برملا شدن نقشه قتل نام بیت کوین را پاک نگه داشت، کوین بیس حریف طلبید و در جدال میان اسرائیل و حماس، امیدها همچنان به تایید ETF بیت کوین است. جزئیات را با ما در چهار فصل کریپتو دنبال کنید.

اولین خبر زمستانی هفته: قتل با بیت کوین

قتل با بیت کوین

یکی از جذابیت‌های بیت کوین برای خرابکاران، ناشناس ماندن است؛ اما حقیقت همیشه راهی برای برملا شدن پیدا می‌کند، فرقی نمی‌کند چقدر برای پنهان کردن آن هزینه کنید.

داستان از این قرار است که یک دکتر گرجستانی با پرداخت ۱۶ هزار دلار در قالب بیت کوین یک نفر را در فضای دارک وب برای قتل دختری اجیر کرد. خوشبختانه جاسوس FBI در دارک وب قبل از وقوع قتل جریان را به مقامات اطلاع داد. این اولین باری نیست که کسی قصد دارد با بیت کوین دستور قتل فرد دیگری را صادر کند. پیش از این زنی در می‌سی‌سی‌پی به جرم پرداخت ۱۰ هزار دلار بیت کوین برای قتل همسرش به ۱۰ سال زندان محکوم شد. خانمی در جولای سال ۲۰۲۳ در نوادا به جرم استخدام مزدوری برای قتل همسر سابقش به ۵ سال زندان محکوم شد.

خطاب به آن دسته از کسانی که چنین نقشه‌های شومی را در سر دارند باید بگوییم: اگر در تصمیم خود مصمم هستید از کریپتو عقب‌نشینی کنید. وقتی انتقام‌های شخصی را وارد بازار بیت کوین می‌کنید، نام کریتو را لکه‌دار کرده و آینده آن را دستخوش تغییر می‌کنید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

اولین خبر پاییزی هفته: کوین بیس کمیسیون را به چالش می‌کشد

کوین بیس

کمیسیون بورس اوراق بهادار مدتی است که انگشت اتهام را به سمت کریپتو گرفته است و ادعا می‌کند که ارزهای دیجیتال نمی‌توانند در دسته‌بندی اوراق جای بگیرند. صرافی کوین بیس، کمیسیون را متهم به ارائه تعریف اشتباه از اوراق کرده است و می‌گوید کمیسیون اجازه بررسی انواع گروه‌های سرمایه را ندارد. قاضی پرونده چاره‌ای جز ختم جلسه نداشته و منتظر ارائه مدارک دو طرف است. درگیری میان بازارهای بزرگ آمریکا و کمیسیون بورس اوراق بهادار می‌تواند تا سال ۲۰۲5 به طول می‌انجامد و این برای جلب اعتماد مردمی که هنوز گوش به زنگ قدرت‌های مرکزی هستند خوب نیست.

اولین خبر تابستانی هفته: گاوبازی تازه شروع شده

حرکت صعودی بیت کوین

این روزها سر و صدای گاوها غیر قابل انکار است. صدای شادی گاوها بازار را پرکرده و کسانی که بیت کوین را قبول داشتند الان مزد اعتماد خود را برداشت می‌کنند. بیت کوین خیلی بی سر و صدا روند صعودی جدید را از ۲۲ ژوئن ۲۰۲۳ شروع کرد و رکوردی را ثبت کرد که از نظر تاریخی نشان می‌دهد این ارز می‌تواند افزایش ۳۱۰ درصدی را تجربه کند. با این تفاسیر می‌توانیم تا دسامبر سال ۲۰۲۴ منتظر قیمت ۱۲۵ هزار دلاری بیت کوین باشیم.

دومین خبر زمستانی هفته: تهدید به جنگ توسط JPMorgan

جنگ با SEC بر سر ETF بیت کوین

تحلیلگر شرکت جی پی مورگان می‌گوید اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بیت کوین را به عنوان یک صندوق قابل معامله یا ETF نپذیرد، جنگ تازه‌ای شروع می‌شود.

با وجود اینکه احتمال رد شدن این درخواست ضعیف است اما این احتمال وجود دارد که کمیسیون بورس و اوراق بیت کوین را به عنوان یک سهام قابل معامله نپذیرد. پیشنهاد ایجاد صندوق قابل معامله بیت کوین از سوی شرکت بلک راک مطرح شد. بلک‌راک نام قدرتمندی در فضای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود به همین دلیل عده بسیاری به تایید این درخواست امیدوار هستند. چرا که بلک راک با تمام قدرت از درخواست خود پشتیبانی می‌کند.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

دومین خبر تابستانی هفته: جنگ به کام بیت کوین و طلا

جنگ حماس و اسرائیل و قیمت بیت کوین

از شروع جنگ اسرائیل و حماس قیمت طلا ۱۰ درصد و قیمت بیت کوین ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این روزها بشر در حال درآوردن شور یک چیز جدید است: هوش مصنوعی. هوش مصنوعی با سوالات عجیب و غریب گیج شده است و این بار باید در مورد بازار نظر بدهد. در همین راستا بشر کنجکاو، نظر چت جی پی تی را در مورد عملکرد طلا و بیت کوین در زمان این نبرد جویا شد. معلوم شد هوش مصنوعی باور دارد که هر دو دارایی می‌توانند ذخیره امنی برای روزهای پرتلاطم بازار باشند اما تفاوت اصلی در تجربه بیت کوین است. به گفته هوش مصنوعی بیت کوین هنوز در شرایط سخت آزموده نشده است.

سومین خبر تابستانی هفته: موج کریپتو در کره جنوبی

خرید ارز دیجیتال در کره جنوبی

۱۰ درصد از جمعیت کره جنوبی یعنی چیزی در حدود ۶ میلیون نفر، در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند. بخش عمده معاملات این بازار در صرافی‌های متمرکز کره‌ای انجام می‌شود. جالب اینجاست که مردم این کشور علاقه بسیار زیادی به ارز دیجیتال Loom دارند. ۶۲ درصد از مردم روی این ارز سرمایه‌گذاری کردند، ۵۵ درصد روی eCash و ۴۳ درصد روی Flow. کره‌ای‌ها سلیقه عجیبی در انتخاب ارز دیجیتال دارند اما این چیزی از علاقه آنها به سرمایه‌گذاری در این بازار کم نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید