیف پول رسمی و معتبری از طرف وب‌سایت رسمی ریپل به بازار معرفی نشد. اینجا بود که بیشتر کاربران و مبادله‌گران فعال در ریپل ناچار بودند مسئولیت کیف پول ریپل خود را به عهده گرفته و از کیف پول‌ها و وب‌سایت‌های جانبی کمک بگیرند. همین موضوع می‌تواند برتری صرافی‌ها و پلتفرم‌های متعددی که کیف پول داخلی دارند را پررنگ‌تر کند.

شما می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر نانو اس و نانو ایکس، ترزور مدل تی، کیف پول‌های موبایلی مانند اج (Edge)، توست والت (Toast Wallet)، تراست والت (Trust Wallet) و یا کیف پول‌های دسکتاپ مانند اتمیک ولت و اکسودوس استفاده کنید.

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله سعی کردیم به جزئیات بیشتر و کامل‌تری از ریپل چیست بپردازیم. اهداف و مراحل کارکردن این پلتفرم و رمزارز شناخته شده را گفتیم و از آینده‌ی روشن این رمزارز بر اساس آمار‌ها و افزایش میزان تقاضای مؤسسات و بانک‌ها صحبت کردیم. رمزارز ریپل تا امروز چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشته اما اگر به فکر سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و آینده‌نگری هستید، این ارز ناامیدتان نخواهد کرد.

می‌توانید همین حالا وارد سایت تبدیل شوید، بعد از ثبت‌نام و احراز هویت خرید و فروش رمزارز ریپل را آغاز کنید و درنهایت ارزهای خریداری شده خود را در کیف پول داخلی سایت تبدیل خود، بدون هیچ مشکلی، ذخیره کنید.
تبدیل بستری امن و مطمئن برای مبادله و معامله‌ی ارزهای دیجیتالی است.

ثبت نام