آیا امکان خرید بیت کوین با پی پال وجود دارد؟ کاربران ایرانی برای خرید تتر با مستر کارت با چه چالش‌هایی روبرو هستند و آیا این خدمات برای کاربران ایرانی به صورت کاملاً عادی مانند سایر کاربران جهانی ارائه می‌شود؟ یکی از روش‌های خرید ارز دیجیتال که کمتر به آن پرداخته شده است، امکان خرید آن‌ها با استفاده از کارت ‌های اعتباری خارجی است. دقیقاً مانند فرایند یک خرید اینترنتی که در آن شما در یک فروشگاه یک محصول را خریداری می‎نمایید، امکان خرید ارز دیجیتال با کارت ‌های اعتباری خارجی نیز برای کاربران فراهم شده است. اما این روش خرید با چالشهای مختلفی روبرو است و چه کاربران ایرانی و چه کاربران خارجی برای اقدام با استفاده از این روش خرید حتما باید نکات بسیار مهمی را در نظر داشته باشند.

با فرض اینکه شرایط خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت و سایر کارت‌های اعتباری برای کاربران فراهم شده باشد، آیا این روش خرید، مقرون به صرفه خواهد بود؟ این دسته از سوالات و چالش‌ها باعث می‌شود تا فرایند خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری برای کاربران با ابهامات زیادی همراه شود. اما با توجه به اینکه این روزها صحبت درباره این روش خرید زیاد شده و حتی شاهد جستجوی کاربران ایرانی نیز برای استفاده از این روش خرید هستیم، در آکادمی تبدیل بر آن شدیم تا صفر تا صد شرایط خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت و سایر کارت های اعتباری خارجی را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری چیست؟

قبل از هر چیزی باید یک تعریف کلی درباره خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری ارائه کنیم. اصلاً خرید بیت کوین با پی پال یا خرید تتر با مستر کارت یعنی چه؟ در این روش خرید شما دقیقا همان فرآیندی را طی می‌کنید که برای خرید یک محصول یا کالا در فروشگاه اینترنتی طی خواهید کرد. در قدم اول باید محصول مورد نظر را انتخاب نمایید که در بازار رمز ارزها محصول مورد نظر معمولاً یک رمز ارز است که می‌تواند بیت کوین یا تتر یا سایر ارز‌های موجود در بازار باشد. سپس با ورود به مرحله خرید، بدون اینکه نیاز باشد تا حساب کاربری خود را شارژ کنید، با وارد کردن شماره کارت اعتباری و رمز ورود آن می‌توانید فرایند خرید خود را تکمیل نمایید.

به عنوان مثال اگر به دنبال خرید بیت کوین با پی پال هستید، تنها کافی است از پلتفرم‌هایی که چنین خدماتی را ارائه می‌کنند، در ‌بخش خرید بیت کوین، گزینه پی پال را انتخاب نموده و در نهایت در زمان پرداخت هزینه خرید و سایر هزینه‌های مرتبط، مشخصات پی پال خود را وارد کنید تا فرایند خرید تکمیل شود.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

مزیت‌های خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت

اما خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت و سایر کارت های اعتباری چه مزیتی برای کاربران به دنبال دارد و چرا اصلا این روش در میان کاربران بسیاری از کشورهای جهان رایج شده است؟ وقتی یک روش جدید برای خرید رمز ارز‌ها در پلتفرم‌های مختلف مانند صرافی‌ها به وجود می‌آید، بیشتر به دلیل نقاط ضعفی است که روش‌های قبلی داشته و کاربران با استفاده از روش‌های جدید به دنبال دستیابی به مزیت‌هایی هستند. برای خرید ارز دیجیتال با انواع کارت اعتباری خارجی یا پرفکت مانی و حتی پی پال می‌توانیم مزیت‌های زیر را تعریف کنیم:

  • در این روش خرید دیگر نیازی به واریز پول به حساب کاربری خود در یک صرافی نخواهید داشت.
  • فرایند خرید رمز ارز در این شرایط با یک مرحله کمتر نسبت به شرایط خرید عادی انجام خواهد پذیرفت که می‌تواند سرعت این عملیات را افزایش دهد.
  • در مواقعی که ممکن است قیمت یک ارز دیجیتال با نوسانات بسیار شدیدی همراه شود، این روش خرید می‌تواند به سرعت معامله‎گران را برای سرمایه‌گذاری وارد بازار نماید.
  • در این روش خرید دیگر نیازی به اعتماد به بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی نخواهید داشت و می‌توانید بعد از پرداخت پول از طریق کارت‌‌های اعتباری رمز ارزهای خود را به کیف پول خود انتقال دهید.

چالش‌های خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری

در کنار تمام مزیت‌هایی که برای خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا پرفکت مانی و سایر انواع کارت اعتباری به آنها اشاره کردیم، چالش‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد که حتما باید این چالش‌ها را با شما در میان بگذاریم. نکاتی که در ادامه به عنوان چالش‌های خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری به آنها اشاره می‌کنیم در برخی از فاکتورها تنها برای کاربران ایرانی مطرح هستند و برخی از آنها نیز برای تمام کاربران در سطح بین‌المللی تعریف می‌شوند.

عدم پشتیبانی همه کارت‌های اعتباری از این خدمات

اولین چالشی که برای این روش خرید در بازار ارز‌ها مطرح است، عدم پشتیبانی همه کارت ‌های اعتباری از چنین خدماتی می‌باشد. بسیاری از بانک‌ها در سرتاسر اروپا و آمریکا صراحتاً اعلام کردند که امکان خرید ارز دیجیتال با استفاده از کارت ‌های اعتباری ارائه شده از سوی آنها وجود ندارد و به همین دلیل شما نمی‌توانید از طریق تمام کارت ‌های اعتباری موجود برای این روش خرید اقدام کنید.

عدم پشتیبانی همه صرافی‌ها

در کنار این که بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی امکان خرید ارز دیجیتال را با استفاده از کارت ‌های اعتباری صادر شده از سوی خود را فراهم نمی‌آورند، بسیاری از صرافی‌ها نیز چنین خدماتی ندارند و شما نمی‌توانید از پلتفرم تمام صرافی‌ها برای خرید تتر با مستر کارت یا خرید بیت کوین با پی پال استفاده کنید.

تحریم کاربران ایرانی برای تهیه کارت اعتباری

به دلیل شرایط موجود، کاربران ایرانی برای تهیه انواع کارت اعتباری خارجی با محدودیت روبرو هستند و از این بابت تحریم‌هایی وجود دارد که مانع از استفاده کاربران ایرانی از این خدمات می‌شود. البته روش‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها وجود دارد که خود استفاده از این روش‌ها می‌تواند معایب بسیار زیادی داشته باشد و باعث ایجاد خطراتی برای سرمایه‌های کاربران ایرانی نیز گردد.

تحریم کاربران ایرانی برای خرید با کارت اعتباری در صرافی‎ها

صرافی‌هایی که امکان خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا سایر کارت های اعتباری را فراهم کرده‌اند، به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهند و به نوعی کاربران ایرانی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند که این موضوع چالش استفاده از این روش خرید ارز دیجیتال را برای ایرانی‌ها چندین برابر بیشتر هم کرده است. البته برای استفاده از خدمات این دسته از صرافی‌ها نیز روش‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها وجود دارد که استفاده از این روش‌ها باعث می‌شود تا شما هم زمان دو چالش بسیار بزرگ دور زدن تحریم صرافی‌ها و دور زدن تحریم بانک‌ها و موسسات مالی را خود داشته باشید.

افزایش قابل توجه هزینه‌های خرید ارز دیجیتال

در فرایند خرید ارز دیجیتال با انواع کارت اعتباری و پرفکت مانی ممکن است هزینه‌های شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا نماید. البته منظور ما از افزایش این هزینه‌ها همان کارمزد‌های معمول خرید ارز دیجیتال نیست و علاوه بر آن، لازم است تا شما هزینه‌های دیگری را نیز بپردازید و حتی در بسیاری از موارد لازم است تا پیش‎پرداخت‎هایی را نیز برای خرید رمز ارز مورد نظر خود پرداخت کنید. البته خود کارمزد خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری نیز به میزان قابل توجهی زیاد است و معمولاً شما لازم است تا ۳ درصد از کل مبلغ تراکنش را به عنوان کارمزد در این روش خرید پرداخت کنید. مقایسه کنید با کارمزد خرید ارز دیجیتال در صرافی تبدیل که تنها 0.25 درصد کل مبلغ تراکنش در فرایند خرید آسان است.

ریسک‌های مربوط به تهیه کارت اعتباری از طریق شرکت‌های واسط

برای دسترسی به کارت ‌های اعتباری کاربران ایرانی مجبور به استفاده از خدمات شرکت‌های واسط هستند که خود این شرکت‌ها تبدیل به یک چالش بزرگ شده و ممکن است تا شرایطی را به وجود آورند که تمام دارایی‌های کاربران از دست برود.

خطرات مربوط به انتشار مشخصات کارت اعتباری

همچنین خرید ارز دیجیتال با استفاده از کارت اعتباری ممکن است باعث قرار گرفتن اطلاعات کارت اعتباری شما در معرض خطر شود. بنابراین بسیار مهم است که شما حتماً بررسی‌های کامل و جامعی را درباره پلتفرم مورد نظر برای خرید ارز دیجیتال با استفاده از کارت اعتباری را داشته باشید تا در نهایت در یک فرایند خرید جعلی نه دارایی‌های خود را از دست بدهید و نه مشخصات کارت اعتباری شما به دست افراد کلاهبردار بیفتد.

مراحل خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری

با مزیت‌ها و معایب خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت و پرفکت مانی و سایر کارت های اعتباری آشنا شدید و اکنون به خوبی می‌دانید که اگر از این روش برای خرید رمز ارز‌های مورد نظر خود مانند بیت کوین یا تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید، چه چالش‌های پیش روی شما قرار خواهد گرفت؛ اما با فرض اینکه شما تمام بررسی‌های خود را انجام داده و شرایط لازم برای خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری را برای خود فراهم کرده باشید، برای این روش خرید چه مراحلی را باید طی کنید:

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

تهیه کارت اعتباری معتبر و مناسب برای خرید ارز دیجیتال

در اولین قدم شما به عنوان یک کاربر ایرانی امکان تهیه مستقیم کارت اعتباری از طریق بانک‌های خارجی و موسسات مالی مختلف را ندارید و برای این منظور لازم است تا اقدام به تهیه کارت اعتباری معتبر از طریق شرکت‌های واسط کنید که این موضوع البته باید با یک بررسی کامل انجام پذیرد تا گرفتار شرکت‌های کلاهبردار در این زمینه نشوید. همچنین این مرحله از فرایند خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری ممکن است هزینه‌هایی را نیز روی دست شما باقی بگذارد. از این گذشته باید دقت داشته باشید که حتماً به دنبال تهیه انواع کارت اعتباری باشید که امکان خرید ارز دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کرده باشند. مستر کارت، ویزا کارت، پی پال و همچنین پرفکت مانی از جمله گزینه‌هایی هستند که در حال حاضر در این زمینه بسیار رایج شده‌اند.

ثبت نام در صرافی ارائه دهنده خدمات خرید با کارت اعتباری

در قدم دوم لازم است تا شما در یک صرافی خارجی ارائه دهنده خدمات خرید با کارت اعتباری ثبت نام نمایید و وارد حساب کاربری خود در صرافی مورد نظر شوید. برای این منظور هم ممکن است با چالش‌هایی مانند نیاز به احراز هویت مخصوصاً در صرافی‌هایی که به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند روبه‌رو شوید که ریسک این روش خرید را برای شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

تکمیل خرید با رعایت نکات تحریمی

در نهایت در آخرین مرحله شما باید با در نظر گرفتن تحریم‌های اعمال‌شده از سوی صرافی‌ها و موسسات مالی مختلف فرآیند خرید خود را با کارت اعتباری به پایان برسانید و تمام تلاش خود را معطوف به لو نرفتن محل سکونت خودتان یعنی ایران نمایید. به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از VPN آی پی ثابت و یا VPS شرایط مذکور را برای خود ایجاد نمایید.

مراحل خرید بیت کوین با پی پال

در حال حاضر محبوب‌ترین ارز دیجیتال در فرایند خرید با کارت اعتباری پادشاه رمز ارز‌ها یعنی بیت کوین است و شما می‌توانید برای خرید بیت کوین با پی پال از خدمات صرافی‌ها و پلتفرم‌های مختلفی استفاده نمایید. همان مراحلی که در بالا برای خرید ارز دیجیتال با کارت اعتباری به آنها اشاره کردیم در خرید بیت کوین با پی پال نیز باید مدنظر قرار بگیرد. البته نکته‌ بسیار مهم در این فرآیند خرید، بررسی شرایط شرکت‌های واسط عرضه‌کننده خدمات پی پال و همچنین دقت به نکات مربوط به استفاده از خدمات صرافی‌هایی است که کاربران ایرانی را تحریم کرده و استفاده از خدمات آنها ممکن است باعث از بین رفتن تمام دارایی‌های شما در بازار شود.

شرایط خرید تتر با مستر کارت

همچنین خرید تتر با مستر کارت نیز یکی دیگر از انتخاب‌های بسیاری از کاربران در این روش خرید است که به دلیل ارائه خدمات مستر کارت در این زمینه، امکان آن فراهم آمده است. برای خرید تتر با مستر کارت به حجم خرید خود دقت داشته باشید و این حجم خرید را با حداکثر مبلغ سرمایه‌گذاری در صرافی‌های مختلف بدون احراز هویت مقایسه کنید تا از این نظر دچار چالش خاصی نگردید. همچنین نکته بسیار مهم درباره شرایط خرید تتر با مستر کارت این است که کلاهبرداری‌های زیادی در این زمینه به وجود آمده و بارها و بارها شنیده‌ایم که کاربران مشخصات و اطلاعات مستر کارت خود را با عضویت در سایت‌ها و پلتفرم‌های کلاهبرداری از دست داده و تمام دارایی‌های آنها از بین رفته است.

خرید ارز دیجیتال با پرفکت مانی

خرید ارز دیجیتال با پرفکت مانی چالش‌های کمتری نسبت به خرید تتر با مستر کارت یا خرید بیت کوین با پی پال دارد و شما با استفاده از این روش می‌توانید از خدمات پلتفرم‌های بیشتری استفاده کنید. اما دقت به نکات مربوط امنیت خرید ارز دیجیتال در این روش نیز اهمیت خاص خود را خواهد داشت.

منابع:

Forbes

The Balance

دیدگاهتان را بنویسید