ارز دیجیتال دش چیست؟ کافی است تا کمی درمورد رمز ارزهای دیجیتال مطالعه کنید تا با رمز ارزهای مختلف و کاربرد آن‌ها آشنا شوید. ارزهای رمزنگاری شده مختلف علاوه بر ویژگی‌های جدید نسبت به سایر رمز ارزها و پوشش دادن ضعف‌ها و نواقص رمزارزهای پیش از خود، هدف‌های جدید برای خود دارند پیش‌بینی می‌کنند. هرکدام از آنها برای برنامه منحصربه‌فردی به بازار معرفی و ارائه شده‌اند. این هدف و کاربردها روزانه در حال بهبود و توسعه هستند. یکی از این رمزارزها، ارز دیجیتال دش – Dash است. اطلاعی از جایگاه رمز ارز دش دارید؟ این ارز دیجیتال در میان رتبه‌های برتر بازار کریپتو قرار دارد و توانسته طرف‌داران بسیاری را به خود جذب کند. ادامه این مطلب از آکادمی تبدیل را به چیستی دش اختصاص داده‌ایم.

ما در این مقاله تمام تلاشمان این است در جواب این سوال که ارز دیجیتال دش چیست ، جوابی جامع‌ومانع ارائه دهیم و با شما درباره آن حرف بزنیم. در ادامه به آینده رمزارز دیجیتال دش، اهداف پروژه آن، تمام داده‌های باارزش این رمزارز اشاره می‌کنیم تا بتوانیم پاسخی برای تمام سوالاتتان به دست آوریم.

معرفی ابتدایی رمز ارز دش

دش چیست

لوگوی ارز دیجیتال دش

دش ارز دیجیتال رمز پایه‌ای است که مانند بیت کوین برای دریافت و ارسال پرداخت‌ها کاربرد دارد. مبنای تکنولوژی آن همان تکنولوژی بیت کوین و دیگر رمز ارزها است. البته برای تولید و بهبود شبکه دش تحولات کلیدی بسیاری صورت‌گرفته است. از باثبات‌ترین رمزارزهای دیجیتال در بازار است که این ثبات به‌خاطر جامعه کاربران فعالش است.

ثبت نام در تبدیل

ارز دیجیتال دش به دلیل حریم خصوصی ایمن‌تر و بالا بودن سرعت تراکنش‌هایش نسبت به بیت کوین محبوبیت خوبی به دست آورده است. این ایمنی و سرعت به‌وسیله مدلی بر مبنای مسترنودها (Masternodes) تحقق‌یافته است. رمز ارز دیجیتال دش توانایی تامین بودجه برای ارتقا و پیشرفت بیشتر تکنولوژی شبکه دارد.

ازآنجاکه ارز رمزنگاری لایت کوین یک فورک روی بیت کوین است و رمز ارز دیجیتال Dash نیز یک فورک بر روی لایت کوین، بنابراین ارز دش یک فورک روی هسته اصلی بیت کوین است و از ویژگی‌های شبکه آن بهره‌مند است.

تفاوت بیت کوین با ارز دیجیتال دش چیست ؟

ارز دیجیتال دش

اگرچه ارز دیجیتال دش مشابهت‌های زیادی با بیت کوین دارد و تیم توسعه‌دهنده‌اش برای بهترشدن عملکرد و ارتقایش با نوآوری با در سرعت تراکنش‌ها و ایمن‌تر شدن حریم خصوصی آن، دست به ابتکار زده است؛ بااین‌حال در الگوریتم، میانگین زمان ساخت بلاک، تعداد تراکنش‌ها در هر ثانیه، تعداد کل عرضه کوین‌ها و حریم خصوصی متفاوت از بیت کوین است.

تاریخچه ارز دیجیتال دش

رمز ارز دش

دش کوین یک انتخاب عالی برای سرعت بخشیدن به کارها است

این رمز ارز در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد. خالق و توسعه‌دهنده ارز دیجیتال دش ایوان دافیلد است. او این ارز دیجیتال را به‌خاطر سه ضعف اساسی پادشاه ارزهای دیجیتال؛ یعنی بیت کوین، طراحی و اجرا کرد. این سه ضعف عبارت‌اند از: ضعف در ایمنی حریم خصوصی، ضعف در نظارت و ضعف در سرعت تراکنش‌ها.

در ابتدا ارز رمزنگاری شده دش به‌عنوان فورکی از بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد. به دلیل تاکید پروژه دش بر ایمنی حریم خصوصی و سرعت بالا در تراکنش‌ها، در شروع کار به یک کوین برای تراکنش‌های غیرقانونی شهرت یافت و با نام ایکس کوین XCoin  مطرح شد.

در ادامه به دارک کوین تغییر نام داد و با جداشدن انجمن دارک کوین نهایتا اسم این کوین دش نام گرفت. این اسم مخفف دو واژه cash و digital است که منظور از این دو واژه پول نقد دیجیتال است. همین تاکید بسیاری روی سرعت نقدشوندگی و جابه‌جایی دش دارد.

دش در اولین روزهای آغاز به کارش به‌وسیله طراحی و ساخت معماری دوجانبه منحصربه‌فردش، تراکنش‌هایی با سرعت بالا را آسان می‌کرد و با ترکیب کوین‌ها ایمنی حریم خصوصی را بالا می‌برد. دش بعدها برای ارتقای شبکه توسط کاربران، سیستمی نظارتی و نامتمرکز به وجود آورد.

ارز دیجیتال دش چگونه کار می‌کند؟

نماد دش

منظور از حریم خصوصی در دش چیست ؟ روش رمز ارز Dash جهت امنیت حریم خصوصی شبکه و ایجاد کوین‌های جدید از الگوریتم گواهی اثبات کار بهره می‌برد. اسم این الگوریتم X۱۱ است. هر بلاک در شبکه رمز ارز دش در دو و نیم دقیقه آزاد می‌شود. این شبکه می‌تواند ۵۶ تراکنش در ثانیه را پردازش کند. همان‌طور که قبلا گفتیم رمزارز دیجیتال دش شباهت زیادی به بیت کوین دارد ولی ابداعات آن در بهبود عملکردش نسبت به بیت کوین موثر بوده است. مسترنودها Masternodes، ارسال خصوصی Private Send و ارسال فوری Instant Send (هر تراکنش حدود ۴ ثانیه طول می‌کشد) برخی از این ابداعات است. تمام این موارد باعث شده دش جایگاه خوبی برای خود دست‌وپا کند.

مسترنودها

پاداش استخراج شبکه به ماینرها نمی‌رسد، بلکه عده‌ای از کاربران هستند که اصطلاحا مسترنود نام دارند و به‌خاطر اقداماتی که در شبکه دش دارند، پاداش می‌گیرند. این مسترنودها از جمله تفاوت‌های مهمی که رمز ارز دش با بیت کوین دارد، هستند.

نودها در ارز دیجیتال بیت کوین همگی مثل هم هستند و سهم برابری از شبکه دارند، ولی در شبکه دش نودهایی هستند که سهم و اختیار ویژه‌ای از شبکه می‌گیرند. با گرو گذاشتن هر هزار کوین دش می‌شود یک مسترنود شد. این مسترنودها عامل ارسال خصوصی و ارسال فوری هستند و در قبالش ۴۵% پاداش شبکه می‌گیرند.

ارسال خصوصی

این روش به ارسال سرمایه شما به شکل خصوصی و در بین تراکنش‌های مختلف کمک کرده و رهگیری و شناسایی تراکنش‌ها را مشکل می‌کند. روش ارسال خصوصی این‌گونه است که شبکه دش از قابلیت ادغام کوین بر اساس الگوریتم بهره می‌برد. این کار اختیاری و بر اساس دلخواه کاربران شبکه است اما برای این کار به ارسال ۱۰۰۰ دش نیاز است.

ارسال فوری

استفاده از این روش یک و نیم ثانیه زمان نیاز دارد. ارسال فوری به‌وسیله مسترنودها و با مطالبه پاداش بیشتر صورت می‌گیرد.

روش معاملات ارز دیجیتال دش

دش کوین چیست

 • معامله با ارزهای متداول مثل ریال و دلار
 • خرید با ریال: با استفاده از صرافی‌های رمز ارز ایرانی مانند صرافی تبدیل
 • خرید با دلار: این روش برای کاربران ایرانی مناسب نیست چراکه هزینه‌های زیادی دارد و نیاز به‌حساب‌های بین‌المللی مثل مسترکارت یا ویزاکارت دارد.
 • تبدیل از سایر رمزارزهای دیجیتال به دش

پرکاربردترین مسیر برای ایرانیان این مسیر است. شما با استفاده از سایت‌های معتبر ایرانی مثل تبدیل با واریز ریال ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین و تتر می‌خرید و پس از آن بیت کوین یا تتر را تبدیل به دش می‌کنید.

اهداف پروژه ارز دیجیتال دش چیست؟

اهداف پروژه ارز دیجیتال دش

یکی از اهداف طراحان و توسعه دهندگان این پروژه استفاده و در گردش قرارگرفتن رمزارز دیجیتال دش همچون پول واقعی (ریال، دلار و…) است. از دیگر اهداف افزایش امنیت حریم خصوصی مالی و تراکنش‌های کاربران دش به‌وسیله قابلیت ارسال خصوصی و افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها به‌وسیله قابلیت ارسال فوری است.

کیف پول‌هایی که رمزارز دیجیتال دش از آن‌ها پشتیبانی می‌کند

دش چیست

به‌نظر شما بهترین کیف پول برای نگهداری سکه‌های دش کدام است؟

انتخاب کیف پول ارز دیجیتال یعنی انتخاب شیوه نگهداری و حفظ امنیت ارزها. دش هم مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده طیف متنوعی از کیف پول‌ها دارد که هرکدام ویژگی‌ها و امکانات مختلفی دارند.

کیف پول‌های دسکتاپ

 • کیف پول رسمی دش
 • کیف پول اکسودوس
 • کیف پول الکتروم
 • کیف پول Dash Core

کیف پول‌های موبایلی

 • کیف پول رسمی موبایلی دش
 • کیف پول Coinomi
 • کیف پول جکس
 • کیف پول Edge

نتیجه گیری

آینده ارز دیجیتال دش

پیش‌بینی قیمت رمز ارز دش

در این مقاله تلاش شد تا بگوییم ارز دیجیتال دش چیست ؟ اهداف پروژه دش کدام‌اند ؟ ویژگی‌های آن چیست ؟

ارز دیجیتال دش به دلیل داشتن پیشینه خوب، جامعه کاربران فوق‌العاده خود و نظارت نامتمرکز خود، رشد یکنواخت و دائمی داشته که آن را در زمره بهترین آلت کوین‌ها قرار داده است؛ بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در رمزارزهای دیجیتال را دارید، باتوجه‌به اطلاعاتی که درمورد امنیت حریم خصوصی و معاملات این رمزارز ارائه شد، می‌توانید بر روی رمز ارز دیجیتال Dash سرمایه‌گذاری کنید.

همین حالا وارد سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل شوید و با ایجاد حساب کاربری و احراز هویت، خرید و فروش ارز دیجیتال دش را آغاز کنید تا از این بازار عقب نمانید.

ثبت نام