bandicon

خرید و فروش بند پروتکل

BAND /  Band Protocol
IRTicon تومان
BANDicon بند پروتکل
خرید آسان  بند پروتکل
حجم ۲۴ ساعته (BAND) 173,492.84
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 250,003.19
تغییرات ۱ روزه +1.12 %

پیوند دنیای مجازی و واقعی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. ارزهای دیجیتال به‌کمک بلاکچین قابلیتی پیداکرده‌اند که این پیوند را مستحکم‌تر از هر زمانی در گذشته کنند. به‌منظور ارتباط بین این دو دنیا پل‌های ارتباطی به نام اوراکل‌ها پیش‌بینی‌شده‌اند.

عموماً پروژه‌های ارز دیجیتال باهدف حل مشکلی در دنیای واقعی به وجود می‌آیند. اوراکل‌ها اطلاعات دنیای واقعی را به دنیای مجازی ارزهای دیجیتال منتقل می‌کنند. اوراکل‌ها سیستم‌های بلاکچینی را قادر می‌سازند تا اطلاعاتی را استفاده‌کنند که در گذشته با قراردادهای هوشمند سازگار نبوده است.

چین لینک(Chain Link) اولین اوراکل ساخته‌شده در دنیای بلاکچین‌ها بود. مشکلات متعدد چین لینک موجب شد تا پروژه‌ای جدید به نام بند (BAND) به رقابت با آن بپردازد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا از جزئیات پروژه بند آگاه شوید.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_1_7ed51e04bd.jpg

بند (BAND) چیست؟

بند پروتکلی است که اوراکل‌های غیرمتمرکز بر بستر آن فعالیت می‌کنند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی آن راه‌اندازی می‌شوند. پلتفرم بند داده‌ای دنیای واقعی را به اپلیکیشن‌های روی بلاکچین منتقل می‌کند. پروتکل بند طیف وسیعی از اطلاعات معتبر و تأییدشده دنیای واقعی را به دنیای بلاکچین‌ها منتقل می‌کند که موجب کاربردپذیری و توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز می‌شود.

تاریخچه پیدایش بند (BAND)

پروتکل بند در سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرد. توکن بند ابتدا با استاندارد ERC-20 به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. این توکن در سپتامبر ۲۰۱۹ روی بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد، اما در ژوئن ۲۰۲۰، نسخه ۲ توکن بند معرفی شد تا این ارز دیجیتال بلاکچین اختصاصی خود را داشته‌باشد.

فروش اولیه توکن بند در پلتفرم بایننس صورت گرفت. در زمان عرضه اولیه قیمت هر توکن ۴۰ سنت بود. توکن‌های بند با ارز دیجیتال بایننس کوین معامله می‌شدند. در دو روز این عرضه اولیه ۵ میلیون دلار سرمایه جذب شد.

بند (BAND) چگونه معروف و محبوب شد؟

اوراکل ابتدایی چین لینک (Chain Link) مشکلات زیادی داشت. بزرگ‌ترین مشکلات چین لینک راجع به مقیاس‌پذیری و کارمزدهای بالای شبکه اتریوم بود. این مشکلات باعث شد تا پروتکل بند به فکر ارائه راه‌حلی مناسب برای این موضوع باشد.

پروتکل بند به‌گونه‌ای طراحی شده‌است تا سریع‌تر و کارآمدتر از اوراکل‌های رقیب باشد. همچنین پروتکل بند با اکثر چارچوب‌های توسعه بلاکچین و قراردادهای هوشمند سازگار است. اوراکل تازه‌وارد بازار تضمین می‌کند که داده‌ای قابل‌اعتمادی را به چندین بلاکچین مختلف ارسال می‌کند و از آن‌ها تغذیه می‌کند.

پروتکل باند به هر شخص اجازه می‌دهد تا اوراکل خود را بسازد تا سرویس درخواست داده را آغاز کند. قراردادهای هوشمند به‌سادگی در این پروتکل یکپارچه می‌شوند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از رابطی از پیش تعریف‌شده داده‌های اوراکل پروتکل بند را تنها با چند خط کد به‌دست بیاورند.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_2_44f88dadf6.jpg

هدف از خلق بند (BAND)

یکی از دلایل اصلی پیدایش ارز دیجیتال بند حل مشکلات موجود در اوراکل چین لینک بود. چین لینک در بستر بلاکچین اتریوم فعال است، به همین دلیل مشکلات زیادی از قبیل کندی در کنار کارمزدهای بالا در این شبکه وجود دارد.

ارز دیجیتال بند که کارایی مشابه با چین لینک دارد با ساختاری متفاوت ابتدا در بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال در کم‌تر یک سال بلاکچین اختصاصی خود را راه‌اندازی کرد. بلاکچین اختصاصی بند سریع‌تر با کارمزد بسیار پایین‌تر از بلاکچین اتریوم است.

ارزش توکن بند (BAND) چگونه تعیین می‌شود؟

توکن بند برای سرمایه‌گذاری طراحی نشده است. تیم سازنده بند تصمیم گرفته است تا فرایندی برای تورم تدریجی روی ارزش توکن اعمال کنند. این فرآیند باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران برای هولد به سراغ گزینه‌ای دیگری بروند.

کارشناسان بازار اعتقاد دارند که توکن‌های بند هنگامی‌که در اختیار اعتبارسنج‌ها قرار می‌گیرند، بازده مناسبی را به دارندگان ارائه می‌کنند. عوامل زیادی در این بازدهی دخیل است، اما حداقل بازدهی برای این روش سرمایه‌گذاری ۱۵ درصد اعلام شده‌است.

قابلیت‌ها و مزایا ارز دیجیتال بند (BAND)

حرکت پروتکل بند از بلاکچین اتریوم به بلاکچین اختصاصی خود در Cosmos مزیت رقابتی است. سایر اوراکل‌های موجود با سرعت‌پایین و هزینه‌های بالا مواجه هستند. پروتکل بند روشی منحصربه‌فرد را به مصرف‌کنندگان داده ارائه می‌دهد. مصرف‌کنندگان داده نیز با این رویکرد جدید محصولات بیشتری را در بازار بلاکچین ارائه می‌کنند.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال BAND چه کسانی هستند؟

در سال ۲۰۱۷ پروتکل بند با گروهی پرانرژی و جوان کار خود را در دنیای بلاکچین‌ها آغاز کرد. از اعضای اصلی این تیم می‌توان به سوراویس سریناواکان، سوراویت سوریاکارن، پائول ناتاپات سیری اشاره کرد. این سه شخص در تایلند توکن بند را به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کردند.

سوراویس سریناواکان یکی از ۳۰ نفر فهرست افراد ثروتمند زیر ۳۰ سال مجله فوربز است. او فعالیت خود را در شرکت اریکسون در مقام مهندس نرم‌افزار شروع کرد و سپس مشاور مدیریتی در گروه مشاوره بوستون شد. او دارای پیشینه قوی در علوم کامپیوتر و تکنولوژی بلاکچین است.

سوراویت سوریاکارن بنیان‌گذار دیگر شرکت است. او هم‌اکنون در پست مدیر فنی شرکت فعالیت می‌کند. مدرک دانشگاهی او در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه ماساچوست اخذ شده‌است. سوراویت در کمپانی‌هایی چون هادسن ریور تریدینگ، کوئرا و دراپ باکس کار می‌کند. او هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌نویسان بک و فرا نت‌اند محسوب‌می‌شود.

پائول ناتاپات سیری مدیر بخش تولید شرکت است که تیم بنیان‌گذاری شرکت را تکمیل می‌کند. سابقه او در حوزه توسعه بازی‌های کریپتوگرافی است که با شرکت‌هایی همچون تریپ ادوایزرز و تورفمپ‌ایکس همکاری داشته است.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_3_92753020bc.jpg

امنیت شبکه بند (BAND) چگونه است؟

همان‌طور که در بالا گفته شد، توکن بند ابتدا با استاندارد ERC-20 عرضه شد و پس از مدتی نسخه دوم آن در بلاکچین اختصاصی بند به بازار معرفی شد. هم‌اکنون دو نسخه متفاوت از توکن بند در دو استاندارد مختلف در بازار موجود است.

توکن بند را الگوریتم اجماع بیزانسی تحمل خطا (BFT) ایمن می‌کند و در برابر حملات محافظت می‌کند. این الگوریتم با اثبات راه‌اندازی سهام (dOPS) همکاری می‌کند تا امنیت اوراکل‌های شبکه را فراهم سازد و دارندگان توکن بند را به پاداش خود می‌رساند.

چه تعداد توکن بند (BAND) در گردش است؟

۲۷ درصد از کل توکن‌های بند در عرضه اولیه سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شد. این توکن در سه مرحله مختلف به فروش رفت. ۲۰ درصد از کل عرضه این توکن به اعضای تیم و مشاوران توکن اختصاص دارد و ۲۵ درصد صرف هزینه‌های عملیاتی می‌شود. بر اساس وایت‌پیپر پروژه، ۱۰۰ درصد توکن‌ها باید تا سال ۲۰۲۵ وارد بازار شوند.

در حال حاضر، ارزش بازار توکن بند ۲۲۶ هزار دلار است. ارزش بازار توکن کاملاً وابسته به توکن‌های در گردش است که از مجموع ۱۳۲ میلیون توکن، ۱۲۴ میلیون توکن بند در حال گردش است.

خرید ارز دیجیتال بند (BAND)

ارز دیجیتال بند در ایجاد و شرکت در پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها استفاده می‌شود. همچنین قابلیت استیک کردن این ارز در اعتبارسنج‌ها نیز وجود دارد. خریداران ارز دیجیتال بند ابتدا باید تصمیم بگیرند در کدام بخش می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند؛ چراکه هولد ارز دیجیتال بند عملاً بازدهی ندارد.

سپس با ثبت‌نام و احراز هویت در اکثر صرافی‌های معتبر از جمله بایننس، کوین بیس و اوککس می‌توان ارز دیجیتال بند را خریداری کرد. اکثر جفت‌های معاملاتی ارز دیجیتال بند تتر و بیتکوین هستند، اما اخیراً ارزهای فیات مانند دلار، یورو و پوند نیز در فهرست‌های معاملاتی بند قرار گرفته‌اند.

فروش ارز دیجیتال بند (BAND)

توکن‌های بند پس از مدتی که بازدهی خود را دادند، باید سود خود را به خریداران خود بازگردانند. این سود می‌تواند در قالب ارزهای فیات یا تتر و بیتکوین پرداخت شود. دارندگان ارز دیجیتال بند می‌توانند در صرافی‌های معتبری که خرید را انجام داده‌اند، فرآیند فروش را نیز انجام دهند.

انفجار قیمتی ارز دیجیتال بند در طی دو سال پس از عرضه صرافی‌های ایرانی بسیاری را مجاب کرد تا بند را در صرافی خود فهرست کنند. در حال حاضر کاربران ایرانی می‌توانند بند را در معتبرترین صرافی‌های ایرانی خریداری کنند.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_4_6cb45d0d4a.jpg

نحوه خرید توکن بند (BAND) از صرافی تبدیل

صرافی تبدیل در راستای جلب رضایت کاربران خود خدمات بسیاری را به آن‌ها ارائه می‌دهد. با کمک صرافی تبدیل کاربران می‌توانند توکن بند را با کم‌ترین کارمزد خریداری کنند. در فرایندی ساده کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت خرید آسان از صرافی تبدیل توکن بند را خریداری کنند. این فرآیند کم‌تر از چند دقیقه طول می‌کشد و توکن‌های بند سریعاً به‌حساب کاربر واریز می‌شوند.

روش نگهداری ارز دیجیتال بند (BAND)

ارز دیجیتال بند در کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلفی نگه‌داری می‌شود. تفاوت این کیف پول‌ها همان‌طور که از اسمشان پیداست در ماهیت آن‌هاست. کیف پول‌های سخت‌افزاری ماهیت فیزیکی دارند و کیف پول‌های نرم‌افزاری به‌صورت آنلاین موجود هستند.

انواع کیف پول‌های توکن بند (BAND)

توکن‌های بند را تقریباً می‌توان در تمامی کیف پول‌ها ذخیره کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای بالا بردن امنیت دارایی‌های بند و سایر ارزهای دیجیتال، استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری است. محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور است. این کیف پول‌ها از تکنیک‌های پیچیده رمزنگاری استفاده می‌کنند تا امنیت دارایی کاربران را تأمین کنند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری راه دیگری است که استفاده از آن‌ها ساده و رایگان است. این کیف پول‌ها از طریق اینترنت روی تلفن همراه یا رایانه شما نصب می‌شوند. این کیف پول‌ها امنیت کم‌تری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند، اما دسترسی به آن‌ها راحت‌تر است. محبوب‌ترین کیف پول‌های این دسته تراست ولت و متا مسک هستند.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_5_37acc19a64.jpg

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال بند (BAND)

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال بند با توجه به ملاک و معیارهای مختلفی در صرافی‌های مختلف تعیین می‌شوند. در بین صرافی‌های ایرانی صرافی تبدیل اولویت کار خود را منفعت کاربران قرار داده است و در راستای رقابتی کردن کارمزد معاملات تلاش‌های فراوانی را انجام داده است. کاربران ایرانی می‌توانند با مقایسه کارمزدهای صرافی تبدیل با سایر صرافی‌ها به این موضوع پی ببرند.

مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال بند (BAND) در صرافی تبدیل

صرافی تبدیل بیش از ۱۰۰ بازار تتری و ۲۰ بازار معاملاتی تومانی دارد. در این بازارها امکان خرید و فروش بیش از ۲۲۰ ارز دیجیتال وجود دارد. پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین کاربران یکی دیگر از مزایای عالی صرافی تبدیل است. در صرافی تبدیل کاربران می‌توانند نقل و انتقالات داخلی انجام دهند و ارزهای دیجیتال را به‌حساب کاربران دیگر درون صرافی منتقل کنند.

یکی از مهم‌ترین وظایف هر صرافی حفاظت از دارایی کاربران است. صرافی تبدیل با استفاده از کیف پول‌های سرد این امنیت را برای کاربران خود به ارمغان آورده‌است. هر کاربر در صرافی تبدیل دارای کیف پول اختصاصی خود است که خیال آن‌ها را بابت مشکلات امنیتی راحت می‌کند.

آیا خرید توکن بند (BAND) بدون احراز هویت امکان‌پذیر است؟

ارزهای دیجیتال همواره در اتهام پول‌شویی و فعالیت‌های غیرقانونی قرار دارند. بازار این ارزها در اکثریت کشورها مشمول هیچ‌گونه قانون مشخص و چارچوبی نمی‌شود. در نتیجه، صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال تصمیم گرفتند در روند ثبت‌نام خود مراحل احراز هویت را اجباری کنند؛ بنابراین خرید ارزهای دیجیتال از جمله بند بدون احراز هویت امکان‌پذیر نیست.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BAND_6_7a9de9ca8c.jpg

آینده ارز دیجیتال بند (BAND) چگونه است؟

ارز دیجیتال بند در دو سال اولیه عرضه خود جهشی ۶ هزار درصدی را تجربه کرد. در شش ماه اول سال ۲۰۲۰ این ارز بارها سقف قبلی قیمت خود را شکست و سقف‌های جدیدی را برای خود ترسیم کرد. علت این جهش‌های قیمتی اطلاعیه‌ها و اخبار امیدوارکننده پیرامون پروژه بود. فهرست شدن این ارز در صرافی کوین بیس را می‌توان یکی از مهم‌ترین اخبار آن دوره دانست.

اکنون پس از گذشت ۳ سال، ارز دیجیتال بند از دوران طلایی خود فاصله بسیاری گرفته است. این ارز، در زمان نگارش مقاله، باقیمت‌ی نزدیک به ۱.۵ تا ۲ دلار معامله می‌شود. در عین حال، نمی‌توان کاربر پذیری بالای این ارز دیجیتال در دنیای بلاکچین‌ها را نادیده گرفت. سیستم‌های نظرسنجی و پیش‌بینی بسیاری در حال حاضر بر روی این پلتفرم فعال هستند و روزبه‌روز نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.

منابع

https://bandprotocol.com

https://coinmarketcap.com

https://kriptomat.io

https://academy.binance.com

https://medium.com

https://www.gemini.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.65%
27,161.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.85%
1,845.38 USDT
95,848,115 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.54%
0.0724400 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.07%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.76%
0.00000000203 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم ارز دیجیتال بند (BAND) را بخریم؟

شما در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی می‌توانید اقدام به خرید و فروش این ارز کنید اما صرافی‌های خارجی، پشتیبانی مناسبی از کاربران ایرانی ندارند و امکان مسدود شدن دارایی‌های کاربر در آن‌ها بالاست. لذا پیشنهاد می‌شود از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۲۰ رمزارز مختلف از جمله بند پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع BAND چگونه امکان‌پذیر است؟

در سریع‌ترین زمان ممکن، می‌توانید از طریق بخش خرید آسان ارز بند در صرافی تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال بند (BAND) در صرافی تبدیل چه قدر است؟

صرافی تبدیل کارمزد ثابت ۰.۲۵ درصدی برای معاملات خرید آسان تومانی و ۰.۲ درصدی برای معاملات خرید آسان تتری خود در نظر گرفته است. بازارهای معاملاتی تومانی و تتری کارمزد خود را به‌صورت پلکانی به کاربران ارائه می‌دهند. کارمزد این بازارها وابسته به حجم معاملات بین ۰.۳۵ درصد و ۰.۰۳ درصد در نوسان است.

چگونه قیمت بند (BAND) را پیش‌بینی کنیم؟

قیمت توکن بند را می‌توان با کمک تحلیل‌های کانال الگوریتم تحلیل پیش‌بینی کرد. در این کانال الگوریتم‌ها و تحلیل‌های ساده‌ای برای توکن بند و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد.

ارز دیجیتال بند (BAND) چگونه نگهداری می‌شود؟

ارز دیجیتال بند در کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیاری نگه‌داری می‌شود. این ارز دیجیتال را می‌توان در کیف پول صرافی‌های معتبر نیز نگه‌داری کرد. صرافی تبدیل از کیف پول‌های سرد برای دارایی کاربران استفاده می‌کند. این صرافی به کاربران خود کیف پول اختصاصی ارائه می‌دهد تا از حفاظت بالای دارایی خود مطمئن باشند.

آیا خرید ارز دیجیتال بند (BAND) می‌تواند سودآور باشد؟

ارز دیجیتال بند با روش‌های استیکینگ و شرکت در نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌ها سودآوری می‌کند، اما هولد کردن این ارز به‌دلیل ویژگی تورم‌زای آن در بلندمدت موجب ضرر و زیان سرمایه‌گذاران می‌شود.

آیا می‌توان بند (BAND) را استخراج کرد؟

ساختار بند پروتکل به‌گونه‌ای است که استخراج توکن از آن غیرممکن است. این ارز دیجیتال برای اهداف دیگری غیر از سرمایه‌گذاری به وجود آمده است.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله