cvxicon

خرید و فروش کانوکس

CVX /  Convex Finance
IRTicon تومان
CVXicon کانوکس
خرید آسان  کانوکس
حجم ۲۴ ساعته (CVX) 37,120.02
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 159,352.52
تغییرات ۱ روزه +1.09 %

بدون شک، ارزهای دیجیتال تغییرات بزرگی را در دنیای اقتصاد و معاملات ایجاد کرده‌اند و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردارند. همانند برخی از ارزهای دیجیتال محبوب، ارز کانوکس فایننس نیز توانسته است توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. در این مقاله قصد داریم شما را با تمام ابعاد ارز دیجیتال کانوکس آشنا کنیم و ماهیت، ویژگی‌ها، مسیر آینده و نحوه خریدوفروش آن را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما باشید.

کانوکس (Cvx) چیست؟

ارز کانوکس

ارز دیجیتال کانوکس، توکن بومی پلتفرم کانوکس فایننس (Convex Finance) محسوب می‌شود. این توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و بر قرارداد هوشمند شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است. کانوکس در پلتفرم کانوکس فایننس کاربردهای متفاوتی دارد. یکی از کاربردهای ارز دیجیتال کانوکس، ارائه پاداش به سپرده‌گذاران است. دارندگان توکن کانوکس می‌توانند توکن‌های خود را در پلتفرم کانوکس استیک کنند و در ازای آن به‌عنوان پاداش توکن CvxCRV دریافت کنند.

علاوه‌بر‌این، کاربرانی که توکن‌های کانوکس را استیک می‌کنند، در حاکمیت پلتفرم کانوکس فایننس نیز می‌توانند شرکت کنند. در‌واقع آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها و رأی‌گیری‌های شبکه کانوکس شرکت کنند و در رابطه با تغییرات شبکه نقش داشته باشند. ارز دیجیتال کانوکس همچنین می‌تواند به‌عنوان پاداش به سپرده‌گذاران CRV ارائه شود.

تاریخچه پیدایش کانوکس

پلتفرم کانوکس در 15 آپریل 2021 راه‌اندازی شد. 17 مِی 2021 بود که نرم‌افزار کانوکس عرضه شد و توزیع توکن‌های ایردراپ‌شده نیز صورت گرفت. ۲۸ می ۲۰۲۱، استخرهای cvxCRV/CRV و CVX/ETH در پلتفرم سوشی سواپ راه‌اندازی شدند. ۱۳ آگوست ۲۰۲۱، سیستم رأی‌دهی و جامعه حاکمیتی تشکیل شد.

۲ سپتامبر ۲۰۲۱، سرویس استیکینگ توکن کانوکس راه‌اندازی شد و در ۲۱ دسامبر سال 2021، پلتفرم فرکس فایننس (Frax Finance) و ایردراپ توکن آن اضافه شدند.

هدف از خلق کانوکس (CVX)

بر اساس اطلاعیه توسعه‌دهندگان که در وب‌سایت توکن کانوکس منتشر شده است، کانوکس فایننس برای افرادی که در صرافی کرو (Curve.fi) نقدینگی ارائه می‌دهند امکان دریافت توکن‌های CVR و پاداش استخر نقدینگی را فراهم کرده است؛ بدون این‌که شخصاً سرمایه خود را در این صرافی قفل کنند. در این صورت، هدف کانوکس فایننس آن است که ارائه‌دهندگان نقدینگی با اندکی تلاش ، توکن‌های CRV و پاداش‌های استخراج نقدینگی این صرافی را دریافت کنند.

اگر قصد دارید توکن‌های CRV را انباشت کنید، کانوکس فایننس شما را قادر می‌سازد تا بخشی از کارمزد معاملات صرافی کرو و همچنین توکن‌های تقویت‌شده CRV را دریافت کنید. این امر باعث شده است تا تعادل بهتری بین ارائه دهندگان نقدینگی و انباشت‌کنندگان CRV ایجاد شود و همچنین کارایی سرمایه را افزایش می‌دهد.

قابلیت‌ها و مزایای کانوکس

پلتفرم کانوکس فایننس به‌دلیل ویژگی‌های خاص خود شرایطی ایجاد می‌کند که کاربران بتوانند پاداش خوبی دریافت کنند، در شرط‌بندی‌ها شرکت کنند یا به‌طور مستقیم در تأمین نقدینگی‌ نقش ایفا کنند. کاربران از طریق ارائه مستقیم نقدینگی می‌توانند توکن‌های CVX را به شبکه کانوکس فایننس واریز کنند. در ادامه 4 ویژگی منحصربه‌فرد این پلتفرم را بررسی می‌کنیم.

استیکینگ (Sticking)

از طریق این قابلیت، کانوکس کاربران را قادر می‌سازد تا نقدینگی بیشتری تأمین کنند و بیش‌ازپیش در سپرده‌گذاری‌ها شرکت داشته باشند. به زبان ساده، اگر کاربران توکن‌های کانوکس خود را استیک کنند، پاداش خوبی نصیبشان می‌شود.

برای دریافت پاداش از طریق استیکینگ، باید استخر کانوکس را انتخاب کنید و سپس دارایی خود را به این استخر منتقل کنید. آن‌وقت با استیکینگ توکن‌ها کانوکس در این استخر می‌توانید پاداش خوبی کسب کنید.

مدیریت بی‌نظیر

یکی دیگر از سایر ویژگی‌های این پلتفرم، مدیریت منحصربه‌فرد آن است. کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند توکن‌های سپرده‌گذاری‌شده خود را با خیال راحت وارد این پلتفرم کنند و هر زمانی‌که قصد داشتند آن‌ها را خارج کنند.

تأمین نقدینگی با صرافی سوشی سواپ

کانوکس در صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ نقش مهمی را ایفا می‌کند. این بستر با کمک سوشی سواپ شرایطی را ایجاد می‌کند که کاربران در آن بتوانند به بیش‌ترین بازدهی ممکن دست پیدا کنند. به‌عبارت‌دیگر، کاربران می‌توانند از طریق واریز وجه به استخرهای کانوکس و تأمین نقدینگی در صرافی سوشی سواپ، سود بیشتری دریافت کنند.

امنیت بسیار بالا

کاربران پلتفرم کانوکس فایننس در شرایط امنیتی ویژه‌ای قرار دارند. آن‌ها درواقع می‌توانند دارایی و توکن‌های خود را حدود 16 هفته قفل کنند. جالب است بدانید که کاربران در ازای قفل کردن توکن‌های خود، پاداش خوبی نیز دریافت می‌کنند.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال Cvx چه کسانی هستند؟

در حال حاضر، اطلاعاتی از تیم سازنده ارز کانوکس فایننس موجود نیست. تنها افرادی با نام‌های مستعار وینتورپ (Winthorpe) و کندریک لاما (Kendrick Llama) در کانال دیسکورد خود را به‌عنوان بنیان‌گذاران کانوکس معرفی کرده‌اند.

امنیت شبکه کانوکس چگونه است؟

خرید CVX

میکس‌بایتز (MixBytes) بر کانوکس فایننس نظارت دارد و حساب‌رسی آن را انجام می‌دهد. نتایج حساب‌رسی‌های میکس‌بایتز را می‌توانید در بخش اسناد و مدارک کانوکس فایننس مشاهده کنید. همچنین خزانه کانوکس فایننس از سوی ترکیبی از ۵ عضو زیر محافظت می‌شود:

 • C2tP از کانوکس فایننس
 • وینتورپ (Winthorpe) از کانوکس فایننس
 • چارلی (Cahrlie) از کِرو فایننس
 • تامی (Tommy) از ووتیوم (Votium)
 • سام (Sam) از فراکس فایننس (Frox Finance)

با‌این‌حال، در ابتدای مارس ۲۰۲۲، در یکی از قراردادهای هوشمند باگی ایجاد شد و تیم امنیت مجبور به اجرای دوباره برخی از قراردادها شدند. همچنین، این اتفاق منجر به کاهش قیمت کانوکس فایننس شد.

چه تعداد توکن کانوکس در گردش است؟

کانوکس فایننس ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن دارد که هم‌اکنون حدود 70/15 میلیون آن در گردش است. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

 • ۵۰ درصد پاداش ارائه‌دهندگان نقدینگی کرو فایننس که به‌عنوان پاداش به خریداران CVX داده شد.
 • ۲۵ درصد به‌عنوان استخراج نقدینگی موجود است.
 • ۹.۷ درصد از کل توکن‌ها در اختیار خزانه قرار دارد که برای فعالیت‌های جامعه‌محور یا برنامه‌های تشویقی آینده به‌کار خواهند رفت.
 • ۱ درصد در اختیار دارندگان veCRV قرار دارد.
 • ۱ درصد به آن دسته از دارندگان veCRV که به قرارگیری کانوکس فایننس در لیست سفید رأی دادند تعلق می‌گیرد.
 • 3.3 درصد به سرمایه‌گذاران واگذار شده است. تمامی مبالغی که سرمایه‌گذاری می‌شوند برای همیشه قفل خواهند شد.
 • ۱۰ درصد متعلق به تیم کانوکس فایننس است.

خریدوفروش ارز دیجیتال کانوکس

ارز دیجیتال کانوکس را در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، اوکی ‌اکس (OKX)، بیت گت (Bitget)، ماندالا اکسچنج (Mandala Exchange) و هات‌کوین اکسچنج (Hotcoin Exchange) می‌توان خریداری کرد. کانوکس فایننس را همچنین می‌توان در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل‌کوین‌هایی ازجمله تتر (USDT) و دلار بایننس (BUSD) نیز مبادله کرد. بازار ارز کانوکس فایننس در صرافی تبدیل نیز برای هم‌وطنان ایرانی در دسترس است و از طریق آن می‌توانید خریدوفروش ارز دیجیتال کانوکس را آغاز کنید.

نحوه خرید کانوکس از صرافی تبدیل

مراحل خرید ارز دیجیتال کانوکس در صرافی تبدیل به‌صورت زیر است:

 1. ثبت‌نام و احراز هویت در صرافی تبدیل
 2. ورود به کیف پول و افزایش موجودی به تومان
 3. انتخاب بازار تتری یا تومانی
 4. ثبت سفارش

چگونه کانوکس را نگه‌داری کنیم؟

پس از آن‌که ارز دیجیتال کانوکس را خریداری کردید می‌توانید آن را از حساب کاربری صرافی به یک کیف پول دیجیتال منتقل کنید. نگه‌داری ارزهای دیجیتال در حساب صرافی‌های خارجی، به‌خصوص برای کاربران ایرانی امری پرخطر است و می‌تواند باعث نابودی دارایی شود. بنابراین، برای خریدوفروش ارز دیجیتال کانوکس به کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. از آن‌جایی‌که کانوکس یک توکن ERC-20 است، برای نگه‌داری از آن می‌توانید از کیف پول‌های مبتنی بر اتریوم استفاده کنید.

کیف پول‌های دیجیتال به سه دسته دسکتاپ، موبایلی و سخت‌افزاری تقسیم می‌شوند. کیف پول‌های سخت‌افزاری نسبت به سایر کیف پول‌ها از امنیت بیشتری برخوردارند، بااین‌حال، کیف پول‌های موبایلی معمولاً امکانات جانبی بیشتر و رابط کاربری بهتری دارند. با استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) می‌توانید به بهترین و امن‌ترین شکل ممکن از ارز دیجیتال کانوکس نگه‌داری کنید.

علاوه‌بر کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول‌ نرم‌افزاری معتبری مانند تراست والت (Trust Wallet) نیز از ارز دیجیتال کانوکس پشتیبانی می‌کند. این کیف پول دارای نرم‌افزار مخصوص موبایل است.

انواع کیف پول کانوکس کدام‌اند؟

ارز دیجیتال کانوکس را می‌توانید در کیف پول‌های زیر نگه‌داری کنید.

 • تراست والت (Trust Wallet)
 • متامسک (Metamask)
 • مای اتر والت (MyEtherWallet)
 • ترزور (Trezor)
 • لجر (Ledger)

مزایای خریدوفروش کانوکس در صرافی تبدیل

یکی از مزایای صرافی تبدیل، برخورداری از کیف پول اختصاصی است. با استفاده از این قابلیت، با خیال راحت از ارزهای کانوکس خود نگه‌داری می‌کنید. صرافی تبدیل علاوه‌بر رابط کاربری جذاب و پیشرفته‌ای که دارد، ابزارهای معاملاتی خاصی مانند oco را ارائه می‌کند. همچنین، برای خریدوفروش ارز کانوکس در صرافی تبدیل می‌توانید از طریق نرم‌افزار اختصاصی گوشی اقدام کنید، این امر به‌نوبه‌خود فرآیند معاملات را آسان‌تر می‌کند.

آیا خرید کانوکس بدون احراز هویت ممکن است؟

سرمایه‌گذاران در تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند بدون احراز هویت ارز دیجیتال کانوکس را خریداری کنند. اسامی این صرافی‌ها به‌صورت زیر است:

 • پی بیس Paybis
 • بای بیت Bybit
 • اتر دلتا EtherDelta
 • کوکوین Kucoin
 • بیسکیو BISQ

آینده کانوکس چگونه است؟

معامله CVX

احتمالاً برایتان این سؤال مطرح شده است که آیا ارز دیجیتال کانوکس فایننس، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود یا خیر؟ امروز افراد بسیاری در پروژه‌های دیفای سرمایه‌گذاری می‌کنند و این پروژه‌ها توانسته‌اند توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران به‌دنبال آن هستند که با سپرده‌گذاری دارایی‌های خود در پروژه‌های دیفای، سود کسب کنند. درواقع کاربران به‌دنبال‌ پلتفرمی ایمن هستند و کانوکس فایننس نیز یکی از این پلتفرم‌ها به‌شمار می‌رود. کاربران قادرند از پلتفرم کانوکس در جهت سپرده‌گذاری سرمایه‌های خود استفاده کنند.

حوزه دیفای در سال 2021 رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده است و انتظار می‌رود این روند در آینده‌ای نه‌چندان دور به مسیر خود ادامه دهد. از آن‌جایی‌که توکن‌های دیفای بسیاری برای خرید وجود دارند، به‌نظر می‌رسد کانوکس نیز از عملکرد خوبی برخوردار باشد و روند خود را در طولانی‌مدت حفظ کند.

منابع:

phemex.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+0.76%
27,294.40 USDT
1,412,956,307 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.15%
51,990 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.61%
1,902.57 USDT
98,494,039 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.07%
0.0729200 USDT
3,772 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+1.52%
0.00000864 USDT
0.447 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.56%
0.00000000190 USDT
0.0000983 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم کانوکس ( CVX) بخریم؟

بی‌دردسرترین راه خرید کانوکس، استفاده از صرافی تبدیل و خرید آن از طریق کارت‌های شتاب بانکی است.

خرید سریع کانوکس (CVX) چطور امکان‌پذیر است؟

اگر به سهولت در معاملات و همچنین خرید ارز دیجیتال در حجم بالا علاقه‌مند هستید، می‌توانید از قابلیت «خرید آسان» در صرافی تبدیل استفاده کنید. در این صورت، قیمت نهایی خرید شما به‌دلیل تنوع تأمین‌کننده ممکن است نسبت به قیمت خریدوفروش در بازار معاملاتی یکسان نباشد.

کارمزد خریدوفروش کانوکس ( CVX) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد در بخش خرید آسان 0.25 درصد، در بازارهای تتری 0.2 درصد و در بازارهای تومانی، وابسته به حجم معامله، از 0.4 تا 0.15 درصد متغیر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحۀ توضیح کارمزد صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

در چه زمانی می‌توانیم برای خریدوفروش کانوکس (CVX) اقدام کنیم؟

در هر زمان از شبانه‌روز که قصد خرید ارز دیجیتال کانوکس را داشته باشید می‌توانید این ارز را از صرافی تبدیل خریداری کنید. اگر قصد دارید روی ارز دیجیتال کانوکس سرمایه‌گذاری کنید، حتماً در اولین فرصت شاخص‌های فاندامنتال و تکنیکال آن را بررسی کنید. همچنین اگر قصد دارید به‌صورت طولانی‌مدت سرمایه‌گذاری کنید، حتماً نمودار روند کلی بازار این ارز دیجیتال را تحلیل کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. درنهایت، با مدیریت ریسک مناسب می‌‌توانید سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید.

ارز دیجیتال کانوکس ( CVX) چگونه نگه‌داری می‌شود؟

توکن CVX را می‌توانید در کیف پول‌های سازگار با شبکه اتریوم مثل ولت‌های نرم‌افزاری تراست ولت، مای اتر والت و متامسک نگه‌داری کنید. همچنین می‌توانید این توکن را در کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور نیز ذخیره کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید کارمزد انتقال این توکن را به کیف پول‌های مختلف تقبل کنید، استفاده از کیف پول صرافی تبدیل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

آیا می‌توان کانوکس (CVX) را استخراج کرد؟

پاسخ این سؤال منفی است. کانوکس یک توکن ERC-20 است که بر بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کند. بنابراین، از الگوریتم اثبات سهام پیروی می‌کند و آن را نمی‌توان استخراج کرد. کاربران از طریق روش‌هایی مانند خرید، مبادله و استیکینگ ارز دیجیتال کانوکس را به‌دست آورند.

آیا خرید کانوکس (CVX) می‌تواند سودآور باشد؟

اهداف پروژه و میزان دست‌یابی به آن‌ها نقش مهمی را در ‌آینده یک ارز دیجیتال ایفا می‌کنند. پلتفرم کانوکس فایننس تلاش می‌کند تا کنترل یکی از مهم‌ترین قراردادهای هوشمند صنعت بلاکچین را در دست بگیرد. همچنین، با ارائه خدمات و پاداش‌ به کاربران خود، تعداد سرمایه‌گذاران خود را افزایش داده است. با‌این‌حال، احتیاط شرط عقل است و توصیه می‌کنیم قبل از خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس، تمامی موارد مربوطه را بررسی کرده و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله