KSMicon

قیمت و خرید کوزاما - KSM

خرید ارز دیجیتال کوزاما Kusama

خرید ارز دیجیتال کوزاما (KSM) در صرافی تبدیل با کمترین کارمزد و در حجم دلخواه شما امکان‌پذیر است. شما می‌توانید پس از مشاهده نمودار قیمت کوزاما به دلار و تومان نسبت به معامله آن در بازار تتری، بازار تومانی یا قسمت خرید آسان صرافی تبدیل اقدام کنید. خرید آسان ارز کوزاما بدون کارمزد است و شما می‌توانید پس از انجام خرید، آن را در کیف پول امن تبدیل نگه‌داری کنید و در زمان دلخواه خود نسبت به فروش کوزاما اقدام کنید. کارشناسان پشتیبانی تبدیل در ۲۴ ساعته شبانه‌روز جوابگوی سوالات شما درباره چگونگی انجام معامله، قیمت و خرید ارز کوزاما هستند.

نمودار قیمت

بازه‌ی زمانی نمودار

1 روز 1 هفته 1 ماه
loading chart icon

قیمت کوزاما به دلار و تومان

IRTicon

تومان

قیمت تقریبی

1 KSM = 1,423,460 IRT

KSMicon

کوزاما

خرید آسان کوزاما
ringing bell اطلاع از تغییر قیمت کوزاما

اطلاعات بازار کوزاما

حجم ۲۴ ساعته (KSM) 0.2411
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 5.7700
تغییرات ۱ روزه -0.18 %
قیمت آخرین معامله 23.93 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0 تومان
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0 تومان

ماشین زمان کریپتو

فرض کنید ۳۰ روز پیش ۱۰ میلیون تومان، کوزاما می‌خریدید. ارزش کنونی دارایی شما چند تومان می‌شد؟ ماشین زمان کریپتو، جواب این سوال را برای شما محاسبه می‌کند.

وارد کردن مدت زمان و مقدار سرمایه‌گذاری

روز
تومان

تخمین دارایی طبق تغییرات قیمت در مدت مشخص‌شده

KSMicon

KSM

کوزاما

تومان --

KSMicon

KSM

کوزاما

قیمت دلاری

23.8552 USDT

قیمت تومانی

تومان 1,425,424

تغییرات 24 ساعت اخیر

-0.182 %

USDTicon

USDT

تتر (دلار)

تومان --

PAXGicon

PAXG

پکس گلد (طلا)

تومان --

ارزهای پرسود (24 ساعت اخیر)

تبدیل، بهترین انتخاب معامله‌گر ایرانی
برداشت آنی تومان در ۱ دقیقه
770 + بازار معاملاتی
۲۴ ساعته پشتیبانی
۱,۰۰۰,۰۰۰ + کاربر فعال
ورود به تبدیل

از زمان پیدایش منطق محاسباتی (ستون فقرات سیستم‌های کامپیوتری)، توسعه‌دهندگان در پشت صحنه همه امور بوده‌اند. یک توسعه‌دهنده همچنین به عنوان یک برنامه نویس، کدنویس یا مهندس نرم‌افزار شناخته می‌شود که از زبان‌های برنامه‌نویسی برای ایجاد نرم‌افزار کامپیوتری استفاده می‌کند. آنها برنامه‌ها را می‌نویسند، آزمایش می‌کنند و باگ‌های آنها را برطرف می‌کنند. صنعت رمزارز نیز بر اساس تخصص برنامه‌نویسان ساخته شده است. با این حال، با توجه به رشد سریع صنعت رمزارز، توسعه‌دهندگان نیز باید در آزمایش، به‌روزرسانی، باگ‌زدایی و پیاده‌سازی برنامه‌ها سریع عمل کنند. به منظور رفع این مشکل، پروژه‌هایی در صنعت کریپتو برای ارائه یک محیط آزمایشی برای کمک به توسعه‌دهندگان ظهور کرده‌اند. کوساما (Kusama) یکی از این پروژه‌هاست که این کار را برای شبکه پولکادات (Polkadot) انجام داده است. در ادامه پی خواهیم برد که این شبکه این کار را چگونه انجام می‌دهد.

کوساما (KSM) چیست؟

ارز کوساما

کوساما (Kusama) یک محیط آزمایش عمومی برای پولکادات (Polkadot) است، محیطی که به هر برنامه‌نویسی اجازه می‌دهد تا بلاک چین‌ها یا برنامه‌های جدید را قبل از انتشار در این شبکه آزمایش کند.

به این ترتیب، می‌توان گفت کوساما به‌عنوان ابزاری برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال آزمایش نسخه‌های اولیه پروژه‌های پولکادات اما با ارزهای دیجیتال واقعی هستند، عمل می‌کند.

آپدیت‌های رسمی پولکادات نیز قبل از انتشار روی کوساما آزمایش می‌شوند.

با توجه به اینکه کاربرد اصلی کوساما تست بلاکچین‌ها است، این پروژه تلاش می‌کند تا زمانی که توسعه‌دهندگان طراحی پروژه‌های پولکادات خود را نهایی می‌کنند، انعطاف‌پذیری بیشتری به آن‌ها بدهد. به نوبه خود، کوساما قوانین ضعیف‌تری را نسبت به پولکادات ارائه می‌دهد و پارامترهای حاکمیتی آن کمتر سختگیرانه است.

کوساما از اکثر ویژگی‌های اصلی Polkadot برخوردار است. به عنوان مثال، کوساما از دو نوع بلاک چین استفاده می‌کند: یک شبکه اصلی به نام ریلی چین یا زنجیره رله (Relay chain) که در آن تراکنش‌ها دائمی هستند و دیگری زنجیره‌های ساخته شده توسط کاربران، به نام پاراچین (Parachains). پاراچین ها را می‌توان بسته به کاربرد آن سفارشی‌سازی کرد و از ریلی چین برای امنیت آنها استفاده کرد.

مزیت بالقوه راه‌اندازی یک پروژه در بستر کوساما این است که به پروژه‌های پولکادات اجازه می‌دهد تا قبل از راه‌اندازی رسمی یک پایگاه کاربری جذب کنند.

کوساما (KSM) یک شبکه آزمایشی بر پایه مکانیزم اثبات سهام (گواهی سپرده) است که بر مبنای کدهای پولکادات ساخته شده و به عنوان یک شبکه آزمایشی برای پروژه‌های پولکادات (DOT) عمل می‌کند. کوساما با خدمت به عنوان یک سیستم هشدار در مورد هرگونه مشکل یا به‌روزرسانی که ممکن است ثبات شبکه را تهدید کند، پولکادات را ایمن نگه می‌دارد.

تاریخچه پیدایش کوساما

در جولای 2019، دارندگان توکن DOT توانستند با انجام یک تراکنش اتریومی که به آنها امکان می‌داد به زنجیره کوساما دسترسی پیدا کنند، توکن KSM دریافت کنند.

یک ماه و نیم بعد، کوساما با مکانیزم گواهی اعتبار (proof of authority) راه‌اندازی شد و تنها اعتبارسنج‌هایی که اجازه تولید بلوک‌ها را داشتند، آن‌هایی بودند که توسط پریتی (Parity) و بنیاد وب 3 (web 3 foundation) اجرا می‌شدند.

پس از چند ماه هرج و مرج، همانطور که انتظار می‌رفت، کوساما سرانجام به مکانیزم گواهی سپرده یا اثبات سهام (POS) انتقال یافت. در حال حاضر 130 اعتبارسنج در شبکه کوساما وجود دارد. حاکمیت شبکه در دست دارندگان KSM است. سودو (Sudo) که نوعی کاربر مرکزی بود که حرف آخر را در هر نوع تصمیم حاکمیتی در کوساما می‌زد، قدرت خود را واگذار کرد و حاکمیت پروژه به طور کامل به دارندگان KSM منتقل شد. اینگونه بود که پروژه کوساما شروع به کار کرد.

هدف از خلق کوساما KSM))

کوساما یک پلتفرم برای آزمایش بلاکچین‌های خصوصی است که به منظور ارائه یک بستر بسیار تعامل‌پذیر و مقیاس‌پذیر برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است.

این پلتفرم برای ارائه یک بستر آزمایشی برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال نوآوری و پیاده‌سازی بلاکچین شخصی خود هستند طراحی شده است و می‌تواند به عنوان یک شبکه مقدماتی قبل از راه‌اندازی پروژه روی پولکادات ((Polkadot استفاده شود؛ اگرچه بسیاری از پروژه‌ها ترجیح می‌دهند برای محصول نهایی خود از Kusama استفاده کنند.

ارزش توکنKSM چگونه تعیین می‌شود؟

راه‌اندازی کوساما به عنوان یک شبکه آزمایشی برای پولکادات به آن مزیت «اولین بودن» در بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز ( dApp ) و پروژه‌های جدید برای اکوسیستم Polkadot را می‌دهد. بسیاری از دی اپ‌ ها قبل از تثبیت و به‌روزرسانی محصول خود برای شبکه Polkadot روی Kusama راه‌اندازی می‌شوند.

کوساما همچنین از پاراچین‌ها (Parachain) استفاده می‌کند که به کاربران امکان می‌دهند در مدل توکنومیک و مشوق‌هایی که معمولاً در شبکه Kusama در دسترس نیستند، مشارکت کنند. برای استفاده از پاراچین‌، پروژه‌ها باید در مزایده آنها برنده شوند. ظرفیت‌های خالی پاراچین (Slot) نه تنها ارزشمند هستند، بلکه مشتریان را ملزم می‌کنند که توکن‌های KSM را در طول مدت اجاره پاراچین در آنها قفل کنند. شرکت‌کنندگانی که ظرفیت‌‌ خالی پاراچین‌ها را برنده می‌شوند، باید در مزایده‌های بیشتری برای تمدید اجاره‌ برنده شوند، امری که تضمین می‌کند پروژه‌ها به توکن KSM به طور مداوم نیاز دارند.

نقش نهایی توکن KSM حفظ و راه‌اندازی شبکه کوساما است. کاربران با شرکت در فعالیت‌های مختلف در شبکه کوساما، مانند استیکینگ و حاکمیت، ارزش این توکن را بالا می‌برند.

قابلیت‌ها و مزایای کوساما (KSM)

هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید کوساما، نکات مثبت و منفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بیایید ابتدا برخی از مزایای این پروژه را نگاه کنیم.

با توجه به اینکه می‌توان تعداد زیادی از پروژه‌ها را بدون کاهش سرعت در شبکه کوساما میزبانی کرد، شبکه کوساما مقیاس‌پذیری بالایی را فراهم می‌کند. این مقیاس‌پذیری با استفاده از مکانیسم اجماع اثبات سهام (POS) امکان پذیر می‌شود که در مقایسه با مدل اثبات کار (POW) انرژی کمتری مصرف می‌کند. زیرساخت کوساما به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارز KSM به بلاکچین‌های مختلف دسترسی داشته باشند. کاربرانی که ارز دیجیتال KSM را در اختیار دارند، حاکمیت شبکه را کنترل می‌کنند.

اما از آنجایی که کوساما به عنوان بستری برای آزمایش تغییرات شبکه پولکادات عمل می‌کند، لزوماً خطرات بیشتری را متحمل می‌شود. و از آنجایی که کوساما یک پلتفرم آزمایشی برای پولکادات است، مشخص نیست که آیا شبکه از پولکادات مستقل خواهد بود یا پس از تکمیل آزمایش، در نهایت بسته خواهد شد.

بنیانگذاران کوساما چه کسانی هستند؟

کوساما توسط همان تیمی ساخته شد که پولکادات ((Polkadot را تأسیس کرد. شرکتی به نام پریتی.(Parity Technologies) بنیان‌گذار آن دکتر گاوین وود (Dr. Gavin Wood)، دانشمند کامپیوتر و برنامه نویس مشهور جهان است که از بنیانگذاران اتریوم نیز بوده است.

Parity Technologies تیم گسترده‌ای متشکل از برخی از موفق‌ترین مهندسان بلاک چین را دارد و بیش از 100 کارمند در کل جهان دارد.

علاوه بر این، کوساما با کمک‌های مالی بنیاد Web3 تأمین می‌شود که برای کمک به «رشد و نظارت بر فناوری‌ها و برنامه‌های کاربردی در زمینه پروتکل‌های نرم‌افزاری وب غیرمتمرکز» راه‌اندازی شد. بنیاد Web3 همچنین با تحقیق و توسعه به لطف تیم رشد خود، از کوساما پشتیبانی می‌کند.

کوساما چگونه کار می‌کند؟

خرید KSM

همانطور که گفتیم شبکه کوساما از دو نوع بلاکچین تشکیل شده، ریلی‌چین و پاراچین. در ادامه نحوه کار این دو زنجیره را توضیح خواهیم داد.

ریلی چین (Relay Chain)

ریلی چین برای حفظ اجماع در شبکه بر سر وضعیت بلاکچین، از یک مدل اجماع اثبات سهام (گواهی سپرده) به نام گواهی سپرده محول شده ( اثبات سهام محول شده-NPoS ) استفاده می‌کند.

این سیستم به هر کسی که KSM را در شبکه استیک (سپرده گذاری) می‌کند، اجازه می‌دهد تا یک یا چند نقش زیر را که برای عملکرد شبکه ضروری است انجام دهد:

  • اعتبارسنج‌ها (Validators) - اعتبارسنجی اطلاعات در بلاک‌های پاراچین. آنها همچنین در اجماع شرکت می‌کنند و به تغییرات پیشنهادی در شبکه رأی می‌دهند.
  • نامزدها (Nominators) - نامزدها ریلی چین را با انتخاب اعتبارسنج‌های قابل اعتماد ایمن می‌کنند. نامزدها توکن‌های KSM سپرده گذاری شده خود را به اعتبارسنجی‌ها محول می‌کنند و بنابراین رأی خود را به آنها تخصیص می‌دهند.

کاربرانی که KSM را سپرده گذاری (استیک) می‌کنند و این نقش‌ها را بر عهده می‌گیرند نیز واجد شرایط دریافت پاداش KSM هستند.

پاراچین

زنجیره‌های پاراچین‌ کاملاً منحصربه‌فرد هستند و به کاربران اجازه می‌دهند تا بلاک چین‌های مجزای لایه 1 را موازی با با شبکه کوساما اجرا کنند. توانایی اجرای زنجیره‌های منحصر به فرد که به زنجیره ریلی چین پیوند خورده‌اند، نه تنها امنیت پاراچین ها را تضمین می کند، بلکه مقیاس پذیری و قابلیت همکاری شبکه کوساما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

حاکمیت در کوساما

سه نوع کاربر در شبکه کوساما می‌توانند بر توسعه شبکه تأثیر بگذارند که عبارت‌اند از:

  • مجلس رفراندوم ( Referendum Chamber ) –هرکسی که توکن‌های KSM را خریداری کند می‌تواند تغییراتی را در شبکه پیشنهاد دهد و تغییرات عمده پیشنهاد شده توسط دیگران را تایید یا رد کند.
  • شورا ( Council ) - اعضای شورا که توسط هولدرهای توکن KSM انتخاب می‌شوند، مسئول پیشنهاد تغییرات و تعیین اینکه کدام تغییرات پیشنهادی توسط دارندگان KSM در نرم‌افزار اعمال می‌شود، هستند. شورای کوساما با هفت کرسی آغاز به کار کرد، اما قرار است این اعداد با رشد علاقه جامعه کاربران افزایش یابد.
  • کمیته فنی (Technical Committee) - کمیته فنی متشکل از تیم‌هایی است که به طور فعال کوساما را توسعه می‌دهند. این گروه می‌تواند در مواقع اضطراری پیشنهادات ویژه‌ای ارائه دهد. اعضای کمیته فنی توسط اعضای شورا رأی می‌گیرند.

امنیت شبکه کوساما چگونه است؟

کوساما با استفاده از مکانیزم اجماع گواهی سپرده واگذار شده (NPoS) ساخته شده است.

این مکانیزم از یک سری نامزد (سپرده‌گذاران KSM) استفاده می‌کند که گره‌ها را برای شرکت در فرآیند اعتبارسنجی تراکنش انتخاب می‌کنند. اگر گزینه نامزدها برای دور بعدی اعتبارسنجی انتخاب شود، کسری از پاداش KSM را دریافت می‌کنند. اعتبارسنجی‌هایی که متقلبانه عمل می‌کنند یا الزامات شبکه را برآورده نمی‌کنند، ممکن است سپرده خود را از دست دهند.

علاوه بر این، کوساما از یک مکانیسم صف ساده مبتنی بر درخت مرکل برای تکمیل تراکنش‌ها استفاده می‌کند. اعتبارسنج‌های ریلی چین مسئول انتقال تراکنش‌ها از صف خروجی یک پاراچین به صف ورودی پاراچین هدف هستند - این یک فرآیند امن و بدون نیاز به اعتماد است که از اعتبارسنج‌های یکسان در هر زنجیره برای ارسال پیام ها استفاده می‌کند.

چه تعداد توکن کوساما (KSM) در گردش است؟

در حال حاضر ( نوامبر 2020)، کوساما دارای 8.47 میلیون توکن در گردش است و عرضه کل آن نیز 10 میلیون توکن است. برخلاف برخی دیگر از بلاکچین‌ها، سقف عرضه KSM ثابت نیست، بلکه با نرخ تورم 10 درصد در سال افزایش می‌یابد.

نسبت KSMهایی که استیک می‌شوند، نحوه توزیع توکن‌های جدیدKSM را تغییر می‌دهد. اگر دقیقاً نیمی از کل KSMها سپرده گذاری شود، اعتبارسنج‌های کوساما 100درصدِ توکن‌های تازه ضرب شده را دریافت می‌کند، در حالی که اگر بالاتر یا کمتر از 50٪ باشد، بخشی از پاداش‌ها به خزانه‌داری کوساما تعلق می‌گیرد.

کوساما در ابتدا به عنوان ایردراپ برای کسانی که در فروش توکن Polkadot (DOT) شرکت کردند راه‌اندازی شد. این توکن با نسبت یک به یک توزیع شد، در حالی که آن‌هایی که DOT نداشتند توانستند KSM را با استفاده از یک فاست به دست آورند (این فاست از آن زمان از کار افتاده است). برخلاف پولکادات، کوساما برای افزایش عرضه در گردش خود تغییر نام نداده است.

خرید ارز دیجیتال کوساما

در حال حاضر صرافی‌های ارز دیجیتال بایننس (Binance)، هیوبی (Huobi)، کوکوین (Kucoin)، اوک‌اکس (OKEX)، مکسی (MEXC)، هیت بی‌تی‌سی (Hitbtc)، هات بیت (Hotbit) و غیره از ارز دیجیتال کوساما پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید این ارز را از این پلتفرم‌ها خرید کنید.

فروش ارز دیجیتال کوساما

فروش ارز دیجیتال کوساما (KSM) نیز به سادگی خرید آن از طریق صرافی‌های مذکور به راحتی امکان‌پذیر است.

نحوه خرید توکن کوساما از صرافی تبدیل

شما می‌توانید ارز دیجیتال کوساما را از طریق صرافی تبدیل خرید کنید. پس از طی مراحل ثبت ‌نام و انجام احراز هویت در تبدیل ابتدا باید مبلغ مورد نظر‌تان را به حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید. سپس می‌توانید از این طریق ارز دیجیتال کوساما را به صورت تومان یا حتی با استفاده از ارز تتر خریداری کنید.

روش نگهداری کوساما

شما می‌توانید ارز KSMرا پس از خرید در کیف پول صرافی‌ها ‌ذخیره کنید، اما برای امنیت بیشتر، توصیه می‌کنیم از یک کیف پول اختصاصی سخت افزاری یا نرم‌افزاری برای نگه‌داری بلندمدت آن استفاده کنید.

انواع کیف پول کوساما ( KSM )

کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد امن ترین گزینه برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کوساما است. کند. هر دو کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) امکان ذخیره سازی KSM را فراهم می‌کنند. البته کیف پول‌های سخت افزاری گران‌ هستند. به همین دلیل آنها برای ذخیره مقادیر سنگین KSM توسط کاربران باتجربه‌تر مناسب‌تر هستند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری اما رایگان و استفاده از آنها آسان است و برای کاربران عادی مناسب هستند. کیف پول تخصصی کوساما والت (Kusama wallet)، سیف پال (Safepal)، تراست والت (Trust Wallet) و... همگی از توکن KSM پشتیبانی می‌کنند.

کارمزد خرید و فروش کوساما

معامله کوساما در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای بررسی صفحه کارمزدهای تبدیل کلیک کنید.

مزایای خرید و فروش توکن_KSM_در صرافی تبدیل

خرید و فروش ارز دیجیتال در تبدیل مزیت‌های متعددی برای کاربران دارد؛ ازجمله اینکه تنوع ارزهای دیجیتال موجود در این صرافی بالاست است و شما می‌توانید از طریق بازار‌های تومانی و تتری به بازار‌های معاملاتی متنوعی دسترسی داشته باشید. همچنین میزان کارمزد در نظر گرفته شده برای معامله ارز KSM در این صرافی بر اساس سطوح کاربری متنوع و مناسب است.

آیا خرید کوساما بدون احراز هویت ممکن است؟

چنانچه در ایران ساکن هستید، باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال KSM از طریق صرافی‌های ایرانی اقدام کنید. اولین شرط ورود به این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام و احراز هویت است.

آینده کوساما

معامله KSM

در کوساما هیچ مقام مرکزی وجود ندارد که بتواند شبکه را متوقف کند. اگر دارندگان توکن KSM تصمیم به خاتمه دادن به شبکه بگیرند، تنها راه از طریق هیئت حاکمه غیرمتمرکز شبکه است. در آینده، کوساما می‌تواند به طور بالقوه از طریق یک پل (Bridge) یا به عنوان یک زنجیره فرعی به پولکادات متصل شود. لذا می‌توان چشم انداز روشنی برای این پروژه متصور بود.

منابع:

kusama.network

kraken.com

سوالات متداول خرید کوزاما

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید...

اگر نیاز به مشاوره دارید، از طریق چت پشتیبانی با ما در تماس باشید.

پشتیبانی چت آنلاین

سوالات متداول خرید کوزاما

از کجا می‌توانیم کوساما ( KSM ) بخریم؟

شما می‌توانید ارز کوساما را از صرافی‌های بایننس، کوکوین، مکسی و ... خریداری کنید. اما صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی ریسک به همراه دارند، چراکه امکان مسدود شدن حساب کاربران در آن‌ها بالا است. به همین دلیل، توصیه می‌شود از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۰۰ رمزارز مختلف ازجمله کوساما پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع کوساما ( KSM ) چطور امکان پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان ارز کوساما تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

کارمزد خرید و فروش کوساما ( KSM ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله کوساما در بخش خرید آسان تبدیل، **رایگان و با کارمزد صفر** انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

چگونه قیمت کوساما را پیش‌بینی کنیم؟

پیش‌بینی قیمت ارز کوساما با توجه به معاملات اخیر قابل تشخیص است. علاوه بر آن کاربران می‌توانند با کمک از اشخاص باتجربه و میزان خرید و فروش‌های ارز کوساما، پیش‌بینی مشخصی از توکن کوساما به دست بیاورند. کاربران صرافی تبدیل می‌توانند با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@algotahlil) به تازه‌ترین تحلیل‌های روز دسترسی داشته باشند.

ارز دیجیتال کوساما ( KSM ) چگونه نگهداری می‌شود؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال کوساما را در والت‌های تراست، سیف پال، کوساما والت، لجر و ترزور ذخیره کنید.

آیا خرید کوساما ( KSM ) می‌تواند سودآور باشد؟

خرید ارز دیجیتال کوساما به عنوان توکن کاربردی شبکه Kusama که به عنوان بستر آزمایشی شبکه بزرگ پولکادات (Polkadot) عمل می‌کند، می‌تواند در درازمدت سودآور باشد. اما مثل همیشه، قبل از هر سرمایه‌گذاری، اول خودتان تحقیق کنید.

آیا می‌توان کوساما ( KSM ) را استخراج کرد؟

خیر، توکن KSM به دلیل مکانیزم اثبات سهام شبکه کوساما، قابلیت استخراج ندارد.

bazaar-qr-code

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

با نصب اپلیکیشن اندروید تبدیل قابلیت خرید و فروش بیش از ۳۵۰ ارز دیجیتال از طریق موبایل در دسترس شماست.

دانلود اپلیکیشن
app hand

ثبت دیدگاه و دریافت جایزه

با به اشتراک گذاشتن نظر خود درباره این ارز دیجیتال، از تبدیل هدیه دریافت کنید.

نات کوین هدیه بگیرید

دیدگاه‌ها

کیارش ص

44 روز قبل

5

تبدیل قطعا بهترین صرافی ایرانه. هیچ صرافی دیگه‌ای نیست که هم مارجین و اهرم داشته باشه و هم بشه در لحظه ازش برداشت کرد.

محمود ر

44 روز قبل

2

وقت بخیر من چطوری می‌تونم مطمئن بشم کیف پولم امنه؟ میشه نوع کیف پولی که در اختیار کاربرا قرار میدین رو بگین؟

جایزه روزانه شبکه‌های اجتماعی تبدیل

gift icon party icon party icon

هر روز یک کد ۵ رقمی در صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام تبدیل منتشر می‌شود. شما می‌توانید با وارد کردن این کد در بخش زیر، ارز دیجیتال رایگان هدیه بگیرید.

کاربر گرامی، برای دریافت جایزه روزانه، نیاز است که از طریق صفحات مجازی تبدیل، عبارت مشخص‌شده را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد صفحه مربوط به وب‌سایت صرافی تبدیل شوید.

gift icon party icon party icon

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با 401 ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله