چگونه اتریوم بخریم و چگونه در خرید اتریوم از صرافی امنیت سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهیم؟ آیا همه صرافی‌ها شرایط مناسبی برای خرید ارز دیجیتال اتریوم دارند و یا اینکه اگر به فکر خرید اتریوم هستیم، حتماً باید سراغ پلتفرم‌های خاصی برویم؟ سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کاربران ایرانی شده و پتانسیل بالای سودآوری این بازار باعث شده تا خیلی‌ها به دنبال وارد کردن سرمایه‌های خود به آن باشند. اما مسیر سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی چالش‌هایی را هم به دنبال دارد و شما باید قبل از هر چیزی موانع و چالش‌های پیش روی خود را بردارید. رسیدن به پاسخ پرسش چگونه اتریوم بخریم یکی از راه‌حل‌هایی است که شما را در این مسیر کمک خواهد کرد.

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر جهان بعد از بیت کوین حتی نسبت به آن برگ برنده‌ای هم دارد و آن هم پتانسیل سودآوری بیشتر اتریوم نسبت به بیت کوین در آینده است. رشدهای قیمتی بالای بیت کوین باعث شده تا عملاً هر چند اطمینان نسبت به سودآوری آن بیشتر باشد، اما پتانسیل کمتری را برای رشد‌های قیمتی آن در نظر بگیریم. در این بین کسانی که ریسک‌پذیری بالاتری دارند، می‌توانند سراغ اتریوم بروند و سرمایه‌گذاران بازارهای مطمئن‌تر هم می‌توانند بیت کوین را برای خرید انتخاب کنند. اما سوال مهم اینجاست که اصلاً چگونه اتریوم بخریم و برای خرید دومین ارز دیجیتال برتر جهان چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ در آکادمی تبدیل در کنار شما هستیم تا پاسخ این سوال را مو به مو و جز به جز برای شما بیان کنیم.

چگونه اتریوم بخریم

اگر از کسی که در کیف پول خود اتریوم داشته باشد بپرسید که چگونه اتریوم بخریم احتمالاً شما را ترغیب به خرید اتریوم از خودش خواهد کرد. اگر از یک صرافی داخلی ارز دیجیتال بپرسید که چگونه اتریوم بخریم مطمئناً پاسخی جز استفاده از پلتفرم خود صرافی را پیدا نخواهید کرد. مطمئناً اگر از کسانی که به نوعی در فرایند خرید و فروش اتریوم در ایران سودی می‌برند، در این باره سوال کنید، پاسخ آنها معطوف به ارائه خدمات خودشان خواهد بود. اما با توجه به اهمیتی که انتخاب نحوه خرید و فروش اتریوم در ایران دارد لازم است تا شما کاملاً آگاهانه به این موضوع بیندیشید و پاسخی را انتخاب کنید که از هر نظر برای شما ایده‌آل باشد.

خرید اتریوم از صرافی

ویژگی‌هایی که باعث می‌شود تا فرایند خرید اتریوم برای شما در بهترین شرایط ممکن رخ دهد را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

 • قیمت اتریوم باید دقیقاً مشابه با قیمت جهانی آن باشد.
 • امنیت خرید شما حتماً باید تضمین شده باشد.
 • کارمزدها و هزینه‌های اضافی خرید حتماً باید منطقی و متناسب با شرایط کارمزدها در بازار جهانی باشد.
 • امکان خرید و فروش اتریوم بر حسب نیاز خود شما از طریق پرداخت تومانی یا تتری فراهم شده باشد.
 • امکان نقل‌وانتقال اتریوم بعد از خرید برای شما وجود داشته باشد.
 • به راحتی بتوانید اتریوم‌های خریداری شده را در یک محیط کاملاً ایمن بعد از خرید نگهداری کنید.
 • امکان خرید اتریوم در حجم‌های دلخواه برای شما در دسترس باشد و که این موضوع نیازمند نقد شوندگی بالای پلتفرم مورد نظر برای خرید اتریوم خواهد بود.
 • تعداد کاربران بالای یک پلتفرم نیز ویژگی دیگری است که باعث می‌شود تا خرید اتریوم برای شما ساده‌تر و در دسترس‌تر باشد.

خوب حالا با بیان این نکات عملاً شرایط خرید اتریوم برای شما تخصصی‌تر شد و دیگر نمی‌توانید همان نگاه اولیه و آماتورگونه را به شرایط خرید و فروش اتریوم در ایران داشته باشید. با تکیه بر این معیارها شما می‌توانید پاسخ بهتری برای سوال چگونه اتریوم بخریم‌ پیدا کنید و در نهایت خرید خود را به گونه‌ای انجام دهید که در قدم اول هیچ چالشی برای شما رخ ندهد. البته نکات دیگری هم در این باره اهمیت دارند که در ادامه آنها را نیز برای شما بررسی خواهیم کرد.

خرید و فروش اتریوم در ایران

در نهایت نتیجه‌گیری برای اینکه چگونه اتریوم بخریم بایستی ما را به سمت یک پلتفرم و مسیر مناسب برای خرید این ارز دیجیتال بکشاند. اما سوال اینجاست که آیا همیشه خرید و فروش اتریوم در ایران به صرافی‌های داخلی می‌رسد و آیا امکان خرید این ارز دیجیتال از طریق خدمات صرافی‌های خارجی برای ما وجود نخواهد داشت؟ هرچند ما در تبدیل به عنوان یکی از معتبرترین صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال امکان خرید اتریوم را برای کاربران ایرانی فراهم کرده‌ایم، اما قرار نیست واقعیت‌ها را در این باره از شما پنهان نگه داریم.

خرید اتریوم

واقعیت این است که امکان خرید و فروش اتریوم در ایران هم از طریق خدمات صرافی‌های خارجی و هم از طریق خدمات صرافی‌های داخلی وجود دارد. اگر شما به دنبال یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل بر روی اتریوم هستید و تمایل دارید تا آن را برای یک بازه زمانی طولانی نگهداری کرده و از پتانسیل سودآوری آن استفاده کنید، حتماً لازم است مزیت‌ها و معایب خرید اتریوم از صرافی خارجی و داخلی را دانسته و آنها را در دو کفه مختلف یک ترازو بگذارید. در ادامه سعی کرده امتحان نحوه خرید و فروش اتریوم را در هر دوی این شرایط برای شما ارزیابی کنیم.

1- خرید اتریوم از صرافی خارجی

برای خرید اتریوم از طریق خدمات یک صرافی خارجی لازم است تا شما ابتدا در یک صرافی داخلی حساب باز کرده و پول خود را به تومان در حساب خود وارد سازید. با توجه به اینکه امکان نقل‌وانتقال تومان به حساب صرافی خارجی برای خرید اتریوم وجود ندارد، از این جهت شما بایستی در مرحله اول پول خود را به تتر تبدیل کرده و سپس تترهای خود را به حساب صرافی خارجی انتقال دهید. در قدم بعدی هم باید در پلتفرم خارجی مورد نظر در بازار اتریوم به تتر اقدام به خرید اتریوم و در نهایت دست به انتقال اتریوم‌های خود به کیف پول ارز دیجیتال خود بزنید.

موضوع هرچند آنقدرها هم پیچیده به نظر نمی‌رسد، اما به هر حال چند مرحله اقدام برای خرید اتریوم از طریق خدمات صرافی خارجی هزینه‌های بسیار زیادی روی دست شما باقی خواهد گذاشت. از انتقال پول به حساب صرافی داخلی و انجام یک تراکنش بانکی گرفته تا خرید تتر، انتقال تتر به صرافی خارجی، خرید اتریوم در صرافی خارجی و انتقال اتریوم به کیف پول ارز دیجیتال همگی دارای کارمزدهای خاص خود خواهند بود.

پس اگر شما از سدهای بزرگی مانند امکان بلوکه شدن دارایی کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی یا استفاده از خدمات پلتفرمی که کاربران ایرانی را تحریم نکرده باشد، به هر شکل ممکن عبور کنید حتماً باید فکری به حال هزینه‌های خرید اتریوم از صرافی خارجی نمایید.

2- خرید اتریوم از صرافی داخلی

خرید در صرافی داخلی هم برای شما هزینه بر خواهد بود، اما این کجا و آن کجا. اگر بگوییم بهترین مسیر برای سوال چگونه اتریوم بخریم استفاده از خدمات صرافی‌های معتبر داخلی است، چندان بی‌راه نگفته‌ایم. در فرایند خرید ارز اتریوم از صرافی داخلی شما تنها می‌بایست هزینه تراکنش بانکی برای واریز پول به حساب صرافی و کارمزد خرید اتریوم با تومان را پرداخت کنید. هم مراحل خیلی ساده‌تر است و هم اینکه کارمزدها به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد. فقط موضوع مهم انتخاب یک پلتفرم داخلی معتبر و کاملاً ایمن است.

نحوه خرید اتریوم از صرافی

نحوه خرید اتریوم از صرافی به نوع خدمات ارائه شده از سوی پلتفرم مورد نظر شما دارد. در صرافی تبدیل شما می‌توانید از سه روش برای خرید اتریوم استفاده کنید.

خرید ارز اتریوم

 • خرید اتریوم در بازار اتریوم به تتر
 • خرید اتریوم در بازار اتریوم به تومان
 • خرید اتریوم در خدمات خرید آسان ارز دیجیتال

حالا اینکه کدام روش برای شما مناسب‌تر است بسته به هدف شما از خرید این ارز دیجیتال و میزان تسلط شما به سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال خواهد داشت. اگر به دنبال خرید اتریوم در یک قیمت کاملاً مشخص هستید، بازارهای تتری و تومانی گزینه مناسبی برای شما خواهند بود و اگر به دنبال خرید اتریوم و نگهداری از آن برای بازارهای زمانی طولانی هستید، انتخاب هر یک از این روش‌ها برای شما منطقی هست.

خرید سریع اتریوم

خیلی‌ها هم در میان پاسخ‌های سوال چگونه اتریوم بخریم به دنبال سریع‌ترین روش هستند. خرید سریع اتریوم آن هم با ایمن‌ترین شرایط ممکن با استفاده از خدمات خرید آسان برای شما در دسترس است. در این خدمات در پلتفرم‌هایی مانند تبدیل که امکان خرید آسان اتریوم را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند، تنها کافیست بعد از انتخاب اتریوم برای خرید حجم مورد نظر خود را هم تعیین کنید تا در کمتر از چند ثانیه خرید شما نهایی شود.

خرید اتر

برای کسانی که در خرید اتریوم عجله دارند و به دنبال این هستند که هرچه زودتر و قبل از جاماندن از بازار، سرمایه‌گذاری خود را قطعی نمایند استفاده از این خدمات بهترین گزینه خواهد بود. موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید خرید سریع اتریوم در تبدیل برای شما بدون هیچگونه هزینه‌ای از بابت کارمزدها خواهد بود.

در تراست والت چگونه اتریوم بخریم

در کیف پول تراست والت هم می‌توانید اتریوم بخرید. اما اینکه در تراست والت چگونه اتریوم بخریم و چقدر باید بابت این خرید هزینه پرداخت کنید نکته بسیار مهمی است که احتمالاً شما را از این خرید پشیمان خواهد کرد. علاوه بر تمام هزینه‌هایی که برای خرید اتریوم از صرافی خارجی به آنها اشاره کردیم، در تراست والت شما باید کارمزدهای چند برابری را برای خرید این ارز دیجیتال پرداخت کنید. زیرا صرافی‌های داخلی کیف پول‌های نرم‌افزاری معمولاً به دلیل نقدینگی‌های پایین کارمزدهای بالایی را برای خدمات خود در نظر می‌گیرند. اگر باور نمی‌کنید فقط کافیست کیف پول تراست والت را باز کرده و درباره کارمزد خرید اتریوم از تیم پشتیبانی آن سوال کنید.

در متامسک چگونه اتریوم بخریم

خرید اتریوم در تراست والت

متامسک هم مسیر دیگری برای پاسخ پرسش چگونه اتریوم بخریم است. کیف پول متامسک هم دارای صرافی داخلی بوده و امکان خرید و فروش توکن‌های مختلف را برای کاربران خود فراهم می‌آورد. اما همان چالش خرید اتریوم در تراست ولت را در متامسک هم خواهید داشت. به طور کلی نه فقط اتریوم بلکه توصیه به خرید هیچ ارز دیجیتالی در صرافی‌های داخلی کیف پول‌های نرم‌افزاری نداریم. حتی خرید یک ارز دیجیتال در یک صرافی ارز دیجیتال متمرکز داخلی و انتقال آن به کیف پول‌های نرم‌افزاری به مراتب هزینه‌های کمتری برای شما به دنبال خواهد داشت.

جمع‌بندی

در انتهای این مقاله هستیم و حالا شما به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی می‌دانید که چگونه اتریوم بخریم و کدام یک از روش‌های خرید اتریوم شرایط بهتری برای شما به دنبال دارد. در انتها یک بار دیگر باید یک نکته بسیار مهم را برای خرید و سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم با شما در میان بگذاریم و آن هم دقت و توجه بسیار زیاد به امنیت سرمایه‌گذاری دارد. از هر جایی که اتریوم می‌خرید در درجه اول مطمئن شوید که هیچ تهدیدی سرمایه‌گذاری شما را به خطر نمی‌اندازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید