dydxicon

خرید و فروش دی وای دی ایکس

DYDX /  dYdX
IRTicon تومان
DYDXicon دی وای دی ایکس
خرید آسان  دی وای دی ایکس
حجم ۲۴ ساعته (DYDX) 37,908.03
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 77,986.62
تغییرات ۱ روزه +4.27 %
قیمت آخرین معامله 2.026 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 2.168 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 1.92 $

ارز دی وای دی ایکس، دارای اکوسیستم حاکمیتی است که کاربران می­توانند با خرید دی وای دی ایکس، به توسعه لایه 2 پروتکل DYDX نظارت داشته و به بهبود پاداش­ها و استیکینگ­ها کمک نماید. این می­تواند رشد پروتکل و غیر متمرکز شدن آن را باعث شود که در نهایت، تجربه کاربری مطلوبی را به همراه دارد.

صرافی dydx

ارز دی وای دی ایکس

DYdX نوعی صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که در اتریوم میزبانی می‌شود و امکان مبادله حداقل 36 ارز دیجیتال را بدون نیاز به تأیید هویت مشتری(KYC) فراهم می‌کند. همچنین، این صرافی یکی از پلتفرم‌های کمیاب در ارائه معاملات حاشیه دائمی است که به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا به جای کل ارزش موقعیت معاملاتی، تنها بخشی از معامله را از نظر مالی تأمین کنند. در طیف دیفای، این صرافی کاملا غیرمتمرکز نیست و جایی در وسط قرار می‌گیرد.

تاریخچه پیدایش دی وای دی ایکس ( DYDX )

پروتکل DYDX در جولای 2017 با راه‌اندازی محصول لایه یک (Solo) که از وام‌دهی، استقراض و معاملات حاشیه در اتریوم پشتیبانی می‌کرد، تأسیس شد. در فوریه 2021، dYdX یک آلفای بسته را برای محصول جدید Perpetuals با حاشیه متقاطع در لایه 2 راه‌اندازی و در آوریل 2021، محصول لایه 2 برای دسترسی عموم عرضه شد.

از آن زمان تا کنون، این رمزارز، حدود 26 بازار را در لایه 2 راه اندازی کرده که بیش از 100 میلیارد دلار حجم معاملات ایجاد کرده است. توجه داشته باشید که برای خرید دی وای دی ایکس، لازم است ابتدا اطلاعات کافی در این صنعت را کسب کنید.

دی وای دی ایکس ( DYDX ) چگونه معروف و محبوب شد؟

ابزارهای محبوبی در دنیای ارز دیجیتال وجود دارند که تنها به برخی از صرافی‌های متمرکز و مهم اختصاص یافته­اند. با ایجاد صرافی غیرمتمرکز DYDX می‌توانیم به ابزارهای خوبی چون اوراق مشتقه و معاملات مارجین آن هم به صورت غیرمتمرکز دست یابیم.

در حقیقت، این امکان را داریم که بدون داشتن واسطه، وام بگیریم و یا وام دهیم. از امکاناتی چون معاملات لحظه‌ای، perpetual و مارجین بهره‌مند شویم. در حالی که هیچ نیازی به احراز هویت و یا حتی ثبت نام نیست. هنگام خرید دی وای دی ایکس، این نکته را باید به خاطر داشت که این پلتفرم نه تنها به دیفای و اقتصاد نامتمرکز آن کمک می‌کند، بلکه سعی دارد مسیر جدیدی برای آن تعیین کند و به همین دلایل معروف و محبوب شده است.

هدف از خلق دی وای دی ایکس ( DYDX )

در آگوست 2021، شرکت معاملاتی dYdX اعلام کرد که بنیادی برای کمک به ایجاد زیرساخت ورود بازارهای واقعی باز ایجاد می‌کند. این بنیاد، قراردادهای هوشمند حاکمیتی را مستقر و توکن حاکمیتی آنرا صادر می‌کند. این بنیاد کارکردهای زیادی دارد.

در یک کلام پروتکل لایه دو DYDX ، با کمک این بنیاد سعی دارد با تقویت حاکمیت غیرمتمرکز و توانمندسازی معامله‌گران با محصولات مالی پیشرفته، قدرتمند، شفاف و باز، این پروتکل را به سمت رشد، توسعه و خودپایداری تحت رهبری جامعه سوق دهد.

در اصل بنیاد، برای اتصال کاربران و توسعه‌دهندگان راه‌اندازی شده است تا معاملات در بستر اتریوم با هزینه کم‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر آن هم به صورت غیرمتمرکز انجام شود. همین امر، خرید دی وای دی ایکس را برای فعالان این صنعت، در اولویت قرار داده است.

ارزش ارز دی وای دی ایکس چگونه تعیین میشود ؟

قیمت دارایی‌ها در ارز dYdX از اوراکل‌های غیرمتمرکز زنجیره‌ای مانند چین‌لینک (Chainlink) یا بازار دائو (MakerDAO) به دست می‌آید و برای تعیین وثیقه بودن حساب کاربر استفاده می‌شود.

قابلیت ها و مزایای دی وای دی ایکس

ارز dYdX در مقایسه با پلتفرم‌های غیر قابل اطمینان مانند یونی‌سواپ اطمینان‌بخش است و به علاوه دارای قایلیت‌ها و مزایای زیادی است. برای مثال، شما می‌توانید به کمک ارز دی وای دی ایکس، معاملات لحظه‌ای و یا اسپات انجام دهید، با کمک وام‌دهی سود کسب کنید.

همچنین، با خرید دی وای دی ایکس، از معاملات حاشیه‌ای مثل کراس مارجین و ایزولیتد مارجین آن، بدون نیاز به واسطه و کاملا نامتمرکز برخوردار شوید.

این پلتفرم وام‌دهی ریسک کمی دارد و هر زمانی که بخواهیم می‌توانیم دارایی خود را پس بگیریم، همچنین برای گرفتن آن نیازی به وثیقه وجود ندارد.

بنیانگذار ارز دیجیتال DYDX چه کسی است؟

آنتونیو جولیانو، مهندس نرم افزار سابق کوین بیس و اوبر، پروژه dYdX را در اواسط سال 2017 شروع کرد. هدفش ایجاد یک مبادله مشتقات منبع باز و تحت کنترل جامعه بود و اگر چه که در یک دوره، حباب ICO افزاینده بود، تصمیم گرفت تا از طریق فروش توکن سرمایه جمع کند.

او در عوض، یک سرمایه گذاری دو میلیون دلاری از شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر a16z دریافت کرد. در دوره‌های بعدی، این صرافی ۸۷ میلیون دلار افزایش سرمایه داد. همچنین، این پروتکل، تا آگوست 2020، در اتریوم میزبانی می‌شد.

این امر با توجه به هزینه‌های اتریوم که با ترافیک افزایش می‌یافت، مشکل ساز بود. برای غلبه بر این مشکل، ارز dYdX به شبکه لایه دوم StarkWare منتقل شد که باعث افزایش تراکنش شده و هزینه‌های انتقال را پایین آورد. همه اینها دست به دست هم داده تا خرید دی وای دی ایکس یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل باشد.

امنیت شبکه دی وای دی ایکس چگونه است؟

خرید DYDX

استفاده از dYdX بسیار ایمن است. زیرا غیرمتمرکز می باشد. بنابراین، وجوه کاربران به جای اینکه توسط یک صرافی نگهداری شود، در قراردادهای هوشمند قفل می‌شود. آنها توسط بلاکچین اتریوم ایمن شده اند. از طرفی، شرکت پشت پروتکل، یعنی dYdX Trading Inc توسط کمیسیون امنیت و تبادل ایالات متحده تنظیم می‌شود.

چه تعداد توکن دی وای دی ایکس در گردش است؟

DYDX نشانه حاکمیت و ابزار کاربردی پلتفرم است. از اکتبر 2022، از 1بیلیون DYDX، تنها 7٪ در گردش است. دارندگان این توکن،متناسب با دارایی‌هایشان، حق رای به دست می‌آورند. سپس می‌توانند در مورد اصلاح کارمزدهای تجاری، مشارکت، ارتقاء و سایر پیشرفت‌های پروتکل رای دهند.

DYDX به عنوان یک توکن، برای پرداخت کارمزد معاملات، بازدهی سود استفاده می‌شود. این به عنوان یک لایه مازاد نقدینگی در شرایط شدید بازار عمل می‌کند. هر چند این ارز، با قراردادن استیبل کوین USDC در امنیت یا استخر نقدینگی پلتفرم، ثبات بیشتری را ارائه می‌کند.

از سویی دیگر، پاداش‌های حاصل، توکن‌های این رمز ارز را تولید می‌کند. هر 28 روز، معامله‌گران پاداش‌های این رمز ارز را متناسب با کارمزدهای پرداختی دریافت می­نمایند که سپس بر تمام هزینه‌های پرداخت شده توسط معامله‌گران در آن دوره تقسیم می‌شود. اگر برای خرید دی وای دی ایکس برنامه دارید، باید اشاره کنیم که عرضه فعلی در گردش 65,569,295 DYDX است.

خرید ارز دیجیتال دی وای دی ایکس

برای خرید ارز دیجیتال دی وای دی ایکس، لازم است تا روی نماد Swap در گزینه Assets کلیک کنید، سپس Choose asset را انتخاب کرده و dYdX را برگزینید. مقدار ETH را که می‌خواهید با این مرز ارز مبادله نمایید، وارد کنید. به خاطر داشته باشید برای کارمزد تراکنش مبلغ کافی بگذارید. خرید ارز دی وای دی ایکس خود را تأیید کرده و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا نهایی شود.

فروش ارز دیجیتال دی وای دی ایکس

برای فروش ارز دیجیتال دی وای دی ایکس، پس از انتخاب نوع سفارش، روی Sell در پانل سمت چپ کلیک کنید. فروش از رمزارز، با توجه به نوسانات شدیدی که در این صنعت وجود دارد، نیاز به تجربه و تخصص دارد. می توانید از کارشناسان تبدیل در این خصوص راهنمایی دریافت کنید.

نحوه خرید دی وای دی ایکس از صرافی تبدیل

با ساخت حساب کاربردی در صرافی تبدیل، می‌توانید از طریق آن، اقدام به خرید کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، به اطلاعاتی چون رمز عبور، ایمیل، شماره شبا و همچنین فرآیند احراز هویت نیاز است. صرافی تبدیل، به شما کمک می‌کند که در گام اول تومان خود را به حسابی که می‌خواهید در صرافی واریز کنید تا مبلغ در کیف پول تبدیل شما قرار گیرد.

حالا می‌توانید خرید خود را بر اساس یکی از پنج دسته‌بندی موجود یعنی (تتر، بیت‌کوین، اتریوم، پکس گلد و ترون) انجام دهید. حالا بهترین پیشنهاد فروش را انتخاب کنید. تبدیل معاملات بیش از ۲۰۰ جفت‌ ارز معاملاتی را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای انتقال به حساب بایننس و یا کوینکس از این پلتفرم ایده‌آل استفاده کنید.

اکنون، با انتخاب مقدار و نوع ارز dYdX نسبت به خرید دی وای دی ایکس اقدام کنید. به همین سادگی می‌توانید از طریق تبدیل کارهای خود را مرحله به مرحله انجام دهید.

روش نگهداری دی وای دی ایکس

معامله DYDX

برای نگهداری dydx می‌توانید والت دلخواهتان را انتخاب کرده و با خیالی آسوده این توکن را در آن نگهداری نمایید. حتی امکان استفاده از برخی کیف پول‌های آنلاین فراهم شده است.

انواع کیف پول دی وای دی ایکس

برای ذخیره سازی ارز dYdX کیف پول‌های زیادی موجود است. شاید بتوان گفت در حال حاضر محبوب ترین کیف پول این برنامه، متامسک است که یک افزونه مرورگر برای مرورگرهایی مانند کروم، بریو و فایرفاکس می باشد.

برای استفاده از کیف ­پول­های سخت­افزاری مانند لجر و ترزور نیز توصیه می‌کنیم تا از طریق برنامه افزودنی متامسک خود به آن‌ها وصل شوید. البته می‌توانید از سایر کیف پول‌ها مانند کوین، والت کانکت، ایم توکن و کیف پول‌های دیگر نیز استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش دی وای دی ایکس

کارمزد خرید و فروش دی وای دی ایکس در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

مزایای خرید و فروش DYDX در صرافی تبدیل

صرافی تبدیل، به دلیل برخورداری از ابزار حرفه‌ای معاملات،کیف پول امن، پشتیبانی مناسب، احراز هویت مناسب، امکاناتی چون کسب درامد از طریق دعوت دوستان، کم‌ترین میزان فاصله بین خرید و فروش و بیشترین تنوع ارزی، یک محیط مناسب برای خرید دی وای دی ایکس است.

آیا خرید دی وای دی ایکس بدون احراز هویت ممکن است؟

برای خرید ارز DYDX نیازی به احراز هویت ندارید. ولی اگر بخواهید این کار را از طریق پلتفرم تبدیل انجام دهید باید از قبل در این صرافی ثبت نام و احراز هویت شده باشید.

آینده دی وای دی ایکس چگونه است؟

برای صرافی DYDX نقشه راه غیرمتمرکز شدن به شکل صد در صدی در پایان سال 2022 است. این صرافی غیرمتمرکز در حال حاضر در نسخه سوم خود است. با نسخه چهارم قصد دارد به صورت کاملاً غیرمتمرکز عمل کند.

اکثر اجزای پلتفرم نسخه سوم این پلتفرم غیرمتمرکز هستند. با این حال، این شرکت به سیستم‌های متمرکز دفتر سفارش و موتور تطبیق متکی است. در نتیجه، تمرکززدایی کامل از پلتفرم dYdX به معنای عدم تمرکز دفتر سفارش و موتور تطبیق خواهد بود.

نسخه چهارم پروتکل، به عنوان یک پلتفرم تجاری منبع باز، غیرمتمرکز و تحت کنترل جامعه عرضه می‌شود و شاهد معرفی مجدد ویژگی‌های معاملاتی مانند نقطه‌ای یا اسپات، حاشیه و محصولات مصنوعی اضافی هستیم که جذابیت خرید دی وای دی ایکس را دو چندان می کند.

این شرکت همچنین در نظر دارد تا گزینه‌های حاشیه، وثیقه موجود و همچنین سایر فعالیت‌های تجاری را بهبود بخشد. پس از تایید جامعه، عدم توانایی کسب درآمد برای سیستم‌های متمرکز متصل نیز اعمال خواهد شد. این برنامه قصد دارد با تمرکززدایی، قدرت را به جامعه سرمایه‌گذاران بازگرداند و در عین حال حداکثر شفافیت را ارائه دهد.

منابع

dydx.exchange

thedefiant.io

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+4.60%
26,849.20 USDT
1,363,440,636 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-1.52%
51,121 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+3.06%
1,869.32 USDT
94,997,929 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+2.29%
0.0683100 USDT
3,469 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+0.21%
0.00000803 USDT
0.405 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.68%
0.00000000160 USDT
0.0000815 تومان
سوالات متداول
از کجا میتوانیم دی وای دی ایکس (DYDX) بخریم؟

شما می‌توانید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال مثل تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

خرید سریع دی وای دی ایکس (DYDX) چطور امکان پذیر است؟

خرید آسان صرافی تبدیل این امکان را به شما خواهد داد. پس از ورود بی‌وقفه می‌توانید رمزارز موردنظر خود را خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش دی وای دی ایکس ( DYDX ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد خرید و فروش دی وای دی ایکس در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی میتوانیم برای خرید و فروش دی وای دی ایکس (DYDX) اقدام کنیم؟

محدودیتی در این مورد وجود ندارد. در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز حتی روز‌های تعطیل امکان معامله برای شما در صرافی ارز دیجیتال تبدیل وجود دارد.

ارز دیجیتال دی وای دی ایکس ( DYDX ) چگونه نگهداری میشود؟

از طریق والت‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری مختلف می‌توانید این ارز دیجیتال را نگهداری کنید که متامسک بهترین آن‌ها است.

آیا خرید دی وای دی ایکس ( DYDX ) میتواند سودآور باشد؟

بر اساس پیش بینی ها، ارز DYDX طی سال‌های آینده افزایش یابد. پیش‌بینی می‌شود این ارز، تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۸.۵۲ دلار، در سال ۲۰۲۳ به ۹.۲۵ دلار، در سال ۲۰۲۴ به ۱۰.۳۰ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۱۰.۸۵ دلار، در سال ۲۰۲۶ به ۱۱.۶۵ دلار، افزایش یابد.

آیا میتوان دی وای دی ایکس ( DYDX ) را استخراج کرد؟

برای استخراج DYDX، کاربران باید روی پروتکل لایه دو آن معامله کنند تا آستانه معیارهای خود را برآورده کنند. برای ادعای تخصیص کامل توکن‌های آن ، کاربران باید در پروتکل لایه 2 به معاملات دائمی ردیف حجم هدف خاص خود برسند. پاداش‌های عطف به ماسبق به‌طور خطی با حجم هدف مشخص قابل مطالبه هستند.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله