می‌دانید پولکادات چیست ؟ رقیب سرسخت اتریوم، شبکه‌‌ای با هزاران بلاک چین در جایگاه برتر بازار، دارای پتانسیل جهش نجومی، زمینه‌ای برای ساخت نامحدود برنامه‌ی غیرمتمرکز و بستری برای یکپارچه کردن بلاک چین‌‌های مختلف از جمله ویژگی‌ها و القابی است که برای پولکادات می‌توان شمرد. اما همه‌ی ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است که هدف اصلی آن رشد اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده است و تلاش می‌‌کند تا مشکلات و نقص‌های دیگر بلاک چین‌ها را پوشش دهد. همراه ما در این مطلب از آکادمی تبدیل باشید تا تمام جزئیات این رمز ارز متفاوت و جدید را با هم بررسی کنیم و از آینده ارز پولکادات حرف بزنیم.

چیزهای مهمی که باید درباره Polkadot بدانید

پولکادات چیست

پولکادات یک پروتکل متن باز بلاک چین است که بلاک چین‌های مختلف را قادر می‌سازد تا به طور مستقل در یک شبکه و توسط یک سیستم امنیتی مشترک، محافظت شوند. طبق ادعای بزرگ تیم توسعه‌دهنده و سازنده‌ی آن، این بلاک چین نسل بعدی و پیشرفته‌ی تکنولوژی تمام بلاک چین خواهد بود.

پولکادات در تلاش است تا با ایجاد انگیزه در کاربران، آنها را برای کار با بلاک چین‌های مختلف و راه‌اندازی بلاک چین شخصی خود تشویق کند؛ با این تعریف، پولکادات یکی از چندین بلاک چین رقابتی است که هدف آن رشد یک اکو سیستم ارز رمزنگاری شده است. بلاک چین‌هایی مثل اتریوم(ETH)، ایاس (EOS) و کازماس (ATOM) نمونه‌های مشابه این بلاک چین است که پیش از این معرفی شده‌اند.

ثبت نام در تبدیل

ارز Dot چیست؟

نماد ارز دیجیتال پولکادات

لوگوی ارز دیجیتال پولکادات

بعد از صحبت درباره پاسخ این سوال که رمز ارز پولکادات چیست ، نوبت به بررسی توکن پولکادات می‌رسد. Dot توکن رمز ارز بلاک چین پولکادات است.

این رمز ارز استفاده‌های مختلفی دارد. اولین حقی که برای دارندگان خود ایجاد می‌کند قابلیت اداره سیستم است. اداره سیستم شامل شرکت در رای‌گیری‌ها و همه‌پرسی‌های کلی شبکه، تعیین هزینه‌ها و حذف پاراچین‌ها است. همچنین دارندگان و سرمایه‌گذاران دات از دو حق دیگر به نام استیکینگ و باندینگ (پیوستگی) بهره می‌برند که کار را برای آنها راحت‌تر می‌کند.

پولکادات هم مثل دیگر شبکه‌های غیرمتمرکزی که از مکانیسم اجماع استفاده می‌کنند استیکینگ و روش اثبات سهام کاندید شده (NPos) را در سیستم و شبکه‌ی اصلی رمز ارز خود ایجاد کرده است.

باندینگ هم زمانی ضرورت پیدا می‌کند که پاراچین‌های جدید به اکو سیستم اضافه می‌شود و پاراچین‌های قدیمی یا غیرقابل استفاده از طریق قابلیت باندینگ یا پیوستگی از بین می‌روند.

تاریخچه ارز پولکادات

رمز ارز پولکادات چیست

گاوین وود، تایلر رابرت، هابر مایر و پیتر چزبان خالق ارز پولکادات هستند. وود که از بنیان‌گذاران اصلی و مدیر ارشد سابق فناوری اتریوم بود، در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۶ وایت‌پیپر پولکادات را منتشر کرد. فناوری پولکادات مفهومی بود که ابتدا توسط دکتر وود و تیم‌اش ایجاد شد و اکنون با پشتیبانی بنیاد Web3.0 اداره می‌شود.

بنیاد Web3 یک بنیاد غیرانتفاعی است که فروش نماد رمز ارز پولکادات را آغاز کرد. اولین فروش گسترده توکن پولکادات در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ انجام شد و در مجموع ۴۸۵۳۳۱ اتر (واحد پول بلاک چین اتریوم) افزایش سرمایه داشت.

بنیاد Web3، 30درصد از بودجه منبع توکن پولکادات را دریافت کرده است و بر استفاده‌ی این منبع بر پیشرفت و توسعه‌ی پولکادات نظارت می‌کند.

بعد از استفاده از فناوری وایت پیپر، پولکادات برای اولین‌بار شبکه اصلی خود را در می ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد که با توجه به سابقه و زمینه‌ای که قبلا از آن برای کاربران و معامله‌گران ایجاد شده بود، توانست به سرعت مورد توجه و حمایت افراد زیادی قرار بگیرد.

اهداف پروژه پولکادات

what-is-polkadot

شبکه‌ی پولکادات

به‌نظرتان مهم‌ترین اهداف پولکادات چیست ؟ پولکادات برای برطرف کردن دو ضعف مهم در فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین حاضر شد. یک ویژگی‌ مقیاس‌پذیری و دو حاکمیت در بلاک چین. هدف پولکادات حل هر دو مشکل است.

پولکادات با این هدف وارد میدان شد که بتواند به بستری جامع و کامل تبدیل شود و همه‌ی بلاک چین‌ها روی آن بنا شوند. تیم ارائه‌دهنده و توسعه‌‌دهنده‌ی آن اعتقاد داشتند با ایجاد یک بستر یکنواخت، می‌توان در برابر این پراکندگی که اکنون وجود دارد، مقابله کرد و تمامی بلاک چین‌های پراکنده و مختلف را در یک جا جمع کرد.

این ويژگی می‌تواند اعتماد شرکت‌ها و بلاک چین‌های دیگر را به خود جلب کند و بآنها با دانستن این واقعیت که پایه‌‌های این بلاک چین محکم و قابل اعتماد است، ابتکار و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

ارز پولکادات چگونه کار میکند ؟

what-is-polkadot

نمایی برای درک بیشتر شبکه پولکادات

عنصر اصلی پولکادات ریلی چین (Relay Chain) است و Parachain به عنوان بلاک چین مفرد در اکو سیستم پولکادات شناخته می‌شود. ریلی چین امنیت بلاک چین‌های مفردی که به طور موازی اجرا می‌شوند را فراهم می‌کند. همچنین معاملات انجام شده در پاراچین با استفاده از یک سیستم اعتبار سنج ریلی چین تایید می‌‌شوند.

Parachain زنجیره بلوک سفارشی است که برای تایید معاملات از منابع محاسباتی ریل چین استفاده می‌کند.

پولکادات اجازه می‌دهد تا پاراچین‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، به این معنی که بتوانند بعد از برقراری ارتباط، داده‌ها و نشانه‌های خود را با یکدیگر تبادل کنند.

پاراچین‌ها را می‌‌توان برای هر تعدادی سفارشی کرد و در بلاک چین اصلی قرار داد. بنابراین معاملات پاراچین از امنیت همان زنجیره اصلی بهره‌مند می‌شوند و هیچ مشکلی در امنیت و محافظت اطلاعات آن وجود ندارد. در واقع تیم سازنده پولکادات با این طراحی ادعا می‌کند که معاملات را با استفاده از منابع محاسباتی مورد نیاز برای اجرای زنجیره اصلی، ایمن و دقیق نگه داشته است.

پاراتریدها یا زنجیره‌های موازی (Parathreads) مشابه پاراچین‌ها هستند با این تفاوت که فقط گاهی‌اوقات پیوند به ریلی زنجیرها ایجاد می‌کنند و این امکان را فراهم می‌کنند تا کاربر امنیت پرداخت در حین کار را داشته باشد.

آینده ارز پولکادات چگونه است؟

پولکادات چیست

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات بر خلاف عمر جوان خود توانسته خاطره‌ درخشانی از حضورش در بازار برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران این بازار به جا بگذارد. یک موفقیت بزرگ که در مدت زمان بسیار کمی آن را تا رتبه‌ی چهارمین ارز بزرگ رمز‌نگاری شده بازار بالا برد.

Polkadot  تا امروز تقریباً ۲۰۰ میلیون دلار از فروش ارز رمزنگاری شده خود ( Dot) کسب کرده است که این رقم آن را به یکی از بودجه‌دارترین پروژه‌های بلاک چین تاریخ تبدیل کرده است.

قیمت نماد ارز پولکادات در تاریخ نگارش این مقاله (۲۲ ژوئن ۲۰۲۱) ۱۷.۲۲۹ دلار است و ۱۷.۵۶ درصد در طی ۲۴‌ساعت گذشته کاهش داشته است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال پولکادات چیست ؟

بهترین کیف پول پولکادات

به‌نظر شما بهترین کیف پول کدام است؟

کیف پول پولکادات هم مثل همه‌ی رمز ارزهای مختلف به دو صورت کیف پول گرم (آنلاین) و کیف پول سرد (سخت‌افزاری) تقسیم‌بندی می‌شود. بسته به ترجیح شخصی و استراتژی حضور خود در بازار ارزهای دیجیتال، می‌توانید از بین کیف پول‌های گرم یا سرد انتخاب کنید.

اما نکته‌ی مهمی کیف پول polkadot چیست ؟ نکته‌ی مهمی که درباره کیف پول پولکادات باید درنظر داشته باشید پشتیبانی آن از توکن دات است. بعضی از کیف پول‌ها محدودیت مشخصی برای پیشتیبانی از ارزها دارند و با تمام رمزارزهای دیجیتالی سازگار نیستند. قبل از انتخاب و استفاده از کیف پول موردنظر خود مطمئن شوید از نماد ارز پولکادات پشتیبانی می‌کند.

  1. کیف پول Parity Signer
  2.  کیف پول Polkawallet
  3. کیف پول Mathwallet
  4. کیف پول Lunie
  5. کیف پول Trust
  6. کیف پول Ownbit
  7. کیف پول Safepal

همچنبن در این مقاله می‌توانید راهنمای خرید و فروش پولکادات را بررسی کنید.

سخن آخر

صحبت را با مطرح کردن این سوال که پولکادات چیست آغاز کردیم. اکنون با خواندن این سطور و اطلاعات می‌دانید پولکادات چه جایگاه مهمی در بازار ارزهای دیجیتالی دارد و چه آینده‌ای در انتظار نماد ارز پولکادات است. رمز ارز دات از جمله‌ی رمزارزهای آینده‌دار دنیای فناوری‌ ارزهای دیجیتالی است که در تلاش است تا بستری یکسان و پیوسته برای دیگر بلاکچین‌‌ها ایجاد کند. اگر چه این فناوری بی‌رقیب نیست در بازار اما هنوز آنقدر قابلیت و پتانسیل دارد که بتواند رقبای خود را پشت‌ سر بگذارد.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید یک رمز ارز آینده‌دار و مطمئن هستید، جای پولکادات در کیف پول شما خالی است. همین الان وارد سایت تبدیل شوید و با ورود به بازار خرید و فروش پولکادات،‌ خرید و مبادله‌ی خود را انجام دهید و آن را به کیف پول ارزهای دیجیتالی تبدیل خود اضافه کنید.
صرافی ارز دیجیتال تبدیل بستری امن و مطمئن برای واقعی کردن رویاهای شماست.

 

ثبت نام