kdaicon

خرید و فروش کادنا

KDA /  Kadena
IRTicon تومان
KDAicon کادنا
خرید آسان  کادنا
حجم ۲۴ ساعته (KDA) 160,734.18
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 120,765.92
تغییرات ۱ روزه +2.14 %
قیمت آخرین معامله 0.7645 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.7651 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.7434 $

کادنا (KDA) یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه بلاک چین است که به پشتوانه شبکه موفق Kadena، توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد. این پروژه مشکل مقیاس‌پذیری را برداشته و امکان نوشتن قراردادهای هوشمند را با یک زبان برنامه‌نویسی جدید سهولت بخشیده است. اما این تمام چیزی نیست که باید از پروژه کادنا و آلت کوین آن بدانید. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و امکانات این پلتفرم خواهیم پرداخت و بررسی می‌کنیم که آیا سرمایه‌گذاری روی KDA ارزش دارد یا خیر. در ادامه همراه ما باشید.

k2.jpg

کادنا (KDA) چیست؟

کادنا (KDA)، یک آلت کوین موفق در بازار ارزهای دیجیتال است که سرمایه‌گذاران زیادی به سمت آن گرایش پیدا کرده‌اند. خود شبکه کادنا نیز نخستین پروژه بلاک چین اثبات کار در جهان است که از رویکرد Sharding برای رفع موانع مقیاس‌پذیری استفاده می‌کند. در واقع آن مکانیزم اجماع بیت کوین را با گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) ترکیب می‌کند تا نسخه مقیاس‌پذیری از بیت کوین را ارائه کند.

شبکه کادنا از ترکیب چند بلاک چین با یکدیگر به دست آمده است که شامل شبکه لایه ۱ عمومی Chainweb و شبکه لایه ۲ خصوصی Kuro می‌شود. این پروژه همچنین حاوی زبان برنامه‌نویسی قرارداد هوشمند جدیدی به نام Pact است که قراردادها برای تمام افراد قابل‌فهم‌تر می‌کند و هر شخصی که به برنامه‌نویسی مسلط باشد، می‌تواند یک قرارداد هوشمند کاربردی در رده اکسل نوشته و آن را روی بلاک چین انتشار دهد.

شبکه لایه ۱ عمومی Chainweb: رمز ارزها برای پردازش تراکنش‌ها روی بلاک چین خود به‌جای الگوریتم اثبات کار به سمت اثبات سهام حرکت می‌کنند، زیرا معتقدند که این امن‌ترین روش محافظت از بلاک چین است. با این حال این روش با مشکلات مقیاس‌پذیری دست و پنجه نرم می‌کند. همان‌طور که هم در بیت کوین و هم اتریوم می‌توان دید، تراکنش‌ها در هر دو این شبکه‌ها گران تمام می‌شود و نسبت به بلاک چین‌های جدیدتر کُندتر هستند. کادنا برای حل این مشکل از Chainweb استفاده می‌کند که می‌تواند تراکنش‌ها را شارد کند. شاردینگ، فرآیندی است که در آن تراکنش‌ها به بلوک‌های کوچک‌تری تبدیل می‌شوند که باعث می‌شود فرآیند سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر انجام شود. چیزی که شبکه اتریوم در نسخه ارتقا یافته Ethereum 2.0 به دنبال آن است. Chainweb همچنین به سیستم اثبات کار کادنا اجازه می‌دهد برخلاف بیت کوین و اتریوم، حتی باوجود افزایش مقیاس‌پذیری هم بتواند مصرف انرژی بهینه‌ای داشته باشد.

شبکه لایه ۲ خصوصی Kuro: شبکه Kuros هم بر اساس بلاک چین خصوصی لایه ۲ شکل گرفته که به کاربران سازمانی اجازه می‌دهد از مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی لایه ۱ برای پردازش و خودکارسازی گردش کار از طریق قراردادهای هوشمند بهره‌مند شوند. یکی از موارد استفاده آن، تراکنش داده برای ارائه‌دهندگان بیمه است. این پروتکل در حال حاضر با شرکت استارت‌آپی Rymedi همکاری می‌کند که توسعه‌دهنده برنامه‌های کاربردی مراقبت‌های بهداشتی در بلاک چین است و از این فناوری برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به محصولات بهداشتی در دنیای واقعی استفاده می‌کند. پلتفرم KDA همچنین می‌خواهد با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری USCF، محصولات خودش را در شبکه خصوصی کادنا عرضه کند. به اعتقاد توسعه‌دهندگان کادنا، این بلاک چین می‌تواند مبنای نسل آینده صندوق‌های قابل معامله (EFT) باشد؛ بنابراین پروژه بلاک چین Kadena انتخاب بسیار مناسبی برای مصارف سازمانی در مقیاس گسترده است.

این پروژه ادعا می‌کند که می‌تواند در حالی که توان عملیاتی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند، امنیت بیت کوین را هم تأمین کند که این بلاک چین را برای شرکت‌ها و کارآفرینان قابل استفاده می‌کند. شبکه کادنا از زیرساخت منحصر به فرد غیرمتمرکز بهره می‌برد و به خاطر رویکرد چند زنجیره‌ای خودش، مقیاس‌پذیری شگفت‌انگیزی دارد. کادنا وعده مقیاس‌پذیری در رده صنعتی را می‌دهد که می‌تواند از سیستم‌های مالی جهانی به خوبی پشتیبانی کرده و در صورت لزوم، مقیاس آن رشد کند. علاوه بر این متعهد شده که هر چه مقیاس آن بیشتر شود، با همان میزان ورودی انرژی بتواند تراکنش‌های بیشتری را انجام دهد که این یکی دیگر از تفاوت‌های آن با Bitcoin است. توسعه‌دهندگان این پروژه در حال حاضر مقیاس شبکه خود را از ۱۰ به ۲۰ بلاک چین افزایش داده‌اند و در صورت لزوم در آینده می‌توانند این کار را دوباره انجام دهند. آخرین بلاک چین اضافه شده به کادنا، بلاک چین لایه ۲ خصوصی Kuro بود که تا ۸ هزار تراکنش در هر ثانیه را در ۵۰۰ گره پردازش می‌کند.

تاریخچه پیدایش کادنا

کادنا در سال ۲۰۱۶ توسط استوارت پوپجی (Stuart Popejoy) و ویل مارتینو (Will Martino) راه‌اندازی شد. مهم‌ترین عضو این گروه هم دکتر استوارت هابر (Dr. Stuart Haber)، مخترع بلاک چین است که به عنوان مشاور در کنار آن فعالیت می‌کند.

صاحبان این پروژه بر این باور هستند که شبکه بلاک چین، مبادلات مالی را متحول خواهد کرد؛ ولی به اعتقاد آن‌ها بیت کوین و اتریوم از پس انجام آن برنمی‌آیند. به همین خاطر هم تصمیم گرفتند شبکه Blockchain خود به نام کادنا را با هدف مقیاس‌پذیری بدون انتها راه‌اندازی کنند. پروژه‌ای که آن‌ها بر اساس استانداردهای خودشان ایجاد کردند علاوه بر سرعت بالا، مقیاس‌پذیری فوق‌العاده و امنیت بی‌نظیر، کارمزد بسیار کمی دارد و مصرف انرژی آن هم مناسب است.

هدف از خلق کادنا

هر پروژه‌ای که بر بستر بلاک چین راه‌اندازی می‌شود، هدف خاصی را دنبال می‌کند. این قضیه در مورد Kadena نیز صدق می‌کند. مهم‌ترین هدف کادنا، رفع موانع مقیاس‌پذیری به لطف زیرساخت منحصربه‌فردی است که دارد. در حالی که فناوری بلاک چین امیدوارکننده است، اما بنیان‌گذاران کادنا معتقدند که این اکوسیستم باید از نو طراحی و بازنگری شود تا بتواند مورد استفاده کاربران تجاری قرار بگیرد. شبکه کادنا به دنبال بهبود سرعت، مقیاس‌پذیری و مصرف انرژی بلاک چین است تا بتواند باعث پذیرش آن در بین صنایع مختلف شود.

پشتوانه کادنا چیست؟

مثل هر رمزارز دیگری، KDA نیز پشتیبانی فیزیکی ندارد. بلکه قیمت آن تحت تأثیر عرضه و تقاضا در بازار تغییر می‌کند. با این حال اسامی بزرگی که در پس نام این رمزارز هستند، باعث شده‌اند سرمایه‌گذاران بزرگی در سراسر جهان از آن استفاده کنند. چه نامی بزرگ‌تر از دکتر استوارت هابر (خالق بلاک چین) که به عنوان مشاور در این پروژه فعالیت می‌کند؟ ضمن اینکه مخترعان شبکه Kadena هم همگی جزو افراد برجسته حوزه بلاک چین و نظام مالی هستند.

ارزش کادنا چگونه تعیین می‌شود؟

عرضه و تقاضا، بزرگ‌ترین عامل تعیین‌کننده ارزش کادنا است. هر چه نسبت تقاضا به عرضه بیشتر باشد، قیمت هر واحد ارز کادنا هم افزایش پیدا می‌کند. و اگر عرضه آن بیشتر از تقاضای موجود باشد، نتیجه بالعکس خواهد داشت. علاوه بر این، شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال هم می‌تواند روی ارزش‌گذاری KDA تأثیرگذار باشد.

قابلیت‌ها و مزایای کادنا

برنامه‌نویسی بلاک چین ساده Kadena، بزرگ‌ترین نقطه قوت آن است. این شبکه از امکانات و ویژگی‌هایی برخوردار است که باعث محبوبیت چشمگیر ارز دیجیتال کادنا شده است. آن‌ها عبارت‌اند از:

زبان برنامه‌نویسی Pact

پکت، یک زبان برنامه‌نویسی نسل جدید است که خواندن و درک آن حتی برای غیر توسعه‌دهندگان هم آسان است. پکت همچنین به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی امن معرفی می‌شود، زیرا به ویژگی کاهش خطا مجهز است تا اطمینان حاصل کند برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده با آن به درستی کار می‌کنند.

انعطاف‌پذیری

به جز زبان Pact، ویژگی دیگری که کادنا به آن می‌نازد، انعطاف‌پذیری بالای این شبکه است. اکوسیستم کادنا به بلاک چین انعطاف‌پذیری مجهز است که می‌تواند بین نام‌ها و کلیدهای حساب تفاوت قائل شود. در اکثر شبکه‌های بلاک چین، کلیدهای خصوصی شما از هویت شما جدا نیستند. اما کادنا به‌قدری انعطاف‌پذیر است که این دو را از هم جدا می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون هیچ‌گونه پیچیدگی بتواند از کیف پول‌های چندامضایی استفاده کند.

پشتیبانی از NFT

به دنبال افزایش محبوبیت توکن‌های NFT، کادنا هم به جمع پشتیبانی‌کنندگان از این توکن‌های غیرقابل‌معاوضه پیوسته است. این بلاک چین با استفاده از زبان Pact می‌تواند توکن‌های NFT را ایجاد کند.

شاردینگ

کادنا از معماری شارد شده استفاده می‌کند که به توسعه‌دهندگان برنامه‌های dApps ظرفیت ذخیره‌سازی بدون محدودیت را می‌دهد. شاردینگ در توسعه بلاک چین، فرآیندی است که داده‌ها را به بلوک‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند تا بتوان به راحتی آن‌ها را ذخیره کرد و به آن‌ها دسترسی داشت.

بنیان‌گذاران کادنا چه کسانی هستند؟

پروژه کادنا تیمی از بهترین متخصصان را گرد هم آورده است. این پروژه توسط استوارت پوپجی (Stuart Popejoy) و ویل مارتینو (Will Martino) تأسیس شده است. پوپجی رئیس گروه بلاک چین JPMorgan بوده و پیش از پروژه کادنا، ۱۵ سال در ساخت سیستم‌های تجاری و زیرساخت‌های امور مالی تجربه‌اندوزی کرده است. مارتینو نیز به عنوان مهندس ارشد گروه بلاک چین JPMorgan فعالیت می‌کرده است.

یکی دیگر از اعضای کلیدی پشت این پروژه دکتر استوارت هابر (Dr. Stuart Haber)، کسی است که مخترع فناوری بلاک چین بوده و در وایت پیپر بیت کوین نیز صاحب نظر است. علاوه بر این کادنا گروهی از برترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در رمزارزها مثل Multicoin Capital ،CoinFund و Amino Capital را هم جذب خود کرده است. این پروژه همچنین دارای اعضایی است که همگی سابقه فعالیت در ابرکمپانی‌های مایکروسافت، گوگل و دیزنی را دارا هستند.

امنیت شبکه کادنا چگونه است؟

کادنا از یک معماری زنجیره‌ای به نام Chainweb بهره می‌برد که به لطف آن از چندین بلاک چین اثبات کار استفاده می‌کند. هر زنجیره بلوک، سه زنجیره بلوک‌های همتای خودش را تأیید می‌کند که در نتیجه آن، توان عملیاتی به صورت موازی با زنجیره‌های جدید افزایش پیدا می‌کند. همین‌طور باعث افزایش امنیت کادنا نیز می‌شود؛ زیرا زنجیره‌های کادنا نمای واحدی را در تاریخچه تراکنش‌ها به نمایش می‌گذارند. بنابراین یک مهاجم برای آسیب رساندن نمی‌تواند فقط به یک زنجیره حمله کند،‌ بلکه باید به تمام زنجیره‌های در حال اجرا حمله کند که شدنی نیست.

زبان قرارداد هوشمند کادنا هم Pact نام دارد که برای انسان قابل‌فهم است و به صورت اختصاصی توسط توسعه‌دهندگان پروژه کادنا توسعه‌یافته است. این زبان از پروتکل‌های امنیتی بهره می‌برد و می‌تواند قابلیت چند امضایی را نیز در اختیار کاربران قرار دهد.

چه تعداد توکن کادنا در گردش است؟

توکن بومی شبکه کادنا با نماد KDA شناخته می‌شود و در مجموع ۱ میلیارد واحد از آن عرضه خواهد شد. اولین موج عرضه این توکن به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد که با عرضه ۴.۵ میلیون واحد KDA حدود ۲.۲۵ میلیون دلار به دست آمد. در دومین موج عرضه ۱۷.۲ میلیون واحد از این توکن به مبلغ ۱۲.۹ میلیون دلار فروخته شد. توزیع این توکن به شرح زیر است:

ماینینگ: ۷۰۰ میلیون واحد برای عرضه در بیش از ۱۰۰ سال

اشتراک پلتفرم: ۲۰۰ میلیون واحد برای عرضه در بیش از ۹ سال

سرمایه‌گذاران، زنجیره استراتژیک و مشارکت‌کنندگان: ۹۰ میلیون واحد

توکن سوزی: ۱۰ میلیون واحد

در حال حاضر نیز ۱۷۱ میلیون توکن KDA در گردش است.

k1.jpg

خرید ارز دیجیتال کادنا

برای خرید ارز دیجیتال کادنا چند روش وجود دارد. اول اینکه به صورت مستقیم آن را از یک فروشنده تهیه کنید. در این روش شما باید به دنبال فروشنده بگردید و سپس به ازای پرداخت پول، از او بخواهید مقداری KDA به کیف پول شما انتقال دهد. ولی این روش خطرناک است و احتمال کلاه‌برداری در آن زیاد است.

در روش بعدی شما می‌توانید در یک صرافی ارز دیجیتال خارجی ثبت نام کنید و اقدام به خرید ارز دیجیتال کادنا کنید. ولی متأسفانه اکثر صرافی‌های معتبر خارجی به خاطر تحریم‌ها اجازه فعالیت قانونی را به کاربران ایرانی نمی‌دهند و اگر هم بخواهید با تغییر IP از آن‌ها استفاده کنید، باید ریسک شناخته شدن و مسدود شدن موجودی‌تان را هم به جان بخرید.

ساده‌ترین و منطقی‌ترین راه خرید ارز KDA، استفاده از خدمات صرافی‌ تبدیل است که با کمترین هزینه و ساده‌ترین روش به شما امکان خرید این ارز دیجیتال را می‌دهد.

فروش ارز دیجیتال کادنا

روش‌های فروش ارز دیجیتال کادنا نیز دقیقاً مثل خرید آن است. با توجه به محبوبیتی که رمزارز KDA به دست آورده، بسیاری از صرافی‌های معتبر داخلی کادنا را به فهرست رمزارزهای خود اضافه کرده‌اند و می‌توانید برای سرمایه‌گذاری از خدمات آن‌ها استفاده کنید. البته در انتخاب یک صرافی داخلی، کارمزدهای فروش را هم باید در نظر بگیرید تا بتوانید بیشترین سوددهی را تجربه کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال کادنا از صرافی تبدیل

صرافی تبدیل این امکان را در اختیار مشتریان ایرانی می‌گذارد که در کمترین زمان ممکن و با پایین‌ترین کارمزدها بتوانند اقدام به خرید ارز دیجیتال کادنا کنند. شما دو روش برای خرید از صرافی تبدیل دارید. اول اینکه پس از کلیک روی نام این رمزارز از فهرست صفحه اصلی سایت، وارد بخش خرید آسان شوید و در عرض چند ثانیه معامله خود را ثبت کنید. یا اینکه می‌توانید با ورود به بازار تتری، حجم معامله مورد نظر خود را وارد کنید و به ازای هر واحد تتر، مقداری رمزارز Kadena تهیه کنید. سپس باید منتظر بمانید تا یک فروشنده قیمت شما را بپذیرد.

روش نگهداری کادنا

شما می‌توانید کادنا را از طریق انواع کیف پول‌های سرد و گرم ارز دیجیتال نگهداری کنید. کیف پول‌های سرد، همان والت‌های سخت‌افزاری هستند که باید از بیرون تهیه کنید. اما کیف پول‌های گرم، والت‌های نرم‌افزاری هستند که به راحتی روی گوشی یا کامپیوتر شما نصب می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این خود صرافی تبدیل نیز با استفاده از فناوری کیف پول توزیع شده، امکان نگهداری کادنا در شرایط کاملاً امن را در اختیار مشتریان می‌گذارد.

انواع کیف پول کادنا

اگر قصد هولد کردن ارز دیجیتال کادنا را دارید، می‌توانید از انواع کیف پول‌هایی که از این رمزارز پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید. بهترین والت‌های ارز KDA عبارت‌اند از:

کیف پول نرم‌افزاری Chainweaver که به عنوان یک والت دسکتاپی و تحت وب با زبان برنامه‌نویسی Pact توسط خود تیم کادنا توسعه پیدا کرده است.

کیف پول نرم‌افزاری Zelcore

کیف پول نرم‌افزاری Torus

کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس

کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس

k3.jpg

کارمزد خرید و فروش کادنا

اساساً سطح کاربری مشتریان در تعیین کارمزد خرید و فروش کادنا در صرافی‌های داخلی تأثیرگذار است. این یعنی هر چه حجم معادلات سنگین‌تری طی یک ماه داشته باشید، کارمزد خرید و فروش KDA پایین‌تر خواهد آمد. اما در مجموع، به طور متوسط کارمزد معامله کادنا در صرافی‌های داخلی بین ۰.۱۵ تا ۰.۴ درصد از کل حجم معاملات است. کارمزد معامله در صرافی‌های خارجی نیز با توجه به احراز هویت کاربر و توکن‌های بومی آن صرافی می‌توان متفاوت باشد.

مزایای خرید و فروش کادنا در صرافی تبدیل

صرافی تبدیل، بهترین کانال برای معامله KDA توسط معامله‌گران حرفه‌ای و تازه‌وارد است. علاوه بر آن، می‌توانید در کنار کادنا در این صرافی صدها رمزارز دیگر را هم خرید و فروش کنید و از محیط امن و ساده تبدیل بهره‌مند شوید. به این دلایل خرید و فروش کادنا در صرافی تبدیل را پیشنهاد می‌کنیم:

  • انجام سریع مبادلات
  • خرید آسان و سریع کادنا
  • سرعت بالا در پردازش تراکنش‌ها
  • برداشت سریع کادنا پس از خرید
  • کیف پول توزیع شده داخلی برای نگهداری امن کادنا
  • کارمزد خرید و فروش منطقی و پایین
  • امکان خرید از طریق بازار تتری
  • حداقل فاصله بین خرید و فروش

منابع:

coinmarketcap.com

kadena.io

cryptovantage.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.66%
27,163.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.87%
1,845.81 USDT
95,832,610 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.53%
0.0724300 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.05%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.68%
0.00000000202 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
آینده کادنا چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال کادنا برای سرمایه‌گذاران آن حائز اهمیت است. ارزش قیمتی کادنا نیز مثل هر رمزارز دیگری از متأثر از شرایط سیاسی و اقتصادی جهان، بازار کلی ارزهای دیجیتال و میزان عرضه و تقاضای آن است. اگر این موارد در شرایط ایده‌آلی قرار داشته باشند، کادنا اهداف بسیار امیدوارکننده‌ای را دنبال می‌کند که نویدبخش آینده روشنی برای آن است.

خرید اسان ارز کادنا چطور امکان پذیر است؟

برای خرید سریع می توانید از خدمات [خرید آسان ارز کادنا] در صرافی تبدیل استفاده کنید. در خدمات خریداران ارز دیجیتال کادنا شما تنها کافیست حجم مورد نظر از این رمز ارز را تعیین کرده و تنها در چند ثانیه شاهده به پایان یافتن معامله خود برای خرید کادنا باشید.

آیا خرید کادنا بدون احراز هویت ممکن است؟

خرید ارز کادنا بدون احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال تبدیل امکان پذیر نمی‌باشد.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
لینک‌های مفید
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله