صندوق سرمایه گذاری پنترا، پیش بینی کرد که «روز مالیات» و پیامدهای سیاست نادرست فدرال رزرو درباره کنترل تحمیلی نرخ بهره، می تواند قیمت بیت کوین را در آینده نزدیک افزایش دهد. برای خرید بیت کوین می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال تبدیل استفاده کنید.

به نقل از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، و به گزارش کریپتو پتیتو، با وجود نوسانات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، صندوق پنترا معتقد است، قیمت بیت کوین در هفته های بعدی افزایش خواهد یافت، این شرکت سرمایه گذاری می گوید، روز مالیات«Tax Day» می تواند اولین کاتالیزور افزایش قیمت باشد . علاوه بر این، پنترا افزود، سیاست های نادرست افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر معکوسی بر رمزنگاری خواهد داشت، و همچنین صنعت ارزهای دیجیتال ممکن است، احتمالا به زودی تاثیر پذیری متقابل از بازارهای مالی سنتی را کنار گذاشته و بعنوان بازاری کاملا مستقل عمل کند.

سیگنال های امید (پایان روندهای نزولی رمزنگاری)

بررسی روند قیمتی بیت کوین نشان می دهد، که در چندین ماه اخیر روند بازار نزولی بوده است. و علی رغم انتظار تحلیلگران، متخصصان و طرفداران، بیت کوین نتوانست در پایان سال ۲۰۲۱ با قیمت ۶ رقمی(۱۰۰ هزار دلار) معامله شود و برعکس  سال را زیر ۵۰ هزار دلار به پایان رساند. حتی با آغاز سال ۲۰۲۲ بیت کوین به قیمتهای پایین تر از ۵۰ هزار دلار سقوط کرد.

ثبت نام در تبدیل

یکی از بحرانی ترین روزهای بیت کوین ۲۴ فوریه در سال ۲۰۲۲، روز «اعلام عملیات ویژه نظامی پوتین» و آغاز حمله به اوکراین بود. درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین منجر به کاهش قابل توجه قیمت این دارایی شد. علی رغم ادامه بحران و تنش بین طرف های درگیر بیت کوین توانست بازیابی مناسبی داشته و با جبران ضرر های چند روز اخیر هم اکنون در آستانه ۴۰ هزار دلار معامله شود.

صندوق پنترا در گزارش جامع خود که با عنوان مگا ترید بعدی در راه است (The next mega trade) دلایل خود را برای اینکه چرا بیت کوین می تواند، به زودی روند صعودی خود را از سر بگیرد بیان کرد. یکی از دلایل صندوق پنترا، نزدیک شدن به «روز مالیات» در ۱۸ آوریل امسال است. این شرکت با بررسی روندهای قیمتی بیت کوین دربازه های منتهی به روز مالیات یادآوری کرد، که در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ (دوره‌های بزرگ قبلی)، قیمت بیت‌کوین ۳۵ روز قبل از رویداد به ‌طور قابل ‌توجهی افزایش یافت. با این حال، بر این نکته نیز تاکید دارد که هر بار، بازار رمزنگاری در این روز بخشی از سهم خود را از دست می دهد، زیرا سرمایه گذاران برای پوشش هزینه های مالیات، مقداری دارایی رمزنگاری خود را می فروشند.

این رویداد تا حدی منطقی است. بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال تازه وارد سرمایه گذاری شده اند و می توان تصورکرد، شخص تمام سرمایه باقی مانده خود را در رمزنگاری سرمایه گذاری کرده است. با این شرایط تنها محل برای پرداخت صورت حساب مالیاتی، فروش مقداری ارز دیجیتال است. بنابراین قیمت ها در روز مالیات کاهش می یابد.

بازار رمزنگاری می تواند با کاهش تاثیرپذیری متقابل از بازارهای مالی سنتی، کاملا مستقل شود

صندوق پنترا، همچنین به سیاست های فدرال رزرو در طول همه گیری کرونا (COVID-19) اشاره کرد. این شرکت چاپ انبوه پول فیات، دستکاری اوراق خزانه و رهن اوراق قرضه را ترکیبی «به وضوح اشتباه» خواند. پنترا همچنین بانک مرکزی آمریکا را مسئول افزایش تورم و آشفتگی اقتصادی در داخل مرزهای ایالات متحده دانست. صندوق پنترا گفت آزاد شدن حباب تجمیع یافته در املاک و اوراق قرضه، فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد نرخ های بهره را حتی بیشتر افزایش دهد.

به گفته دن مورهد، مدیر عامل صندوق پنترا این خبر، تاثیر افزایش نرخ بهره را بر افول بازار رمزنگاری معکوس می کند، بنابراین افزایش بیشتر نرخ بهره خبر خوبی برای جهان دارایی دیجیتال به نظر می رسد: من قویا معتقدم که سیاست های دستوری فدرال رزرو به شرایط متفاوتر از پیش‌بینی آن ختم می شود. و افزایش نرخ‌های بهره (که فکر می‌کنم کاملاً بدیهی بوده و به وقوع خواهد پیوست) واقعاً تاثیر منفی بر رمزنگاری نخواهد گذاشت و این سیاست در بلندمدت نسبت به سایر کلاس‌های دارایی، به دلیل اثر پرچینی تورم برای دارایی های رمزنگاری و بلاکچین مثبت باشد.

متعاقباً، صندوق پنترا معتقد است که صنعت ارزهای دیجیتال به تنهایی به عنوان یک بازار مالی مستقل ظاهر می شود، و به شرایطی منتهی می شود که در آن نوسانات در بازارهای پولی سنتی دیگر نگران کننده نخواهد بود.

ثبت نام