چگونه بیت کوین بخریم و آیا خرید بیت کوین در ایران قانونی است یا خیر؟ برای کسانی که علاقه‌مند به حضور در بازار ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین هستند، خبر خوبی داریم. در این مقاله قرار است صفر تا صد فرایند خرید بیت کوین را به زبانی کاملاً ساده و به صورت مرحله‌به‌مرحله برای شما تشریح کنیم. در انتهای این مقاله شما به‌راحتی می‌توانید در پلتفرم صرافی تبدیل یا هر پلتفرم دیگری بیت کوین بخرید و بفروشید. خرید و معامله BTC در ایران بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را دارید. این مقاله را از دست ندهید.

چگونه بیت کوین بخریم

خرید بیت کوین در ایران

تب‌وتاب خرید بیت کوین به حدی زیاد شده که حتی کسانی که هیچ تمایلی برای خرید این رمزارز نداشتند و سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را خیلی جذاب نمی‌دانستند، اکنون در حال جستجوی چگونه بیت کوین بخریم بوده و سرمایه‌گذاری در این بازار را دنبال می‌نمایند. اما متأسفانه بسیاری از کاربران مسیر را اشتباه رفته و با اشتباهات مختلف سرمایه‌های خود را به باد می‌دهند. در بسیاری از مواقع حتی کار به خرید بیت کوین هم نرسیده و پول و سرمایه خیلی زودتر از آن که به مرحله خرید و فروش برسد، در معرض خطرات مختلف از بین می‌رود.

امنیت مهم‌ترین ویژگی است که باید در فرایند خرید بیت کوین در دستور کار معامله‌گران ایرانی قرار بگیرد. در این باره انتخاب پلتفرم ایمن و در کنار آن رعایت نکات حرفه‌ای خرید و فروش بیت کوین را می‌توانیم مهم‌ترین عوامل در این باره در نظر بگیریم که به همه آنها در ادامه خواهیم پرداخت.

چگونه بیت کوین بخریم و بفروشیم

برای اینکه بدون خطا و در ایمن‌ترین شرایط ممکن بتوانید بیت کوین خرید و فروش کنید، لازم است تا این پروسه را طی چند مرحله انجام دهید. در ادامه این مراحل را با هم مرور می‌کنیم.

۱- انتخاب صرافی مطمئن و ایمن

اولین قدم برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین انتخاب بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش است. برای انتخاب بهترین صرافی باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید:

  • صرافی باید معتبر و شناخته شده باشد.
  • حتماً باید پلتفرم صرافی را بررسی کنید که امکان خرید و فروش رمزارز در آن ساده باشد.
  • داشتن انواع مختلف پلتفرم‌ها برای خرید از طریق سایت یا اپلیکیشن موبایلی
  • امکان خرید تنوع بالایی از توکن‌ها در آن وجود داشته باشد.
  • امکان نگهداری ایمن توکن‌ها در پلتفرم خود صرافی وجود داشته باشد.
  • حجم معاملات بیت کوین در آن بالا باشد.
  • تعداد کاربران زیادی از پلتفرم صرافی موردنظر استفاده کنند.
  • کارمزدهای معقول و بهینه شده داشته باشد.
  • حتما از خدمات صرافی مجاز استفاده نمایید.

چه در تبدیل و چه در سایر صرافی‌های داخلی حتما باید این موارد را چک کرده و بعد از حصول اطمینان برای خرید بیت کوین در آن اقدام کنید. کارمزد صرافی تبدیل در راستای احترام به حقوق مشتریان ایرانی و بالاتر بردن سطح کیفیت خدمات نیز بر اساس شرایط معاملات کاربر متغیر بوده و بسیار معقول انتخاب شده است.

۲- باز کردن حساب کاربری و احراز هویت

در قدم بعدی نوبت به باز کردن حساب کاربردی در صرافی انتخاب شده می‌رسد. در این قدم شما باید مراحل احراز هویت را بادقت طی کرده و حساب کاربری خود را ثبت نمایید. مراحل ثبت‌نام در صرافی‌ها معمولاً بسیار نزدیک به هم است، اما در برخی از صرافی‌ها می‌توانید با توضیحات ارائه شده در کمترین زمان ممکن و خیلی ساده این مراحل را طی کنید. طی‌کردن مراحل احراز هویت باعث بالاتر رفتن امنیت معاملات شما خواهد شد.

۳- انتقال پول به صرافی

مرحله بعدی خرید بیت کوین انتقال پول به حساب صرافی است. در این مرحله باید کارت بانکی خود را در حساب کاربری خود ثبت کرده و از همان کارت بانکی پول به حساب خود واریز نمایید. نحوه واریز پول به حساب کاربری در صرافی بسیار ساده است و دقیقاً مانند یک خرید آنلاین خواهد بود. در این باره ممکن است در برخی صرافی‌ها محدودیت‌هایی نیز وجود داشته باشد که در هر صرافی این محدودیت‌ها متفاوت خواهد بود و بسته به سطح کاربری خود باید آن را مشاهده نمایید.

۴- خرید بیت کوین

آخرین مرحله چالش چگونه بیت کوین بخریم در نهایت به خرید این رمزارز در پلتفرم صرافی می‌رسد. فرایند خرید بیت کوین در پلتفرم نیز بسته به صرافی انتخاب شده متفاوت است. در تبدیل می‌توانید در ساده‌ترین شرایط ممکن مراحل خرید بیت کوین را انجام دهید. دو روش خرید در تبدیل پیش روی شما است. هم می‌توانید از فرایند خرید آسان بیت کوین استفاده کنید که تنها نیاز به انتخاب حجم مورد نیاز برای خرید خواهد داشت و هم می‌توانید از بازار تومانی یا تتری برای این خرید استفاده کنید.

در خرید بیت کوین در بازار حرفه‌ای نیاز است تا علاوه بر حجم، قیمت موردنظر خود را نیز وارد کنید تا با رسیدن قیمت به عدد مدنظر شما، خرید انجام پذیرد. برای استفاده از بازار تتری نیز ابتدا باید پول خود را تبدیل به تتر کرده و سپس از تتر برای خرید بیت کوین استفاده نمایید. در صرافی تبدیل امکان تبدیل سایر رمزارزها به بیت کوین را نیز دارید. برای این منظور هم می‌توانید از بخش تبدیل ارز در خرید آسان استفاده کنید.

امن ترین روش خرید بیت کوین

خرید امن بیت کوین

همان‌طور که اشاره کردیم، امنیت کلیدی‌ترین موضوع در فرایند خرید بیت کوین است و تا زمانی که شما نسبت به امنیت خرید خود مطمئن نشدید، نباید برای آن اقدام نمایید. روش‌های مختلفی برای خرید بیت کوین پیش روی ما قرار دارد که امن‌ترین آن استفاده از خدمات یک صرافی معتبر داخلی است. خرید این رمزارز در صرافی‌های داخلی کمترین میزان کارمزدها را نیز به دنبال خواهد داشت.

باتوجه‌به اینکه معاملات بازار ارز دیجیتال در ایران بدون هیچ منع قانونی انجام می‌پذیرد، خرید بیت کوین در ایران نیز کاملاً قانونی است، ولی تحت‌تأثیر قانونی‌بودن، به‌هیچ‌وجه نباید امنیت را نادیده بگیرید. در گذشته اتفاقات ناگواری برای برخی از افراد رخ‌داده و کاربران زیادی سرمایه‌های خود را به دلیل اعتماد به پلتفرم‌های ناامن از دست داده‌اند.

همچنین برای بالاتر بردن امنیت سرمایه‌گذاری خود باید به دنبال انتخاب یک کیف پول ایمن نیز باشید. کیف پول انتخاب شده نیز باید شرایط خاصی داشته باشد. بهتر است سراغ کیف پول‌های شناخته شده و مطمئن رفته و تحت تاثیر تبلیغات مختلف قرار نگیرید. تراست والت می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای این منظور باشد.

سؤالات متداول

چگونه بیت کوین بخریم؟

برای خرید بیت کوین لازم است تا در یک صرافی داخلی حساب باز کرده و بعد از طی‌کردن مراحل احراز هویت و در کنار آن واریز پول به حساب خود، خرید را نهایی سازید.

آیا خرید بیت کوین قانونی است؟

خرید بیت کوین در ایران هیچ منع قانونی ندارد.

امن ترین روش خرید بیت کوین چیست؟

امن‌ترین روش خرید بیت کوین استفاده از خدمات یک صرافی ایمن و مطمئن داخلی است.

بهترین صرافی برای خرید بیت کوین چیست؟

برای خرید بیت کوین در ایمن‌ترین شرایط ممکن می‌توانید از خدمات ما در تبدیل استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید