Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۲۱ – از شناسایی ارز پرسود با AI تا نگرانی برای مارس

چهار فصل کریپتو ۲۱
در
خواندن در ۴ دقیقه

در چهار فصل این هفته با علاقه شدید تحلیل‌گران به یک هوش مصنوعی متفاوت روبه‌رو هستیم. بلک راک را بار دیگر در صف خرید می‌بینیم و به وعده‌های شیرین اتریوم گوش فرا می‌دهیم. در آخر در می‌یابیم که چرا ثروتمندترین مردان جهان نگران ماه مارس هستند.

اولین خبری بهاری هفته: AI بخرید

اگر در چهارفصل‌های قبلی نیز خبرها را دنبال کرده باشید با اسم Launchpad XYZ آشنا هستید. تحلیل‌گران زمان زیادی را صرف بررسی بازار می‌کنند و دلیل خوبی برای خرید لانچ پد دارند. به نظر می‌رسد هوش مصنوعی ورق را در بازار به نفع کاربران برمی‌گرداند. هوش مصنوعی می‌تواند اقیانوسی از اطلاعات را در کسری از ثانیه پردازش کند و با در نظر گرفتن میزان تحمل ریسک و اهداف کاربران، بهترین ارز را برای سرمایه‌گذاری به آنها پیشنهاد ‌دهد.

خرید AI

همین قابلیت شانس هوش مصنوعی را برای پیروزی در بازار ارز دیجیتال افزایش می‌دهد. لانچ پد پروژه متفاوتی است که با کمک AI بازار را بررسی و اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که در حالت عادی از دسترسی او خارج هستند.

تحلیل‌گران نیز شیفته اطلاعاتی هستند که در این پلتفرم در اختیار آنها گذاشته‌اند. شیفتگان کریپتو با تکیه بر قدرت محاسباتی این پلتفرم صف خرید را ترک نمی‌کنند.

این ارز در پیش فروش اولیه ۲.۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است./ منبع 

 اولین خبر تابستانی هفته: بلک راک و ۱۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر

شرکت مدیریت سرمایه بلک راک ۱۰ میلیون دلار بیت کوین دیگر به سبد سرمایه خود اضافه می‌کند. این شرکت به نتیجه تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص تایید ETF بیت کوین خوش‌بین است. تحلیل‌گر برجسته بلومبرگ پنج شنبه اعلام کرد که به احتمال زیاد کمیسیون در روزهای آتی با ETF بیت کوین موافقت می‌کند؛ زیرا بر اساس قانون دلیلی برای رد کردن این درخواست وجود ندارد.

ای تی اف بیت کوین

حال کمیسیون باید دلیل تازه‌ای ارائه کند یا بر مبنای قوانین موجود با ETF موافقت کند. کمیسیون تا امروز با ETFهای بیت کوین زیادی مخالفت کرده است اما الان خلع سلاح شده و چاره‌ای جز تایید ندارد.

با تایید ETF بیت کوین سرمایه‌گذاران به سادگی می‌توانند از حساب‌های خود در بروکرها برای اولین بار بیت کوین خرید و فروش کنند./ منبع

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

 دومین خبر تابستانی هفته: پیش بینی اتریوم

جمعه قیمت اتریوم ۲ درصد افزایش داشت و دوباره به ۲۲۶۰ دلار رسید. این درحالی است که روزهای اول هفته گذاشته فشار فروش در بازار اتریوم شدت گرفته بود. اتریوم در حال حاضر در مقیاس هفتگی ۴ درصد و در مقیاس ماهانه ۰.۵ درصد کاهش قیمت اشته است. شاخص‌ها و تحلیل‌گران به آینده اتریوم در سال ۲۰۲۴ خوش‌بین هستند. در چندماه گذشته میانگین متحرک ۳۰ روزه بالاتر از میانگین ۲۰۰ روزه بوده است. این یعنی معامله‌گران در هفته‌های گذشته اتریوم را به ارزشی بیش از ارزش واقعی خریداری کرده‌اند. بنابراین تحلیل‌گران منتظر یک کاهش قیمت کوچک هستند.

قیمت اتریوم

اتریوم برای ادامه روند صعودی باید کمی از فشار موجود را کم کند. در صورت تایید ETF بیت کوین قیمت اتریوم می‌تواند تا اواسط سال ۲۰۲۴ به ۳۰۰۰ دلار نیز برسد حتی ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ شاهد شکستن بالاترین رکورد این ارز یعنی ۴۸۷۸ دلار نیز باشیم. / منبع 

اولین خبر پاییزی هفته: احتمال اصلاح قیمت بیت کوین

آرتور هیز (Arthur Hayes) از بنیانگذاران صرافی BitMEX و یکی از ثروتمندترین افراد جهان است که پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت کوین از ابتدای ماه مارس ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته باشد. او با انتشار توییتی به سرمایه‌گذارانی که با روند صعودی همراه شده‌اند هشدار داد.

او می‌گوید اگر بعد از تایید ETF شاهد افزایش نقدینگی در بازار بیت کوین ETF باشیم قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۶۰ هزار دلار می‌رسد و حتی ممکن است از مرز ۷۰ هزار دلار که بالاترین رکورد ثبت شده بیت کوین است نیز عبور کند. اما ماه مارس برنامه‌های متعددی را در خود جای داده است که می‌توانند روی بیت کوین تاثیرگذار باشند:

قرارداد بازخرید معکوس (RRP) کاهش پیدا می‌کند. این یعنی نقدینگی بیشتری وارد بازار می‌شود و مردم به دنبال گزینه‌های جایگزین برای کسب درآمد ثابت خواهند بود.

این احتمال وجود که قانون دریافت وام از سوی بانک‌ها در برابر دارایی‌ها (BTFP) در ۲۱ مارس تجدید شود. هیز پیش‌بینی می‌کند به دلیل قرار داشتن در سال انتخابات در ماه مارس شاهد تجدید این وام‌ها نباشیم.

آرتور هیز

نشست فدرال رزور بیستم مارس برگزار شده و احتمال کاهش نرخ بهره از سال ۲۰۲۱ وجود دارد. هیز می‌گوید ماه مارس آبستن حوادث متفاوتی است که می‌توانند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند. البته این تحلیل‌گر برجسته به دورنمای بیت کوین امیدوار است اما در بازه زمانی نزدیک باید با احتیاط عمل کنیم./ منبع

دیدگاه‌ها (1)

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه