wbtcicon

قیمت و خرید bch

Buy/Sell Wrapped Bitcoin (WBTC)
wbtcicon
خرید آسان  رپد بیتکوین

نمودار قیمت

بازه‌ی زمانی نمودار

1 روز

1 هفته

1 ماه

تبدیل رپد بیتکوین به تومان

IRTicon تومان

قیمت تقریبی

1 رپد بیتکوین = 1,885,689,814 تومان

WBTCicon رپد بیتکوین
خرید رپد بیتکوین
ringing bell اطلاع از تغییر قیمت رپد بیتکوین
شروع معامله حرفه‌ای

ارزهای پرسود (24 ساعت اخیر)

تبدیل، بهترین انتخاب معامله‌گر ایرانی
برداشت آنی در ۱ دقیقه
۵۱۰ + بازار معاملاتی
۲۴ ساعته پشتیبانی
۵۰۰,۰۰۰ + کاربر فعال
پیوستن به تبدیل

رپد بیتکوین (WBTC) یکی از توکن‌هایی است که از الگوی ERC-20 پیروی می‌کند که از سوی بیتکوین (BTC) با نسبت 1:1 پشتیبانی می‌شود. به بیانی ساده‌تر، ارز دیجیتال WBTC امکان همکاری بین بیتکوین و اتریوم را فراهم می‌کند و به انتقال نقدینگی از بیتکوین به شبکه اتریوم کمک می‌کند. رپد بیتکوین کاربران را قادر می‌سازد تا قابلیت برنامه‌ریزی اتریوم را با ارزش بیتکوین ترکیب کنند.

در این مقاله قصد داریم از سیر تا پیاز رپد بیتکوین را برای شما توضیح دهیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید!

رپد بیتکوین ( WBTC) چیست؟

ارز رپد بیت کوین

رپد بیتکوین یک توکن ERC-20 محسوب می‌شود که ارزشی برابر با بیتکوین دارد. می‌توان گفت که به‌صورت یک به یک از سوی بیتکوین پشتیبانی می‌شود. این ارز دیجیتال می‌تواند در نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApps) به‌کار رود و کاربران را قادر می‌سازد که از بیتکوین در اکوسیستم اتریوم استفاده کنند. نرم‌افزارهای مالی می‌توانند تراکنش‌های توکن WBTC را با سرعت بیشتری پردازش کنند، چراکه دیگر نیازی به انجام محاسبات در بلاکچین‌های مختلف نیست.

هم‌اکنون انواع گوناگونی از ارزهای دیجیتال وجود دارند که رپد (Wrapped)شده‌اند. مثلاً، تعداد اندکی از استیبل‌کوین‌ها مانند تتر ( USDT ) و یو. اس. دی. کوین ( USDC ) رپد شده‌اند.

در پلتفرم رپد بیتکوین چندین نقش مختلف تعریف شده است که هرکدام را در ادامه به‌طور مجزا توضیح خواهیم داد.

متولی ( Custodian )

این نقش را پلتفرم یا سازمانی بر عهده دارد که از توکن‌های بیتکوین شما نگهداری ‌کند. این سازمان همان بیت‌گو ( BitGo ) است که در سطح دنیا از اعتبار و شهرت بسیاری برخوردار است.

تاجر ( Merchant )

این نقش بر عهده نهاد یا سازمان صادرکننده توکن‌های رپدشده بیتکوین است. کاری که این سازمان انجام می‌دهد ساخت و سوزاندن توکن‌ها است. پلتفرم‌های کایبر نتورک ( Kyber Network ) و ریپابلیک پروتکل ( Republic Protocol ) این نقش را برعهده دارند.

کاربر (User)

در پلتفرم رپد بیتکوین منظور از کاربر فردی است که بیتکوین خود را قفل می‌کند تا در ازای آن، برای او رپد بیتکوین صادر شود.

ماهیت غیرمتمرکز پلتفرم رپد بیتکوین ( Wrapped Bitcoin ) با نگاهی به این نقش‌ها مشخص می‌شود.

تاریخچه پیدایش رپد بیتکوین ( WBTC )

ژانویه 2019 بود که پروتکل WBTC راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی رپد بیتکوین، رساندن نقدینگی از بیتکوین به اتریوم بود. پس از گذشت 18 ماه از راه‌اندازی رپد بیتکوین، کاربران بیش از 800 میلیون دلار بیتکوین را تبدیل به WBTC کردند.

کنترل پروتکل رپد بیتکوین را یک سازمان مستقل غیرمتمرکز ( DAO ) برعهده دارد که از 17 سرمایه‌گذار تشکیل شده‌ است.

رپد بیتکوین ( WBTC) چگونه معروف و محبوب شد؟

توکن‌ رپد بیتکوین کاربردهای بسیاری دارد که باعث محبوبیت آن نیز شده است. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

 1. قابلیت استفاده از دارایی‌های بیتکوین در اکوسیستم دیفای همراه‌ با حفظ ارزش بیتکوین
 2. امکان کسب سود صرافی‌های غیرمتمرکز از ایجاد جفت‌های رپد بیتکوین جهت این‌که بازار بیتکوین را در پلتفرم خود شبیه‌سازی کنند. معامله‌گران بسیاری تنها بیتکوین خرید و فروش می‌کنند و اضافه شدن رپد بیتکوین به لیست جفت‌های معاملاتی صرافی‌های غیرمتمرکز، نقش برجسته‌ای در جذب این معامله‌گر‌ها دارد.
 3. استفاده از WBTC با زنجیره‌های جانبی و سواپ اتمی، امکان معاملات بهتر بین ارزهای دیجیتال گوناگون را فراهم می‌کند. مثلاً، اگر بیتکوین خود را به WBTC تبدیل کنید، می‌توانید از این توکن‌ها برای تبدیل بیتکوین به یک ارز دیجیتال با الگوی ERC-20 در بلاکچین اتریوم استفاده کنید و پس از آن، با پس دادن توکن‌های ERC-20، آن ارز دیجیتال دیگر را به‌ جای بیتکوین قفل‌شده دریافت کنید.

هدف از خلق رپد بیتکوین ( WBTC)

همان‌طور که در بخش قبل اشاره شد، رپد بیتکوین کاربردها و امکانات فراوانی دارد. این توکن با این هدف ایجاد شد که تعداد بیشتری از دارندگان بیتکوین را به اکوسیستم دیفای جذب کند.

همچنین رپد بیتکوین طراحی شد تا پلی بین کاربران بیتکوین برای تزریق نقدینگی به اکوسیستم‌های دیفای و نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز ایجاد کند.

ارزش رپد بیتکوین چگونه تعیین می‌شود؟

از آن‌جایی‌که رپد بیتکوین نسبت ۱:۱ با ارز دیجیتال بیتکوین دارد، از قیمت آن نیز پیروی می‌کند. عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیتکوین، قیمت رپد بیتکوین را نیز تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

قابلیت‌ها و مزایای رپد بیتکوین

خرید WBTC

در ادامه به چند مورد از مزایای رپد بیتکوین می‌پردازیم.

نقدینگی

توکن WBTC ابزار مفیدی محسوب می‌شود، چراکه این قابلیت را دارد تا نقدینگی بیشتری در بازار ایجاد کند. با گسترده ‌شدن وجوه در بسیاری از حوزه‌ها، گاهی نقدینگی لازم برای عملکرد بهینه فراهم نیست. ارز دیجیتال WBTC این نقدینگی موردنیاز را فراهم می‌کند.

استیکینگ

استیکینگ توکن‌ها یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های حوزه DeFi به‌شمار می‌رود. پروتکل‌های اثبات سهام کاربران را قادر می‌سازند تا در مدت‌زمان معینی وجوه خود را در یک قرارداد هوشمند و در ازای بخشی از پاداش‌های بلوک شبکه قفل کنند. کاربران از طریق مبادله BTC با WBTC می‌توانند در پلتفرم‌هایی مانند کوین‌لیست ( CoinList ‌ ) پاداش دریافت کنند.

کشت سود

کشت سود یکی دیگر از فعالیت‌های محبوب در حوزه DeFi محسوب می‌شود. بسیاری از پروتکل‌ها کاربران را قادر می‌سازند تا با استفاده از ارز دیجیتال خود وام بگیرند و سود کسب کنند. پلتفرم‌هایی مانند کامپوند ( Compound ) این امکان را برای دارندگان ارز دیجیتال فراهم می‌کنند تا از طریق وام‌دهی رپد بیتکوین به سایر کاربران شبکه، درآمدی غیرفعال کسب کنند.

معاملات مارجین

گاهی معامله‌گران دوست دارند با مارجین معامله کنند. منظور از معاملات مارجین، قرض گرفتن پول جهت استفاده آن در معاملات است. معامله مارجین می‌تواند بازدهی اهرمی را به‌دنبال داشته باشد. با این وجود، برعکس این امر نیز می‌تواند اتفاق بیفتد و معامله‌گران بیش از آن‌ مقداری که سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ضرر کنند.

معامله‌گران دیفای با استفاده از WBTC در صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانند بیتکوین را به‌صورت مارجین معامله کنند. دارندگان رپد بیتکوین با وام دادن ارز دیجیتال خود به پروتکل، می‌توانند کارمزد کسب کنند و سایر کاربران با استفاده از رپد بیتکوین آن‌ها معاملات مارجین را آغاز کنند.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال WBTCچه کسانی هستند؟

این سؤال را در رابطه با رپد بیتکوین باید به‌شکل دیگری پرسید! چراکه پشت‌پرده رپد بیتکوین تنها افراد ننشسته‌اند بلکه سازمان‌ها رپد بیتکوین را راه‌اندازی کرده‌اند. ارز دیجیتال WBTC پروژه مشترک سه سازمان به نام‌های بیت‌گو ( BitGo )، کایبر نتورک ( Kyber Network ) و رن ( Ren ) است. جالب است بدانید که پروژه WBTC تنها یکی از اقدامات این تیم است، چراکه آن‌ها پروژه بزرگ‌تری به نام رپد توکنز ( Wrapped Tokens ) را در پیش دارند. در صفحه رسمی WBTC می‌توانید اطلاعات بیش‌تری در رابطه با این شرکت‌ها کسب کنید.

امنیت شبکه رپد بیتکوین چگونه است؟

امنیت توکن‌های WBTC را بلاکچین اصلی آن، یعنی اتریوم، تأمین می‌کند. اتریوم نیز به‌نوبه خود توسط الگوریتم اثبات کار ات هش ( Ethash ) محافظت می‌شود.

چه تعداد توکن رپد بیتکوین در گردش است؟

ارزش بازار توکن رپد بیتکوین 3,057,870,465 دلار است. هم‌اکنون در تاریخ ۲ ژانویه 2023، تعداد 183,148 واحد WBTC در گردش است. قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال را می‌توانید در صرافی تبدیل بررسی کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال رپد بیتکوین

در حال حاضر، بازار ارز دیجیتال رپد بیتکوین برای هم‌وطنان ایرانی در صرافی تبدیل فراهم است. برای آغاز خرید و فروش ارز دیجیتال رپد بیتکوین به سایت تبدیل مراجعه کنید.

نحوه خرید رپد بیتکوین از صرافی تبدیل

برای خرید ارز دیجیتال رپد بیتکوین در صرافی تبدیل باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. وارد کردن شماره تلفن همراه، اطلاعات شخصی و به‌طور کلی ثبت‌نام و احراز هویت
 2. ورود به کیف پول و افزایش میزان موجودی به تومان
 3. انتخاب بین بازارهای تتری یا تومانی
 4. ثبت سفارش

چگونه رپد بیتکوین را نگهداری کنیم؟

ارز دیجیتال WBTCرا می‌توان هم در کیف پول‌های سخت‌افزاری و هم در کیف پول‌های نرم‌افزاری نگهداری کرد. اما از آن‌جایی ‌‌که امنیت دارایی‌ها یکی از دغدغه‌های هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال است، در بخش بعدی فهرستی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال WBTC را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

انواع کیف پول رپد بیتکوین

 • کیف پول تراست والت ( trust wallet )
 • کیف پول متامسک ( Metamask)
 • کیف پول اکسودوس ( Exodus )
 • کیف پول اتمیک ( Atomic )

کیف پول‌های ارز دیجیتالی که در بخش بالا نام بردیم، چند نمونه از محبوب‌ترین کیف پول‌هایی امن هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید به‌آسانی ارز دیجیتال رپد بیتکوین را ذخیره کنید و در صورت نیاز آن را انتقال دهید. ناگفته نماند که صرافی تبدیل نیز از کیف پول اختصاصی برخوردار است که کاربران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

کارمزد خرید و فروش رپد بیت کوین

معامله رپد بیت کوین در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای بررسی صفحه کارمزدهای تبدیل کلیک کنید.

مزایای خرید و فروش WBTCدر صرافی تبدیل

یکی از مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل، کیف پول اختصاصی آن است. با استفاده از کیف پول اختصاصی تبدیل می‌توانید با خیال راحت ارزهای رپد بیتکوین خود را نگهداری ‌کنید. همچنین، صرافی تبدیل از رابط کاربری جذاب و پیشرفته‌ای برخوردار است و ابزارهای معاملاتی خاصی ازجمله OCO و حد ضرر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

علاوه‌بر امنیت بالا، رابط کاربری پیشرفته و کیف پول اختصاصی، برای خرید و فروش ارز دیجیتال رپد بیتکوین در صرافی تبدیل می‌توانید از نرم‌افزار اختصاصی گوشی تبدیل استفاده کنید. در این صورت، فرآیند انجام معاملات بسیار آسان‌تر خواهد بود.

آیا خرید رپد بیتکوین بدون احراز هویت ممکن است؟

کافی است نگاهی به تاریخچه‌ دنیای ارزهای دیجیتال بیندازید تا دریابید کلاه‌برداری‌های گسترده‌ای در این بازار رخ داده است. هکرها و افراد سودجو هر لحظه در کمین‌اند تا سرمایه‌گذاران تازه‌وارد را در به‌ دام بیندازند و سرمایه‌‌ آن‌ها را یک‌شبه به تاراج ببرند!

نگران نباشید! یکی از راه‌حل‌های مهم را در اختیار شما می‌گذاریم تا آگاهانه به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. صرافی‌های بسیاری وجود دارند که ادعا می‌کنند بدون نیاز به احراز هویت ارز دیجیتال می‌فروشند، از طرفی دیگر سایت‌هایی مدعی هستند که به‌صورت رایگان ارز دیجیتال هدیه می‌دهند! گول این سایت‌ها را نخورید، چراکه یکی از نشانه‌های معتبر و امن بودن صرافی، برخورداری از فرآیند احراز هویت است. در این صورت هویت تمامی کاربران مشخص است.

آینده رپد بیتکوین چگونه است؟

معامله WBTC

ارز دیجیتال WBTC پشتوانه بیتکوین را دارد و در بستر شبکه بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده است. با استفاده از رپد بیتکوین می‌توان علاوه‌بر نگهداری بیتکوین، سرمایه خود را در زمینه‌های جدیدی مانند وام‌دهی وارد کرد. در این صورت، هم از افزایش قیمت بیتکوین سود می‌برید و هم از اعطای وام.

منابع:

https://wbtc.network/

https://coinmarketcap.com/

https://linen.app/

https://damond.ir/

https://pooleno.ir/

https://mihanblockchain.com/

https://alirezamehrabi.com/

سوالات متداول خرید رپد بیتکوین

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید...

اگر نیاز به مشاوره دارید، از طریق چت پشتیبانی با ما در تماس باشید.

پشتیبانی چت آنلاین
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم رپد بیتکوین ( WBTC ) بخریم؟

رپد بیتکوین را در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی می‌توانید خرید و فروش کنید، اما مسئله آن است که صرافی‌های خارجی از کاربران ایرانی به‌طور مناسب پشتیبانی نمی‌کنند و هر لحظه احتمال دارد که دارایی کاربران مسدود شود. بنابراین، توصیه ما آن است که از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال است که از ۲۰۰ ارز دیجیتال گوناگون مانند رپد بیتکوین پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع رپد بیتکوین ( WBTC) چطور امکان‌پذیر است؟

با استفاده از بخش خرید آسان رپد بیتکوین در صرافی تبدیل، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن خرید و فروش این ارز دیجیتال را آغاز کنید.

کارمزد خرید و فروش رپد بیتکوین ( WBTC) در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله رپد بیت کوین در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توانیم برای خرید و فروش رپد بیتکوین ( WBTC) اقدام کنیم؟

اگر قصد دارید در رپد بیتکوین سرمایه‌گذاری کنید، پیش از هر اقدامی حتماً شاخص‌های تکنیکال و فاندامنتال این ارز دیجیتال را بررسی کنید. همچنین اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری بلندمدتی را آغاز کنید، از نمودار روند کلی بازار رپد بیتکوین به‌سادگی عبور نکنید! در آخر، اگر ریسک سرمایه‌گذاری را به‌خوبی مدیریت کنید، موفق خواهید شد.

چگونه قیمت رپد بیتکوین را پیش‌بینی کنیم؟

کاربران بازار ارزهای دیجیتال با استفاده از تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال می‌توانند وضعیت ارز دیجیتال رپد بیتکوین را بررسی کنند و از زمان مناسب خرید و فروش آن آگاهی یابند. علاوه‌براین، اگر سری به کانال تلگرامی الگورتیم تحلیل ( algotahlil@ ) بزنید، تحلیل‌های ساده و کاربردی را مشاهده می‌کنید که برای شما مفید خواهند بود. در آخر، از سایر کانال‌های سیگنال‌دهی یا آموزشی نیز می‌توانید استفاده کنید.

ارز دیجیتال رپد بیتکوین ( WBTC) چگونه نگهداری می‌شود؟

خریداران توکن رپد بیتکوین دارایی خود را می‌توانند در انواع کیف پول‌های سرد و گرم نگهداری کنند. متامسک و تراست والت ازجمله محبوب‌ترین نرم‌افزارها در این حیطه به‌شمار می‌روند. علاوه‌براین، از کیف پول صرافی تبدیل نیز می‌توانید استفاده کنید.

آیا خرید رپد بیتکوین ( WBTC) می‌تواند سودآور باشد؟

ارز دیجیتال WBTC پشتوانه بیتکوین را دارد و در بستر شبکه بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده است. با استفاده از رپد بیتکوین می‌توان علاوه‌بر نگهداری بیتکوین، سرمایه خود را در زمینه‌های جدیدی مانند وام‌دهی وارد کرد. در این صورت، هم از افزایش قیمت بیتکوین سود می‌برید و هم از اعطای وام.

آیا می‌توان رپد بیتکوین ( WBTC) را استخراج کرد؟

خیر. رپد بیتکوین ( WBTC ) نوعی توکن ERC-20 محسوب می‌شود و استخراج‌کنندگان اتریوم تمام تراکنش‌های توکن‌های ERC-20 ازجمله WBTC را تأیید می‌کنند.

دریافت جایزه روزانه استوری اینستاگرام

به صورت روزانه یک استوری در اینستاگرام صرافی تبدیل قرار می‌گیرد که شما می‌توانید با فالوکردن پیج ما و وارد کردن کد در این قسمت، ارز دیجیتال هدیه بگیرید.

برای دانلود اپ اسکن کنید. bazaar-qr-code

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

با نصب اپلیکیشن اندروید تبدیل قابلیت خرید و فروش بیش از ۲۷۰ ارز دیجیتال از طریق موبایل در دسترس شماست.

دانلود اپلیکیشن
app hand

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با 285 ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله