روس‌ها بازار کریپتو را در اختیار گرفتند؛ فوتبال با موتور بوگاتی و به رسم آدیداس در زمین وب تری، این آخر هفته کریپتو با مشاهده بازی نهنگ‌ها و عقب نشینی اتریوم شاهد یک خرابکاری بزرگ بود.

اولین خبر بهاری هفته: روس‌ها، شیفته کریپتو 

تراکنش ارز دیجیتال روسیه

تعداد تراکنش‌های کریپتو در سال ۲۰۲۳ در روسیه ۳ برابر شده است. به گزارش آژانس مبارزه با پولشویی روسیه، تعداد تراکنش‌های ارز دیجیتال در این کشور در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۲ به ۶۰ هزار تراکنش رسید. مقامات روسیه ابزاری به نام Transparent Blockchain را برای پیگیری تراکنش‌ها به کار گرفته‌اند. دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای آسیای مرکزی، آفریقا و کشورهای عرب نیز نسبت به این ابزار علاقه نشان دادند.

با توجه به افزایش شمار سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال، عجیب نیست که شاهد استفاده دولت‌ها از ابزارهای نظارتی بر بلاک چین باشیم. روسیه به دنبال درگیری با اوکراین از سوی بسیاری از اقتصادهای جهانی مورد کم لطفی قرار گرفت. این مسئله بیش از هر زمان دیگری سرمایه‌گذاران را به سمت بازار ارز دیجیتال سوق داد. این روزها روسیه نه تنها به فکر انتشار روپیه دیجیتالی است بلکه با کمک تکنولوژی صاحبان ارز دیجیتال را در کشورش ردیابی می‌کند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

دومین خبر بهاری هفته: آدیداس و بوگاتی دست در دست

مزایده کریپتویی بوگاتی و آدیداس

بوگاتی به عنوان غول خودروسازی و آدیداس به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده کفش برای برگزاری یک مزایده با پرداخت کریپتویی همکاری می‌کنند.

این دو شرکت قصد دارند تعداد محدودی کفش فوتبال انحصاری را تولید کنند. انتظار می‌رود کفشی که حاصل از این همکاری باشد سرعت را از بوگاتی و سبکی را از آدیداس به ارث ببرد. خریداران این کفش‌ها علاوه بر نسخه فیزیکی، یک نسخه دیجیتال از جعبه کفش را نیز دریافت می‌کنند.

آدیداس و بوگاتی قصد دارند تنها ۹۹ جفت از این کفش را تولید کنند. این نسخه‌های کمیاب از تاریخ هشتم تا یازدهم نوامبر در پلتفرم Adidas Collect Web 3 به فروش می‌رسند. خرید در این مزایده به کمک کریپتو انجام می‌شود اما امکان پرداخت پول فیات به کمک شرکت MoonPay هم وجود دارد.

اولین خبر تابستانی هفته: شکار جدید نهنگ‌ها

Launchpad XYZ، استارتاپ وابسته به هوش مصنوعی، توجه نهنگ‌ها را به خود جلب کرده است و می‌تواند آینده‌دارترین پروژه ارز دیجیتال باشد. این استارتاپ قصد دارد با ایجاد یک بازار منحصر به فرد برای معامله NFT و ارزهای مرتبط با وب تری جایگاه خود را در بازار ارز دیجیتال مستحکم کند. این پروژه تاکنون ۱.۹۶ میلیون دلار سرمایه را جذب و با تمرکز بر هوش مصنوعی توجه همه را به خود جلب کرده است. ترکیب استثنایی ارز دیجیتال با هوش مصنوعی در کنار توجه نهنگ‌ها به این پروژه آینده درخشانی را پیش روی LPX قرار داده است.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

اولین خبر پاییزی هفته: خرابکاری در SafeMoon 

به گل نشستن سیف مون

پس از گذشت دو سال از معرفی ارز دیجیتال SafeMoon، موسسان این ارز متهم به کلاهبرداری شدند. این بار کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موسسان این پروژه را متهم به دروغگویی در مورد میزان صحیح ذخیره SEM کردند. این ارز دیجیتال در آوریل سال ۲۰۲۱ با رسیدن به ارزش کل بازار ۵.۷ میلیارد دلار اوج گرفت و در همان ماه با ۵۰ درصد کاهش قیمت شاهد خروج سرمایه‌گذاران بود. در مارس سال ۲۰۲۳ این پروژه اعلام کرد که ۸.۹ میلیون دلار قرارداد هوشمند را به دلیل مشکل فنی در قراردادهای هوشمند از دست داده است. اما به نظر می‌رسد این پروژه از آغاز با هدف کلاهبرداری ایجاد شده است. با وجود چنین پروژه‌هایی عجیب نیست که کمیسیون بورس و اوراق بهادارمدام با توسعه ارزهای دیجیتال مخالفت می‌کند.

اولین خبر زمستانی هفته: اتریوم از قافله عقب مانده است

اتریوم از بیت کوین عقب ماند

بر خلاف همیشه می‌بینیم که اتریوم همزمان با رشد بیت کوین روزهای خوشی را تجربه نمی‌کند. در کمال تعجب قیمت اتریوم در پایین حد خود در ۱۵ ماه گذشته معامله می‌شود.

این در حالی است که بازار در انتظار رشد اتریوم همزمان با بیت کوین است؛ اما به نظر می‌رسد رابطه بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۳ تغییر کرده است. علل مختلفی برای این موضوع عنوان شده‌اند:

  •         اولین دلیل مخالفت‌های شدید دولت با بازار کریپتو و عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران بزرگ از این بازار است.
  •         دومین دلیل افزایش تسلط بیت کوین بر بازار است. پادشاه ۵۴ درصد از بازار را در اختیار خود دارد.
  •         از سوی دیگر قیمت اتریوم از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه پایین‌تر آمده است.

با وجود اینکه روزهای خوش بیت کوین همواره برای دیگر ارزهای دیجیتال نیز پرسود بوده است، به نظر می‌رسد اتریوم این بار بیت کوین را همراهی نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید