Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۳۸ – سرسره بازی به سبک بیت کوین 

در
خواندن در ۶ دقیقه

چکیده

در پایان چهار فصل این هفته در می‌یابید که خرداد چطور می‌تواند سرنوشت بیت کوین را رقم بزند. بیت کوین در هفته گذشته فراز و فرود رو به نمایش گذاشت و با قدرت توانست ارزش کل بازار را پایین بکشد. در این میان اعتماد به دوج کوین و دیگر میم کوین‌ها بیشتر شده است. نات کوین هنوز روز های خوش را سپری می‌کند و ماسک چشم ترامپ را گرفته است. 

اولین خبر تابستانی هفته: نهنگ های دوج کوین خوار

نهنگ ها در دو روز یعنی در ۱۱ و ۱۲ خرداد با خوش اشتهایی تمام ۷۰۰ میلیون دوج کوین را خریداری کردند. با وجود اینکه دوج در هفته گذشته ۴ درصد کاهش قیمت داشت، نهنگ‌ها انگار از چیزی خبر دارند که ما از آن بی‌خبر هستیم.

دوج کوین رفتار مشکوکی دارد در یک ماه ۱۷ درصد رشد داشت و اما در یک هفته گذشته کاهش قیمت داشت و نهنگ‌ها از این فرصت برای خرید دوج کوین بیشتر استفاده کردند و ۱۱۲ میلیون دلار را به برای خرید این ارز اختصاص دادند.

به نظر می‌رسد حالا که خبر احتمال رشد میم کوین‌ها مطرح است سرمایه گذاران دوباره روی میم کوین‌های قدیمی بازار متمرکز شده‌اند.

در این شرایط انتظار می‌رود دوج کوین ماه جاری را با قیمتی بالاتر از ۰.۲ دلار به پایان برساند./ منبع

دومین خبر تابستانی هفته: بیت کوین سفت می گیرد

بیت کوین که هفته گذشته را با ۶۶ هزار دلار بسته بود پس از افزایش قیمت ۱ درصدی اتریوم تا ۳۸۰۰ دلار به خود آماده و دوباره رشد کرد. هفته گذشته کاملا در اختیار گاوها بود و بیت کوین به ۷۰۵۰۰ دلار نیز رسید و بسیاری منتظر ثبت دوباره قیمت ۷۳۸۰۰ دلار بودند اما بیت کوین دوباره روز پنج شنبه برای تعطیلات آماده شد و به بازه ۶۷ تا ۶۹ هزار دلار بازگشت.

در نهایت جمعه قیمت بیت کوین با ۳ هزار دلار کاهش قیمت به ۶۶۶۰۰ دلار رسید. اما گاوها اجازه ندادن بیت کوین آرام بگیرد و قیمت در همان روز تا ۶۸ هزار دلار افزایش پیدا کرد.

با کاهش قیمت بیت کوین و افزایش ناچیز اتریوم، ارزش کل بازار ارز دیجیتال، در روز پایانی هفته با ۲۰ میلیارد دلار کاهش به ۲.۶۶۰ تریلیون دلار رسید.

شیبا در هفته گذشته با ۳ درصد کاهش، یونی سواپ با ۶ درصد کاهش به کاهش ارزش کل بازار دامن زدند./ منبع

اولین خبر بهاری هفته: بازار ارز دیجیتال سکه می شود

تیم تحقیقات بایننس می‌گوید جریان ورود نقدینگی به بازار ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده و در مقایسه با شروع سال ۲۰۲۴ دو برابر شده است. ارزش کل دارایی‌های قفل شده در پروژه‌های دیفای به ۹۴.۹ میلیارد دلار رسیده است. در ابتدای سال ۵۴.۲ میلیارد دلار در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده بود.

به گفته تیم تحقیقات بایننس تقریبا تمام پروژه‌های دیفای رشد را تجربه کرده‌اند و در صورت ادامه این روند دست یابی به ارزش ۲۳۱ میلیارد دلاری تا ۲۰۳۰ دور از انتظار نیست./ منبع

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

اولین خبر پاییزی هفته: رفیق بازی ترامپ و ماسک از حقیقت تا شایعه

بلومبرگ با انتشار گزارش اعلام کرد که ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، ایلان ماسک را به عنوان مشاور اقتصادی و سیاسی در نظر می‌گیرد. ماسک در واکنش به این گزارش اعلام کرد که در گذشته نیز مشاوره‌ای به ترامپ نداده است اما همچنان خود را به عنوان حامی کریپتو معرفی کرد.

ماسک در تکذیب گزارش بلومبرگ گفت تا به حال در مورد کریپتو با ترامپ صحبتی نداشتم اما از هر نوع تغییری که قدرت را از کنترل دولت به دست مردم واگذار کند استقبال می‌کنم و ارز دیجیتال این قدرت را دارد. اگر نظر ما را بخواهید، در این زمانه حمایت از کریپتو با حمایت از ترامپ منافاتی ندارد. / منبع

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

سومین خبر تابستانی هفته: افزایش قیمت نات کوین

نات کوین جمعه با ۴۰ درصد افزایش قیمت، هفته گذشته را با مجموعا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت به پایان رساند و تعداد هولدرهای این ارز از پپه، شیبا و بانک پیشی گرفته است. بررسی‌های انجام شده توسط AMBCrypto حاکی از آن است که این ارز می‌تواند ۳۸ درصد افزایش قیمت دیگر را نیز تجربه کند.

 اگر نات سطح ۳۸.۶ درصد فیبوناچی را پشت سر بگذارد احتمال افزایش ۱۴ درصدی این ارز وجود دارد اما نباید احتمال کاهش قیمت با نزدیک شدن به میانگین متحرک ۲۰ روزه را نادیده گرفت./ منبع

دومین خبر بهاری هفته: بیت کوین زیر بار تورم له می شود

 بیت کوین برای اینکه بتواند انتظارات همه ما را برآورده کند به CPI یا نرخ تورم کمتر از ۳.۳ درصد نیاز دارد. گزارش نرخ تورم ایالات متحده آمریکا ۱۲ ژوئن مصادف با ۲۳ خرداد منتشر می‌شود.

 اگر تورم کمتر از ۳.۳ درصد باشد بیت کوین رکورد تازه‌ای را پیش رو خواهد داشت. اما در صورت افزایش تورم روند بیت کوین درست مانند آغاز سال ۲۰۲۴ ضعیف می‌شود./ منبع

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه