مدیرعامل اوبر تأیید کرد تیم تحقیقات و پشتیبانی اوبر، در حال بررسی امکان پرداخت خدمات با ارزهای دیجیتال و بیت کوین است. مدیرعامل اوبر ضمن اشاره به نگرانی‌های زیست‌‌محیطی در مورد استفاده از دارایی‌های دیجیتال گفت با کاهش نگرانی‌های زیست‌محیطی و حرکت به‌سوی برنامه‌های سبز رمزنگاری، تمایل این شرکت برای استفاده از ارزهای دیجیتال بیشتر شده‌است.

به نقل از صرافی ارز دیجیتال تبدیل و به گزارش کریپتو نیوز فلش، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، روز جمعه ۱۱ فوریه در افشاگری بی سابقه ای، اعلام کرد پذیرش ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت آغاز خواهد کرد. علاقه اوبر، غول حمل و نقل هوشمند جهان به ارزهای دیجیتال، نشان از توسعه پذیرش رمزنگاری و علاقه روز افزون شرکت های و موسسات نهادی به رمزنگاری است.

اظهارات خسروشاهی روز جمعه در مصاحبه ای با بلومبرگ بیان شد. مدیر عامل اوبر در طول مصاحبه خود گفت که این شرکت ۶۸ میلیارد دلاری، درحال بررسی ارزهای دیجیتال و بیت کوین است. با این حال، اوبر مایل نیست در تصمیم گیری در مورد پذیرش دارایی های دیجیتال عجله کند.

مدیر عامل اوبر گفت که این شرکت قطعا در مقطعی، پذیرش ارزهای دیجیتال را آغاز خواهد کرد، اما تاکید کرد که اکنون شاید زمان مناسبی نباشد. خسروشاهی گفت که شرکت او همواره در حال بررسی است. مدیر عامل اوبر ضمن تاکید بر تاثیر زیست محیطی استفاده از دارایی های خاطرنشان کرد اوبر چندین معیار دیگر را نیز بررسی می کند.

لازم به ذکر است یکی از دلایل کلیدی تسلا برای تجدید نظر و تعلیق تصمیم خود برای پذیرش پرداخت با بیت کوین، به دلیل مصرف انرژی زیاد حاصل از فعالیت‌های استخراج بیت کوین بود. با این حال، پس از ممنوعیت رمزنگاری چین در سال گذشته در ماه مه ۲۰۲۱، این صنعت شاهد یک گذار بزرگ به سمت انرژی سبز بوده است. با آغاز رمزنگاری سبز بازیکنان برتر در فضای استخراج ارزهای دیجیتال نیز با برنامه های از قبیل هزینه های جبران کربن و مکانیسم اثبات سهام این تحول را سرعت بخشیده اند. مدیرعامل اوبر نیز با تاکید براین نگرانی گفت ضمن احترام به محیط زیست، مکانیسم مبادلات ارزان ارزهای دیجیتال اوبر را به سمت پذیرش رمزنگاری متمایل تر می کند.

درآمد سه‌ماهه چهارم اوبر بهبود یافته است

هفته گذشته، اوبر (Uber) درآمد سه‌ماهه چهارم خود را برای سال ۲۰۲۱ گزارش کرد. این شرکت موفق شد در چندین زمینه نتایج بهتری از حد انتظار ارائه دهد. سود هر سهم اوبر ۴۴ سنت با درآمد ۵.78 میلیارد دلار در مقابل انتظارات عمومی ۵.34 میلیارد دلار بود. درآمد خالص سه‌ماهه چهارم اوبر ۸۹۲ میلیون دلاری را گزارش شد. همچنین اوبر دارای ۱.4 میلیارد دلار سود خالص قبل از مالیات مربوط به سرمایه گذاری های سهام است.

نکته جالب اینجاست که اوبر همچنین توانسته است، با موفقیت از بحران اومیکرون (Omicron) عبور کند. رزروهای ناخالص این شرکت برای تجارت حمل و نقل خود با ۶۷ درصد افزایش سالانه، به ۱۱.3 میلیارد دلار رسید. همچنین، رزرو ناخالص برای تجارت تحویل ۳۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۱۳.4 میلیارد دلار رسید. خسروشاهی در این خصوص گفت: در حالی که سویه Omicron در اواخر دسامبر شروع به تأثیرگذاری بر تجارت ما کرد، پویایی و تحرک در حال بازگشت است و رزروهای ناخالص در هفته اخیر ۲۵٪ افزایش  ماهانه داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید