چکیده

معاملات مارجین امکان سود بردن از ریزش بازار و معاملات دو سویه را به شما می‌دهد و علاوه بر این با ارائه اهرم سود کاربران را تا چند برابر افزایش می‌دهد. مراحل معامله مارجین در صرافی کوکوین به صورت کامل و گام‌به‌گام در این مقاله بررسی شده است.

معاملات مارجین یا تعهدی یکی از انواع معاملات ارزهای دیجیتال است که با توجه به امکان سود گرفتن از ریزش بازار و استفاده از اهرم معاملاتی موردتوجه بسیاری از تریدرها قرار گرفته است.
برای اینکه آموزش معامله تعهدی یا معاملات مارجین را برای شما به صورت کاربردی و عملیاتی توضیح دهیم در این‌ مقاله نحوه
استفاده از این معاملات در صرافی کوکوین را به صورت گام‌به‌گام و کامل با هم بررسی می‌کنیم. با استفاده از مراحلی که در ادامه مرور خواهیم کرد، می‌توانید بدون دغدغه معاملات مارجین را در این Kucoin انجام دهید. علاوه بر این با توجه به بسته شدن معاملات بدون احراز هویت در صرافی کوکوین در صورت تمایل می‌توانید از معاملات مارجین و اهرمی صرافی تبدیل در اپلیکیشن موبایل این صرافی استفاده کنید.

وارد حساب کاربری خود شوید

آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین را در اولین قدم با ورود به حساب کاربری در این صرافی آغاز می‌کنیم. برای این منظور ابتدا باید وارد سایت این صرافی شوید. در نوار ابزار بالای سایت در سمت راست روی گزینه Login کلیک کنید تا به مراحل اولیه ورود به حساب کاربری یعنی وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد بروید. در این‌ بخش با طی کردن مراحل ورود به حساب کاربری از جمله وارد کردن رمز ورود دو مرحله‌ای می‌توانید وارد حساب کاربری خود در این صرافی شوید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

وارد‌ بخش معاملات مارجین شوید

برای ورود به‌ معاملات مارجین در حساب صرافی کوکوین از نوار ابزار بالای سایت و از‌ پنجره Trade باید گزینه Margin Trading را انتخاب کنید. با کلیک روی آن به معاملات مارجین در حساب صرافی کوکوین وارد خواهید شد.

معاملات مارجین را در حساب خود فعال کنید

در قدم بعدی آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین نوبت به فعال کردن حساب کاربری می‌شود. بعد از ورود به معاملات مارجین در پایین صفحه پیامی برای شما صادر خواهد شد که معاملات مارجین حساب شما فعال نیست و با کلیک روی گزینه Enable می‌توانید این معاملات را در حساب خود فعال کنید.

نقشه راه معاملات مارجین در صرافی کوکوین

در معاملات مارجین در صرافی کوکوین می‌توانید نقشه راه این معاملات را مشاهده کنید. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که خود صرافی مسیر انجام معاملات مارجین را برای شما مشخص کرده است. در ادامه این مسیر را با هم مرور خواهیم کرد.

انتقال دارایی

با توجه به اینکه از قبل از معاملات مارجین در صرافی کوکوین استفاده نکرده‌اید، احتمالا در این‌ بخش از حساب کاربری خود هیچ توکنی ندارید. دقت کنید که در حساب صرافی کوکوین برای هر ‌نوع معاملاتی یک حساب جداگانه وجود دارد و حساب معاملات مارجین با حساب معاملات فیوچرز و اسپات متفاوت است. برای Margin Trading در این صرافی حتما باید پول خود را به حساب مارجین انتقال دهید.

برای این منظور در تصور زیر همان طور که می‌بینید از شما خواسته شده که برای معامله در معاملات مارجین توکن‌های خود را واریز کنید. تنها کافی است روی گزینه Transfer کلیک کنید تا از هر کدام از حساب‌های معاملاتی خود توکن‌های موردنظر را به حساب مارجین انتقال دهید.

بعد از کلیک روی گزینه Transfer پنجره زیر برای شما باز خواهد شد.

برای انتقال دارایی به حساب معاملاتی مارجین در پنجره بالا باید موارد زیر را پر کنید:

1- در این‌ قسمت حسابی که باید از آن دارایی به حساب مارجین خود انتقال دهید را انتخاب نمایید. اگر در Trading Account پول دارید از آن و یا هر‌ بخش دیگری. با کلیک روی آن می‌توانید‌ حساب مبدا موردنظر را انتخاب نمایید.

2- در‌ بخش دوم مقصد انتقال دارایی باید مشخص باشد که همان حساب مارجین از ابتدا روی ان فعال است.

3- در قدم سوم باید توکنی که به دنبال انتقال آن به حساب مارجین هستید را انتخاب نمایید. به صورت پیش‌فرض در این قسمت تتر قرار گرفته که شما می‌توانید با کلیک روی آن هر توکن دیگری که امکان معامله در حساب مارجین وجود دارد را انتخاب نمایید.

4- در‌ بخش 4 باید حجم توکن موردنظر را وارد کنید.

5- در نهایت با کلیک روی Confirm انتقال دارایی به حساب مارجین خود را به اتمام برسانید.

Isolated یا Cross؟

آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین را با انتخاب نوع معاملات ادامه می‌دهیم. همان طور که در بالا اشاره کردیم، برای انجام معاملات مارجین می‌توانید هم از معاملات Isolated و هم از معاملات Cross استفاده کنید. در مستطیل مشخص‌شده در پنجره زیر می‌توانید بین این دو نوع معامله خود را مشخص نمایید.

جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید

در قدم بعدی باید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید. انتخاب جفت ارز معاملاتی قبل از ورود به‌ مرحله بعدی از این جهت اهمیت دارد که به صورت مستقیم برای قرض گرفتن دارایی به همین جفت ارز هدایت خواهید شد. برای انتخاب جفت ارز موردنظر خود در‌ قسمت مشخص‌شده در تصویر زیر کلیک کرده و جفت ارز موردنظر را تایپ کنید.

عملیات قرض گرفتن را انجام دهید

آموزش معاملات مارجین صرافی کوکوین را با آموزش نحوه قرض گرفتن ادامه می‌دهیم. برای قرض گرفتن در این مرحله باید روی گزینه Borrow که در تصویر زیر مشخص‌شده کلیک کنید.

با کلیک روی این گزینه پنجره زیر برای شما باز خواهد شد. دقت کنید که ما از قبل جفت ارز BTC/USDT یعنی بیت کوین به تتر را انتخاب کرده بودیم و از این رو پنجره به شکل زیر برای ما باز شد. اگر جفت ارز دیگری را انتخاب کرده باشید، توکن‌های نمایش داده شده به صورت پیش‎فرض در این پنجره متفاوت خواهند بود.

 

برای نهایی کردن عملیات وام گیری از کوکوین می‌توانید طبق مراحل زیر انجام دهید:

1- دقت کنید که گزینه Borrow روشن باشد.

2- در‌ قسمت دو می‌بایست توکنی که به دنبال قرض گرفتن آن هستید را مشخص نمایید. در جفت ارز بیت کوین به تتر اگر به دنبال ورود به معامله خرید یا Long هستید باید تتر قرض بگیرید و در صورتی که تمایل به ورود به معامله فروش یا Short دارید، باید بیت کوین قرض بگیرید. در هر جفت ارز دیگری هم به همین ترتیب باید عمل کنید. قرض گرفتن ارز اول برای معاملات فروش و قرض گرفتن ارز دوم برای معاملات خرید.

3- مقدار توکن موردنظر برای قرض را مشخص کنید. این‌ قسمت به صورت خودکار بعد از انتخاب ارز در مرحله قبلی تعیین خواهد شد و شما تنها می‌بایست حجم موردنظر را وارد کنید.

4- برای پر کردن‌ حجم موردنظر برای قرض، می‌توانید آن را به صورت درصدی نیز مشخص کنید. با کلیک روی هر کدام از گزینه‌ها می‌توانید درصدی از نهایت امکان دریافت وام با توجه به دارایی که به حساب مارجین انتقال داده‌اید را تعیین و آن را وام بگیرید.

5- در نهایت با کیلک روی Confirm این‌ مرحله را به پایان برسانید.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

معامله کنید

نوبت به حساس‌ترین بخش از آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین یعنی معامله می‌رسد. در این‌ مرحله با توجه به تحلیلی که از پیش دارید، باید برای معامله خرید یا فروش اقدام نمایید. در گوشه راست و پایین صفحه معامله خود با تصویر زیر روبرو هستید که برای معامله باید آن را پر کنید.

1- در‌ قسمت 1 نوع معامله مارجین شما مشخص است. اگر از قبل معامله Cross را انتخاب کرده باشید، در این‌ پنجره معامله Cross برای شما روشن است و اگر روی Isolated کلیک کنید، در این‌ بخش می‌توانید معامله Isolated انجام دهید.

2- در قدم دوم باید نوع پوزیشن خود را مشخص کنید.

Limit: برای معاملات شرطی است. مطابق همان چیزی که تشریح خواهیم کرد. در معامله Limit شما قیمت و حجم موردنظر برای معامله را مشخص می‌کنید و صرافی به صورت خودکار بعد از رسیدن به قیمت موردنظر شما، معامله را انجام می‌دهد.

Market: در معامله مارکت دیگر نیازی به مشخص کردن قیمت معامله نیست و صرافی در بهترین قیمت ممکن و در لحظه معامله شما را باز خواهد کرد و تنها کافی است حجم معامله را مشخص نمایید.

Stop Limit: یکی از انواع معاملات شرطی است که در آن شما هم قیمت ورود به معامله و هم قیمت هدف را تعیین می‌کنید. در واقع به صرافی می‌گویید که اگر قیمت در جفت ارز موردنظر به قیمت هدف رسید یا نزدیک شد، معامله شما را در قیمت مشخص‌شده باز کند.

Stop Market: نوع دیگری از معامله شرطی است که در آن شما با تعیین یک قیمت هدف به صرافی می‌گویید که اگر قیمت به آن نزدیک شد، بلافاصله معامله شما را در قیمت بازار باز کند.

3- قیمت موردنظر برای معامله را مشخص کنید.

4- حجم معامله را مشخص کنید.

5- می‌توانید حجم معامله را به صورت درصدی از دارایی‌های خود در حساب مارجین و با توجه به قرضی که از صرافی دریافت کرده‌اید مشخص نمایید.

6- در مرحله 6 نیز باید با کلیک بر روی گزینه Buy معامله را نهایی کنید.

اگر به دنبال انجام معامله فروش هستید دقیقا همین مراحل را باید در پنجره کناری و در‌ قسمت فروش وارد نمایید.

پرداخت کارمزد با KCS

در زمان معامله در‌ معاملات مارجین می‌توانید کارمزد معاملات خود را با توکن بومی صرافی کوکوین یعنی KCS پرداخت کنید. برای این منظور در بالای پنجره معامله و در‌ مستطیل مشخص‌شده در تصویر زیر باید تیک پرداخت با KCS را بزیند. برای این منظور البته باید در حساب کاربری خود توکن KCS داشته باشید. انتخاب این روش پرداخت کارمزد برای شما تخفیف‌هایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

بازپرداخت وام

در آخرین مرحله از آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین باید نحوه بازپرداخت وام را به شما توضیح دهیم. این مرحله بعد از اتمام معامله و رسیدن به سود در معامله موردنظر یا هر نتیجه دیگری انجام می‌شود. برای این مرحله در پنجره مشخص‌شده در تصویر زیر روی گزینه Repay Transfer کلیک نمایید.

با کلیک روی این گزینه پنجره زیر که مشابه با همان پنجره دریافت وام است، برای شما باز خواهد شد.

برای بازپرداخت وام خود به ترتیب زیر عمل کنید:

1- دقت کنید که گزینه Repay روشن باشد.

2- توکنی که قرار است آن را پرداخت کنید را مشخص نمایید. دقت کنید که صرافی کوکوین دقیقا همان توکنی که وام گرفته‌اید را از شما درخواست خواهد کرد و امکان باز پرداخت وام با توکن دیگری وجود ندارد. بنابراین در این‌ قسمت باید همان توکنی را انتخاب کنید که در زمان دریافت وام آن را مشخص کرده بودید.

3- برای بازپرداخت وام‌های دریافتی دو روش در این‌ قسمت برای شما تعیین شده است.

Time Priority در این روش بازپرداخت وام‌های شما بر اساس زمان دریافت آن‌ها انجام خواهد پذیرفت.

Rate Priority در این روش نیز وام‌هایی که نرخ بهره بالاتری دارند، در اولویت باز پرداخت قرار می‌گیرد.

4- مقدار بازپرداخت را مشخص نمایید. با کلیک بر روی گزینه All می‌توانید تمام وام دریافتی خود را تسویه نمایید.

5- با کلیک روی Confirm کار تمام است.

 

سخن پایانی

در این مقاله آموزش معاملات مارجین در صرافی کوکوین را به صورت کامل و گام‌به‌گام با هم بررسی کردیم. با توجه به اجباری شدن فرآیند احراز هویت در صرافی کوکوین و نبود امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی ممکن است نتوانید از خدمات این صرافی استفاده کنید، با‌این‌حال درحال حاضر می‌توانید در اپلیکیشن موبایل صرافی معتبر ایرانی تبدیل بدون دغدغه تحریم‌ها، معاملات مارجین خود را انجام دهید و علاوه بر امکان سود گرفتن از ریزش بازار با استفاده از اهرم چند برابری سود خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید